Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 18 Listopada 2017, 00:06

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 485 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona
Anime - przekrojowo o gatunku 
Autor Wiadomość
admin

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Anime
  Wysłano: Piątek, 12 Listopada 2004, 14:41
japońska forma przedstawiania obrazów animacyjnie. ;d no tak możnaby to określić. czy oglądacie coś, polecacie coś.

najabrdziej lubię sieczkowate, krwawe, ale Totoro na przykład nie wzgardzę ;p

polecam Ninja Scroll - krwawa psychiczna manga. ale godna polecenia.

Samurai Champloo - tylko dla ludzi lubiących oglądać samurajskie sytuacje ;d to znaczy przedstawione w konwencji 'komediowej', co troszke może irytować.

Totoro - no właśnie wielki chomki, który ma coś w sobie ;d

Spirited Away - nagrodzony oskarem, wyśminity 'magiczny' film. ma swoje smaczki.

People you grew up with, layin in a coffin

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer komunikatora tlen profil na lastfm WWW

Post nie przepadam za anime!
  Wysłano: Piątek, 12 Listopada 2004, 17:38
nawet niewiem dlaczego :?

jedyne anime które mnie wciągneło jak byłem dzieckiem to:

CAPTAIN TSUBASA http://www.filmweb.pl/Film?id=99324

odładało sie to z kuplami kiedyś

GIGI LA TROTTOLA http://www.filmweb.pl/Gigi,la,trottola,(1981),obsada,Film,id=103882

odglądało sie to z kolerzankami kiedyś

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW

Post Re: Anime
  Wysłano: Niedziela, 28 Listopada 2004, 18:41
A ja anime lubie bardzo :D
U mnie numer jeden jest Cowboy Bebop i NGE.
Ostatnio oglądałem też Love Hina, też całkiem fajne, no i DBZ bo to już jest kultowa sprawa :D
Aa, no i Hellsing, ma zarąbisty klimat no i muze też.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 25 Stycznia 2005, 14:03
Trzeba troche odswiezyc temat, bo animacje japonskie maja to 'cos' w sobie, ze z przyjemnoscia sie je oglada.
Z klasykow to warto(nie, trzeba!:) obejrzec Akire(za swiat po III wojnie swiatowej, jaki wykreowal Katsuhiro Otomo), Ghost in the Shell(za poruszenie ciekawego tematu, jakim jest wiez miedzy Nami, a robotami,rez.Mamoru Oshii na podstawie mangi Masamune Shirow)
Z pelnometrazowych produkcji jezeli ktos lubi klimaty cyber-punkowe polecam Armitage III, a takze Battle Angel Alita. Kochacie filmy z wampirammi(i ich lowcami ) w rolach glownych? Vampire Hunter D: Bloodlust czy Blood the last vampire beda wsam raz. Porzadne kino karate? Prosze bardzo, mamy Street Fightera, Street Fightera Alpha(ktory juz ustepuje pole pierwszej czesci), Fatal Fury, Tekken(imo srednio wyszedl). Macie ochote na kino akcji? Spriggan bedzie wsam raz. Chcecie siegnac po jakis thriller? Wiec musicie rozejrzec sie za Perfect Blue. Cos 'glebszego'? Czeka na Was rewelacyjny Jin-Roh : The Wolf Brigade, czy chocby Grave of the Fireflies. Mozna tak dlugo wymieniac. Z kazdej dziedziny kina znajdzecie odpowiednik w wersji animacyjnej. Powoli widac, ze ludzie przekonuja sie co do jakosc tego kina(patrz ostatnie nagrody dla Hayao Miyazakiego, polecam jego tworczosc, mimo 'dzieciecej' kreski, do swoich filmow 'przemyca' wartosci ponad czasowe). Preferujesz filmy bardziej realistyczne, czy tez moze, z 'duzymi oczami'? Lubisz efekty 3d w animacji? Na te pytanie odpowiedz znajdziesz w produkcjach z kraju kwitnacej wisni.

Oddzielnym tematem sa serie anime, ktore przewaznie zamykaja sie w 26odc.(oczywiscie sa wyjatki i tak mamy krotsze 13odc. jak i giganty, chocby puszczane unas 'smocze kule':). Ze swojej strony polecam takie serie jak Golden Boy(zwariowana 6odc. komedia ecchi:), Love Hina(przygody slamazarnego kandydata na studenta i niepoprawnego romantyka, ktory przejmuje po babci zarzadzanie zajazdem hinata, ktory ku jego zdziwieniu przeksztalcil sie zenski akademik:), jak juz jestesmy przy lekkich komediach to warto nadmienic o serii Green Green(tym razem akcja rozgrywa sie meskiej szkole, do ktorej przyjezdzaja dziewczeta w ramach przygotowania do polaczenia obu szkol, zabawne gagi, ladna kreska,wartka akcja, zapewniam, ze nie bedziecie sie nudzic:). Z powazniejszych serii polecam Triguna(nie dajcie sie zwiesc poczatkowym epizodom, pozniej akcja nabiera innego tempa) Wolf's Rain(rekomendowane jako nastepca wielkiego Neon Genesis Evangelion) Hellsing(w Polsce byl/jest wydawany komiks, anime rozni sie tym, ze nie uswiadczycie w nim humoru znanego z mangi)Berserk(mocna seria, dla fanow walki na miecze i tryskajacej krwii na wszystkie strony). Dla fanow Dragon Balla, polecam serie Naruto, ktora wciaga juz po kilku pierwszych odcinkach i nie pozwala oderwac sie od ogladania.

To jest tylko czastka tego co warto zobaczyc, ale na dobry poczatek wystarczy. Jezeli siegniecie po jakies pozycje i nie bedziecie spogladac na te produkcje przez pryzmat bajek dla dzieci(bo przeciez animowane) to zapewniam, ze znajdziecie cos dla siebie i odkryjecie cos nowego, a zarazem ciekawego.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
アドミン

Wysłano: Wtorek, 25 Stycznia 2005, 14:23
teraz to juz nic nie ogladam. wczesniej to praktycznie tylko dragon ball. ta kreskowka mnie zawsze rozwalala... ale o ile "dragon ball" i "db z" byly zajebiste i mialy spoko fabule to "db gt" juz dla mnie kicha:/ pozatym zawsze sie jaralem filmami o robotach w stylu transformers. ale najprzyjemniejsze wspomnienia mam z czasow przedszkola jak ojciec kupil kasete anime o jakims robocie co skladal sie z kilku innych, a za reke mial mechaniczny pysk tygrysa czy cos takiego. nie wiem, bo nie pamietam tytulu, bylo to bardzooo dawno temu, ale wiem ze sie ogromnie tym jaralem. jak ktos kojarzy to dajcie znac! pozdro

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: Sobota, 5 Marca 2005, 23:51
Hmm, a ma ktoś może napisy do Golden Boy'a? ale do takiej wersji z openingiem :] Bo ja mam kilka różnych wersji, ale żadne nie pasują :]

Powrót do góry
admin

Wysłano: Czwartek, 5 Maja 2005, 14:31
ej. widzial ktos Last Exile? ponoc dzieje sie w swiecie steampunku, ale niewiele osob to widzialo. Hellsinga calego wreszcie obejrzalem i jestem w pelni usatysfakcjonowany.

People you grew up with, layin in a coffin

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer komunikatora tlen profil na lastfm WWW

Wysłano: Poniedziałek, 9 Maja 2005, 15:07
ulalalala Jakie długie "referaty" na temat anime... No cóż ja mogę powiedzieć tylko tyle co do tych kreskówek- fajna jest EROTIC MANGA :D

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 9 Maja 2005, 16:11
tiaaaa hentai :D jakoś wolę wersję czytaną od animowanej. chociaż nie powiem jak jest "ładnie zrobiona" to można oglądać. tylko jak się ma 4 programy na krzyż w tv i anime się ogląda na niemieckiej vivie czy mtv to to się nudzi szybko, bo powtarzają a ściągać z internetu mi się nie chce.

Powrót do góry
Zobacz profil numer skype WWW

Wysłano: Poniedziałek, 16 Maja 2005, 15:31
No jeśli chodzi o anime to nie mozemy zapomniec o klasyce gatunku czyli Dragon Ballu :D no a troche nowsze to Hellsing i Naruto(zarowno anime ale takze manga!)

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: środa, 26 Marca 2008, 19:52
Oglądacie coś jeszcze ?
Ja teraz Naruto przerabiam... trochę późno.

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: środa, 2 Lipca 2008, 11:47
Ja np. ostatniego czasu lubię sobie pooglądać ew. poczytać mangę.
Co już zobaczyłem ? Na razie tylko Naruto, a teraz się za Dragon Balla zabieram.
Może to się wydaje dziecinne takie oglądanie Anime, ale sram na to :lol: wolę to niż jakieś gówniane powtórki, które lecą non-stop w tym TV.

Takie Anime potrafi mnie lepiej wciągnąć niż jakieś gówniane seriale.
W ogóle ludziom którzy ćpają powinni na odwyku puszczać Anime - tak by się wciągnęli, że zapomnieli by o ćpaniu ( może kiedyś to opatentuję ).
Pozdro

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Lipca 2008, 12:01
z anime to tylko bleacha i naruto z wskazaniem na to pierwsze, keidys sprawdzalem dgraymana ale to nie moj klimat wogole + polecam death note, thriller detektywistyczny, bardzo dobry :cool:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Lipca 2008, 12:13
Bleach od 2 lat, ale teraz przestałem bo znow gówniane fillery są, poczekam az ktos sciagnie i mi powie kiedy sie skoncza.

a tak to BARDZO polecam niedocenianego wydaje mi sie TRIGUN'a. zajebiste anime z przesłaniem, sporo dobrej akcji i humoru.

Wyglądam przez okno, na oczach mam sen, a Grochów się budzi z przepicia.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Lipca 2008, 12:47
No nie wiem, poza kultowymi serialami na Polonii 1 obejrzalem Akire, Armitage III, oba GITS-y, Mononoke Hiime, Spirited Away, Flying Castle Huoru i pelnometrazowy Cowboy Bebop. Jest git, ale jakos nie mam specjalnie ochoty na wiecej. Np. Huoru byl dla mnie mocno wtorny wobec poprzednich filmow tego rezysera. A mocno chwalona Vampire Hunter D miala tak brzydka kreske ze od razu wylaczylem.

Chyba jeszcze zmecze Graveyard of Fireflies, Paprike i serial Serial Experiments Lain (wszystkie ostro propsowane) i na tym zakoncze swoja przygode z animowana manga.

Powrót do góry
アドミン

Wysłano: środa, 2 Lipca 2008, 21:02
ja dwa dni temu skończyłem oglądać serię Elfen Lied, polecam.

będę musiał poszukać mangi, bo raz, że serial pokrywa jedynie pierwsze 60-ileś odcinków komiksu, to do tego inaczej się kończy niż manga właśnie.

no i nie będę oryginalny, wszystko ze Studia Ghibli.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW

Banned
  Wysłano: środa, 2 Lipca 2008, 22:13
zin napisał(a):
ja dwa dni temu skończyłem oglądać serię Elfen Lied, polecam.

Zacząłem oglądać parę dni temu... jestem na 8 odcinku chyba. Super ! Strasznie brutalne. Jak zobaczyłem 1 odcinek to się zastanawiałem czy oglądać dalej.
Jak ktoś chciałby sprawdzić to :
http://www.elfenlied.wbijam.pl/patrz.ph ... wroc=part1 ( 1 odcinek )

EDIT: Teraz oglądam Dragon Balla z Neon Genesis Evangelion na zmianę.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Neon_Genesis_Evangelion

Kod:
Pomimo iż serial rozpoczyna się jak zwykłe anime z gatunku mecha, akcja szybko zaczyna skupiać się na wspomnieniach i analizie postaci głównych bohaterów, szczególnie jednego z nich – Shinjiego Ikari. Twórca serialu, Hideaki Anno, przed stworzeniem Neon Genesis Evangelion przez długi czas cierpiał na depresję. Wiele wątków serialu opartych jest na jego własnych doświadczeniach związanych z radzeniem sobie z depresją i na teorii psychoanalitycznej, z którą miał styczność podczas psychoterapii. W rezultacie postaci w anime doświadczają problemów ze zdrowiem emocjonalnym, a w szczególności depresją, traumą oraz zaburzeniami lękowymi.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 2 Lipca 2008, 23:12
root masz linki to innych odcinków?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 2 Lipca 2008, 23:28
Mnie zastanawia jak się kończy manga Elfen Lied - anime w każdym razie ma mistrzowskie zakończenie i nie ukrywam, że na płacz ze wzruszenia mi się brało, a potem ta osoba przed drzwiami (ja upieram się przy tym, że to Lucy) i bicie zegara, który Nyu całe anime naprawiała :wink: Odcinki 9, 12 i 13 najlepsze.
Tak swoją drogą jak myślicie - Nyu wiedziała o wszystkim o czym wiedziała Lucy, tylko jej umysł nie pozwalał na wyrażanie negatywnych emocji (w końcu to "przepraszam")?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na myspace profil na lastfm

Banned
  Wysłano: Czwartek, 3 Lipca 2008, 11:31
Tedzik napisał(a):
root masz linki to innych odcinków?

http://www.elfenlied.wbijam.pl/index.php?cmd=part1

Klikasz na nazwę odcinka, później TAK i oglądasz :)

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 485 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona