Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 24 Listopada 2017, 05:07

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Chi-raq (2015) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Chiraq (TBA)
  Wysłano: Wtorek, 14 Kwietnia 2015, 17:36
consequenceofsound napisał(a):

Spike Lee’s going from Brooklyn to Chicago: The Wrap reports that Kanye West and Common are being eyed to join Samuel L. Jackson and Jeremy Piven for a new film by the Oscar-nominated filmmaker titled Chiraq.

There’s little confirmed about the plot, though given the title, the film will presumably comment on the city’s troubles with gun violence. Also of note is that all the principal stars are from the area, with the exception of Jackson. West and Common’s representatives did not respond to requests for comments, while Amazon’s representative declined to remark on the report.

As the Chicago Tribune points out, Lee was in town back in January conducting his own research alongside St. Sabina pastor Rev. Michael Pfleger.

“Thanks to Director/Actor Spike Lee,” Pfleger wrote at the time on his Facebook page, “who spent the day at St. Sabina yesterday talking and interviewing … People who cover the violence, Principals who deal with violence in and around their schools, Brothers from the Blocks who live in it every day and Parents who have lost their children to Violence … He spent the day from early morning till late in the night … listening and asking questions to try and get a deeper understanding of the plague of violence. Thanks Spike for caring and wanting to understand.”

On April 18th, Lee will return to Chicago to speak at the City Winery. His most recent film, Da Sweet Blood of Jesus, was funded via Kickstarter. Chiraq, however, will be a project for Amazon Studios.

Fajnie by było, żeby Spike nakręcił w końcu coś porządnego, bo w tym wieku poza Inside Man i 25th Hour nie zrobił absolutnie nic godnego uwagi. Jeżeli Chiraq ,będzie miało choć 75% flavoru jego ulicznych filmów z lat 90tych (a w szczególności oczywiście Clockers) to będzie już sporo. Z tego typu filmów kręconych w Wietrznym Mieście pamiętam nie najgorsze Soul Food, Barbershop i Hoop Dreams, kilka komedii z Wayansem ale nie były to też obrazy, które by mnie jakoś wyjątkowo ujęły. O Hardball nawet nie wspominam, Save the Last Dance lepiej zapomnieć a Cooley High to jednak nieco inna era. Jedynym, który mi się swojego czasu podobał jest Judgment Night. Info o wcieleniu Ye i Commona do obsady było na pewno świetnym krokiem marketingowym ale tylko jeżeli Spike postawi na autentyczność i nie będzie robił filmu ''na siłę'' to wtedy może trochę odzyska w moich oczach.

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Post Chi-raq (2015)
  Wysłano: środa, 4 Listopada 2015, 15:45
Reż. Spike Lee!!!

https://vimeo.com/144523728

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Post Re: Chi-raq (2015)
  Wysłano: środa, 4 Listopada 2015, 15:57
Spike Lee skończył się na...

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 4 Listopada 2015, 15:58
na początku.

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Listopada 2015, 16:41
Wrzucałem już info parę ładnych miechów temu, czyli jednak jeszcze wypuszczą to w tym roku...

viewtopic.php?f=30&t=42147

Trailer jakoś mnie nie zachęcił i obawiam się, że Sniper może mieć sporo racji. To już nie te czasy, żeby Wesley i Samuel pociągnęli cały film jak w Jungle Fever i Angela Basset z Johnem Cusackem raczej nie pomogą. Wolałbym też, żeby było jak najmniej tzw. elementów komediowych i zamiast tego pójście w zwykły uliczny dramat obyczajowy, a z tego co widzę to niestety właśnie w tą stronę będzie to się często zwracać. Słyszę też, że ścieżka też mnie raczej nie powali a Chicago ma się czym pochwalić od wielu, wielu lat (i nie mówię tutaj o tym drillowatym szicie). Bez większego ciśnienia, ale obejrzę.

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Listopada 2015, 16:44
temat sytuacji w chicago daje potencjał na coś na miarę do the right thing, a tu takie badziewie w stylu późny tarantino-wannabe, jeszcze z nickiem armatą w roli głównej

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: środa, 4 Listopada 2015, 16:52
Ze względu na wysoką przestępczość raczej porównałbym to co się tam dzieje do Clockers, bo Do The Right Thing to raczej współżycie różnych mniejszości narodowych i etnicznych na małym obszarze widziane oczami Afroamerykanina. Zresztą właśnie marzyło mi się drugie Clockers, bo to mój ulubiony film Spike'a a dawno nie widziałem już dobrego kina ulicznego z tłustym rapem w tle.

Edit. Wczoraj po koncercie zagadnąłem Mick Jenkinsa czy istnieje taka możliwość,że usłyszymy go na soundtracku do Ch-raq na co on się uśmiechnął i powiedział, że taka możliwość istnieje :) Zobaczymy. Jak już ktoś ma reprezentować młode pokolenie mieszkańców Chicago to niech to będzie Mick, chociaż urodził się na południu, ale jak Gang Starr mogli być znakiem rozpoznawczym NYC to on równie dobrze może występować dla Chi-City.

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 30 Listopada 2015, 20:57
Rozumiem, że plan wypuszczenia tego w Polsce nie istnieje?

Powrót do góry
  Wysłano: Wtorek, 8 Grudnia 2015, 22:42
Chi-raq po premierze zbiera dobre recenzje, trochę wzrósł mój apetyt na ten film. Jeśli dobrze zrozumiałem to można już go zobaczyć za pośrednictwem serwisu streamingowego Amazona, więc pojawienie się znośnej wersji w internecie to pewnie kwestia kilku dni. Na premierę Polską nie liczę, sugerując się IMDB jedynie w USA została podana data premiery.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ]