Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 24 Września 2017, 02:32

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
[seria] Alien 

Która część najlepsza?
Obcy- 8 Pasażer Nostromo (1979) reż. Ridley Scott 69%  69%  [ 9 ]
Obcy- decydujące starcie (1986) reż. James Cameron 15%  15%  [ 2 ]
Obcy 3 (1992) reż. David Fincher 8%  8%  [ 1 ]
Obcy- Przebudzenie (1997) reż. Jean-Pierre Jeunet 0%  0%  [ 0 ]
Obcy kontra Predator (2004) reż. Paul W.S. Anderson 0%  0%  [ 0 ]
Obcy kontra Predator 2 (2007) reż. Greg i Colin Strause 0%  0%  [ 0 ]
Prometeusz (2012) reż. Ridley Scott 0%  0%  [ 0 ]
Obcy- Przymierze (2017) reż. Ridley Scott 8%  8%  [ 1 ]
Liczba głosów : 13

[seria] Alien 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [seria] Alien
  Wysłano: Piątek, 23 Czerwca 2017, 18:47
Obrazek

Jestem w trakcie odświeżanie/nadrabiania zaległości tej serii. Jako, że na dzień dzisiejszy mamy już dość sporo filmów dotyczących Obcego wrzucam wszystko w temat zbiorczy. Która część najlepsza i dlaczego? Jak oceniacie tę najnowszą? Który reżyser najlepiej wywiązał się ze swojego zadania?

Na ten moment jestem na świeżo po 3 pierwszych częściach:

Obcy- 8 pasażer Nostromo: ciężko ocenia się film, o którym powiedziano już wszystko i który jest całkowicie pozbawiony elementu zaskoczenia, niemniej
Spoiler:
musiał robić w dniu premiery niesamowite wrażenie, do tego dochodzi perfekcyjny, mroczny klimat, minimalistyczna scenografia, świetna rola Sigourney Weaver i scenariusz, który w tamtych czasach musiał być prawdziwą bombą, 8/10

Obcy- decydujące starcie: nie do końca przekonuje mnie zmiana konwencji mrocznego i minimalistycznego horroru na efektowne kino akcji, mimo wszystko to wciąż świetna rozrywka 7/10

Obcy 3: nie rozumiem krytyki, jak dla mnie kino niemal tak dobre jak część pierwsza, widać tu powrót do klimatu rodem z dzieła Scotta, dodatkowa dawka brutalności i pełne napięcia sceny, przy których przez plecy przechodzą ciarki, 8/10

Powrót do góry

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [seria] Alien
  Wysłano: środa, 28 Czerwca 2017, 23:23
A ja mam podobnie jak z Terminatorami: chyba bardziej podoba mi się druga część, szczególnie czysto technicznie, natomiast pierwsza ma zajebisty klimat, po prostu była pierwsza i ustaliła pewne trendy. Ciężko wskazać lepszą. W drugiej części nie podoba mi się tylko ostatnie 20 minut.
Trzecia cześć natomiast jest trochę przekombinowana. No ale to Fincher... Ogólnie też solidny film (mówię o wersji reżyserskiej), zakończenie trylogii (taaa, jasne...) i specyficzny klimat. I chyba najlepszy aktorsko (większość marines w dwójce działało mi na nerwy), chociaż jedynka też solidna pod tym względem. W trócje strasznie podobała mi się postać Clemensa, szkoda że
Spoiler:

Wszystkie trzy części obejrzałem w ciągu tygodnia, niedługo zabieram się za czwartą część. Żałuję, że dopiero teraz się za tę serię zabrałem.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ]