Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 23 Października 2018, 02:07

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 467, 468, 469, 470, 471, 472  Następna strona
[film] Co to ja ostatnio widziałem 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
  Wysłano: Czwartek, 26 Lipca 2018, 00:44
Split- strasznie mieszane uczucia, zmarnowany potencjał bo pomysł świetny, niestety im dalej tym gorzej i od momentu pojawienia się
Spoiler:
wszystko się sypie, zakończenie też spaprane, McAvoy na ogromny plus scena, w której
Spoiler:
to mistrzostwo, oprócz tego jedna z końcowych sekwencji, w której mamy
Spoiler:
też świetna, generalnie strasznie nierówny film, 6/10

Ps.
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 26 Lipca 2018, 09:21
kand napisał(a):
przecież to oczywiste, że zakończenie DR jest metaforyczne. jeżeli ktoś sądzi, że Polański w jakimkolwiek momencie swojej kariery porywał się na jakąś próbę dyskusji o "religijności" wszelakiej, to jest turbonaiwny. Polański od A do Z Stachówny jest rzetelnym, nie tak naukowo "nadętym" studium obsesyjnie powracających w jego kinie tematów i motywów, i szczerze polecam se zerknąć, i już nie mówić o takim płaskim skminianiu, bo to lekka potwarz. winiłbym za to pewnie jakąś tam prekursorskość w wykształceniu charakterystycznego "gatunkowego sztafażu", który potem już przehajpował się w ramach jakiegoś Egzorcysty, czy Omenu i na stałe zaczęliśmy o jakichś quasi-satanistycznych tworkach myśleć (przede wszystkim) w kategoriach fabularnej rozrywki. just sayin... po Wstręcie i Matni.

A "Nieustraszeni pogromcy wampirów" to też jakaś metafora? Z tego co mi się zdaje, to finał został po prostu wzięty z powieści, więc nie wiem, czy zasadne jest tu doszukiwanie się jakichś głębokich intencji Polańskiego, zwłaszcza w tonie "co chciał tu metaforycznie powiedzieć? przecież na pewno nie zrobiłby zwyczajnego filmu gatunkowego"

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 26 Lipca 2018, 09:43
#MuremZaBonusem

NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, ZIOM
TYLKO TAKIE CO PRZED WONSEM SĄ

Powrót do góry
I Mistrz Quizwania

Wysłano: Czwartek, 2 Sierpnia 2018, 16:32
Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie - jeśli podczas czytania tytułu już zdążyłeś się znudzić i odpuszczasz seans, dobrze dla ciebie. Tak żałosna, banalna historia z obraźliwie leniwym scenariuszem nie powinna nigdy powstać. Jeśli bóg z maszyny kieruje fabułą, to Paryż jest miastem robotów. Przewidywalna opowieść utkana z kliszy i poskładana z części zakupionych w Ikea. Gdyby Slumdog był kręcony straight to DVD, a za scenariusz odpowiadał młodszy, 10 letni brak Nicolasa Sparksa, byłby właśnie tym filmem. Pietrzyk dał 9 na filmwebie - ode mnie 3, za dwa przeciętne żarty, ładne zdjęcia i dobry setting. Wiedzieliście, że w stolicy Francji jest tylko jedna taksówka?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: Poniedziałek, 6 Sierpnia 2018, 11:28
http://teatr-adspectatores.pl/spektakle/mistyfikacja/

byłem na tym w weekend. pomysł zajebisty, w końcu wykorzystanie jakieś inne stadionu, itp. mega atrakcja. niestety sama treść bardzo lakoniczna, mało gry aktorskiej, mało humoru w porównaniu do innych ich sztuk.
można było coś więcej z tego wycisnąć imo, bo naprawdę cała otoczka i idea zajebista, ale czegoś zabrakło. mimo to - polecam,choćby dla końcówki czy żeby poznać parę zakamarków na stadionie.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 6 Sierpnia 2018, 13:58
Deadpool 2 - tak samo smieszny jak jedyneczka(w moim odczuciu, rzecz jasna), a akcji nawet wiecej, fajna kontynuacja, polecam

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 6 Sierpnia 2018, 17:09
First reformed dobry film o byciu przyjacielem pana Jezusa w czasach toksycznych odpadów i dymu z komina (feat. Kierkegaard). Radzę nie czytać recenzji na portalu kurwy i cwela, bo pisał ją ktoś, kto nie ma wiary w sercu i zawiera spojlery.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 6 Sierpnia 2018, 23:36
la cara oculta :bowdown:

Spoiler:

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 25 Sierpnia 2018, 00:35
z jednej strony historia o facecie w rozpinanym swetrze, który polewa czarnoskóremu nogi wodą w programie dla przedszkolaków, z drugiej najbardziej kasowy dokument biograficzny w historii, 8,7/10 na IMDb i 99% na Rotten Tomatoes

Won't You Be My Neighbor? to fragment piosenki, jaką na początku swojego programu śpiewał Fred Rogers - autor Mister Rogers' Neighborhood; chłop początkowo miał być pastorem - przyjął nawet święcenia kapłańskie - jednak wcześniej zainteresowała go telewizja, a konkretnie zaś programy teoretycznie skierowane do dzieci

teoretycznie, bo zdaniem Rogersa w ogóle się z dziećmi nie liczyły i wychowywały ich jako konsumentów (facet doszedł to tych obserwacji ponad 50 lat temu), postanowił więc stworzyć własny program który - teoretycznie nie powinien wypalić; chłop nie wygłupiał się przed kamerą, nie korzystał z oszałamiających efektów, plan na którym kręcono program wygląda na totalnie zbudowany po kosztach, no i sam Rogers daleki od charyzmy i wiecznie posądzany o bycie kryptogejem

mimo to Mister Rogers' Neighborhood nagrywano przez 33 lata, sam program doczekał się prawie dwóch tysięcy odcinków, Rogers zaś szacunku wśród milionów, które wychowały się na tym dziele

nie będę się bardziej rozpisywał na temat tego co na ekranie bo w sumie wyszłoby na to że streszczam życiorys plus wycinek amerykańskiej historii, ale po obejrzeniu mogę tylko gorąco polecić zwycięzcę przyszłorocznych Oscarów

radzę jednak uważać:
a właśnie, byłbym zapomniał - w przyszłym roku ma wyjść biografia Freda Rogersa z Tomem Hanksem w roli głównej

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 25 Sierpnia 2018, 22:00
Mission Impossible: ghost protocol - części 1-3 skutecznie zniechęciły mnie do oglądania przygòd Ethana Hunta aż do dziś. MI:GP to pięknie skondensowana historia kina akcji w 2h obrazu. Tu jest dosłownie wszystko co składa się na definicję kina rozrywkowego.
Spoiler:

Tom Cruise to przechuj, a na dodatek wspiera go ekipa z Hawk Eyem w roli drugoplanowej. Czekałem aż w pewnym momencie wyskoczy z lodòwki Samuel L. Jackson krzycząc "niespodzianka skurwysynu" (niestety tego zabrakło do miana arcydzieła).
Polecam, z chęcią obejrzę część 5 przed seansem M:I Fallout, podobno rozpizdziel.
Oczywiście prawa fizyki, natury, chemii i szeroko pojętego logicznego myślenia należy podczas seansu niezwłocznie wyłączyć. Liam Neeson może Tomowi possać.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 26 Sierpnia 2018, 07:13
Whitney - no kurwa, dobrym film, ale przerażająco smutny. oglądałem wcześniej też dokument na Netflixie, no i wiadomo, każdy kojarzy Whitney i jej życie, więc niczego innego nie można się było spodziewać, ale mimo wszystko wyzwala mocno smutne emocje. dużo relacji bliskich (współpracowników i rodziny, choć to na jedno wychodzi), nie owijają tam w bawełnę (wyznania o dragach, molestowaniu, złodziejstwie), przeplatane z video z koncertów czy prywatnych archiwum. ja osobiście jaram się takimi filmami, niedawne filmy o Cobainie i Winehouse też bardzo mi się podobały, na tym byłem w kinie, i choć miałem mocno pokiereszowane nerwy, to polecam.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 26 Sierpnia 2018, 14:45
Przed Zachodem Słońca- widziałem wczoraj z żoną przy okazji seansu kina plenerowego na dachu Renomy i jako, że był to "seans niespodzianka" to nie wiedzieliśmy na co tak naprawdę się wybieramy (jedyne to było pewnikiem to to, że akcja filmu będzie działa się w Paryżu, taki cykl "miastowy", wcześniej był Berlin, Lizbona i Rzym), trochę dziwna sytuacja bo nie widziałem części pierwszej a zupełnie nie przeszkadzało mi to w odbiorze, przechodząc do sedna to jestem oczarowany, chyba najlepsza komedia romantyczna jaką widziałem w życiu, subtelne, zabawne i zarazem dojrzałe kino ze świetnie napisanymi dialogami i mega chemią między postaciami, świetne role Hawke'a i Delpy (!!!), magia kina, 8/10
Ps. Prawdopodobnie już dzisiaj odpalamy I część

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 30 Sierpnia 2018, 21:01
The Outsider. Chyba dawno tak dobrego filmu nie widziałem. Polecam.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Września 2018, 13:23
Mission:impossible Rogue Nation - część V serii, mógłbym napisać to samo co wyżej, przy M:I IV, naprawdę zajebiste kino rozrywkowe, przypomina lata świetności Indiany Jonesa. Szybkie samochody i motory, piękne kobiety, pościgi, bijatyki. Kącik ust się często podnosi bo - w odróżnieniu do poprzednich części - jest tu dużo humoru, m.in dzięki Simonowi Peggowi.
Tom Cruise udowodnił mi, że pomimo wkurwiającej ładnej buźki i uczestnictwa w spierdolonej sekcie, jest aktorem wartym propsów i stoi w jednej linii bohaterów akcyjniaków z Harrisonem Fordem, Schwarzennegerem, Melem Gibsonem czy Stathamem. I to na wysokiej pozycji.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Września 2018, 21:41
TC przecież wciąga nosem tych marniaków co wymieniłeś, mogłeś jeszcze The Rocka dopisać lol

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 3 Września 2018, 21:56
Co :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 4 Września 2018, 08:49
Nie ma co się śmiać, to co TC wyprawia w przygodowej serii M:I czy w niedocenionym filmie sci-fi "Edge of tomorrow" czy jako badass w "Collateral" śmiało stawia go w jednej linii z tymi tuzami akcyjniaków. I nie ma się czego wstydzić. Jacka Reachera nie oglądałem ale podobno TC tam biega dużo więc wierzę, że jest gicior.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 4 Września 2018, 09:28
Deadpool 2, nic specjalnego, można obejrzeć. na jedynce się chyba lepiej bawiłem, ale nie są to filmy, które jakoś mocno zapadają w pamięć, więc ciężko wyczuć. poczucie humory znane z pierwszej części, i czasem już męczące i przedobrzone niektóre sceny.

Powrót do góry
I Mistrz Quizwania

Wysłano: Wtorek, 4 Września 2018, 12:35
Nikt nie biega w filmach tak dużo i tak dobrze jak Cruise

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: Wtorek, 4 Września 2018, 13:12
Sidd aka AlbatrBoss napisał(a):
Nikt nie biega w filmach tak dużo i tak dobrze jak Cruise

Co racja to racja. Tylko Steven Seagal może mu dorównać mową ciała podczas biegania.

Tom Cruise biegnie przez Szanghaj, pilotowany przez ziomka przez komórkę - M:I 3 w reżyserii J.J. Abramsa

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 467, 468, 469, 470, 471, 472  Następna strona