Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 25 Września 2018, 12:46

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 607 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona
Jesteś Bogiem (2012) - reż. Leszek Dawid 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [FILM] Jestem Bogiem" o Paktofonice
  Wysłano: środa, 18 Listopada 2009, 18:07
no ksiazke jakos z rok temu chyba czytalem mniej wiecej moze troche mniej, no ale wreszcie jakies konkretne info co do filmu, bo jestem bardzo ciekawy

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wyd ... p?wi=59545

:>

Powrót do góry

Post Re: [FILM] Jestem Bogiem" o Paktofonice
  Wysłano: środa, 18 Listopada 2009, 18:11
Ciekawe ile czasu będą ruchać ten temat.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 18 Listopada 2009, 18:38
az kolejny typ sie nie sfejmuje samobojem

Powrót do góry

Wysłano: środa, 18 Listopada 2009, 20:23
pisuk tym scenariuszem się nie popisał, jest chujowy do granic możliwości i stawia w conajmniej dziwnym świetle działalność pfk. film raczej poprawy nie zwiastuje. mam nadzieje, że to nigdy nie powstanie i tyle.

ps http://twitter.com/oktsyzsw

Powrót do góry

Wysłano: środa, 18 Listopada 2009, 20:36
Magik = Polski 2Pac, a każdy kto myśli inaczej to East Side !

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 19 Listopada 2009, 09:47
A ja jestem ciekawy jak to wyjdzie, nie spodziewam się niewiadomo czego, ale z chęcią obejrzę.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na myspace profil na lastfm WWW

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Czwartek, 19 Listopada 2009, 10:10
Podobno jakiś gość od nas z forum ma Magika zagrać czym bardzo L.u.c.a wkurwił. Będzie w zwiąku z tym psychodiss

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 19 Listopada 2009, 13:25
jogi napisał(a):
Podobno jakiś gość od nas z forum ma Magika zagrać czym bardzo L.u.c.a wkurwił. Będzie w zwiąku z tym psychodiss

:lol:

Jak w filmie nie będzie patosu to będzie fajnie

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 19 Listopada 2009, 14:22
Spodziewam się hujni, jak w 90 procentach przypadków, kiedy "na warsztat" brana jest tego typu historia.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 19 Listopada 2009, 16:05
chaos napisał(a):
Spodziewam się hujni

Trzeba byłoby być Spielbergiem i chuj wie jakim jeszcze scenarzystą, żeby zrobić z tego fajny film - kaszana approachin

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 19 Listopada 2009, 16:06
FRK napisał(a):
A ja jestem ciekawy jak to wyjdzie, nie spodziewam się niewiadomo czego, ale z chęcią obejrzę.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 19 Listopada 2009, 16:15
FRK napisał(a):
A ja jestem ciekawy jak to wyjdzie

ale
Cytuj:
Spodziewam się hujni

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 19 Listopada 2009, 18:41
na litosc boską, ileż jeszcze mozna eksploatowac ten temat? dosc mam serdecznie hagiografii Magika, mitu i niezdrowego hiperbolizowania zajebistosci Paktofoniki, a tu na dodatek kolejny "rezyser mlodego pokolenia" chce na sile robic cos mlodziezowo-alternatywnie-fascynujacego, co oczywiscie jest kompletna bzdura, wpisuje sie idealnie w panujace trendy i na 80% bedzie blamaż na całej linii. czemu, kurwa, polska kinematografia musi sie chwytac brzytew, przeciez swiat i zycie sa takie roznorodne.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 19 Listopada 2009, 20:17
jogi napisał(a):

czyżby aktorem miał być psychodeliczny mebel?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 19 Listopada 2009, 21:32
Ale z tymgościem u nas to powaga. W temacie z naszymi zdjęciami jeden był pysk w pysk ale nie chce mi się teraz szukać.

Casting miałby w kieszeni, w każdym bądź razie :wink:

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Listopada 2009, 19:51
ja myśle, ze misiek koterski by sie zajebiscie nadawał na magika, opierdolić go tylko na łyso i kropka w kropke magik

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Listopada 2009, 21:22
Ema napisał(a):
ja myśle, ze misiek koterski by sie zajebiscie nadawał na magika, opierdolić go tylko na łyso i kropka w kropke magik

Gdyby to zjebane dziecko mialo grac Magika to na pewno bym nie obejrzal tego filmu.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs
a.k.a. Kondzik

Post Jesteś Bogiem (2012) - reż. Leszek Dawid
  Wysłano: Czwartek, 10 Czerwca 2010, 23:09
Cytuj:
Książka, a właściwie scenariusz autorstwa Macieja Pisuka pod tytułem "Paktofonika. Przewodnik krytyki politycznej", poświęcona jednej z kluczowych formacji hip-hopowych końca lat dziewięćdziesiątych w Polsce, zostanie wreszcie przeniesiona na duży ekran. Film "Jesteś Bogiem", tytułem nawiązującym do legendarnego przeboju grupy, wyreżyseruje Leszek Dawid. Produkcją obrazu zajmie się reaktywowane z powodzeniem Studio Filmowe "Kadr".

Historia tekstu Pisuka jest długa i pogmatwana. Autor zainspirowany zamieszczonym w Dużym Formacie reportażem Lidii Ostałowskiej, chcąc stworzyć współczesną historię z wyrazistymi postaciami unaoczniającymi zachodzące w kraju przemiany, postanowił pójść tym tropem i przyjrzeć się bliżej trójce chłopaków z Bogucic i Mikołowa. Zaintrygował go między innymi fakt, że nie mając profesjonalnego sprzętu i zaplecza, nagrywali oni genialną muzykę będącą zresztą do dziś głosem pokolenia. Wreszcie mimo sprzedanych w dużym nakładzie (kilkaset tysięcy) płyt, nie otarli się o finansowy sukces. Ciosem dla Paktofoniki staje się samobójcza śmierć jednego z jej założycieli, osobowości i postaci iście tragicznej czyli "Magika" - Piotra Łuszcza.

Pisanie scenariusza rozpoczęło się w roku 2001, czyli rok po śmierci Magika. Scrypt powstawał przez kolejne dwa lata, w czasie których Maciej Pisuk, jak sam mówi chcąc nie chcąc zaprzyjaźnił się z pozostałymi członkami zespołu: "Fokusem" i "Rahimem". Odbył on też wiele rozmów z rodzicami "Magika", jak i jego żoną. Problemy zaczęły się kiedy trzeba było pozyskać producenta, a potem reżysera. Okazało się, że projekt nie jest "chodliwy", mimo iż zapisana w nim fabuła większości się podobała. Wreszcie trafił się jeden z największych koncernów medialnych w tym kraju, nazwy którego można się jedynie domyślać. Ta współpraca niestety również nie zakończyła się realizacją filmu, za to stratą praw autorskich przez samego Pisuka. Ten prawa do tekstu odzyskał dopiero w roku 2007. Potem było jeszcze parę kolejnych prób z innymi producentami, jaki i reżyserami.

Obecnie wiadomo, że obrazem zajmie się ostatecznie Studio Filmowe "Kadr", które udanie przypomniało o sobie błyskotliwą realizacją Borysa Lankosza , zwycięzcą festiwalu w Gdyni jakim okazał się "Rewers" . Za chwilę studio zacznie prace nad kolejnym debiutem, tym razem Jana Komasy zatytułowanym "Sala samobójców" . "Jesteś Bogiem" to z kolei już trzeci debiutancki obraz "Kadru". Tym razem będzie to pierwsza pełnometrażowa fabuła Leszka Dawida.

Mam do Leszka pełne zaufanie. Spędziliśmy bardzo dużo czasu na szczegółowych rozmowach o tekście. Mam wrażenie, że akurat Leszek jest idealną do tego osobą. Rozumie on moje intencje najlepiej. Jestem przekonany, że zrobi on ten film dobrze - mówi Pisuk.

Scenariusz filmu, wydany w formie książkowej w grudniu ubiegłego roku, nie pokazuje też wszystkich faktów w stosunku jeden do jednego. Mimo to, co podkreśla jego autor, będzie to prawdziwy obraz zespołu i samego Magika, wokół którego cała historia się rozgrywa. On stanowi tu rdzeń tej opowieści. Opowiadamy o nim, ale poprzez innych ludzi, którzy z nim przebywają - wyjaśnia scenarzysta.

Z całą pewnością osoba traktowana, jako siła napędowa Paktofoniki, wcześniej związana także z równie kultowym Kalibrem 44, pozostaje bohaterem tragicznym. "Ludzie obcują dziś nie z drugą osoba, ale z jej wyobrażeniem. "Magik" z tego powodu cierpiał. Nagle przestał być kolegą z osiedla, stał się postacią medialną. To jest jedna z przyczyn jego kłopotów psychicznych i tragedii, która się stała. Jego życie i sytuacja materialna nijak się miały do jego medialnego wizerunku. "Magik" żył w nędzy, mimo że był gwiazdą. Ludzie zastanawiali się, gdzie jest jego samochód, a on nie miał pieniędzy na świąteczny prezent dla syna…" - tłumaczył w jednym z wywiadów Maciej Pisuk.

Zdjęcia do "Jesteś Bogiem" ruszą dopiero w połowie przyszłego roku, na przełomie wiosny i lata. Planuje się także dokrętki późną jesienią. Niedługo rozpoczną się także castingi, które potrwają do końca grudnia. Ideą twórców jest znalezienie do filmu "nowych twarzy".

Paktofonikę założyli w roku 1998 roku "Magik", "Rahim" i "Fokus". Dwudziestoparolatkowie głównie dają koncerty, nagrywają w warunkach domowych, co nie przekłada się na dobrą jakość materiału. Tymczasem informacje o składzie i ich twórczości rozchodzą się po kraju pocztą pantoflową. Latem 2000 roku grupa gra w Niemczech. Tam zostaje zarejestrowany kawałek "2KILO". Jednocześnie Pfk zawiązuje współpracę z międzynarodową organizacją PROPS Entertaiment, skupiającą wokół siebie ludzi z Europy i zza oceanu. Po dwóch latach działalności zespołu pojawia się wreszcie ich pierwszy krążek pod tytułem "Kinematografia". 26 grudnia, tydzień po premierze albumu, nad ranem Magik zabija się skacząc z dziewiątego piętra.

"Tragiczne jest z kolei to, że Magik kolejny raz wiązał z czymś wielką nadzieję. Płyta "Kinematografia" to miało być coś, co wszystko zmieni. A uświadomił sobie, że to nie zmieni nic, nie zmieni podstawowych aspektów jego życia. On po prostu uświadomił sobie, że wykonując tak ogromną pracę, nie jest w stanie zapewnić bytu osobom, które najbardziej kocha" - wypowiadał się w innym wywiadzie Pisuk.

Leszek Dawid to jedna z nadziei polskiego kina, na którego fabularny debiut czekamy od wielu lat. Na razie ma on na swoim koncie liczne etiudy, w tym tak znaczącą opowieść jak "Bar na Viktorii".

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wyd ... p?wi=59545

Cytuj:
Trwają prace nad "Jesteś bogiem" 7 czerwca 2010
Leszek Dawid, autor "Baru na Victorii" i "Mojego miejsca", pracuje właśnie nad pełnometrażowym filmem "Jesteś bogiem". Film powstanie w oparciu o opublikowany drukiem scenariusz Maćka Pisuka, opowiadający tragiczne losy Piotra "Magika" Łuszcza, legendy polskiego hip-hopu (Kaliber 44, Paktofonika). Jak przebiegają przygotowania do filmu? Skąd reżyser czerpie inspiracje? Odpowiedzi na te pytania szukajcie w naszym materiale wideo.

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wyd ... 4&skad=rss

Ostatnio edytowano Niedziela, 11 Marca 2012, 13:47 przez Flavis, łącznie edytowano 2 razy

Powrót do góry

Post Re: Jesteś Bogiem (2011?) - reż. Leszek Dawid
  Wysłano: Czwartek, 10 Czerwca 2010, 23:34
Zastanawiam sie jakim cudem Magik nie mial hajsu przy takich komercyjnych sukcesach swoich plyt, rozumiem ze wytwornia niezle ich okradala ale zeby
Cytuj:
nie miał pieniędzy na świąteczny prezent dla syna
wydaje mi sie grubym farmazonem. Tak samo nie moge sie nadziwic , ze nikt nie chcial zainwestowac w ten film , zwrocic sie napewno zwroci( za duzo jest psychofanow Magika) po cichu licze na jakas komercyjna niespodzianke (o ile tym razem ten film naprawde powstanie).

Powrót do góry

Post Re: Jesteś Bogiem (2011?) - reż. Leszek Dawid
  Wysłano: Czwartek, 10 Czerwca 2010, 23:44
Czytal ktos ta ksiazke z was? Dobra?

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 607 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona