Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 18 Stycznia 2018, 05:08

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 607 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona
Jesteś Bogiem (2012) - reż. Leszek Dawid 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Jesteś Bogiem (2012) - reż. Leszek Dawid
  Wysłano: Poniedziałek, 12 Listopada 2012, 23:05
jabolsdz napisał(a):
ej nie rozumiem o co chodzi z tym Kozakiem i dlaczego jest już taki werdykt (bo jest już, ta?). no kurwa, przecież to jest film fabularny oparty na faktach - nawet jeśli użyli tam imienia i nazwiska Kozaka, to czy można to oceniać pod względem czy to informacje prawdziwe czy nie? to nie jest dokument (a przecież i w nich często jest sporo przekłamań i gry aktorskiej), to jest normalny film, jak to możliwe, że typ sobie coś ukręcił i zablokowali dystrybucję?

no właśnie - film oparty na faktach, wymienili Kozaka z imienia i nazwiska, przedstawili go w sposób krzywdzący, więc miał prawo wnieść pozew o naruszenie dóbr osobistych. Mecenas Kozaka uważa że przedstawili go jako gangstera, który bezprawnie wykorzystał materiały pfk, w takim razie trzeba założyć że ktoś musiał obalić tą wersję w sądzie. no chyba że przyszedł i powiedział 'nie byłem gangsterem, więc nie życzę sobie tak mnie przedstawiać a na pewno nie z imienia i nazwiska" i starczyło. usunąć się tego z filmu nie da, więc będą napisy przed seansem i pewnie na DVD też.

Obrazek

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 12 Listopada 2012, 23:13
pierdolicie, ja na miejscu kozaka tez bym sie wkurwil, zlote chlopaczki z pfk pokrzywdzone przez złego gangstera krzyśka, nie wiem co by zrobili z tym w stanach no i beka z zakazem dystrybucji, hajsu mniej wpadnie

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 13 Listopada 2012, 01:06
A mnie dziwi fakt że Fokus się nie obraził po tym jak go przedstawiono w tym filmie.Scenarzyści za bardzo moim zdaniem dołożyli negatywnych cech bohaterom.Niewiarygodne że po tylu latach na scenie ten człowiek nie ma takiego wyczucia tak jak Tede- co będzie fajne a za co zostanie wyśmiany.Jakby mnie tak mieli przedstawić to bym podarł scenariusz i powiedział-róbcie ten film ale bez mojej postaci.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Wtorek, 13 Listopada 2012, 10:09
Kompletnie nie rozumiem waszego toku rozumowania.
Po pierwsze. Kto oprócz Kozaka został w tym filmie przedstawiony aż tak jednoznacznie i nachalnie źle? Wiadomo, że w filmie musi być czarny charakter, ale jeśli Kozak NADAL DZIAŁA w tym biznesie, to ma pełne prawo walczyć o swoje imię.

Po drugie. Już książka to był luźny zapis rozmów, obserwacji i przebywania z Rahimem, Fo i ludźmi z otoczenia Pfk. To była INTERPRETACJA tego, co autor zaobserwował. Potem przy realizacji filmu była kolejna interpretacja tego co już było zapisane. Podczas kręcenia filmu była kolejna interpretacja i przy montażu była kolejna interpretacja. I nawet jeśli przedstawienie chłopaków z Pfk w wiadomym świetle było zamierzone, tak przy postaci Kozaka był obowiązek zastanowić się chociaż przez chwilę nad konsekwencjami ukazania go jako gangstera-wydawcę.
Fajnie to Peja podsumował. Szacun, że załatwił to w ten sposób Kozak, a nie zajebał w mordę przy pierwszym spotkaniu.

Po trzecie. Trochę logika kombatantów wojennych się tutaj pojawiła. Tak jak na wojnie są ofiary, tak przy kręceniu filmu nie każdy z bohaterów musi być zadowolony z efektu końcowego. To jest oczywista bzdura i to jedna z większych jakie ostatnio słyszałem. Idąc waszym tokiem rozumowania, jeśli za kilka lat ktoś będzie chciał nakręcić film dokumentalny z prawdziwego zdarzenia o początkach hip-hopu w Polsce i w tym filmie Tede zostanie przedstawiony jako ćpun, heleniarz, któremu ktoś podstawił mikrofon i tak narodziła się legenda, a Peja jako żul z bramy na Jeżycach, który nagrał na magnetofon "Jest jedna rzecz dla której warto żyć" i stał się gwiazdą, to też powiecie, że nie ma nikt prawa się wkurwiać, bo przecież to jest film i tam musi być gra i kreacja...

Tak jak producenci zbierają laury za widownie oscylującą już pewnie w granicach 1.5 mln, tak też jak najbardziej zasłużenie powinni przyjmować konsekwencje ewidentnych przekłamań uderzających w konkretne, aktywnie działające osoby.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 13 Listopada 2012, 16:28
INST napisał(a):
Tede zostanie przedstawiony jako ćpun, heleniarz, któremu ktoś podstawił mikrofon i tak narodziła się legenda, a Peja jako żul z bramy na Jeżycach, który nagrał na magnetofon "Jest jedna rzecz dla której warto żyć" i stał się gwiazdą

To poniekąd prawda :wink:

Włodi: A Eldo to jest pedał, chuj, dupa, cwel do potęgi.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 13 Listopada 2012, 20:26
Ej a nie było tak że postać w filmie nazywała się Krzysztof Koza a nie Krzysztof Kozak ?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 13 Listopada 2012, 20:31
Luxair napisał(a):
Ej a nie było tak że postać w filmie nazywała się Krzysztof Koza a nie Krzysztof Kozak ?

O to samO chciałem zapytać, o ile pamiętam to w filmie nazywał się KOZA więc ocb?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 13 Listopada 2012, 20:38
Czyli co, nie można przedstawiać w filmach autentycznych postaci w negatywnym świetle, bo mogą poczuć się urażone? :( A w książkach można czy też nie? A w piosenkach?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 13 Listopada 2012, 21:17
Luxair napisał(a):

Koza, mówili w TVP Info.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 14 Listopada 2012, 10:11
sniper napisał(a):
Czyli co, nie można przedstawiać w filmach autentycznych postaci w negatywnym świetle, bo mogą poczuć się urażone? :( A w książkach można czy też nie? A w piosenkach?

INST napisał(a):
Tak jak producenci zbierają laury za widownie oscylującą już pewnie w granicach 1.5 mln, tak też jak najbardziej zasłużenie powinni przyjmować konsekwencje ewidentnych przekłamań uderzających w konkretne, aktywnie działające osoby.

Pewnie, że można. Do tego odnosi się wolność wyrażania się poprzez sztukę, no nie?
Tylko, że istnieje też coś takiego jak prawo do obrony swojego dobrego imienia...

Ty możesz zrobić film o Janie Pawle II, gdzie przedstawisz go jako wysłannika masonerii, który tak na prawdę przemycał wierzenia pogańskie. Tylko, że nie możesz mieć do nikogo pretensji jak otrzymasz 15 wezwań na rozprawy sądowe, twojego filmu nikt nie bedzie chciał nawet wrzucić za darmo do internetu i nigdy nie dostałbyś ani złotówki na swój kolejny film.
Poza tym chyba oczywiste jest, że przypadek Kozaka w tym filmie nie jest zwykłym przypadkiem. To nie jest Dr. No, ani Rzeźnik z Zatoki, tylko osoba działająca aktywnie, wymieniona w filmie z imienia i nazwiska.

To samo w muzyce. Tede wyraził się źle o Rosatti, ale miał rację więc sprawa żyła tylko na portalach plotkarskich.
Ten chałturnik Mieszko nazwał Dode blacharą i latał potem po sądach.
Jest różnica? No jest.

Tak więc takie pytania o sens sztuki i wyrazu artystycznego są dobre, ale nie w tym konkretnym wypadku.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 14 Listopada 2012, 10:13
Luxair napisał(a):

Mi się wydaje, że koleś w filmie przedstawił się Krzysztof Kozak, a ksywka Koza, ale mogę się mylić.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 14 Listopada 2012, 17:08
INST: jak dla mnie również ten przypadek jest mocno dyskusyjny. Nie znam się za bardzo na prawie, nie wiem, jak są rozstrzygane takie sprawy np. na Zachodzie, ale zauważyłem, że w mediach częściej mówi się o tego rodzaju pozwach niż o rozstrzygnięciach spraw, bo z reguły powody zwracania się do sądu to JAWNA BEKA (vide: http://www.youtube.com/watch?v=cmItpoFIXWY). Fakt, że często w filmach zamieszcza się tę formułkę o przypadkowym podobieństwie postaci fikcyjnych i wydarzeń, blablabla, tutaj tego z oczywistych powodów być nie mogło, ale myślałem, że i tak sąd zaśmieje się Kozakowi prosto w twarz, puszczając mu na odchodne "słuchaj, słuchaj I DZIWKI RUCHAJ". No cóż, nie ja stanowię prawo, ale według mnie takie sprawy powinny być rozstrzygane na korzyść powoda tylko w ekstremalnych przypadkach, a nie w sytuacji, kiedy pozew o zniesławienie wnosi człowiek, który "sypał hajsem", żeby sześciu kolesi dusiło "kurwę jak cytrynę" i o którym Pih w wywiadzie mówił m.in. tak: "Kozak zawiódł mnie jako wydawca i przyjaciel. To wyglądało tak, że podałem mu dłoń, a on chciał całą rękę. Nie docenił mojego gestu, zachowywał się bardzo nie w porządku". Jeżeli to (a znalazłoby się więcej, dobrze to wiemy) faktycznie nawet w minimalnym stopniu nie pasuje do wizerunku cwaniaka i kurwiarza, który został zaprezentowany w filmie, to ok, ale moim zdaniem tak nie jest i nie ma się co oszukiwać.

Ostatnio edytowano Wtorek, 4 Grudnia 2012, 17:33 przez sniper, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry
moderator

Wysłano: środa, 14 Listopada 2012, 21:55
knt u rawicza n/t zainstnialej sytuacji: http://www.cgm.pl/aktualnosci,26673,1_n ... ,news.html

Powrót do góry

Wysłano: środa, 14 Listopada 2012, 23:09
Kozak nawet wcale nie pierdoli głupot i ma sporo racji, czasami sie zajebie i popłynie za mocno ale całkiem spoko. Niespodziewałem się że on potrafi coś jeszcze z sensem powiedziec

Powrót do góry

Wysłano: środa, 14 Listopada 2012, 23:41
"Nagrywał z kapturem na głowie?" - mistrz :D

Powrót do góry
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: Czwartek, 15 Listopada 2012, 02:02
Film niby jest oparty na faktach, ale skoro chcieli przekręcić całkowicie postać Kozaka to dlaczego po prostu go nie nazwali inaczej? Tak żeby nie było zbieżności. Twórcy są albo totalnie nieodpowiedzialni albo po prostu poszli w stronę kontrowersji. Na zasadzie "oficjalnie będziemy wypowiadać się, że film jest tylko oparty na faktach i to nie jest 100% prawdy, ale całość tak dopieścimy szczegółami (np. wizytówka), że widz w nią uwierzy". Obstawiam, że wykazali się wyrachowaniem i postanowili się po prostu przejechać na Kozaku. Dziwię się, że dopiero teraz cała afera ma miejsce, a nie po pierwszym dniu od premiery. Widać, że KNT musiał dostać po dupie i dlatego się zdecydował na ten krok. Z resztą łatwo to sobie wyobrazić skoro ma córki w gimnazjum. Pewnie dzieciaki ze szkoły rozpętały im niezłe piekiełko. Kozanostra za czasów dawnego RRX swoje przebalował w opcji "hardcore", ale za to już dostał karę od życia. Typ wyszedł na prostą, pogodził się z dawnymi podopiecznymi (mają neutralne stosunki), reanimował RRX, a tu nagle dostaje znowu. Weźcie postawcie się w jego sytuacji. Według mnie KNT powinien wygrać w sądzie. Przed filmem puszczanym gdziekolwiek powinien znajdować się komunikat, że postać Kozaka jest przeinaczona + przeprosiny za postawienie w negatywnym świetle, a do tego Kozanostra powinien dostać odszkodowanie. Twórcy najebali tyle hajsu, że spokojnie mogą sobie na to pozwolić.

Przed chwilą przejrzałem profil korwin-pitrowskiej na Facebooku i ona pisze jak internetowy troll. Jak można być osobą publiczną, a do tego podobno dziennikarką i wypowiadać się w taki sposób? Przykład Stanów to strzał w stopę. To jest raj dla prawników, pozwy są o byle co, a praw autorskich i wizerunkowych broni się tam zajadle.

PS
Props dla Marysi.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 25 Listopada 2012, 21:18
http://allegro.pl/baner-z-filmu-jestes- ... 83084.html
Kupujcie, psychofani, polecam.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Poniedziałek, 26 Listopada 2012, 22:21
Marcin Kowalczyk (Magik) właśnie dostał Złotą Kaczkę dla najlepszego aktora, a film "Jesteś Bogiem" dla najlepszego filmu

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 26 Listopada 2012, 22:28
Jose napisał(a):
http://allegro.pl/baner-z-filmu-jestes-bogiem-7x7m-paktofonika-i2815583084.html

Opierdoliłbym za więcej. :bag:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 27 Listopada 2012, 09:14
iammenciu napisał(a):
Jose napisał(a):
http://allegro.pl/baner-z-filmu-jestes-bogiem-7x7m-paktofonika-i2815583084.html

Opierdoliłbym za więcej. :bag:

To kup i sprzedaj, w czym problem? ; )

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 607 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona