Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 15 Grudnia 2017, 19:01

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Mirrorring - Foreign Body (2012) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Mirrorring - Foreign Body (2012)
  Wysłano: Poniedziałek, 21 Marca 2016, 23:33
Obrazek

Dyskusja toczy się o album z 2012 r. wydany przez wytwórnię Kranky. Jeśli lubicie, hmmm.... klimaty typu Dead Can Dance, czy samą Lisę Gerrard, lub może.... Cocteau Twins, to warto się zapoznać z tym materiałem. Jeśli cenicie sobie kapelę Grouper, to stanowić to może miły dodatek do Waszej dyskografii, bo jest to kolaboracja wokalistki Liz Harris (Grouper) i Jesy Fortino (Tiny Vipers).

Głos Liz nie wybija się na pierwszy plan na płycie, jest użyty niczym instrument, który zawodzi gdzieś w tle pomiędzy dronowymi i gitarowymi pejzażami oraz grą fortepianu. Często mi się słuchało, teraz go sobie przypominam więc zakładam temat.

Odsłuch całej płyty na YT: https://www.youtube.com/watch?v=ZMRlAeA ... bp6qo4z5UA

7.9 na Pitchfork

Shit... nawet nie wiedziałem do jakeigo działu go przypisać. To muzyka world, inne, czy może jednak folk? Czy dział elektronika, no bo efektów jest tutaj mnóstwo, hm?
Taka mnie myśl naszła - całego albumu Foreign Body dobrze słucha się jako tło, zwłaszcza w nocy. Jak dla mnie to album ambientowy. Jak parę innych płyt tutaj rozrzucanych po różnych działach, najchętniej widziałbym go w worku AMBIENT. Wobec tego czemu by nie zmienić nazwy poddziału na AMBIENT /soundtrack/ inne? ...moderatorzy?

Jest spora grupa uzytkowników, która pochwaliłaby się własną dyskografią ambientów, a to tak szeroki nurt muzyczny że fajnie by było umieścic go na pierwszym planie poddziału

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ]