Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 22 Października 2018, 02:24

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Roxanne Roxanne (2017) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Roxanne Roxanne (2017)
  Wysłano: Niedziela, 26 Sierpnia 2018, 17:02
Obrazek

J. Daniels / IMDB napisał(a):
In the late 80s/ early 1990s, the most feared battle MC in Queens, New York, was a fierce teenage girl with the weight of the world on her shoulders. At the age of 14, Lolita "Roxanne Shanté" Gooden was well on her way to becoming a hip-hop legend as she hustled to provide for her family while defending herself from the dangers of the streets of the Queensbridge Projects in NYC.

Roxanne Roxanne (2017) IMDB

Roxanne Roxanne (2017) trailer

To już szósta po Eminemie,50 Cencie, Biggim, NWA i 2Pacu sfabularyzowana raperska biografia, za to pierwsza kobieca. Film przeznaczony głównie dla fanów hip hopu i tzw. kina ulicznego ,choć myślę że i ktoś kto nie jest z tematem mocno zaznajomiony nie powinien się nudzić, bo film jest naprawdę spoko. Generalnie netflix trzyma pewien poziom i rzadko zdarzają im się totalne wtopy. Gra aktorska,zupełnej debiutantki - głównej bohaterki na całkiem niezłym poziomie wspomagana przez weteranów takiego kina w osobach Mahershala Ali i Nii Long, która faktycznie wygląda jak jej matka (damn jak Nia się postarzała a ja wciąż mam przed oczami jak z Cubem i Smokym zjadam ją wzrokiem jak biegnie ze słuchawkami w Piątku :( ).

Wiadomo ,że w ciągu nieco ponad 1,5 godziny ciężko zmieścić wszystkie wątki, jednak duży minus daję za ledwie draśnięcie tematu Juice Crew i całkowite pominięcie beefu z BDP, w którym przecież Roxanne jako członkini tego pierwszego aktywnie uczestniczyła. Dla mnie jako starego fana Queens Bridge za mało jest pokazane same QB, poza włóczącym się małoletnim Nasem, który zresztą potwierdził autentyczność tych scen. Pierwsza część filmu sprzed jej wejścia do muzycznego biznesu wydaje się bardziej naturalna, później miałem wrażenie, że jest już troszeczkę sztuczniej.

Niemniej jednak warto obejrzeć, bo jest wiele ciekawych smaczków z życia Roxanne i zobaczyć jak wielki talent i wpływ na ten gatunek muzyczny miała ta dziewczyna. Jest to też obraz poruszający problem prześladowania kobiet, o którym Roxanne mówi otwarcie i z którym walczy od wielu wielu lat. Dla fanów hip hopu pozycja obowiązkowa, dla reszty ,no cóż reszta mało mnie interesuje...

Roxanne Shante & DJ Polo - Thin Line

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ]