Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 9 Grudnia 2019, 12:12

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[film] Blade Runner / Łowca Androidów (1982-2007) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [film] Blade Runner / Łowca Androidów (1982-2007)
  Wysłano: środa, 21 Stycznia 2009, 23:57
Elo melo kanapka z makrelą, to mój dziewiczy temat, więc wpadajcie z hejtingiem, banami i innymi parafernaliami i będzie fajnie.

http://www.imdb.com/title/tt0083658/

Jeden z najbardziej kultowych filmów amerykańskiego kina, który zawrotną karierę zrobił dopiero po ukazaniu się na kasetach, dorobił się psychofanów na całym świecie, ponad dziesiątki soundtracków, chyba siedmiu czy ośmiu wersji i w końcu wylądował na chyba wszystkich listach top 100 czy ileś tam. Po dwudziestu pięciu latach Ridley Scott wypuścił którąś tam zmasterowaną wersję, o której powiedział, że jest to obraz idealny, taki, który chciał stworzyć, a nie mógł, bo wytwórnia mu się wpierdoliła, musiał dać zjebane, ckliwe zakończenie, nagraną na odwal narrację Forda, sekwencję zdjęć z "Lśnienia" i dodał parę scen, o których nie powiem, bo mi się nie chce.

Zarówno jeśli ktoś nie widział Blade Runnera w ogóle, jak i widział w innej wersji, bardzo-bardzo-bardzo polecam. Ten film ma certyfikat jakości BEZKITU. Rozwala.
Genialna muzyka Vangelisa (rozszerzony soundtrack to dla mnie najlepsza rzecz ambientowa), rewelacyjne zdjęcia, jedna z trzech najbardziej kozackich ról Harrisona Forda - a Rutger Hauer go zjadł! - właśnie Hauer w przeżyciowej formie, scenariusz na podstawie powieści Dicka - wszystko to sprawia, że następne filmy Scotta, nawet Gladiator, to tylko popłuczyny po Blade Runnerze.
Zapomnij o Odysei Kosmicznej. Blade Runner posyła ją na deski szybciej niż Brewster Gołotę, tak jak i jakikolwiek inny film science-fiction.
Absolutna perła, arcydzieło.
Cyberpunkowy, brudny neo-noir, z whisky, papierosami, deszczem i wiszącym w powietrzu pytaniem "czym jest życie?".
Klasyka.

Obrazek

I pozdrawiam Junesa.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Post Re: [film] Blade Runner / Łowca Androidów (1982-2007)
  Wysłano: Czwartek, 22 Stycznia 2009, 12:00
dziwna sprawa, jak bylem mlodszy to sie turbo jaralem. Odswiezylem go jakies pol roku temu i.. znuzyl mnie. Nie wiem czy zbyt wiele razy go ogladalem, czy nie wytrzymal proby czasu i mojej zmiany mentalnosciowo - preferencyjnej. Hauer i soundtrack zawsze spoko, klimat i scenografia tez, ale prowadzenie fabuly i zwlaszcza slaby Ford na spory minus. dziwne, bo to jak rozliczenie sie z jakas legenda mlodosci, tak jakby wiesz, imponowal Ci He-Man a w pewnym momencie okazlao sie , ze to tylko przykokszony metrosex z zaczarowanym mieczem. I w zadnym wypadku nie moge sie zgodzic, ze jest lepszy niz Odyseja kosmiczna, bo to zdecydowanie bardziej dojrzale kino, chociaz pytania, ktore stawia Lowca sa rownie istotne , co te z Odysei.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Piątek, 23 Stycznia 2009, 15:20
no ostatnio był jakiś plebiscyt na najlepszy film s-f wszechczasów i "Blade Runner" wygrał

oglądałem ten film w zasadzie dziecięciem jeszcze będąc i zrobił na mnie spore wrażenie, kilka lat później przeczytałem książkę i też zajebista

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 25 Stycznia 2009, 12:02
W sumie to obowiązkowa pozycja jeśli chodzi o s-f, ale nigdy nie miałem okazji obejrzeć. Za to jestem w trakcie czytania książki :smile:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 27 Stycznia 2009, 22:47
klasyk zajebisty

Powrót do góry
admin

Wysłano: Piątek, 6 Lutego 2009, 02:35
Wczoraj sobie oglądnąłem, bo odkopałem w czeluściach swojej piwnicy na VHS wersję director's cut. Ostatni raz oglądałem ten film jak byłem dzieciakiem jeszcze, i jakoś mnie nie powaliło. Teraz za to... też mnie nie ruszył ten film. Nie wiem, jaram się motywami przyszłości, futurystycznych gadżetów i cyberpunkiem, itp. ale szczerze to się wynudziłem sporo na moim fotel-tv seansie.

I zupełnie nie rozumiem jak można się jarać Hauerem - dla mnie ten aktor od zawsze gra jak kłoda, i tutaj też nic nie zmienił swoją grą. Ford nie lepszy zresztą. W sumie nie pamiętam czy oglądałem jakiś film gdzie wypadł słabiej... (Ford ofkoz)

Żaden klasyk. Przynajmniej dla mnie.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Wysłano: Poniedziałek, 16 Lutego 2009, 17:01
Tez sie zlozylo tak, ze wczoraj sobie odswiezalem to cudo, no i wlasnie cudo to jest. Co prawda tez bym nie mieszal tutaj Odyseji, ale to odzelny temat.

Po pierwsze bardzo wazny i filozoficzny temat, gdzie lezy granica miedzy czlowiekiem, a robotem, emocje, wspomnienia i jaka to gra role. Po drugie wlasnie klimat, mieszkanie Sebastiana, pojdynek w deszczu i jeszcze postac Rachael. 10/10

"no time for lookin' back, it's done
golden era over and dead, I'm over your heads"

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 13 Sierpnia 2009, 14:44
Podbijam, a co.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: Czwartek, 13 Sierpnia 2009, 14:48
Klasyka Sci-Fi. Scenariusz kozak, Harrison i Rudger świetnie, efekty świetne, muzyka rewelacja. No co tu pisać, klasyk. Aż chyba obejrzę zaraz bo nie mam co robić i szukam jakichś innych filmów, a ten mam pod ręką.

PŁYTY NA SPRZEDAŻ

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Sierpnia 2009, 00:03
Dysia, w tej stylistyce dostaje w dupę tylko z anime.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Marca 2011, 13:39
filmweb.pl napisał(a):
Christopher Nolan za kamerą rebootu "Łowcy androidów"?
[Filmy w produkcji] 4 godziny temu (2011-03-05 08:52)

Informacja o tym, że powstanie reboot "Łowcy androidów" nie spotkała się u Was z ciepłym przyjęciem. Co byście jednak powiedzieli, gdyby za kamerą filmu stanął Christopher Nolan?

Producent projektu, studio Alcon, marzy o tym, aby współpracować z twórcą "Mrocznego rycerza" i "Incepcji". Swoimi filmami Nolan udowodnił, że jest być może najlepszym w tej chwili reżyserem blockbusterów w Hollywood i doskonale odnajduje się w gatunku science-fiction. W dodatku na stałe współpracuje z wytwórnią Warner Bros., dla której Alcon nakręci nowego "Łowcę androidów".

Co na razie wiadomo o reboocie? Z pewnością nie będzie to remake, ponieważ studio nie ma do niego praw. Producenci planują film rozgrywający się w świecie "Łowcy". Najprawdopodobniej powstanie więc prequel bądź sequel.

"Łowca androidów" jest luźno inspirowany opowiadaniem Philipa K. Dicka "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?". Opowiada o świecie przyszłości, w którym replikanci (humanoidalne maszyny myślące) zbuntowali się przeciw ludzkim stwórcom i teraz prowadzi się na nich polowanie w celu eliminacji. Jednym z łowców jest Rick Dekard, który sam skrywa pewną tajemnicę...

Nolan pracuje aktualnie nad "The Dark Knight Rises" - trzecią i finałową odsłoną przygód Batmana.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 12 Marca 2011, 17:49
za dzieciaka uwazałem ten film za słabiutki, ni cholery nie mogłem skumać, czym sie tak wszyscy jarają. Niedawno trafił w moje ręce ten film i postanowiłem obejrzeć, myśląc a co sprawdze, może mi się wkręci po tylu latach.........ale niestety mimo dobrej obsady nie przemówił do mnie ten obraz ani Ford w roli głównej

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Marca 2011, 09:37
W prawdzie nie do końca na temat (filmu), ale pamięta ktoś taką grę Blade Runner jakoś chyba z końca lat 90-tych? Zajebiście odwzorowali tam klimat filmu...

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na myspace profil na lastfm WWW

Wysłano: Poniedziałek, 21 Marca 2011, 21:59
Najlepsza klasyczna przygodowka w historii, jedna z niewielu, ktora mozna przejsc pare razy i ciagle byc zaskakiwanym, system gry losowal np kto okaże sie androidem.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 22 Marca 2011, 01:45
Ostatnio akurat obejrzałem wersję final cut, bardzo dobry film i dla mnie nic więcej. Na pewno w momencie premiery robił wizualnie gigantyczne wrażenie, muzyka świetna - to fakt, klimat jest, ale mimo wszystko po seansie byłem lekko rozczarowany, może to kwestia nastawienia, w sumie z niektórymi "klasykami" tak jest.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 22 Marca 2011, 13:22
The Showstopper napisał(a):
Najlepsza klasyczna przygodowka w historii, jedna z niewielu, ktora mozna przejsc pare razy i ciagle byc zaskakiwanym, system gry losowal np kto okaże sie androidem.

o dokładnie! z tym losowaniem androida to było kozackie rozwiązanie, fajne też było prowadzenie śledztwa o ile pamiętam... kurde, który to był rok?

O, jest... 97'
http://www.gamespot.com/pc/adventure/bl ... index.html

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na myspace profil na lastfm WWW
admin

Wysłano: środa, 13 Czerwca 2012, 02:08
Dzisiaj oglądnąłem sobie raz jeszcze w dobrej jakości, i muszę cofnąć swoje słowa powyżej :oops: :oops:

Tj fabuła sama w sobie nadal mnie nie pociąga . . .

ale od strony WIZUALNEJ ten film niszczy, zaczynając od dizajnu LA, ulic, budynków, i pojazdów, przez stroje, różnego rodzaju dodatki, kończąc na oświetleniu

No i Vagelis :oops:

⦃⦃ Całemu filmowi daję 6/10, visual/audio ma za to 10/10 ⦄⦄

Powrót do góry

Wysłano: środa, 13 Czerwca 2012, 15:01
Vangelis + Wizualnie = 10/10 jak ktoś jeszcze lubi klimat, spodoba mu się fabuła, i go dobrze zrozumie, to wtedy jest to top 5 najlepszych filmów wszech czasów :D

Edit. Aha, chciałbym wiedzieć co mają w głowie ci, którzy narzekają na scenografię :wtf:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 13 Czerwca 2012, 15:30
Dla mnie najlepszy film wszechczasów. Albo odpowiedniej by było powiedzieć, mój ulubiony film. Niesamowity klimat, dialogi, gra aktorska. Cybernoir pełną gębą, muzyka to majstersztyk. Ten film nie ma dla mnie słabego punktu.

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 19 Czerwca 2012, 12:59
pod względem audio/wizualnym ten film jest wspaniały i nie mam w tych względach mu nic do zarzucenia, ale reszta jest już średnia. w zasadzie słabo został nakreślony ten konflikt między ludźmi a androidami i ich dążenia do życia. czytałem książkę i wg mnie jest bardzo dobra, ale przez to film wydaje mi się biedny i brakuje mi w nim wielu rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona