Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 13 Grudnia 2018, 02:20

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
System Of A Down 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: System Of A Down
  Wysłano: Czwartek, 3 Maja 2007, 17:53
bnd napisał(a):
widac tez nie moge docenic bogactwa aranzacji w utworach i zajebiscie nowatorskich tekstow
ej man nie zrozumiemy sie w tej opcji, to muzyka dla 13-latek, ewentualnie gimnazjalistow wg mnie, tak samo jak nirvana, linkin park czy inny pearl jam. pseudo alternatywne rzeczy kolesi, ktorzy mieli szczescie ze ich chujowe ale melodyjne rzeczy komus sie spodobaly. zreszta te kawalki ktore znam (slyszalem 1 plyte w calosci, toxicity chyba) to zero stylu, klimatu i (przepraszam ze uzywam slowa ktorego nie rozumiem) umiejetnosci songwritingu. gowno ono, stary kojarzy mi sie z takim polskim zespolem coma, jedno rownie gowniane gowno, typ nie umie za chuja spiewac do tego jeszcze, pisac tekstow, i musi miec na plycie ballady w schemacie 'wolno, szybki refren, wolno, szybki refren, napierdalanie' zeby bylo hardkorowo
pf, brzydze sie, ale jak ci sie podoba to posluchaj se comy bo pewnie tez polubisz

wybacz, ale porównanie SoaD do Comy sygnalizuje mi żeby nie traktowac twojej wypowiedzi poważnie :D

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 3 Maja 2007, 20:05
Sorry bnd stawianie SOAD obok Linkin Park czy Pearl Jam jest dla mnie groteskowe, ze tak powiem - inne brzmienie, inna klasa etc. A tak poza tym to kazdy ma rozne gusta, wiec mysl co chcesz, ja zdania o Systemie nie zmienie :cool:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Piątek, 4 Maja 2007, 14:50
z tymi 13latkami jest pewnie tak, że słuchają system bo jest głośne, hałaśliwe i prowadzi do tego, że siedząca w kuchni mama składa i załamuje ręce - muzyka w sam raz gdy przechodzi się tzw. okres buntu i chce się wszystkich wkurwiać naokoło. z tym że bez żadnego zrozumienia tekstów, ba, bez zrozumienia angielskiego, aby tylko łupało. tak jak z Ostrym - znają teksty na pamięć, ale nie zagłębili się choćby w jeden wers.no ale to dobry raper, więc trzeba słuchać.

a poza tym linkin park postawić obok systemu - nie widzę sensu w tym, szuflada. a coma po prostu wylansowana przez media została - w końcu wokalista jest aktorem.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Piątek, 4 Maja 2007, 14:53
ale soad nie jest dobrym zespolem, nie ma niczego co by go wyroznialo pozytywnie jakostam
coma to dla mnie jedna z smieszniejsych rzeczy ostatnio, tzn slyszalem z 3 kawalki, ale jeden, 'leszek zukowski' czy jakos i sposob w jaki ten typ wczuwa sie w tekst to smiechawa ostra

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 4 Maja 2007, 15:13
no rzeczywiście to nazywa się "przerost formy nad treścią", może koleś liczy na jakąś rolę w serialu.

przyznam szczerze, nie jestem specjalistą od systemu i wielką fanką takiej muzyki, ale płyty mesmerize i hypnotize uważam za bardzo dobre i mam taką jedną swoją ulubioną piosenkę "shimmy".

widac tez nie moge docenic bogactwa aranzacji w utworach i zajebiscie nowatorskich tekstów - zgadzam się, dla mnie to wszystko właściwie się zlewa i nie uważam żeby katowanie tego materiału było jakąś przyjemnością szczególną

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 5 Maja 2007, 00:23
http://youtube.com/watch?v=nomoGCJ3gOE

TO JEST MOC :wall:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 5 Maja 2007, 08:57
Tylko prosze pana Slipknot to nu metal raczej i inny kaliber :roll: Ale rzecz jasna no offence.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 5 Maja 2007, 13:45
na wstepie.. przestanmy uzywac tego okreslenia;)nie wiem, jak slysze System of a Down to od razu cisnie mnie sie na usta porownanie z Slipknot :twisted: jedni i drudzy ciężko grają.. no może ci drudzy "troszkę" mocniej.. No i są geniuszami.. Nie ma co tracić czasu na SOAD;p

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 11 Marca 2010, 19:55
Do SOAD nie mogłem się przekonać, starałem zrozumieć Toxicity, ale nic w nim nie widziałem. Już chyba do zawsze SOAD pozostanie dla mnie waleniem w gitary i dziwnymi krzykami jakiegoś Ormianina. Myślałem, iż to będzie zespół mojego życia, kurde popularny wśród ludzi, którzy troszkę się muzyką interesują, a tu dupa.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 12 Marca 2010, 00:12
toxicity mam na kasecie i wiele lat temu sluchalem kurwa w kółko. znam do dziś całą płytę na pamięć. wielkie propsy :)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg WWW

Wysłano: Sobota, 13 Marca 2010, 13:32
Znam pare krążków, spoko kapela. To było coś naprawdę metalowego i hardkorowego w czasach gdy grunge spierdalał w buraki i nastawała era spierdolonego nu metalu. Jakoś mega nie uwielbiam ale szanuje.

http://www.youtube.com/watch?v=fG_5N7UjUQk

Nikt mi nie napisze że to w tych czasach było słabe, dalej kopie dupę.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 14 Marca 2010, 08:33
Toxicity najlepsza płyta, wiadomo. Każdy track rozpierdala;]

Powrót do góry

Wysłano: środa, 17 Marca 2010, 14:54
"Toxicity" i nic poza tym, potem to wszystko było wtórne do obrzygania...

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Czerwca 2010, 17:39
Pierwsza plytka i Toxicity, zajebiste, potem juz w sumie nic ciekawego nie wymyslili.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2010, 12:42
Mnie nigdy nie mogli podejść (zero prawdziwkowatych uprzedzeń ;)), chociaż prawdę mówiąc tylko z "Toxicity" parę razy walczyłem. Słabe zgranie wokalu z warstwą muzyczną, a przy tym ani to, ani to nie powalało. Może kiedyś tam na youtubie sprawdzę coś innego od nich, bo na chwilę obecną nie chce mi się nawet ściągać.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 21 Czerwca 2010, 23:46
wczoraj był koncert Serja Tankiana z orkiestrą w Warszawie. Strasznie ubolewam, że nie miałem z kim jechać :( Systemu słuchałem dawno temu, znam dwie płyty (Toxicity i Steal This Album), jednak jakiś czas temu znajomy pokazał mi na yt właśnie fragmenty koncertu Serja z orkiestrą i się przeokrutnie zajarałem (teraz już wydanie Elect The Dead Symphony stoi na półce w wersji CD+DVD). Polecam to, ale wcześniej warto zapoznać się z pierwotną wersją albumu czyli czystym Elect The Dead.

Empty Walls :
normalne:
http://www.youtube.com/watch?v=GtUxPg9jRLM
z orkiestrą:
http://www.youtube.com/watch?v=GEkQR9Wzock

Sky is over"
normalne:
http://www.youtube.com/watch?v=GY9kQcWLvEM
z orkiestrą:
http://www.youtube.com/watch?v=0edFtvXb5k8

http://instagram.com/gasmask_style/

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 22 Czerwca 2010, 09:55
Wole tego typa solo, niż cały zespół ;)

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 29 Czerwca 2010, 01:36
Mnie to dziwi, ogólnie hejtowanie zespołów dla zasady, bo są znani, to lipa, wiem, że to post sprzed 3 lat, ale jak widzę, że Pearl Jam, jest stawiany obok Linkin Park czy tam innych nu - metalów, no to trochę lipa takie rzeczy czytać, zresztą tak samo Nirvana, dla mnie mówienie, że jest to pseudo alternatywne granie dla 13 latków, to jest totalne bredzenie, przecież tym kapelom nie można odmówić skilla, albumy obydwu bandów znajdują się na różnych listach najlepszych albumów w historii, i to, że u nas jakiś dzieciak z kostką i naszywką tego słucha, to nic nie zmienia, ogólnie u nas takie dziwne podejście jest, tam to jest muzyka jak muzyka, tak samo np. z Metallicą, u nas uchodzi za muzykę ludzi, którzy się nie myją, troche zakręceni - a u nich leci to w radiu, i nikogo to nie szokuje. Także ja staję w obronie grunge, bo to ciekawy okres był w muzyce, a, że teraz to przywłaszczyli sobie jakieś dzieciaki ( już prędzej Nirvanę, ale PJ raczej jest mało znany ), to nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

A co do SOAD - specyficzny zespół, specyficzny wokalista, mam pewien sentyment, bo słuchało się tego tak w 2003 / 2004 roku, kilka ciekawych kawałków można słuchać do dzisiaj, ogólnie nic wybitnego, po prostu dobra muzyka, jeżeli nie mieli odchyłów, a to im się czasem zdarzało.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Sierpnia 2014, 16:11
Nie za bardzo mi sie chce tworzyc nowego tematu to napisze tu. Jak w 2014 wyglada podejscie powiedzmy "milosnikow muzyki ambitnej i niezaleznej" do tego zespolu. Nie znam co prawda calej dyskografii, ale wrocilem niedawno do Toxicity i twierdze ze jest kozacko. Po prostu daje sobie spokoj ze skojarzeniami w rodzaju "soad = zespol dla śmieci z liceum ktorzy zatrzymali sie na sałatonie a elektronika dla nich to techno", i oceniajac sam zespol a nie recki, fanow i wizerunek zostaje mi rewelacyjna energia i niekoniecznie prostackie aranże. Jak gardze numetalem to SOAD nadal daje rade dla mnie a jak to jest w kregach zaslepionych milosnikow porcysa i pitchforka? ;)

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 14 Sierpnia 2014, 16:14
Parafrazując Tedego: "nigdy ich nie lubiłem i nie lubię". A jak słyszę rzeczy w stylu Chop Suey! to mam odruch wymiotny.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona