SLG FORUM
http://slizg.eu/

KLER (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)
http://slizg.eu/viewtopic.php?f=30&t=45555
Strona 1 z 8

Autor:  Połas [ Poniedziałek, 11 Września 2017, 11:57 ]
Tytuł:  KLER (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

Smarzowski robi nowy film. Póki co nikt nie jest za bardzo rozmowny na temat produkcji, ale ogólnie film ma opowiadać o reformie Kościoła katolickiego w naszym kraju w myśl zaleceń papieża Franciszka. Nieoficjalnie mówi się, że film będzie poruszać temat pedofilii w Kościele. Jak określają to ludzie z produkcji, będzie to współczesny dramat obyczajowy o kryminalnym zabarwieniu.

W obsadzie Arkadiusz Jakubik (jako ksiądz), Robert Więckiewicz, Jacek Braciak, Iza Kuna, Iwona Bielska i Janusz Gajos, który po raz pierwszy w filmie będzie pracować ze Smarzolem. Premiera jesienią 2018.

Autor:  Ishi [ Poniedziałek, 11 Września 2017, 12:36 ]
Tytuł:  Re: 3 (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

Sądzę, że Smarzol zrobi coś stonowanego, jeśli w grę wchodzi ta tematyka, zwłaszcza współczesna. Pewnie będzie wydźwięk moralizatorski, ze swoistą dozą ugrzecznienia w stosunku do poprzednich filmów, dobra obyczajówka po prostu, ale bez przytłaczającej ilości zła i niegodziwości wylewającej się z ekranu, chociaż gdzieś tam w tle będzie się pewnie przewijać.( może coś w stylu spotlight?) Chciałbym się pomylić i dostać coś antyklerykalnego, co walnie wszystkim w mordę ( oczywiście w odpowiednim tonie i proporcji, a nie okraszone retoryką - CAY KOŚIUŁ GWAUCI), ale jak dla mnie - mało prawdopodobne.

Autor:  sniper [ Poniedziałek, 11 Września 2017, 14:14 ]
Tytuł:  Re: 3 (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

Cytuj:
Statyści do filmu Wojtka Smarzowskiego !!
Zapraszam WSZYSTKIE chętne osoby, które mają ukończone 16 lat (wymóg prawny, więc nie mogą to być osoby młodsze)
Zdjęcia 13, 14, 15, 16 września w Warszawie.
Osoby, które zgłaszają się na wszystkie dni mogą przyjsc również na próbę 12 września, która jest tak samo płatna.
60zł płatne po planie
Zgłoszenia: imię, nazwisko, wiek, nr telefonu, zdjęcie i informacje w które dni chce się statystować proszę kierować wyłącznie na m.dudzinski@stars-impresariat.pl
W tytule maila proszę wpisać FILM
Trzeba wysłać jakiegoś naszego szpiega

Autor:  Evangelion [ Poniedziałek, 11 Września 2017, 21:59 ]
Tytuł:  Re: 3 (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

poszło

Autor:  KamcolNO [ Wtorek, 12 Września 2017, 08:27 ]
Tytuł:  Re: 3 (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

Jakbym był z wwa to bym był


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Autor:  clockers [ Czwartek, 21 Września 2017, 19:35 ]
Tytuł:  Re: 3 (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

czekam jak na nic innego z polski. znając dotychczasową filmografię Wojtka, w przeciwieństwie do Ishi wydaję mi się, że właśnie będzie to bardzo stanowczy głos(mówił w jednym z wywiadów, że bardzo go uwiera problem tuszowania pedofilii w kościele) i mocnych, kopiących po twarzy scen nie braknie. oby. biorąc pod uwagę reputację Smarzola, znając jego odwagę przy pracy z niewygodnymi, trudnymi tematami oraz jego zamiłowanie do naturalizmu, przeczuwam, że niektórzy księża na wieść o tym dziele już robią w gacie.

Autor:  Połas [ Poniedziałek, 4 Czerwca 2018, 16:33 ]
Tytuł:  Re: KLER (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

Krzysztof Spór na blogu napisał(a):
Znany jest już oficjalny tytuł najnowszego filmu Wojtka Smarzowskiego, którego premiera zapowiadana jest na 28 września tego roku. Na startującym dziś 45. Forum Wokół Kina mają być zaprezentowane fragmenty tej produkcji.

Do tej pory film Smarzowskiego nie miał oficjalnego tytułu, a w sieci krążył nieoficjalna nazwa filmu brzmiąca „3”. Dziś już wiadomo, że oczekiwane przedsięwzięcie tego twórcy będzie zatytułowane KLER. Krążą już opinie osób, które znają ten projekt lepiej, że film Smarzowskiego wywoła spore poruszenie w naszym kraju.

Według dostępnych informacji bohaterami filmu będą trzej duchowni, a reżyser ukaże grzechy polskiego kościoła katolickiego. "Nie ma ani w mediach, ani w klerze potrzeby oczyszczenia się. No i najważniejsze: są ofiary, nimi się trzeba zająć. To jest coś, co mnie uwiera, co mnie boli. I co pewnie znajdzie odbicie w moich kolejnych filmach. Bo nie ma u mnie na to zgody” - mówił reżyser w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". W obsadzie filmu znaleźli się: Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik, Iza Kuna, Iwona Bielska, Jacek Braciak i Janusz Gajos, który u Smarzowskiego zagrał po raz pierwszy.

Pracując w komisji eksperckiej PISF, projekt poparł Krzysztof Zanussi, który w jednym z wywiadów tak mówił o swojej decyzji: Podstawowym, przesądzającym dla mnie argumentem był fakt, że to bardzo wybitny twórca. Wybitni twórcy mają większe prawo głosu niż niewybitni. Autor tego wściekle antykościelnego scenariusza rozumie Kościół tylko w ziemskim wymiarze, ale wytyka mu potwierdzone grzechy. Tam nie ma żadnych wymysłów, sam rozpoznaję pokazanych w nim duchownych. Jeżeli reżyser zrobi to tendencyjnie i źle, Kościół na tym nic nie straci. Natomiast jeśli zrobi to prawdziwie, wyjdzie to Kościołowi na dobre. W naszej rzeczywistości ciągle brakuje odwagi, żeby złe rzeczy w Kościele otwarcie nazywać po imieniu. Zagłosowałem na ten film nie ze względu na to, że jestem liberałem i że w sztuce wszystko wolno. Zrobiłem to, bo wierzę, że spowodowany nim wstrząs może Kościołowi wyjść na zdrowie.

Film wejdzie do kin 28 września. Czekam na pierwsze fragmenty filmu Smarzowskiego, które mają być zaprezentowane w trakcie 45. Forum Wokół Kina, które dziś wystartowało w Sopocie.

Autor:  gogi [ Poniedziałek, 4 Czerwca 2018, 23:44 ]
Tytuł:  Re: KLER (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

wiem, że to obejrzę, ale jak to ktoś trafnie ujął - im bardziej Smarzol chce mnie zaszokować, tym mniej mnie to bierze

oby tu było inaczej

Autor:  sniper [ Wtorek, 5 Czerwca 2018, 13:24 ]
Tytuł:  Re: KLER (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

Jaki brak pomysłu z tym tytułem... Chyba o nic tu już nie chodzi poza tym, żeby zrobić film na zadany temat

Autor:  Travson [ Wtorek, 5 Czerwca 2018, 14:16 ]
Tytuł:  Re: KLER (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

U Wojtka zazwyczaj tak to wygląda; wesele, wołyń, drogówka..

Autor:  clockers [ Wtorek, 5 Czerwca 2018, 16:24 ]
Tytuł:  Re: KLER (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

i nigdy nie były to po prostu filmy na zadany temat.

Autor:  horoskop [ Wtorek, 5 Czerwca 2018, 22:01 ]
Tytuł:  Re: KLER (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

Spoko tytuł, wydobywa złowróżbność tego słowa, na którą nie zwróciłem przedtem uwagi. Kler dobre imię dla demonicznego czarnego charakteru, może jakiegoś szczególnie nikczemnego orka z Tolkiena. A film, wiadomo, chujowy.

Autor:  kalahar [ Niedziela, 10 Czerwca 2018, 01:12 ]
Tytuł:  Re: KLER (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

claire underwood

Autor:  sniper [ Poniedziałek, 11 Czerwca 2018, 09:39 ]
Tytuł:  Re: KLER (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

clockers napisał(a):
i nigdy nie były to po prostu filmy na zadany temat.
Hmm, chyba jednak były, zwłaszcza "Wołyń" i "Drogówka", bo "Wesele" ma jednak ciężar odwołania do klasyka. Żeby nie było, są to zręczne, solidnie zrobione filmy, ale jeśli "Kler" ma być powtórką z "Drogówki", tyle że z sutannami zastępującymi mundury, to max. 4/10 ode mnie. I piszę to jako zdeklarowany antyklerykał

Autor:  clockers [ Poniedziałek, 11 Czerwca 2018, 20:41 ]
Tytuł:  Re: KLER (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

Wołyń to przede wszystkim love vs hate i pokazanie do czego mogą doprowadzić skrajne nacjonalizmy. przecież nie sama rzeź była istotą filmu. a jeśli widziałeś tam tylko wbijanie wideł w brzuchy, to smutno. Drogówka, to już klasyczna Smarzowszczyzna i uwypuklanie brzydoty. faktem, że było dużo oczywistości i sprawdzonych rozwiązań, ale przecież nie o polskiej drogówce był to film. według mnie środowisko policji było tylko punktem wyjścia do opowieści o moralnym skundleniu, o naszych słabościach, lękach i grzechach. choć przyznam, że jest to najgorszy z filmów Wojtka.

Autor:  Połas [ Piątek, 20 Lipca 2018, 16:59 ]
Tytuł:  Re: KLER (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

Pojawił się opis fabuły:
Cytuj:
Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.


I pierwsze foto z planu.
Spoiler:

Autor:  Malloy [ Piątek, 20 Lipca 2018, 17:17 ]
Tytuł:  Re: KLER (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

Zapowiada się ciekawie, czekam.

Autor:  sniper [ Poniedziałek, 6 Sierpnia 2018, 15:49 ]
Tytuł:  Re: KLER (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

https://www.youtube.com/watch?v=ETTS9-hYTU0

Jaki ziew :neutral:

Autor:  gogi [ Poniedziałek, 6 Sierpnia 2018, 15:55 ]
Tytuł:  Re: KLER (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

fatalny zwiastun, jakbym chciał obejrzeć sobie Vegę to bym sobie obejrzał Vegę tak????////

Autor:  mql [ Poniedziałek, 6 Sierpnia 2018, 15:58 ]
Tytuł:  Re: KLER (2018) (reż. Wojciech Smarzowski)

co to będzie za drogówka w koloratce, ajej

Strona 1 z 8 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/