Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 21 Listopada 2018, 20:46

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Filmy 2018 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Filmy 2018
  Wysłano: Sobota, 6 Października 2018, 07:04
Temat, w którym wrzucamy godne uwagi filmy, które wyszły w bieżącym roku. Można wypisywać swój top, wrzucać recenzje czy rozważać co zgarnie Oskara. Takie przygotowanie do SIEDMIU WSPANIAŁYCH.

Właśnie się skapnąłem, że obejrzałem tylko 3 filmy z 2018 (Zimna Wojna, Kler, Han Solo), będzie panika jak chuj przed głosowaniem.

Powrót do góry

Post Re: Filmy 2018
  Wysłano: Sobota, 6 Października 2018, 09:47
filmy, które moim zdaniem są warte nadrobienia w tym roku

searching - nie każdemu podejdzie, ale ciekawa forma (wszystkie ujęcia z telefonu, laptopa, wiadomości itd.). twist raczej wrażenia nie robią, ale też nie żenują
kler - wiadomo smarzowski. tematyka i zwiastun zapowiadały pójście na łatwizne, ale nie nie jest źle - plus końcówka dla mnie naprawdę mocna
tajemnice silver lake - pojebana wizja w noirowym stylu z mnóstwem odniesień do klasyki. ogólnie ktoś na mocnym kwasie to robił
czarne bractwo - póki co najlepszy film 2018. dynamiczne kino, na smutno-wesoło. dobrze, że spike lee akurat wziął się za to
predator - wielu osobom się nie spodoba, ale ja się dobrze bawiłem. jak ktoś lubi kino w stylu lat 80 to powinien też cieszyć japę. erka prawidłowo wykorzystywana
dogman - typ sobie strzyże pieski przez 20 minut, a później się okazuje, handluje koksem. włoski klimaty
mission impossible - 6 część a nasz scjenotlog ciągle napierdala. topowa część serii to na pewno
niepoczytalna - też sporo osób narzekało, ja się dałem nabrać. siadło mi na psychę, dobre aktorstwo, surowy klimat (kręcone telefonem) i nieoczywiste rozwiązania - szanuję
hereditary - najlepszy horror 2018, też mocne loty co się odpierdalało, a scena w samochodzie każdego ruszy
kochając pabla, nienawidząc escobara - nie ma nic gorszego niż komentarz 'narcos lepsze'. może lepsze ale to trwa 2h a nie 3 sezony
zimna wojna - możliwy drugi polski oskar przez tego samego typa, no głupio nie obejrzeć
deadpool 2 - dla gimbów (dla mnie)
anihilacja - kolejny kwasior, ale głupio nie obejrzeć tym bardziej, że jest na netflixie. portman <3
avengers - bracia russo, thanos sieje rozpierdol, 4 wynik boxoffice plus mocne kino, must see
ciche miejsce - tykająca bomba przez cały seans, yolo
wieczór gier - najlepsza komedia 2018, ciekawe zrobiona, najładniejsza kobieta świata tam gra i naprawdę zabawna

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Października 2018, 12:29
Do Best Picture nie widzę możliwości, żeby było nominowane coś innego niż BlackKkKlansman, First Man, Widows, A Star is Born, Beautiful Boy, The Favourite, Green Book, Boy Erased, Vice albo If Beale Street Could Talk. Odpadnie pewnie Beautiful Boy albo Boy Erased.

Z kolei z ciekawych premier w tym roku (nie polskim niestety w większości) jest jeszcze Vox Lux, Mid '90s, Destroyer, Sister Brothers, The Death and Life of John F. Donovan, Ad Astra, Wildlife, The House That Jack Built, Climax i Suspiria.

Z widzianych już przeze mnie to zachwyciły mnie Tajemnice Silver Lake, nie wiedziałem czego się spodziewać, ale film mnie totalnie zahipnotyzował i siedział w mojej głowie przez długi czas, aż bym sobie jeszcze raz obejrzał
BlacKkKlansman też bardzo dobry i imo idealnie wyważony
Trzeci Avengersi dla mnie to jest kwintesencja kina komiksowego i najlepszy film z MCU. Po nudnych origin story, w końcu dostajemy po prostu cudny film dający multum rozrywki
Kler jest spoko, chociaż niektóre rzeczy można byłoby zrobić lepiej, najgorszy wątek Więckiewicza, który w ogóle nie zgrywa się płynnie z całą historią
poza tym nic dobrego w tym roku jeszcze nie bylo

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Listopada 2018, 19:51
do listy smakeja jeszcze
-american animals
-iniemamocni 2 :cool:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 3 Listopada 2018, 14:02
Calibre - warty uwagi thriller/dramat, żaden gemechanger, ale solidny kawał kina.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 3 Listopada 2018, 16:50
Od siebie dopisuję "Jak pies z kotem" Kondratiuka.

Włodi: A Eldo to jest pedał, chuj, dupa, cwel do potęgi.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 6 Listopada 2018, 22:19
Głosujcie na Disobedience, spoko film o lesbach. Postawiłbym go obok takich szlagierów jak My summer of love, Służąca i Życie Adeli. edit: albo nie, bo to 2017 chyba (zdania są podzielone)

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 6 Listopada 2018, 23:48
"53 wojny" w reżyserii Ewy Bukowskiej.

A mocno czekam na "Fugę" Agnieszki Smoczyńskiej :)

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Listopada 2018, 00:01
nie no gówno film trochę, a w obu rachelkach jestem zakochany

Powrót do góry

Wysłano: środa, 7 Listopada 2018, 00:48
zazdrościsz im po prostu

Powrót do góry