Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 21 Listopada 2017, 01:55

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
[film] Drive, reż. Nicolas Winding Refn (2011) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [film] Drive, reż. Nicolas Winding Refn (2011)
  Wysłano: Czwartek, 15 Września 2011, 00:32
Cytuj:
Opowieść o Driverze, chłopaku, który za dnia pracuje jako kaskader a nocami wynajmuje się jako kierowca gangsterów. Żyje, balansując na cienkiej granicy między rozsądkiem a brawurą. Do dnia, gdy pozna Irene i straci dla niej głowę. Nowa dziewczyna, wyglądająca jak anioł, rozpęta wokół niego prawdziwe piekło. Ich „love story” pisane będzie czystą adrenaliną.
"Drive" to najnowszy film Nicolasa Windinga Refna, który zdobył za niego główną nagrodę za reżyserię na festiwalu w Cannes.

Spoiler:

trailer : http://www.youtube.com/watch?v=YrDRdna-Rxg

Reżyser - gość od trylogii "Pusher"(najlepsze europejskie kino gangsterskie) i przejebanego "Bronsona". W roli głównej Ryan Gosling. Złota Palma za reżyserię. No i zajebisty trailer.

Postać, którą gra tu Gosling przywodzi mi na myśl McQueena z Bullitta. Nie ma innej opcji - to musi być rozpierdol.

Ostatnio edytowano Niedziela, 3 Czerwca 2012, 21:11 przez strummer, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Post Re: Drive, reż. Nicholas Winding Refn [premiera : 16 września]
  Wysłano: Piątek, 16 Września 2011, 20:25
byłem dziś z rana sobie oglądnąć. wrażenia bardzo pozytywne, gosling potwierdza tu że jest w ścisłym topie "młodych-zdolnych" (w mojej opinii). zdjęcia i muzyka :bowdown: może i fabuła jest momentami za bardzo "hollywoodzka", ale mimo to warto, świetny film. perlman tradycyjnie gra chuja, cranston całkiem dobrze. z czystym sercem 8/10. skojarzenie z bullittem nie do kkońca trafne chyba;)

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 16 Września 2011, 23:00
perlman gra jakąś większą rolę, czy to tylko epizod?

a z mcqueenem mi się skojarzyło po trailerach - klasyczne auto, pościgi no i milczący twardziel, który robi, a nie gada :D

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 17 Września 2011, 10:22
powiedzmy, że epizod, ale zdecydowanie znaczący. pod tym kątem, to skojarzenie faktycznie udane:)

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 18 Września 2011, 14:54
Dawno tak dobry film nie wyszedł. Przekonałem się, że Gosling pasuje w TOP3 aktorów. Jedynie trailer troche z dupy wzięty, bo raptem bylo kilka poscigów i wszystkie pokazane w trailerze. Jeszcze OST idealnie pasujący, dałbym 9/10 bo naprawde gruba produkcja :bowdown:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace WWW

Wysłano: Sobota, 24 Września 2011, 20:29
najlepszy film tego roku jak na razie i jeden z najlepszych jakie ostatnio widziałem. ostatnim filmem, który zrobił na mnie tak kolosalne wrażenie był 'no country for old men' sprzed 4 lat.

właściwie film bez wad. zajebista i idealnie dopasowana do eightisowego klimatu całości muzyka, piękne zdjęcia(ujęcia jazdy autem po mieście w nocy przywodzą na myśl podobne sekwencje w filmach Michaela Manna.. po prostu poezja), znakomite aktorstwo(zwłaszcza Goslinga, który tworzy postać wręcz ikoniczno-kultową) i wgniatające w fotel sceny przemocy.

postać, którą kreuje gosling to w ogóle temat na oddzielną dyskusję. tak interesującego bohatera nie było w mainstreamowym kinie dawno. tytułowy driver przez cały film wypowiada mniej więcej tyle kwestii, co w trailerze a mimo to bije od niego taka charyzma, że widz nie może od niego oderwać wzroku.

rozpierdalający jest tu zwłaszcza klimat, który przywodzi na myśl lata osiemdziesiąte. synth-popowy soundtrack, ocierający się o kicz wizerunek bohatera, no i mega-brutalne sceny przemocy.

miazga, miazga, miazga.

btw. mes to baran :)

10/10

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 25 Września 2011, 16:54
Byłem wczoraj w kinie na tym i powiem szczerze, że dawno nie widziałem tak dobrego filmu. Niby prosty, ale jednak było w nim coś innego, coś urzekającego. Muzyka idealnie dopasowana. Aktorstwo też świetne. Bardzo polecam !

strummer napisał(a):
postać, którą kreuje gosling to w ogóle temat na oddzielną dyskusję. tak interesującego bohatera nie było w mainstreamowym kinie dawno. tytułowy driver przez cały film wypowiada mniej więcej tyle kwestii, co w trailerze a mimo to bije od niego taka charyzma, że widz nie może od niego oderwać wzroku.

Dokładnie !

+ ten genialny soundtrack ! No masakra.
http://www.youtube.com/watch?v=MV_3Dpw-BRY

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku

Wysłano: Niedziela, 25 Września 2011, 17:27
soundtrack wypierdala z butów, autentycznie. po odsłuchu już setny raz "Nightcall" w tygodniu śmigam do kina i liczę na rozpierdol. :)

Obrazek

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Niedziela, 25 Września 2011, 20:45
jestem po wyjsciu z kina i podjara jest grana. film z pozoru nudny i przeciagany, ale mimo wszystko bardzo wciagajacy. postac kreowana przez Goslinga rewelacyjna, soundtrack tak samo. w ogole kolorystyka, obraz i ujecia tak mile dla oka, ze mozna sie gapic i gapic. szkoda tylko, ze tak malo poscigow bylo, trailer wprowadza troche w blad.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 25 Września 2011, 21:14
fakt. dawno tak mylącego trailera nie widziałem. gdyby nie to, że znam inne filmy refna, to rzeczywiście mógłbym się nieźle zdziwić.

jak dla mnie jeden z najlepszych filmów XXI wieku.

macie jakieś ulubione sceny?

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 25 Września 2011, 22:17
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 26 Września 2011, 02:00
Ten Typ Mes napisał(a):
Tu "wizje" się urywają. Zabawne, że natrafiłem na te wspominki wkrótce po obejrzeniu filmu "Drive". Dobre recenzje po raz kolejny naciągnęły mnie na prawie trzy dychy. Ryan Gosling (pokazał kiedyś klasę w "Fanatyku") ma jedną minę, jedną kurtkę i jedną dziewczynę przez cały film. Mina jest psia, kurtka jest ni to vintage-hipsterska-przestylizowana, ni to po prostu idiotyczna, a dziewczyna mówi pół słowa na godzinę. Czy żeby zrozumieć ten film trzeba przyłożyć miarę symboliczną? Innymi słowy, czy powinienem sam dorobić filozofię do "Drive", jak wtedy, gdy nasiąknięty absyntem gaworzyłem z kranem? Jasne, że mogę to zrobić. Bohater filmu mógł mieć taką stylówę, bo był tajemniczy, niejednoznaczny, nie chciał wyglądać, jak inni źli ludzie z miasta. Postanowił się wyróżnić. Być pierwszym hipsterem wśród mechaników/kaskaderów, którzy rozłupują butem głowy przeciwników. Czy kupuję to? Czy tak wygląda gość, który policzkuje kobietę i wsadza kozik w brzuszysko szefa mafii? NIE. Taki typ nie nosi wydekoltowanych, obcisłych koszulek. Ale odpowiednią filozofią, wmieszaniem w tajemną symbolikę, da się to uzasadnić.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW

Wysłano: Poniedziałek, 26 Września 2011, 09:13
Na mnie ogromne wrażenie zrobiło pewne ujęcie.
Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku

Wysłano: Poniedziałek, 26 Września 2011, 12:03
Muzyke mam juz na dysku i katuje od czwartku non stop, choc to nie moj klimat, to przez film wkrecilo mi sie bardzo.
Z kina wyszlam jak zaczarowana. Na film poszlam w ciemno, bo uwielbialam Goslinga, a teraz kocham.
Najlepszy klimat, zero plastiku, pewnie nie raz jeszcze obejrze.
Co do recenzji Mesa - jak zwykle doszukuje sie na sile. Robi z siebie wielkiego filozofa, dupy na to leca.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 26 Września 2011, 15:24
w ogole jesli chodzi o muzyke, to bardziej od Nightcall urzeka mnie A Real Hero <3

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 26 Września 2011, 16:03
właśnie skończyłem... nie wiem co, ale zdecydowanie ten film ma w sobie to COŚ, coś hipnotyzującego, coś czego określić słowami nie potrafię, ale chciałbym właśnie tak jak teraz czuć się po seansie każdego filmu

tak niewiele a tak wiele, mógłbym mówić o nim i mówić, ale wystarczyłby tylko zwykły uśmiech i kiwnięcie głową... z początku myślałem, że nie przetrwam i wyłączę po 30 minutach, bo nie tego oczekiwałem po trailerze, lecz potem... pochłonął mnie w całości

nie sugerować się trailerem tylko brać się do oglądania, a czy się spodoba czy nie to już inna sprawa 10/10 (mocno subiektywnie)

Kiedys sluchalem HH teraz to poza K44 raczej nic mnie nie przekonuje choć nestor niedawno pokazał mi donata - równość i to mi sie spodobało ja ogólnie też duzo muzyki słucham oprócz techno dance disco polo (chodź o tym ciezko powiedzieć muzyka) popu raczej też nie bardzo zalezy co pod pop podciagać. Lubie połączenie takie jak niedawno zrobił korn ze skrilexem

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 27 Września 2011, 09:43
byłem wczoraj w kinie i wyszedłem jak najbardziej zadowolony.
prosta historia, ale w dobrym, starym stylu, moze momentami troche kiczowata, ale klimatem kładzie na łopatki.
muzyka mistrzowska, szczególnie wałek kavinsky'ego "nightcall" przypadł mi do gustu, chociaż jakby dorzucił swojego bangera z 2007 roku :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=SQSHg-SJXR8 to byłby jeszcze większy rozpierdol.
sceny nocnej jazdy samochodem i panorama miasta faktycznie bardzo przypominały wczesne produkcję michaela manna, skojarzyły mi sie również trochę z "a bittersweet life" tam zresztą klimat też był gruby.
natomiast główny bohater to dla mnie takie połaczenie blondasa z dolarowej trylogii, bronsonowego mechanika i troche samuraja melville'a.
refn po raz kolejny pokazał klase, co prawda film nie jest tak surowy, naturalistyczny jak jego wczesniejsze produkcje, ale przemoc juz przedstawił w swoim charakterystycznym stylu.
na przyszły rok szykowana jest kolejna produkcja refna z goslingiem w roli głównej, także jaranko i czekam jak na pensje.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 27 Września 2011, 14:40
Nie chce mi się tu tworzyć jakiejś recenzji tego filmu, bo sporo o nim napisałem gdzie indziej. Krótko: bardzo dobre kino, mocna ósemka, na pewno kandydat do filmu roku.

Nie rozumiem, dlaczego czepiacie się trailera. Moim zdaniem udany, chociaż nie polecam oglądania przed seansem, bo zdradza zbyt wiele szczegółów, o których lepiej nie wiedzieć.

Co do najlepszych scen:
Spoiler:

A, i jeszcze:
Cytuj:
film z pozoru nudny i przeciagany

Czy wszystko, co nie ma tempa reklamy Coca-Coli jest "z pozoru nudne"? No daj spokój ;/

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 27 Września 2011, 14:56
pozory myla ;) zreszta chodzilo mi raczej o wypuklenie tego, jak film hipnotyzowal.

otoz, trailer jest zajebisty i po seansie jeszcze go kilka razy ogladalem jarajac sie, ale nakresla bledny obraz filmu.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 27 Września 2011, 15:52
A Mes pierdoli jakieś głupoty. Hipsterska kurtka? WTF?

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona