Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 19 Października 2017, 12:06

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Smoleńsk (2016) reż. Antoni Krauze 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Smoleńsk (2016) reż. Antoni Krauze
  Wysłano: Piątek, 9 Września 2016, 06:53
mast napisał(a):
Bakan napisał(a):
>>Vego<< napisał(a):
Bakan napisał(a):

Ps. Jakby ktoś mi przyłożył lufę do skroni i kazał odpowiedzieć na pytanie czy to był ZAMACH czy WYPADEK informując mnie wcześniej, że zła odpowiedź=odjebanie to bym skłaniał się ku ZAMACHOWI ale i tak beka :D

Szkoda chłopa.

Ale gdyby coś takiego rzeczywiście robić, to połowa PiSu powiedziałaby wypadek, bo nawet oni nie wierzą w te bzdury, tylko zręcznie używają katastrofy do celów politycznych

Przecież w tej sprawie do dziś jest tyle niewiadomych, że trzeba być strasznym bucem, żeby być pewnym, że któraś z tych ewentualności jest wykluczona. Siedzą sobie chłopaki przed monitorem i wszystko najlepiej wiedzą.

Czego nie wiadomo w sprawie Smoleńska?

Ale co, mam Ci przewertować cały internet i wypisać od myślników, wszystkie wątpliwości dotyczące katastrofy Smoleńskiej? Nie chce mi się, serio. Generalnie to, żeby kazdy zrozumiał, nie jestem jakimś fanatykiem teorii "tak to był zamach!". Wydaje mi się ona dość prawdopodobna, bardziej niż to, że był to nieszczęśliwy wypadek czy zaniedbanie ale nie mam zamiaru brnąć w dyskusję bo jestem zwykłym szarakiem, który gówno na ten temat wie, zupełnie jak wy.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 9 Września 2016, 07:33
Byłbym wdzięczny za podanie choćby trzech wątpliwości, które mogłyby mieć istotny wpływ na ustalenie przyczyn katastrofy.

Pytam o nie, bo wokół Smoleńska, jak wokół każdej tragedii o nadzwyczajnej skali, obrasta mit oparty o rewolucyjne wnioski tzw. "chłopskich rozumów" pokroju Cejrowskiego, zgodnie z którym jest w sprawie mnóstwo rzekomych niewiadomych, których nieujawnianie jasno dowodzi, że ktoś przy sprawie mataczy. Coś jak z WTC i rzekomą ewakuacją wszystkich Żydów w dniu zamachu - ktoś rzuca jakąś fantastyczną tezę, a tłum oczekuje, że najwyższe czynniki sprawcze się do niej odniosą. I gdy się odnoszą, twierdząc że to bzdury, odpowiedzią są analizy filmików, w której klatka po klatce ktoś pokazuje, że takiemu czynnikowi się w 31 sekundzie uniosła brew, a w 1:45 transformuje się w reptilianina.

Oczywiste jest, że Putin byłby zdolny do zlecenia zamachu. Jednocześnie równie oczywiste jest, że nie istnieje ani jedna przesłanka świadcząca na korzyść spiskowej tezy (no, chyba że ktoś uważa, że wszystkie światowe mocarstwa umówiły się, że trzeba wyeliminować śp.
prezydenta Kaczyńskiego, bo taki jest niebezpieczny i zaraz udowodni masońskie zbrodnie).

Sam mam wątpliwości, ale dotyczą one nie przyczyn katastrofy, bo te są dla mnie jasne, a totalnego braku profesjonalizmu po stronie doradców Tuska, bo ta amatorszczyzna umożliwiła Rosjanom rozgrywanie nas, jak uczniaków.

* * * * * * * * * * * *

dlaczego raperzy robią śmieszne znaczki palcami

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Piątek, 9 Września 2016, 08:35
Dzisiaj premiera, wybiera się ktoś? Napiszcie później jak wrażenia.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 9 Września 2016, 08:39
Jeśli to byłby zamach, to byłby najbardziej nieudolny zamach w historii ludzkości. Nie trzeba od razu rozpierdalać samolotu z setką osób, żeby zabić jedną. Takiego smrodu chyba nie mogli w żaden inny sposób zrobić, i to u siebie w terytorium. Kolejna sprawa - po chuj Putin miałby zabijać nieudolnego prezydenta, który w następnych wyborach nie miał żadnych szans na reelekcję? Putin byłby zdolny do zlecenia zamachu, ale aż tak głupi nie jest, żeby zlecać zamach na gościa, który gdyby nie katastrofa, to przepadłby w historii jako dość żenujący epizodzik. To, że Rosjanie mącą i wykorzystują katastrofę, żeby dzielić Polaków, to już inna historia.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 9 Września 2016, 09:37
Jedynie co zrobił Smoleńsk to legenda L. Kaczyńskiego, bo w garniturze poleciał najgorszy prezydent w historii IIIRP z 17% szans na reelekcję a w trumnie wrocil mąż stanu, świetny człowiek itd. O zmarłych w naszej kulturze nie wypada źle mowić.

@kshaq ma rację, gdyby to miał być zamach byłyby na to jakiekolwiek dowody, po drugie gdyby zrobiła to Rosja to nie zdarzyłoby się to na jej terytorium tylko najlepiej na Niemieckim by pogłębić pęknięcia na linii Polska <> RFN które były wtedy dość znaczne.

Gdyby zdarzyło się to w każdym innym państwie niż Rosja/Niemcy na świecie afery by nie było. Z zamieszania odpowiedzialny jest PiS któremu nie zależy na wyjaśnieniu, które już jest ale na wymówieniu że to zamach a cała reszta kłamie. Dziel i rządź - działa.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 9 Września 2016, 09:43
mast i kshaq napisali już właściwie wszystko. dodam tylko tyle, że absurdem i jakimś szaleństwem było samo pakowanie się w tyle osób(sami najważniejsi ludzie w państwie na czele z prezydentem)do jednego samolotu, a pamiętajmy, że Kaczyński pchał się tam na siłę, w dodatku nie będąc zaproszonym. upór Kaczyńskiego w prześciganiu się z Tuskiem na politykę historyczną i zagraniczną doprowadził do tego, że lot 10 kwietnia miał charakter prywatnej pielgrzymki, bo oficjalne obchody rocznicy katyńskiej miały miejsce wcześniej, kiedy to Putin spotkał się z Tuskiem. poza tym, w kwestii jakiegokolwiek wyjaśniania przyczyn katastrofy, powinno zacząć się od kwestii odpowiedzialności Kaczyńskiego i jego kancelarii, analizując m.in.rolę zmarłego w katastrofie szefa kancelarii(wiadomo, w polsce o zmarłych dobrze albo w ogóle). dodatkowo w dalszym ciągu nie upubliczniono rozmowy telefonicznej Lecha z Jarosławem, co mogło też mieć jakieś znaczenie(no bo przecież chyba wiemy jak duży wpływ Jarek miał na Leszka, co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości).

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 9 Września 2016, 09:55
ale przecież to nie musiało być nastawione na prezydenta tlyko właśnie na dużą grupę ludzi z wierchuszki żeby wprowadzić zamęt.
moim zdaniem tyle tutaj zbiegów okoliczności oraz dziwnych akcji już po katastrofie, że dziwię się, że ktoś z czystym sumieniem możę powiedzieć to był byład pilotów / nakłanianie przez prezydenta do niebezpiecznego lądowania.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 9 Września 2016, 10:09
zbiegi okoliczności nie mają tu nic do rzeczy, a dziwne akcje i zamęt przy tak niespodziewanej i gigantycznej katastrofie chyba nie są niczym nienormalnym, takie rzeczy nie dzieją się codziennie. przy ataku na WTC też było w chuj dziwnych akcji i zamętu, bo zwyczajnie nadmiar emocji połączony z ilością spraw, procedur, które służby wszelakie muszą ogarnąć w nadzwyczajnie szybkim tempie trochę jednak paraliżuje.

Powrót do góry
złodziej Fen

Wysłano: Piątek, 9 Września 2016, 10:45
było tak

pilot: panie prezydencie za duża mgła, nie możemy lądować w takich warunkach
prezydent: nie wkurwiaj mnie hurr durr jak się spóźnimy to osobiście cię wypierdolę z tej roboty na zawsze rozumiesz
pilot: ale panie prezydencie nic nie wi...
prezydent: NA ZAWSZE, ROZUMIESZ?
pilot: ehhh

JEEEEB w brzozę

na film wybiorę się prawdopodobnie jutro i jeśli to nie będzie najgorsze kinowe dzieło ever to będę pozytywnie zaskoczony

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 9 Września 2016, 14:51
Idziecie na 2D czy 3D?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 9 Września 2016, 14:56
jabolsdz napisał(a):
ale przecież to nie musiało być nastawione na prezydenta tlyko właśnie na dużą grupę ludzi z wierchuszki żeby wprowadzić zamęt.
moim zdaniem tyle tutaj zbiegów okoliczności oraz dziwnych akcji już po katastrofie, że dziwię się, że ktoś z czystym sumieniem możę powiedzieć to był byład pilotów / nakłanianie przez prezydenta do niebezpiecznego lądowania.

O jakich dziwnych akcjach i zbiegach okolicznościach mówisz, o tych wciąż kreowanych przez PiS? Ktoś wyżej już to wyjaśnił

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku
I Mistrz Quizwania

Wysłano: Piątek, 9 Września 2016, 21:32
Raczek, bardzo celnie
Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: Sobota, 10 Września 2016, 08:17
Myślałem że TVN już niczym mnie nie zaskoczy, a jednak udało się

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 10 Września 2016, 12:32
Ten film jest aktorsko tragedią niestety.
Spoiler:

odniosę się tylko do pustej sali - też byłem w Warszawie, też byłem w dniu premiery, ale osób na sali było sporo; ogólnie wiekowo mocno przemieszane, ludzie głównie 17-22 i 40+
Z samej ciekawości było warto pójść, bardziej jako obejrzeć ciekawostkę, a nie obejrzeć film.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 12 Września 2016, 23:05
Filmu nie oglądałem i raczej nie zamierzam. Jednak Panowie Kłopotowski, Moroz, Oleszczyk(tak z tych Oleszczyków Michałów) oraz Kosiński w Tanich draniach odbyli ciekawą i rzeczową dyskusję na temat filmu i w ogóle znaczenia Smoleńska jako zjawiska socjologicznego. Polecam wszystkim tym, którzy patrzą na ten film głównie przez pryzmat polityki, realności i Bóg wie czego.

http://vod.tvp.pl/26652896/12092016-2215

Z 2 strony teraz tak się zastanawiam. Film oprócz tego, że jest podobno artystyczną katastrofą, to pokazuje też jednotorowy sposób myślenia na temat wydarzeń w Smoleńsku. Ciekaw jestem jaki byłby odbiór filmu, gdyby reżyser przytoczył w filmie argumenty obu stron, zestawił je ze sobą i zostawił widza z otwartym zakończeniem.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 13 Września 2016, 08:04
107 tys. w weekend otwarcia(wliczając oczywiście wszystkie przedpremiery).

gdzie ten sukces frekwencyjny ?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 13 Września 2016, 08:37
RzDPH! napisał(a):
Filmu nie oglądałem i raczej nie zamierzam. Jednak Panowie Kłopotowski, Moroz, Oleszczyk(tak z tych Oleszczyków Michałów) oraz Kosiński w Tanich draniach odbyli ciekawą i rzeczową dyskusję na temat filmu i w ogóle znaczenia Smoleńska jako zjawiska socjologicznego. Polecam wszystkim tym, którzy patrzą na ten film głównie przez pryzmat polityki, realności i Bóg wie czego.

http://vod.tvp.pl/26652896/12092016-2215

Z 2 strony teraz tak się zastanawiam. Film oprócz tego, że jest podobno artystyczną katastrofą, to pokazuje też jednotorowy sposób myślenia na temat wydarzeń w Smoleńsku. Ciekaw jestem jaki byłby odbiór filmu, gdyby reżyser przytoczył w filmie argumenty obu stron, zestawił je ze sobą i zostawił widza z otwartym zakończeniem.

Pewnie podobny, bo jednak kinematografia to jedna z dziedzin sztuki i od kryteriów estetyczno-koncepcyjnych się nie ucieknie.

W scenariuszu, nad którym się zastanawiasz, zabrakłoby jedynie zarzutów o propagandowy wydźwięk filmu, skupiono by się raczej na miernej jakości technicznej i artystycznej.

* * * * * * * * * * * *

dlaczego raperzy robią śmieszne znaczki palcami

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Wtorek, 13 Września 2016, 08:49
clockers napisał(a):
107 tys. w weekend otwarcia(wliczając oczywiście wszystkie przedpremiery).

gdzie ten sukces frekwencyjny ?

to i tak o 107 za dużo.
pewnie dla beki kiedyś obejrze jak wyjdzie dvd rip, ale żeby iść na to do kina i pchać im hajs + dawać argument że to ważny w chuj film i wszyscy poszli? co to, to nie.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 13 Września 2016, 10:45
Spoiler:

No właśnie o to mi chodzi czy jeśliby spróbowano jak najbardziej obiektywnie(bez dyskredytowania żadnych racji) przedstawić stanowisko obu stron, wciąż byłby zero-jedynkowy odbiór tego filmu jaki dominuje teraz. Chodzi mi oczywiście o ten wydźwięk propagandowy. Pomijając fakt, że według znakomitej większości strona artystyczna zawodzi i to raczej nie powinno podlegać dyskusji.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 13 Września 2016, 16:26
Szkoły dopiero zaczynają bukować bilety na następny tydzień, więc frekwencja mocno skoczy.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona