Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 22 Stycznia 2018, 03:43

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 451, 452, 453, 454, 455, 456, 457 ... 459  Następna strona
[film] Co to ja ostatnio widziałem 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
  Wysłano: Wtorek, 21 Listopada 2017, 17:53
Ten Wind River to jest rewelacja. Wizualnie piękny, z umiejętnie prowadzonym tempem, wciągającą intrygą, doskonałą rolą Rennera i dającymi do myślenia dialogami. Zarówno scena pod przyczepą, przejścia w flashback po otwarciu drzwi jak i poprzedzający to wszystko konflikt zasługują na osobne pochwały. Na drobny minus jedynie Olsen, która mnie nie przekonała zupełnie. Poza tym wszystko dopracowane perfekcyjnie, klimatyczne i zrobione ze smakiem. Wielkie kino, o którym za kilka lat być może powiemy "klasyk" 9/10.

Komuś jeszcze ten film przypomina To Nie Jest Kraj Dla Starych Ludzi? Sceneria zupełnie inna ale mozolne ale jakże pięknie prowadzone tempo to główne podobieństwo, również sposób prowadzenia dialogów czy dłuższych wypowiedzi bohaterów przywodzi na myśl dzieło braci Cohenów.
Scena po przyczepą natomiast mam wrażenie, że jest oczkiem puszczonym w stronę Tarantino
Spoiler:

Ps. W scenie
Spoiler:
Ogólnie to w tej sekwencji było tyle emocji, że można by obdzielić tym kilka filmów. Piękne.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 21 Listopada 2017, 21:53
Wind River. Cudowny klimat, zdjęcia i ten niepokój, który nie odstępuje kroku przez cały film, wszystko już zostało o tej produkcji napisane. 8,5/10

Bakan
Spoiler:

Baby Driver. Sympatyczny, momentami zabawny film z fajnie poprowadzoną historią oraz wyrazistym i świetnie zagranym głównym bohaterem. Zajebiście kamera tam pracuje. Bardzo podobały mi się też momenty jak muzyka wchodziła na pierwszy plan. W sumie to były najlepsze momenty tego filmu. 7,5/10.

Obcy: Przymierze. Ridley mocno odbił od klimatu poprzednich części i chyba dlatego taka fala hejtu. Film jako całość naprawdę mi się podobał, choć faktycznie miał trochę niedociągnięć. Jestem ciekaw kolejnych części. Ogólnie ta historia Stwórców bardzo mi podeszła, ale tym samym Obcy: Przymierze równie dobrze można było podciągnąć pod Prometeusza 2. Nie wiem czemu tak mieszają. 6,5/10

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku

Wysłano: Wtorek, 21 Listopada 2017, 22:29
Cars 3 to najlepszy film z serii, ale dalej nic szczególnie ciekawego. Trzeba przyznać za to, że naprawdę świetnie wygląda.

Justice League takie se, widać mocno szwy po dokrętkach, brakuje porządku w tym filmie i porządnego budowania napięcia i tempa. Ale jest i tak lepiej niż się spodziewałem.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 2
  Wysłano: środa, 22 Listopada 2017, 00:05
lece ostatnio z clintem

- za garsc dolarow
- za kilka dolarow wiecej
- dobry, zly i brzydki

- złoto dla zuchwałych - duży sentyment z dziecinnych lat. co jakiś czas przewijało się na tvn w niedzielne popołudnie.

Powrót do góry
I Mistrz Quizwania

Wysłano: środa, 22 Listopada 2017, 22:25
Najlepszy: spoko kino. Mnóstwo patosu, pierwszy akt słaby. Reszta pomiędzy Skazanym na Bluesa, Rockym a Bogami.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: Czwartek, 23 Listopada 2017, 19:39
Wind River fajny, mocny, prosty
American Made niefajny, prostacki, nie dałem rady oglądać ;..(

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 23 Listopada 2017, 19:42
The Founder całkiem fajny, kompletnie antypatyczny Keaton, nic odkrywczego, ale przyjemnie się to oglądało. Polecam.

Powrót do góry
I Mistrz Quizwania

Wysłano: Czwartek, 23 Listopada 2017, 21:38
Dżastis Lig - badgaj fatalny, parę gagów spoko, strasznie niepoukładane i chaotyczne. Do you bleed zaśmiane, dobrze się bawiłem 5/10

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Sobota, 25 Listopada 2017, 16:41
ej kurwa, panowie. obejrzałem Wind River, bo Bakan polecał, a mówię dobra morda, to wie co mówi... no i kurwa, ok widziałem w swoim życiu gorsze filmy, ale biorąc pod uwagę oczekiwania, to tutaj było to bardzo mocne i rozczarowujące lądowanie.

przede wszystkim film jest strasznie mało subtelny, prosty, zrobiony wydaje mi się dla średnio wymagających widzów. panią Olsen w roli agentki FBI pominę, główny bohater też taki dość jednowymiarowy, sama historia ogólnie w chuuuj naciągana.

ja tam bym dał raczej 5/10 a opinię o klasyku niestety muszę ocenić jako skandaliczną :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 25 Listopada 2017, 16:55
jabolsdz napisał(a):
ej kurwa, panowie. obejrzałem Wind River, bo Bakan polecał, a mówię dobra morda, to wie co mówi... no i kurwa, ok widziałem w swoim życiu gorsze filmy, ale biorąc pod uwagę oczekiwania, to tutaj było to bardzo mocne i rozczarowujące lądowanie.

przede wszystkim film jest strasznie mało subtelny, prosty, zrobiony wydaje mi się dla średnio wymagających widzów. panią Olsen w roli agentki FBI pominę, główny bohater też taki dość jednowymiarowy, sama historia ogólnie w chuuuj naciągana.

ja tam bym dał raczej 5/10 a opinię o klasyku niestety muszę ocenić jako skandaliczną :wink:

Dla mnie prostota jest jedną z główny zalet tego filmu. Wind River nie jest po prostu thrillerem jakich wiele, nie ma tutaj dynamicznego tempa, scenariusza z fabularnymi twistami, nie ma seryjnego mordercy i agentów na jego tropie i innych ogranych motywów (które swoją drogą uwielbiam). Jest za to prosta i mocna historia z dramatem w tle, świetne dialogi, super zdjęcia i idealnie pasujące do nich powolne tempo, który w tego typu produkcjach jest zaletą. Film jest dość specyficzny, mi od razu przywodzi na myśl To Nie Jest Kraj Dla Starych Ludzi, który jest wielkim kinem ale nie dla każdego. Zupełnie nie zgadzam się z tym, że to kino dla średnio wymagających bo za takie raczej uznałbym thriller, który nie wychodzi poza oklepane ramy, tutaj mamy do czynienia z czymś niemalże unikatowym (ile filmów w tym stylu widziałeś? TNJKDSL i Spoorloos to jedynie co mi akurat przychodzi na myśl) i przez swoje tempo oraz brak efektowności trudnym w odbiorze dla przeciętnego widza.

Ostatnio edytowano Sobota, 25 Listopada 2017, 16:59 przez Bakan, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 25 Listopada 2017, 16:58
tylko wiesz Bakan, Krajem to się jarałem zajebiście, a tutaj ta prostota to dla mnie właśnie pójście kurwa w mega oczywiste zagrania

Spoiler:

ja uwielbiam wolne tempo, rozkminkowe klimaty, prostotę humoru, jakąś fajną symbolikę, no ale tutaj szczerze to ja zupełnie odwrotne wrażenia miałem podczas seansu

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Listopada 2017, 20:40
jaca napisał(a):
American Made niefajny, prostacki, nie dałem rady oglądać ;..(

czemu prostacki? bo Tom Cruise pokazał tyłek dwa razy?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Listopada 2017, 21:55
serio nie kminie fenomenu Wind River, ja kminie, że to jest spoko film, ale ani intryga nie jest tu jakaś wyjebana, ani ogólnie ten film mnie nie porwał, aż tak, żeby pisać o nim, że to film roku itd

Powrót do góry

Wysłano: środa, 29 Listopada 2017, 11:57
Manchester by the Sea, ze sporym poslizgiem - ale nareszcie. Chccialem pozdrowić Caseya Afflecka, mam nadzieję, ze już nie jest smutny.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 1 Grudnia 2017, 13:41
kejbin napisał(a):
serio nie kminie fenomenu Wind River, ja kminie, że to jest spoko film, ale ani intryga nie jest tu jakaś wyjebana, ani ogólnie ten film mnie nie porwał, aż tak, żeby pisać o nim, że to film roku itd

Ciężko mi nie podbić. Nic szalonego oprócz widoków w tym filmie nie ma. Niezła gra aktorska, historia na początku spoko, ale im dalej w las tym gorzej. Przewidywalne, nudne. Takie 6/10

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 1 Grudnia 2017, 19:52
ktos widzial moze cicha noc? jak wrazenia?

YOU SHOULD HAVE LEARNED - BITCHES LOVE CAKE

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 1 Grudnia 2017, 19:57
Najogólniej - pozytywne. bez przypału można, a nawet powinno się obejrzeć.
Realistyczna historia, pokazująca jakiś tam fragment powiedzmy polskości, takim jaki jest (rodzime kino rzadko serwuje PRAWDĘ; tu mamy do czynienia ze PRWDZIWYM ŻYCIEM ) . bardzo udany i świetnie zagrany(!!) debiut reżysera wnikliwie opisującego i trafnie analizującego przedmiotowy fragment "naszej" rzeczywistości. bardzo mądry film. Ode mnie 7.125/10

Ostatnio edytowano Sobota, 2 Grudnia 2017, 02:27 przez kalahar, łącznie edytowano 4 razy

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 1 Grudnia 2017, 20:06
ja widziałem. jak lubisz smarzowskiego to na pewno ci się spodoba, bo wygląda jak jego poboczny film między ważnymi projektami.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 2 Grudnia 2017, 11:03
Trainwreck -- spodziewałem się najgorszego, a niezły film. parę razy się uśmiechnąłem, no i doceniam występ LeBrona, duży dystans do siebie. wyświetlił się na Netflixie i włączyłem na wieczór po klimacie, i na taką okoliczność idealny.

Beksińscy. Album wideofoniczny - byłem w kinie. po pierwsze, to trochę chore, jak się idzie do kina w normalny dzień bez promocji, 40 zł zostawiasz. dużo. jeśli chodzi o sam film, to dla zainteresowanych nielada gratka. u mnie sporo rzeczy 'powielanych', bo akurat skończyłem jego dzienniki, ale ciekawie też zobaczyć to na własne oczy. intrygująca jest historia jego, oraz jego rodziny, był na pewno złożonym i skomplikowanym człowiekiem, ale jego ludzka natura dodaje temu wszystkiemu kolorytu. syna skrzywdził, trzeba to sobie jasno powiedzieć, i pewnie dużo mu można zarzucić jeśli chodzi o jego śmierć, ale ja stałem się hobbystą, historia mega wciągająca, niebawem zamawiam ten porter podwójny do kolekcji.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 2 Grudnia 2017, 11:52
40 zł za jeden bilet?

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 451, 452, 453, 454, 455, 456, 457 ... 459  Następna strona