Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 20 Sierpnia 2019, 19:10

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Tylko Nie Mów Nikomu 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Tylko Nie Mów Nikomu
  Wysłano: Czwartek, 16 Maja 2019, 04:03
https://youtu.be/BrUvQ3W3nV4

Wielki propsik dla Sekielskiego i ludzi, którzy sfinansowali ten film i cały za darmo wrzucili do na youtube.
Niestety według mnie ten film nic nie zmieni, bo polskie państwo nadal będzie chronić interesy księży i kościoł, a temat za jakis czas po prostu wygaśnie.
Tak czy inaczej czekam na drugą część i dokument o SKOKach.

Powrót do góry

Post Re: Tylko Nie Mów Nikomu
  Wysłano: Czwartek, 16 Maja 2019, 17:30
Karabin sam się przeładowywał podczas seansu...
Czy to coś zmieni? 17 milionów wyświetleń jest w tej chwili, temat przedstawiony od tej mniej miałkiej strony - przeciętny człowiek to sobie pewnie wyobrażał, że ktoś kogoś złapał za kolano i wielka afera - a tu dostaje prosto z mostu, jak to wyglądało i jak poorało ofiarom życia. Optyka może się trochę zmienić, już mam wrażenie, że się zrobiło hierarchom kościelnym dość gorąco, zbierają medialne baty z wielu stron, do czego sami bezczelnymi wypowiedziami się zresztą przyczyniają.
Sekielskiego można lubić lub nie, ale tu zrobił robotę.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 16 Maja 2019, 17:48
Rząd oczywiście nic nie zrobił, ale max mnie rozbawiło to jaki ferment zasiał ten dokument u Kaczyńskiego i spółki. Te populistyczne, spanikowane hasła o podwyższaniu wieku zgody na seks i kar za pedofilię to jeden wielki, przykry kabaret, zrobili wszystko byleby nie dotknąć źródła problemu i chyba udało im się zakrzyczeć cały temat.

Swoją drogą papież wysyła do Polski jakiegoś arcybiskupa który kiedyś zrobił robotę z pedofilią w Chile i doprowadził tam do złożenia dymisji przez 34 biskupów. Polski episkopat broni się że to nie pod wpływem filmu bo przyjazd był przyklepany rok temu no ale i tak to dosyć ciekawa sprawa, ciekawe jaka byłaby reakcja PiSu gdyby w Polszy tak samo posprzątali, pewnie cos w stylu yyy hurr homolobby w kościele katolickim w końcu pokonane

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 16 Maja 2019, 20:43
Ciekawi mnie na ile ten film odbije się na wyniku wyborczym i czy wypuszczenie w takim okresie nie było celowe.

Co do samego materiału to pięści i zęby się same zaciskają, żona oglądała na słuchawkach to widziałem, że momentami nawet popłakiwała. Tych grubych skurwysynów w purpurze bym wyjebał w kosmos, co nie znaczy że na świecie nie ma spoko księży, ale po obejrzeniu tego dokumentu już w głowie będzie zawsze ferment zasiany.

A co najlepsze, niedawno w sąsiedniej parafii moich rodziców była sytuacja, gdzie jakaś małolata oskarżyła księdza właśnie o molestowanie. Podobno później do wszystkiego się przyznała i była to zemsta za zbyt niską ocenę z religii...

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 16 Maja 2019, 21:11
Siekielski wczoraj u Kraśko w poramku tok fm, powiedział że w Polsce co jakis czas są jakieś wybory, więc kiedy miał to wrzucić? We wrześniu. Zmontował film, to wrzucił, chociaż według mnie ten film pokazuje, że kościół trzesie polskim państwem niezależnie od tego kto rządzi i to jest najsmutniejsze.
Jasne, że są spoko księża z misją, ale przeważnie oni nic nie mogą, bo mają za słabą pozycje w hierarchii.

Wielu Polaków według mnie zostanie przy kościele katolickim, bo nie wyobraża sobie ślubu i pogrzebu innego niż katolicki oraz tego, że można dziecko nie ochrzcić czy niedopuścić do pierwszej komunii.

W Ameryce Południowej wielu katolików przeszło na protestantyzm, w Polsce raczej tak nie będzie, bo Polak woli jak państwo płaci z jego podatków kościołowi niż miałby to robić sam oficjalnie. To im daje złudną nadzieje, że chodzenie do kościoła ich nie kosztuje. Poza tym w systemie protestackim uroczystości są skromniejsze, ale za to trzeba się bardziej zaangażować w życie swojej wspólnoty. Przeciętny Polak katolik tego nie ogarnia, bo tak naprawdę jest poganinem, a nie prześcijaninem.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 17 Maja 2019, 12:32
Dziś w TVN o 23 jak dobrze pamietam

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 17 Maja 2019, 16:00
Johnny napisał(a):
Czy to coś zmieni?

Wątpię. Ludzie trochę pobluzgają w domowym zaciszu, a potem do kościółka i na kolana.

Włodi: A Eldo to jest pedał, chuj, dupa, cwel do potęgi.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ]