Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 21 Listopada 2017, 15:06

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
[film] Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [film] Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)
  Wysłano: Wtorek, 29 Marca 2016, 20:29
jaki to jest nierówny film
plusy: affleck to mój nowy ulubiony batman, wonder woman przefajowa, soundtrack rozpierdala z rana ośkę w adapsie, sceny walki są przepiękne, chyba najfajniejszy alfred
minusy: cały wątek z sądzeniem supermana nie ma kurwa sensu
Spoiler:

lois jest w tym filmie tak bardzo niepotrzebna, mam jedną miłość dla amy zawsze, ale jej subplot tak bardzo przeciąga i tak już za długi film, a i nie wnosi wiele do niego
lex luthor to jest jebana porażka, chciałem bronić eisenberga, myślałem że będzie sytuacja jak z ledgerem przed premierą dark knight, ale takiego chuja, gra po prostu zuckerberga (jak zwykle), tylko że milion razy bardziej wkurwiającego niż normalnie
najbardziej leniwa zapowiedź justice league jaka mogła być
zakończenie
Spoiler:

daję 5/10 za bena
jedyną nadzieją dla DCEU jest odsunięcie snydera i goyera hen hen daleko, niejaki george miller będzie producentem justice league, wydaje mi się że spokojnie mógłby zastąpić snydera, affleck też by się nadał

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Wtorek, 29 Marca 2016, 20:41
Justice League PG-13, nie liczyłbym na cuda

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 31 Marca 2016, 14:57
http://www.ew.com/article/2016/03/30/ben-affleck-batman-script
jest nadzieja

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Piątek, 1 Kwietnia 2016, 21:43
właśnie wróciłem z kina, w ogóle mi się ten film nie podobał, a dialogi to jakiś żart. W sumie tylko efekty na plus i to, że w sumie jestem ciekaw jak to się rozwinie w kolejnych filmach DC

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 2 Kwietnia 2016, 02:01
Kurwa jaki zawód. Scenariusz wysrany z dupy, na plus Affleck jako Batman, Wonder Woman, muzyka, no i niektóre sceny akcji. Rzeczy, które nie miały sensu i całkiem rujnowały klimat w kluczowych momentach jest tak dużo, że nawet się nie chce wymieniać.
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 3 Kwietnia 2016, 08:17
Wczoraj byłem w kinie i w sumie jestem umiarkowanie zadowolony. Do trylogii Nolana to na pewno nie mam podjazdu bo dla mnie to jebane arcydzieło ale jest to dobry blockbuster.
Na plus na pewno muzyka, klimat i przecudowne sceny rozpierdolu, nie wiem czy nie najlepsze jakie kiedykolwiek widziałem.
Jeśli chodzi o postacie to w sumie wszystko na plus(jak wjechał Doomsday byłem zachwycony) gdyby nie to, że nie rozumiem dlaczego Eisenberg grał...Jokera. Słabo ogarniam komiksy czy cokolwiek co jest związane z Supermanem ale Lex kojarzył mi się raczej z poważnym, dobrze ustawionym filantropem a nie jakiś wkurwiającym popierdoleńcem, poprawcie mnie jeśli się mylę.
Co do fabuły to fakt, trochę kuleje, jest mocno szarpana, mam wrażenie, że gdybym przed seansem nie miał jakiejkolwiek wiedzy na temat komiksów czy tam kreskówek to miałbym z pewnymi rzeczami problem, do tego kilka niepotrzebnych scen
Spoiler:
.
Mimo wszystko jest rozrywka w czystej postaci, film o niebo lepszy od nudnego Człowieka Ze Stali, na takie blockbustery(no może ciut bardziej dopracowane) chcę chodzić, 7/10.

Ps.
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 3 Kwietnia 2016, 10:02
byłem wczoraj w kinie szczerze to nie miałem żadnych oczekiwań typu wow, nawet nie wiedziałem że takie coś nakręcono ale koledzy mnie zabrali i muszę stwierdzić, że gdyby nie tak dobre sceny walk to film słaby. pierwsze 3/4 filmu flaki z olejem, połowa scen nie potrzebna dopiero film zaczął się pod koniec jak supermen był zmuszony wpierdolić batmanowi. jak ktoś się nudzi w chacie i jeszcze jest oferta w heliosie tanie wtorki to polecam tak to nie. pzdr.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 3 Kwietnia 2016, 17:00
Bakan:

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 3 Kwietnia 2016, 19:19
Pingwin napisał(a):
Bakan:

Spoiler:

Man Of Steel przecież był pierwszą częścią. Jeśli jest tak jak mówisz to lipa w chuj, takich rzeczy się nie robi.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 3 Kwietnia 2016, 23:05
Man of Steel było filmem o Supermanie, do którego nawiązywało BvS, ale oficjalnie uniwersum DC zaczyna się dopiero od tego filmu (tamten film był oderwany od reszty świata DC tak naprawdę, jak np. Batmany Nolana), dlatego mówię o tym zmarnowanym potencjale :(

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 3 Kwietnia 2016, 23:21
Snyder nie wydobędzie z siebie nic więcej niż marne Watchman, absurdalny Man of Steel i tragicznie marny BvS. Liczę, że WB sie opamięta i odsunie to beztalencie od kolejnej produkcji z uniwersum DC. Nie łudźcie się, że będzie inaczej i są to tylko wypadki przy pracy. To nieudolność i niezrozumienie postaci. To jest pewne jak to, że Jesse Eisenberg jest parodią aktora. Na szczęście Goyer'a mamy już z głowy. Co do samego BvS to nie mam ochoty wracać pamięcią do tego potworka. Nic, NIC w tym filmie nie działa. Jest jeszcze gorzej niż w najgorszych recenzjach. Recenzenci byli zbyt łaskawi. I ten film nie jest żadną rozrywką. Tam nawet walka dwóch filarów DC jest miałka i nudna.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 5 Kwietnia 2016, 00:49
Przecież The Watchmen to jedna z nielicznych ekranizacji komiksu, którą da się obejrzeć, lol.

/modern rastignac

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 5 Kwietnia 2016, 15:32
Ej serio Lex Luthor w tym filmie nie jest łysy?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 5 Kwietnia 2016, 16:56
Lothia napisał(a):
Przecież The Watchmen to jedna z nielicznych ekranizacji komiksu, którą da się obejrzeć, lol.

Hahaha. Wyborny dowcip.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: środa, 6 Kwietnia 2016, 00:35
Co do Lexa:
Spoiler:

A film lepszy niż marvelowe avangersi i w ogole [nie ogladlaem za duzo marvelowych] lepszy klimat, ciezszy. Wiadomo, ze jakby na film poszedl ktos kto w ogole nie ogarnia to totalne sceny z dupy z flashem czy innymi superhero, rozkminki co to za dupa z tarcza etc. Mysle ze chcieli zbyt duzo na raz, no ale nie wyszło tragicznie, juz nie przesadzajmy.

YOU SHOULD HAVE LEARNED - BITCHES LOVE CAKE

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Kwietnia 2016, 05:35
Fischer napisał(a):
Lothia napisał(a):

Hahaha. Wyborny dowcip.

Co było złego w Watchmen? Jako film mi się podobał. Nie czytałem komiksu od razu mówię, więc może słabo wypada jako ekranizacja.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Kwietnia 2016, 07:28
Fischer napisał(a):
Lothia napisał(a):

Hahaha. Wyborny dowcip.

Przecież dobrze napisał !?

Sam nie przepadam za superhero movies, z tego typu komiksów poza Batmanami praktycznie nic nie ogarniami, ale Watchmeni w moim odczuciu jak najbardziej dali radę. Czołówka z muzyką Dylana to pierdolony majstersztyk. Poza tym cenię Sin City, dolanowskie Batmany (zwłaszcza drugiego). Pierwszy Kick-ass był zabawny nawet. Ale np. wszystkie Supermany do tej pory to czysty syf; Guardians of Galaxy to taki kicz że wymiękam; Ironman to tania rozrywka; a X-Menów/Spidermenów/Avengersów/Hulków to nawet nie ruszałem.

Ogólnie superhero movies rzadko kiedy bronią się jako filmy. Zwykle to właśnie tanie rozrywka ze strzelaninami, bijatykami, kolorowymi skurwysynami, a w ramach fanservice wpychają tam tylu supervillains ilu się da + jakieś szczegóły w tle żeby nerdzi na forach toczyli bitwy o zgodność z duchem oryginału.

To tyle ciepłych słów na tę wczesną wiosnę

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Kwietnia 2016, 08:17
Antonio20 napisał(a):
Fischer napisał(a):
Lothia napisał(a):

Hahaha. Wyborny dowcip.

Co było złego w Watchmen? Jako film mi się podobał. Nie czytałem komiksu od razu mówię, więc może słabo wypada jako ekranizacja.

I tu jest pies pogrzebany, ale nawet bez znajomości komiksu ciężko uznać ten film za coś dobrego. Nudny, nijaki, niezrozumiały i maksymalnie spłycony w stosunku do komiksowego pierwowzoru. To tylko moje zdanie. Spodziewałem się zupełnie czegoś innego. Snyder nie zrozumiał o co chodzi w tym komiksie. Zresztą to samo spotkało BvS. Miało być WOW jest meh.

Cz4rny1337 napisał(a):
Co do Lexa:
Spoiler:

A film lepszy niż marvelowe avangersi i w ogole [nie ogladlaem za duzo marvelowych] lepszy klimat, ciezszy. Wiadomo, ze jakby na film poszedl ktos kto w ogole nie ogarnia to totalne sceny z dupy z flashem czy innymi superhero, rozkminki co to za dupa z tarcza etc. Mysle ze chcieli zbyt duzo na raz, no ale nie wyszło tragicznie, juz nie przesadzajmy.

Wyszlo tragicznie i nie oszukujmy się. Zlepek scen bez większego sensu. A teraz funkcjonuje tłumaczenie, że to film dla fanów. To tylko głupia i sprytna wymówka w przypadku tego potworka. Co z tego, że mamy nawiązania do komiksu (mamy nawet całe skopiowane dialogi i sceny) skoro dla przeciętnego widza jest to poprostu chaos i nic z tego nie wynika? Symbolizm najniższych lotów, te same błędy co w tragicznym MoS. Snyder ma wizję, która zamyka mu oczy i wyłącza samokrytycyzm. Ma być mrok, epickość, multum nawiązań (niektóre udane i trzeba to przyznać), ale brakuje tego "czegoś" i nagromadzenie wszystkiego skutkuje właśnie tak wymuszonym i bezsensownym filmem jak BvS. Snyder za to pewnie uprawia akt samogwałtu do tych genialnych ujęć w ciemności i deszczu. W tym filmie nawet walka wygląda słabo i nie angażuje widza...
Film Avengers (szczególnie Age of Ultron) ma słabe momenty (nawet cholernie słabe) , ale całościowo te filmy to inna liga niż twory od WB. W Marvelu masz wyraziste postacie, skrupulatnie pisane od kilku lat uniwersum i naprawdę dobre filmy w jego obrębie (Winter Soldier dajmy na to). DC nie ma nic. Ma przerost formy na treścią.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Kwietnia 2016, 12:00
Chłopie, nie bądź tak apodyktyczny, zresztą zdecyduj się - "to tylko moje zdanie" czy "nie oszukujmy się", "wyborny dowcip"?
Cytuj:
Guardians of Galaxy to taki kicz że wymiękam; Ironman to tania rozrywka; a X-Menów/Spidermenów/Avengersów/Hulków to nawet nie ruszałem

GotG ścisły top komiksowych ekranizacji, jaki kicz. Man of Steel był całkiem udany, nie ustępuje Avengers czy filmom o Kapitanie, tutaj ocena filmu jest bardziej problematyczna. Generalnie jak ktoś naprawdę nie lubi patosu (ja mam sporą tolerancję), typowego Zimmera w co drugiej scenie i religijnych motywów (tutaj parę i mnie odrzuciło) to niech spierdala jak najszybciej. Do tego chaotyczny montaż, trochę zbyt dużo wątków, fakt - momentami nawiązania do komiksów i przyszłej rozbudowy uniwersum, ale parę z tych rzeczy nadawałoby się raczej na scenę po napisach niż do środka filmu. Oniryzm ma uzasadnienie, ale też trochę przeszarżowany. Na plus trójka bohaterów przyszłej ligi sprawiedliwych, w miarę sensownie rozpisani i nieźle zagrani, Wonder Woman naprawdę fajna, zarówno w sukni jak i z mieczem. Same motywacje i nakreślenie problemu spełniły moje oczekiwania. Co do rozpierdolki, po której sporo sobie obiecywałem, zastanawiam się, kiedy oni kurwa odbudowują to miasto. Rozmach jest większy niż kiedykolwiek, epickość aż do przesady, zwłaszcza jak wkracza wiadomo kto. Niemniej, niektóre sceny akcji, przypuszczam, najlepsze w historii kina. Czekam na wersję rozszerzoną, 30 minut to naprawdę sporo, można było się pobawić podczas seansu w odgadywanie zaginionych klatek.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Kwietnia 2016, 12:24
Cytuj:
Na plus trójka bohaterów przyszłej ligi sprawiedliwych, w miarę sensownie rozpisani i nieźle zagrani, Wonder Woman naprawdę fajna, zarówno w sukni jak i z mieczem. Same motywacje i nakreślenie problemu spełniły moje oczekiwania. Co do rozpierdolki, po której sporo sobie obiecywałem, zastanawiam się, kiedy oni kurwa odbudowują to miasto. Rozmach jest większy niż kiedykolwiek, epickość aż do przesady, zwłaszcza jak wkracza wiadomo kto. Niemniej, niektóre sceny akcji, przypuszczam, najlepsze w historii kina. Czekam na wersję rozszerzoną, 30 minut to naprawdę sporo, można było się pobawić podczas seansu w odgadywanie zaginionych klatek.

To powiedz mi o czym jest Batman VS Superman. Ja po seansie nie wiem co miał do przekazania reżyser i scenarzysta. Zbyt dużo nielogiczności, brak konsekwencji, szatkowanie filmu i umieszczanie dodatkowych scen w internecie. Przecież to słabe, nawet bardzo. Trójka bohaterów w tym filmie jest nijaka. Batman to głupek a nie detektyw a jego motywacje nie są znane. Dlaczego zabija? Co go do tego skłoniło? Superman od nowa przeżywa załamanie a przecież w Man of Steel przyjął rolę obrońcy i wszystko wskazywało na to, że mamy to już za sobą. Tutaj Snyder i Goyer serwują nam powtórkę z rozrywki. Wonder Woman odczytuje e-mail po czym pojawia się podczas finałowej walki. Potencjał tej postaci nie został wykorzystany nawet w maluteńkiej części. Goyer napisał te postaci słabo i to widać. Nie wiem skąd te pozytywne opinie. Aktorzy nie mają tam nic do grania. Co do scen walki. Avenegers, GotG, nawet Man of Steel mają lepsze. Spotkanie dwóch ikon DC i co? I nic. Nuda. A finałowa walka to popis błysków CGI i zmutowany żółw ninja.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona