SLG FORUM
http://slizg.eu/

Current 93
http://slizg.eu/viewtopic.php?f=29&t=34044
Strona 1 z 1

Autor:  Kool G Funk [ środa, 11 Kwietnia 2012, 19:03 ]
Tytuł:  Current 93

Obrazek

Cytuj:
Current 93 jest brytyjską formacją, którą założył w 1982 roku David Tibet po opuszczeniu Psychic TV. Muzycznie Current 93 oscyluje pomiędzy nastrojowym neofolkiem a muzyką industrialną i noise. Tibet jest jedynym „stałym” członkiem formacji, lecz Steve Stapleton (z Nurse With Wound) pojawia się niemal na każdej jego płycie. Kolejnym częstym kolaboratorem jest Michael Cashmore. Douglas P. (Death in June) jest kolejnym „bywalcem” zespołu – gościł na dwunastu płytach Current 93. Steve Ignorant z Crass (używający pseudonimu Stephen Intelligent), Boyd Rice, Freya Aeswynn, Nick Cave, Rose McDowall, Tiny Tim i Ian Read of Fire + Ice także użyczali swoich talentów na płytach Currenta. Do ciekawych wycieczek muzycznych Current 93 można zaliczyć liczne nagrania, w których występował Hilmar Örn Hilmarsson. Na Island usłyszeć można również Björk . W 1990 roku ukazała się płyta nazwana Current 93 present Sveinbjörn Beinteinsson ‘Edda’ zawierającą cztery islandzkie poematy i pieśni, które skomponował i odśpiewał Sveinbjörn Beinteinsson.


Dobra chłopaki, przyszedł czas na małe/wielkie spuszczanko nad Dawidkiem z Tybetu.
Osobiście znam tylko zaledwie 4 płyty tego ponocka (+ epkę I Have a Special Plan for This World, która zmieniła moje życie już full czasu temu) i wszystkie cztery, a w szczególności Thunder Perfect Mind, są jawnym rozpierdolem i pedalstwem w najczystszej postaci. Przy 'Sadness Song' płacze średnio 5 razy dziennie.

Można mówić, że C93 jest hipsterskie, że jest przehajpowane, że Death In June jest lepsze i, że w ogóle największy wpływ na brytyjską muzykę miało Throbbing Gristle ale jednak trudno odmówić temu panu tak talentu jak i pomysłowości, co w połączeniu z genialnym, mhrocznym klimatem sprawdza się smerfastycznie i łzy same do oczuw napływajo.

To co znam to moża w kropli jego twórczości, jednakże ufam temu iż ślizgersi co poniektórzy są jednak homoseksualistami i również słuchają takiej muzyki.

Polecanki? Niepolecanki?

Crooked Crosses for the Nodding God
All the Pretty Little Horses
Thunder Perfect Mind
Black Ships Ate the Sky


Polecanko i tasowanko.

Wasza kolej.

Autor:  youfailme [ środa, 11 Kwietnia 2012, 20:58 ]
Tytuł:  Re: Current 93

wiadomo że polecanko. moje ulubione numery

http://www.youtube.com/watch?v=siRzVkcBEu0

oraz http://www.youtube.com/watch?v=IkzyTgPcJMI

tego drugiego autentycznie się kurwa boje.

Autor:  mazuo [ Czwartek, 12 Kwietnia 2012, 15:34 ]
Tytuł:  Re: Current 93

właśnie tak się zbierałem żeby założyć jakiś zbiorczy temat o neofolku/martial industrialu i podobnych rzeczach, swoją drogą to od dłuższego czasu najczęściej u mnie grane te klimaty
a i gościnnie u C93 jest nawet Sasha Grey :cool:

Autor:  Fishovsky [ Piątek, 13 Kwietnia 2012, 00:10 ]
Tytuł:  Re: Current 93

obecne spuszczanko na Thunder Perfect Mind, słuchałem kilku kawałków jego więc jestem laikiem ale zaraz to uzupełnię.

Autor:  Paulie [ Piątek, 13 Kwietnia 2012, 00:55 ]
Tytuł:  Re: Current 93

Jeśli nie znasz Lucifer over London to jesteś zwykła szmata bez gustu, ewrybody.
Ale całe C93 to raczej taka podjara licealna, w ramach ciekawostek i nudów na polskim.

Autor:  Elv [ Piątek, 20 Marca 2015, 04:29 ]
Tytuł:  Re: Current 93

C93 na pewno zasługuje na więcej postów w temacie. I nie tylko Lucifer over London lubię, jeszcze Hypnagogue jest świetne (w ogóle, moja ulubiona pozycja od Currenta), chyba z racji na piękny spokenwordowy klimat z lekkim jeno tłem neofolku. Piękna rzecz.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/