Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 22 Listopada 2017, 19:38

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Nick Drake - Pink Moon (1972) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Nick Drake - Pink Moon (1972)
  Wysłano: środa, 23 Marca 2016, 02:05
Obrazek

Odsłuch na YT: https://www.youtube.com/watch?v=CPbWMvQwroo

Nick Drake to taki sztandarowy przykład artysty, który rozgłos uzyskał dopiero po swojej śmierci. Dwa lata po wydaniu tego albumu zmarł w wieku 26 lat (prawie w klubie) od przedawkowania antydepresantów. Ponadto był chorobliwie nieśmiały, bardzo mało grał na żywo i niecierpiał obecności ludzi.

Wszedł do studia i nagrał krótką płytę w dwugodzinnych sesjach, tylko w akompaniamencie własnej gitary i w asyście dźwiękowca, po czym powiedział, że pierdoli i więcej nic nie nagra.

Był utalentowany? Czym przejawiał się jego talent i dlaczego ta płyta zachwyciła nie tylko mnie? Raz, że jest coś specjalnego w głosie Nicka i urzeka mnie też totalnie minimalistyczne podejście do utworów. Dodatkowa otoczka wokół nagrywania tej płyty sprawia, że chce się jej słuchać w ciszy, samotności, tak by poczuć się jako jedyna osoba na świecie, która w listopadzie 1971 roku słucha i nagrywa materiał Pink Moon na żywo

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Post Re: Nick Drake - Pink Moon (1972)
  Wysłano: środa, 23 Marca 2016, 02:45
jeśli chodzi o folkowców ze zjebanym życiem, to ja od zawsze na zawsze, dzięki serdecznemu koledze, team Jackson C. Frank, bo gdyby nie ten typ, to Nicka nigdy by za gitarę nie chwycił.
cytując Wikipedię:
Though he never achieved fame during his lifetime, his songs have been covered by many well-known artists, including Simon and Garfunkel, John Mayer, Counting Crows, Nick Drake, Sandy Denny, Bert Jansch, John Renbourn, Laura Marling, and Robin Pecknold (as White Antelope) of Fleet Foxes.

Nick Drake covered 4 songs from Frank's debut album, "Here Come the Blues", "Blues Run the Game", "Milk & Honey", and "Kimbie". These are found on Drake's posthumous release, Family Tree.
.

NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, ZIOM
TYLKO TAKIE CO PRZED WONSEM SĄ

Powrót do góry

Post Re: Nick Drake - Pink Moon (1972)
  Wysłano: środa, 23 Marca 2016, 20:09
ze dwa lata temu, bezpośrednio po rachunku sumienia, po spowiedzi i przyjęciu komunii świętej doszedłem do wniosku, że to moja płyta życia.
i z tego co CZUJĘ, szykuje się nam Wielkanoc z C.Frankiem

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ]