Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 13 Grudnia 2017, 04:25

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 487 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
Anime - przekrojowo o gatunku 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Anime - przekrojowo o gatunku
  Wysłano: Poniedziałek, 6 Czerwca 2016, 21:46
Kalom napisał(a):
Pytanie do znawców, jakie są must-see w tym gatunku? Oglądałem tylko Code Geass, Death Note, Naruto i Dragon Ball XD.
Zrobiłem wstępną listę przeglądając filmweb i dodałem sobie takie rzeczy: Darker than Black, Hellsing, Steins;Gate, One-Punch Man i Clannad. Dodam tylko, że interesują mnie takie z liczbą odcinków ~50. Żadne tasiemce.

Spokojnie możesz obejrzeć; Samurai Champloo, Katanagatari, D.Gray-man(103 odcinki, ale serio warto), Basilisk, Shingeki no Bahamut: Genesis.

@vipdavid - Kuroko No Basuke ma bardzo dobry pierwszy sezon, ale im dalej w las, tym gorzej. Zero podjazdu do Slam Dunk, imo.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 7 Czerwca 2016, 11:29
Tak tylko napiszę, że od czasu jak napisałem tamtego posta obejrzałem Hellsing, OPM i Clannad + Clannad:After Story. Pierwsze przeciętne. Pozostałe bardzo dobre.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 7 Czerwca 2016, 11:57
Obejrz koniecznie Samurai Champloo.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2016, 19:56
Samurai Champloo jest nudny w chuj i praktycznie brak w nim fabuły. Odcinki się ze sobą prawie nie łaczą, cała seria wygląda jakby to były fillery. Clannad i Clannad after story to jakieś wyciskacze łez dla dziewczynek, też mnie znudziły w chuj, nie wiem po co to oglądałem. Ale to tylko moje zdanie.

Obecnie w wolnych chwilach oglądam sword art online i póki co jest całkiem fajne. Jak ktoś pyta co obejrzeć na początek to z takich klasyków obowiązkowe są neon genesis evangelion, filmy Miyazakiego - np Spirited Away, Ruchomy Zamek Howla.

Osobiście polecam też Durarara (pierwszy sezon, bo nie widziałem jeszcze drugiego), Elfen Lied, Steins Gate, Another.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2016, 22:24
wrooblas napisał(a):
Samurai Champloo jest nudny w chuj i praktycznie brak w nim fabuły. Odcinki się ze sobą prawie nie łaczą, cała seria wygląda jakby to były fillery. Clannad i Clannad after story to jakieś wyciskacze łez dla dziewczynek, też mnie znudziły w chuj, nie wiem po co to oglądałem. Ale to tylko moje zdanie.

Obecnie w wolnych chwilach oglądam sword art online i póki co jest całkiem fajne. Jak ktoś pyta co obejrzeć na początek to z takich klasyków obowiązkowe są neon genesis evangelion, filmy Miyazakiego - np Spirited Away, Ruchomy Zamek Howla.

Osobiście polecam też Durarara (pierwszy sezon, bo nie widziałem jeszcze drugiego), Elfen Lied, Steins Gate, Another.

Zgodzę się co do Samuraia Champloo oprócz paru odcinków to praktycznie filery, ale dosyć przyjemnie mi się to oglądało jako taką luźną serię, niewymagającą skupienia.
Neon genesis ofc props, jeśli ktoś zamierza obejrzeć serial to po skończeniu od razu film End Of Evangelion trzeba zobaczyć.
Ale za to Another to jest gówno, za długie o połowę. Powinno się skończyć po 6 odcinku i by była spoko seria, a tak to rozwlekają to na 6 kolejnych popadając od sztampy w sztampe.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 30 Czerwca 2016, 00:50
samurai champloo bez fabuły :lol: co do clannad to się zgodzę wytrzymałem 10 min wkurwiająca kreska strasznie

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 30 Czerwca 2016, 08:21
spk materiał o Satoshi Kon... Konu? Koniu?
https://youtu.be/oz49vQwSoTE

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 1 Lipca 2016, 21:30
Obejrzałem pierwszy odcinek berserka, szczerze powiedziawszy nie podoba mi się ta komputerowa grafika, zdecydowanie bardziej podobała mi się ta z lat 90. Jakoś nie pasują mi strasznie te sceny, gdzie jak chce uderzyć mieczem to musi być parosekundowe zbliżenie na niego. Muzycznie jest nijako, nic nie wpada w ucho, ale też nie przeszkadza. Co do fabuły:
Spoiler:
Po pierwszym odcinku jest średnio, ale bez jakiejś katastrofy, na pewno będę oglądać dalsze jego przygody.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 2 Lipca 2016, 14:50
okropny strasznie ten nowy berserk:
kreska ochydna nie da się tego oglądać animacje postaci i mimika twarzy tego gówna 3d to jakiś marny żart te chujowe zbliżenia na miecz(sprawdziłem studia bo robią to 2 i serio jedno to jacyś amatorzy którzy pierwszy raz zajmują się animacją a druga to jakieś leszcze którzy animowali 1 anime że środnia 6/10 :wtf: sposób w jaki sceny walki są pocięto to jest porażka
muzyka niby by pasowała nie jest to coś nad czym poleciał by bowdown takie 5/10 ale z tą kreską to i 10/10 muzyka by nie uratowała.
fabuła od pierwszego odcinka przeskoczyli 1 wątek od razu do lasu dodali dzieciaka który dołączył do niego troszkę dalej w chuj chyba że go nie dogoni i dołączy później, ogólnie to spodziewam się tnięcia wątków w chuj żeby zakończyć serie w zamku gdzie próbowali otworzyć ten sam portal co z hawkami.

ogólnie jak lubisz mange berserka to nie oglądaj, jak nie wiesz co to berserk to też nie oglądaj bo chujowe okropnie, żeby dać jedną z najlepszych mang dla jakiejś grupki łaków marny żart. Obejrzę może z 2 odcinki tego i pewnie to rzucę w pizdu.

p.s jedyna rzecz związana w tym anime z horrorami to:
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 8 Lipca 2016, 20:12
jestem załamany tym nowym berserkiem, jeśli ktoś jest fanem pierwotnej serii to nawet nie zaczynajcie. tyle lat czekałem z mangą i właśnie nadszedł czas bym zaczął ją czytać.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 4 Sierpnia 2016, 22:58
Zacząłem oglądać Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan i jest bardzo fajnie, jaranko... Ale Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen (prequel do "długiego" serialu) to pierdolone czteroodcinkowe arcydzieło, 10/10, polecam każdemu.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Piątek, 5 Sierpnia 2016, 07:05
whoaaa, sałntracki z łan pisa to jak z jakiegoś kasowego, holiłudzkiego filmu typu Piraci z Karaibów, szanuje
https://www.youtube.com/watch?v=T-uSv9ViP-E
https://www.youtube.com/watch?v=oLdFWj4R5zo

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 5 Sierpnia 2016, 08:49
Ja tam mam zawsze ciary, kiedy wchodzi to

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 5 Sierpnia 2016, 08:52
patetyczne, też lubie ale powiem wam, ze jak ogladalem one piece w gimbazie, pozniej troche w technikum to sie jarałem, teraz jak sobie wróciłem to tyle rzeczy mnie tam irytuje, widać, że bardziej dla dzieci mimo wszystko. Ale wlasnie takie momenty wkurwienie + muzyczka to dalej sztosik.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Sobota, 27 Sierpnia 2016, 10:58
shokugeki no souma to jedyne anime, które obejrzałem z tego roku. komedia opowiadająca przygody nastolatka, który chce zostać kucharzem nr 1. jeśli komuś nie przeszkadza głupota niektórych scen (wszystkich związanych z jedzeniem, jakieś dziwne podniecanie się specjalnie dla japońców) to polecam. taka fajna, luźna komedia

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 27 Sierpnia 2016, 11:21
paweu napisał(a):
jestem załamany tym nowym berserkiem, jeśli ktoś jest fanem pierwotnej serii to nawet nie zaczynajcie. tyle lat czekałem z mangą i właśnie nadszedł czas bym zaczął ją czytać.

Nowy berserk to jest to samo co w anime tylko nowa wersja czy historia trzyma sie scisle mangi?

Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Sierpnia 2016, 01:56
Hasszz napisał(a):
paweu napisał(a):

Nowy berserk to jest to samo co w anime tylko nowa wersja czy historia trzyma sie scisle mangi?

kontynuacja poprzedniego anime z 90 lat i filmy to chyba było to samo co tamto, przestałem oglądać po 6 odcinkach ale trzymało się mangi z większością wątków niektóre sceny zmienione i kilka wyciętych wątków wgl. całkowicie. żeby tylko szybciej to szło.
ale nie oglądaj bo w chuj nie warto, bardzo słaba animacja, chujowe twarze, chujowa muzyka, 5 letnie dziecko walki w tym gównie chyba składało, pięcio centymetrowe zbliżenia na miecze, twarz, cięcia mieczem, 0 jakiejkolwiek dynamiki.
już lepiej z tych co leci obejrzeć Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu lub mob psycho 100(ten sam autor co one punch man) lub tales of zestiria tylko żeby podziwiać jak powinien berserk wyglądać(chyba jedyni co potrafią dobrze zrobić cgi w anime) co to koty są w tym ufotable pod względem oprawy, gdyby tylko nie robili adaptacji gówno gier za grube hajsy od bandai Namco. Ale fate/zero, fate/night unlimited blade works czy kara no kyoukai bardzo dobre.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 31 Sierpnia 2016, 23:34
Obejrzałem wszystkie Psycho-passy (oba sezony serialu plus film).

Serial jako całość jak dla mnie 10/10 mimo, że drugi sezon słabszy od pierwszego. Świetnie wykreowany świat przyszłości, dobre twisty fabularne, bardzo ładna animacja, pojebane filozoficzne treści, to lubię. No i kawałki z openingów piękne <3

Film o wiele słabszy, mam wrażenie, że z dupy i na siłę.

Zaliczyłem też ostatnio drugie OVA kończące serię Rurouni Kenshin (mowa o Seisou-hen) i 10/10, płakałem :(

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 27 Września 2016, 01:09
Pierdolnę se nowego posta bo temat niestety stoi, a ja skończyłem kolejne dzieło.
Mowa mianowicie o Shigurui. Muszę przyznać, że cholernie trudno mi ocenić to anime.

Przez pierwszych parę odcinków myślałem, że akcja rozwija się w powolnym tempie, walki pokazane są średnio, muzyka jest bardzo minimalistyczna, a fabuła zostawia wiele niedopowiedzeń. Po ostatnim odcinku skumałem jednak, że dokładnie tak miało być i nagle każde z tych rozwiązań zaczęło nabierać sensu. Shigurui to nie jest produkt, który ma dostarczyć miłej i przyjemnej rozrywki. Shigurui to brutalny skurwiel (naprawdę bywa tutaj krwawo i smutno), który pokaże Ci mrok i zostawi łkającego w kącie z większą ilością pytań niż odpowiedzi.

9/10 chyba.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 5 Kwietnia 2017, 00:35
Jak tam oglądał już ktoś pierwszy odcinek nowego sezonu attack on titan? Nie pamiętam za bardzo co się tam działo w pierwszym sezonie mange przestałem czytać gdzies na 40 chapterze, bo co miesiąc wychodziła. Nawet spoko szkoda tylko że ten sezon ma mieć 12 odcinków, a nie 24 jak pierwszy.

Z tego sezonu polecam też 2 sezon boku no hero academia, manga bardzo dobra anime też daje rade

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 487 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona