Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 15 Grudnia 2018, 09:43

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
[film] Świadek Koronny / [serial] Odwróceni 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [film] Świadek Koronny / [serial] Odwróceni
  Wysłano: Niedziela, 4 Marca 2007, 16:14
Obrazek

reżyseria Jarosław Sypniewski
Skruszony gangster "Blacha" (Robert Więckiewicz) składa zeznania, które obciążają największych mafijnych bossów. Staje się najpilniej strzeżonym w Polsce świadkiem koronnym.
Tylko dziennikarzowi Marcinowi Krukowi (Paweł Małaszyński) udaje się do niego dotrzeć i namówić na jedyny wywiad. Gangster nie wie jednak, że Marcin ma osobisty powód, dla którego chce się z nim spotkać twarzą w twarz.

Dziennikarzowi towarzyszy operatorka kamery Iwona (Urszula Grabowska). Delikatna i krucha nie pasuje do świata, który pochłonął Marcina. Ukrywa przed nim swoją miłość i nieświadoma jego tajemnicy, towarzyszy mu przy wywiadzie, który na zawsze odmieni ich życie.

"Blacha", ujawniając tajemnice mafii, pokazuje swoje dwie twarze: bezwzględnego bandyty, ale i człowieka, który dla ukochanej żony (Małgorzata Foremniak) zdecydował się na układ z policjantem (Artur
Żmijewski).

jak dla mnie jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat. w koncu normalne "efekty specjalne". przynajmniej jak na polskie kino. nie strzelaja kapiszonami tylko slepakami. a fabuła tez całkiem niezła. :grin:

Ostatnio edytowano Niedziela, 4 Marca 2007, 21:29 przez Kamils, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
admin

Post Re: [film] Świadek Koronny / [serial] Odwróceni
  Wysłano: Niedziela, 4 Marca 2007, 16:58
Po tym co słyszałem i jak czytam te opisy/recenzje to ni chuja na to nie pójdę/obejrzę.
Elo.

People you grew up with, layin in a coffin

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer komunikatora tlen profil na lastfm WWW
żywa legenda

Banned
  Wysłano: Niedziela, 4 Marca 2007, 17:32
za dwa tygodnie ma byc serial na tvn
podobno zjada film

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Niedziela, 4 Marca 2007, 17:44
według mnie zajebisty film.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 4 Marca 2007, 19:33
Przereklamowane, słabe to, dobrze ,że nie byłem w kinie bo bym żałował wydanych pieniędzy. SŁABE!

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na myspace YIM

Wysłano: Niedziela, 4 Marca 2007, 21:09
w kinie tez nie bylem ale az takie slabe nie jest. w sumie co ostatnio lepszego bylo z polskich filmow?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 4 Marca 2007, 21:12
nic.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na myspace YIM
żywa legenda

Banned
  Wysłano: Niedziela, 4 Marca 2007, 21:18
BF – Bartek Fukiet [3]
Gangsterski, hmmm, melodramat. Kinowy wehikuł promocyjny mafijnego odcinkowca TVN „Odwróceni”. Klamrą spinającą urywki z serialu (a ten zapowiada się całkiem przyzwoicie) jest wątek dziennikarza śledczego i jego operatorki, którzy rejestrują wyznania świadka koronnego o ksywie Blacha (Robert Więckiewicz). Zaskakuje fakt, że to właśnie część kinowa nakręcona jest w manierze łzawej, wenezuelskiej telenoweli. Rozmazgajony do granic przyzwoitości Paweł Małaszyński balansuje nieustannie na pograniczu płaczu, a jego partnerka – pożyczona przez TVN z planu serialu „Na dobre i na złe” – pochlipuje, poruszona wynurzeniami Blachy i smutnym losem Pawła Małaszyńskiego. W kulminacyjnym momencie, kiedy – zgodnie z reklamowym sloganem – miłość zwycięża mafię – ja też załkałem, ale ze śmiechu… Puenty, oprócz słodkiego „buzi”, nie było żadnej. „Świadek”, wspomagany przez machinę promocyjną ITI, i tak się sprzedaje, zatem po co się wysilać?

Esensja.pl

Kamils - zamień tytuł na "Świadek Koronny /Serial: Odwróceni "
bo poco zakładać drugi temat o tym samym

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 5 Marca 2007, 16:29
Bo to Polska...
Ja byłem zdziwiony, że zobaczyłem reklamówkę "Odwróconych" na TVN-ie z myślą, iż to setna reklamówka "Świadka Koronnego".

Powrót do góry
Zobacz profil profil na myspace profil na lastfm

Wysłano: środa, 7 Marca 2007, 15:02
.....

Ostatnio edytowano Poniedziałek, 18 Stycznia 2016, 15:32 przez mesoteric, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Marca 2007, 16:23
ale bo nie rozumiem tej idei Odwroconych, to bedzie taka jakby wydluzona wersja kinowa i podziela na odcinki cos jak Wiedzmin czy inaczej?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Marca 2007, 20:00
Pewnie tak jak ''Wiedźmin'' i ''Pitbull''.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Marca 2007, 20:17
A ja wnioskuje, że chyba wydarzenia wcześniejsze, choć nie oglądałem "Świadka Koronnego" to nie wiem jak wygląda akcja tego filmu, aczkolwiek Małaszyński się chyba nie pojawi...

Powrót do góry
Zobacz profil profil na myspace profil na lastfm
żywa legenda

Banned
  Wysłano: Czwartek, 8 Marca 2007, 02:35
PD – Piotr Dobry [6]
Wątek miłosny prezentuje się zgoła obciachowo, ale już sprawnie zrealizowanego, wiarygodnego i chwilami nawet trzymającego w napięciu wątku mafijnego trudno się czepić. Małaszyński jako rozmazgajony dziennikarz jest beznadziejny, ale już Więckiewicz jako zblazowany gangster gra swoją najlepszą rolę. Irytuje nachalny product placement, wprawia w osłupienie idiotyczny pomysł z popową piosenką w epilogu, ale też mamy tu do czynienia z pierwszym od „PitBulla” polskim film sensacyjnym, na którym da się wysiedzieć bez poczucia totalnej żenady. W sumie tyle samo zalet co wad, ale do zerknięcia na „Odwróconych” zostałem zachęcony, a przecież nikt mi nie obiecywał, że powinienem po tej reklamówce spodziewać się czegoś więcej.

Esensja.pl

Piotr Dobry Żadko Kiedy Daje Polskiemu Filmowi 6
Wiec Film Może Nie Jest Do Końca Taki Zły

Serial Sprawdze Na Pewno

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 8 Marca 2007, 11:32
gdy pisalem na poczatku o dobrej fabule to własnie chodziło mi o ten watek z mafia. bo małaszynski z ta swoja zemsta jest załosny. zreszta koles jakis taki sztywny w tej roli jest. jak dla mnie wzieli go zeby przyciagnac widzów ogladajacych seriale (on bodajze w magdzie m gra, nie?)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
żywa legenda

Banned
  Wysłano: Czwartek, 8 Marca 2007, 12:04
dla kobiet go dali

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 8 Marca 2007, 13:28
dokladnie. dla tych które ogladaja te wszystkie seriale :D

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
żywa legenda

Banned
  Wysłano: środa, 14 Marca 2007, 17:25
Kina kontra "Świadek koronny"

Internetowy eksperyment TVN ze "Świadkiem koronnym" zakończył się próbą sił z właścicielami kin. Cinema City i Helios zdjęły film z afisza. "Świadka koronnego" obejrzało prawie milion widzów. Ale kina filmu już nie chcą - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Wynik "Świadka" byłby zapewne lepszy, gdyby nie to, że dwaj operatorzy kin wyrzucili go ze swego repertuaru, o czym poinformował branżowy serwis internetowy "Internet Standard". A to dlatego, że TVN, który wyprodukował "Świadka", zdecydował się na eksperyment - umieścił film w internecie po 19 dniach od premiery kinowej. Film w sieci można obejrzeć za 9 zł netto, ale wyłącznie w technice streaming video, czyli bez pobierania go na twardy dysk komputera (co ma zabezpieczać produkcję przed piractwem). Według prezesa stacji Piotra Waltera w internecie i kinach film mieli oglądać różni widzowie. Jego zdania nie podzielają jednak właściciele kin.

- W Polsce jeszcze nie zdarzyło się, żeby film odnoszący sukcesy kasowe w trzy tygodnie po premierze kinowej trafił do internetu. "Świadek koronny" spokojnie mógł chodzić w kinach przez sześć-siedem tygodni - mówi Rafał Rybski, dyrektor zarządzający Cinema City notowanej na warszawskiej giełdzie. To największa spółka w polskiej branży kinowej zarządzająca siecią 18 multipleksów (łącznie 198 sal) oraz pięć kin Imax. Jej udział w całym rynku wynosi blisko 35 proc.

"Świadka" zdjęła z afisza również firma Helios, drugi co do wielkości gracz na rynku multipleksów. Film wciąż jest w repertuarze Multikina, które podobnie jak TVN należy do Grupy ITI.

Decyzja właścicieli kin pokazuje, że internetową premierę "Świadka koronnego" potraktowali jako zagrożenie dla swojej działalności. I oddali ostrzegawczy strzał. Klasyczna ścieżka dystrybucji filmu wygląda tak: najpierw kina, potem DVD i wypożyczalnie, telewizje płatne i na końcu telewizje bezpłatne. Jednak na skutek rozwoju nowych mediów, jak np. telefonia komórkowa, internet czy wideo na życzenie (VoD), w ostatnich latach coraz częściej ta ścieżka ulega zmianom. W styczniu zeszłego roku należąca do milionera Marca Cubana firma dystrybucyjna 2929 Entertainment urządziła równoległą premierę filmu Stevena Soderbergha "Bubble" w kinach, na DVD oraz w systemach wideo na życzenie. Właściciele kin zaprotestowali i wycofali tytuł.

- Nie chodzi o konkurencję między kinem i internetem, lecz o zasady współpracy między kinami i dystrybutorami. Nie może być tak, że film jest w kilku kanałach dystrybucji jednocześnie. Dystrybutor nie poinformował nas o tym, że po trzech weekendach film zostanie umieszczony w internecie - podkreśla Rafał Rybski.

TVN nabrał wody w usta. Wszystko wskazuje na to, że "Świadek koronny" już nie wróci do kin Cinema City i Heliosa, bo wkrótce opowiedziana w nim historia trafi na antenę TVN jako serial "Odwróceni".

info

Powrót do góry

Wysłano: środa, 14 Marca 2007, 20:00
Właśnie. Bez sensu jest puszczać serial, w którym jest to samo co w filmie - na dodatek będącym własnie w kinach! Paranoja. Czy oni się nie znają na marketingu? Przecież nawet człowiek nie wykształcony w tym kierunku jak np. ja, wie, że takie coś może wszytko popsuć i będzie mniej hajsu z biletów z kin.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 14 Marca 2007, 20:15
A ja nie będe wogóle oglądął ani filmu ani serialu,jedyną polską produkcja jako z przyjemnością obejrze po poleceniu przez dobrego zioma bedzie "Testosteron".

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona