Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 21 Listopada 2017, 13:02

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
[film] Pusher / Dealer (1996) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [film] Pusher / Dealer (1996)
  Wysłano: Sobota, 31 Marca 2012, 22:19
Obrazek

Pierwsza część fenomenalnej duńskiej trylogii gangsterskiej, której ostry realizm wprowadził nową jakość do gatunku filmu gangsterskiego. Frank, dealer narkotyków lubi swoją pracę, dzięki której ma ładne dziewczyny i szybkie samochody. Zostaje jednak zatrzymany przez policję i to akurat wtedy, kiedy ma przy sobie paczkę heroiny. Wychodzi na wolność, ale właściciele narkotyków żądają zwrotu pieniędzy. Frank wpada w poważne kłopoty. Jeśli w ciągu kilku dni nie zwróci pieniędzy, zostanie zabity. Jego rozpaczliwej wędrówce po przestępczym podziemiu Kopenhagi towarzyszy coraz więcej aktów przemocy. Zręczna wariacja na nieśmiertelny temat, pełna gangsterów, ćpunów, dziwek i skorumpowanych gliniarzy. Nie ulega wątpliwości, że Refn wypada nieźle nawet na tle takich arcydzieł jak „Ulice nędzy” czy „Taksówkarz”.

http://www.filmweb.pl/film/Dealer-1996-33076

Ogólnie dosyć leciwy film, reszta części jest młodsza, ale polecam w chuj. Zajebista trylogia. Rozjebał mnie koleś z dziarą RESPECT na potylicy :D (poniżej)

Spoiler:

Powrót do góry

Post Re: [film] Pusher / Dealer (1996)
  Wysłano: Niedziela, 1 Kwietnia 2012, 13:38
Oglądałem jedynkę i dwójeczkę. Trójka czeka na swą projekcję.
Bezkompromisowy film, ale dość przyjemnie się go ogląda. Rola Milo w dwójce jest zajebiście zagrana, ogólnie z większym zaciekawieniem oglądałem 1nkę, aniżeli 2.
Dzisiaj sobie jebne 3 i zrobię porównanie.

Kto nie oglądał temu polecam. 5

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 1 Kwietnia 2012, 22:34
jaram sie, z tego co pamietam to chyba nawet 3 mi bardziej podeszlo niz 2, jena z moich ulubionych trylogii

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 1 Kwietnia 2012, 22:44
Kiedyś w TV trafiłem na którąś z trzech części (chyba II) i bardzo mi się spodobało. Bardzo klimatyczny film. Lubię takie kino. Nie mogłem jednak znaleźć tego na torrentach czy innych pebshopach, ale teraz chyba wznowię poszukiwania.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 2 Kwietnia 2012, 11:14
Jest dostępne bez problemu :)

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 2 Kwietnia 2012, 19:06
Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=gogf_9TBUFk

Pusher? Nie no, wyrwane z kontekstu oczywiście. Film klasyk, bardzo klimatyczny, jeden z najlepszych filmów gangsterskich, a już na pewno najlepszy z Europy, jednak z tej tematyki to bardziej jara mnie np. Chłopcy z Ferajny czy Człowiek z blizną, nie mniej jednak, filmu należy się 8/10.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 6 Kwietnia 2012, 19:54
Na film/trylogię trafiłem po obejrzeniu "Drive"- spodobał mi się on na tyle, że postanowiłem sprawdzić poprzednie filmy duńczyka. Było warto. Mocne kino europejskie, które przypasuje przede wszystkim wielbicielom gangsterki w kinie (nie tylko im zresztą).
Motyw z naszym rodakiem w tle, na koniec serii - mną pozamiatał.
Polecanko

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 6 Kwietnia 2012, 20:58
Dobre jak wszystko od Refna.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 1 Września 2012, 03:54
W październiku do brytyjskich kin trafi remake (już drugi, pierwszy powstał w 2010 roku) "Pushera".

Obrazek

Nicolas Winding Refn tym razem będzie producentem wykonawczym, natomiast z oryginalnej obsady (na szczęście) pozostał Zlatko Buric.

Tutaj zwiastun:
http://www.youtube.com/watch?v=Ho6WJf-fmgY

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 1 Września 2012, 15:29
oglądałem tą duńską trylogię, godna polecenia, jedynka mnie ujeła najbardziej może to przez efekt świeżości, dwójka mniej im dalej tym gorzej, z trójki tylko niektóre sceny rozkładają osobiście

Pusher I 8,5 /10

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 8 Lutego 2016, 07:40
Obejrzałem wreszcie dwie pierwsze części. Całkiem niezłe surowe uliczne historie, dobrze pokazujące prawdę - większość kryminalistów to debile, ćpający własne gówno i mający papkę we łbie, kontrolowani przez kogoś niewiele mądrzejszego ale jednak potrafiącego trzymać się zasad. Irytowały mnie dialogi, zajebiście prymitywne, ale to właśnie film o takich ludziach, ich życiu.
W jedynce typ się pogrąża, nie ma planu, jedzie po bandzie, ufa kurwie która później go roluje. Najlepsze postacie to wyjadacz Milo i jego goryl, dobre typki, charyzmatyczne, sceny z nimi są najlepsze. Główny bohater to taki typowy łatwowierny pionek, ćpun i melanżownik, chcący szybko zarobić, leci ostro w dół i jest jak jest.
W dwójce, mającej głębsze dno psychologiczne, typ jest jeszcze bardziej łatwowiernym debilem (a może to trzymanie się penerskich zasad? propsy za rolę Mads) i każdy go za takiego uważa, co się dotknie to spierdoli, oczywiście płonie w nim potrzeba miłości rodzinnej, której nie otrzymuje - bo jest debilem, zbyt miękkim do brudnej roboty. Monolog otwierający jest piękny, to co się odpierdala na weselu to :shock: , laski które tam grają to hiper-Karyny ("pół miasta ją ruchało ale to ty jej zrobiłeś dziecko. Mówię ci to bo to moja najlepsza przyjaciółka" :lol: ), a nosy głównych bohaterów nie mają lekko.
Obydwa filmy są bardzo dobrze nakręcone, kamerka z ręki robi klimat, scenariusze są ciężkie, mroczne i brutalne, dla mnie dwójka lepsza, bardziej rozbudowana, Mikkelsen wygrywa. Mamy tu absolutny brak cukru, wśród osiedlowych dresów i kiboli pewnie by była metka "classic must see". Akcja się dobrze kręci i dosyć trzyma w napięciu. Ciekawy jestem zamknięcia trylogii.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ]