Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 18 Sierpnia 2017, 21:03

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Current 93 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Current 93
  Wysłano: środa, 11 Kwietnia 2012, 19:03
Obrazek

Cytuj:
Current 93 jest brytyjską formacją, którą założył w 1982 roku David Tibet po opuszczeniu Psychic TV. Muzycznie Current 93 oscyluje pomiędzy nastrojowym neofolkiem a muzyką industrialną i noise. Tibet jest jedynym „stałym” członkiem formacji, lecz Steve Stapleton (z Nurse With Wound) pojawia się niemal na każdej jego płycie. Kolejnym częstym kolaboratorem jest Michael Cashmore. Douglas P. (Death in June) jest kolejnym „bywalcem” zespołu – gościł na dwunastu płytach Current 93. Steve Ignorant z Crass (używający pseudonimu Stephen Intelligent), Boyd Rice, Freya Aeswynn, Nick Cave, Rose McDowall, Tiny Tim i Ian Read of Fire + Ice także użyczali swoich talentów na płytach Currenta. Do ciekawych wycieczek muzycznych Current 93 można zaliczyć liczne nagrania, w których występował Hilmar Örn Hilmarsson. Na Island usłyszeć można również Björk . W 1990 roku ukazała się płyta nazwana Current 93 present Sveinbjörn Beinteinsson ‘Edda’ zawierającą cztery islandzkie poematy i pieśni, które skomponował i odśpiewał Sveinbjörn Beinteinsson.

Dobra chłopaki, przyszedł czas na małe/wielkie spuszczanko nad Dawidkiem z Tybetu.
Osobiście znam tylko zaledwie 4 płyty tego ponocka (+ epkę I Have a Special Plan for This World, która zmieniła moje życie już full czasu temu) i wszystkie cztery, a w szczególności Thunder Perfect Mind, są jawnym rozpierdolem i pedalstwem w najczystszej postaci. Przy 'Sadness Song' płacze średnio 5 razy dziennie.

Można mówić, że C93 jest hipsterskie, że jest przehajpowane, że Death In June jest lepsze i, że w ogóle największy wpływ na brytyjską muzykę miało Throbbing Gristle ale jednak trudno odmówić temu panu tak talentu jak i pomysłowości, co w połączeniu z genialnym, mhrocznym klimatem sprawdza się smerfastycznie i łzy same do oczuw napływajo.

To co znam to moża w kropli jego twórczości, jednakże ufam temu iż ślizgersi co poniektórzy są jednak homoseksualistami i również słuchają takiej muzyki.

Polecanki? Niepolecanki?

Crooked Crosses for the Nodding God
All the Pretty Little Horses
Thunder Perfect Mind
Black Ships Ate the Sky

Polecanko i tasowanko.

Wasza kolej.

http://potworow.bandcamp.com/ <- ściągać, kupować, jarać się

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Post Re: Current 93
  Wysłano: środa, 11 Kwietnia 2012, 20:58
wiadomo że polecanko. moje ulubione numery

http://www.youtube.com/watch?v=siRzVkcBEu0

oraz http://www.youtube.com/watch?v=IkzyTgPcJMI

tego drugiego autentycznie się kurwa boje.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 12 Kwietnia 2012, 15:34
właśnie tak się zbierałem żeby założyć jakiś zbiorczy temat o neofolku/martial industrialu i podobnych rzeczach, swoją drogą to od dłuższego czasu najczęściej u mnie grane te klimaty
a i gościnnie u C93 jest nawet Sasha Grey :cool:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 13 Kwietnia 2012, 00:10
obecne spuszczanko na Thunder Perfect Mind, słuchałem kilku kawałków jego więc jestem laikiem ale zaraz to uzupełnię.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Banned
  Wysłano: Piątek, 13 Kwietnia 2012, 00:55
Jeśli nie znasz Lucifer over London to jesteś zwykła szmata bez gustu, ewrybody.
Ale całe C93 to raczej taka podjara licealna, w ramach ciekawostek i nudów na polskim.

JESTEŚ KURWĄ, ZDECHNIESZ KURWĄ, KURWA, KURWO

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Wysłano: Piątek, 20 Marca 2015, 04:29
C93 na pewno zasługuje na więcej postów w temacie. I nie tylko Lucifer over London lubię, jeszcze Hypnagogue jest świetne (w ogóle, moja ulubiona pozycja od Currenta), chyba z racji na piękny spokenwordowy klimat z lekkim jeno tłem neofolku. Piękna rzecz.

Make ashes of your entire fortress

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ]