Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 20 Sierpnia 2017, 10:43

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Kazik Staszewski 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Kazik Staszewski
  Wysłano: Czwartek, 30 Listopada 2006, 11:11
Dziwię się, że nie ma jeszcze tematu o tym typie.

No więc tak: co sądzicie o nim jako osobie, wokaliście, warstwie muzycznej jego projektów, który projekt ma najwyższą jakość, która płyta najlepsza? Czy obecnie zmierza w dobrą stronę? Czy w SLG były kiedyś recenzje jego płyt i dlaczego tak nie było? :)

[Jak temat będzie cieszył się powodzeniem, to pozbieram wszystie jego albumy i może dzięki uprzejmości modów dołożymy ankietę?]

Powrót do góry

Post Re: Kazik Staszewski
  Wysłano: Sobota, 2 Grudnia 2006, 10:03
Nie wiem czemu, ale twórczość tego typa w ogóle do mnie nie trafia, mimo że chyba powinna, skoro jara się nim cały polski underground i alternatywa kulturowa....... Mówię poważnie, sam nie wiem dlaczego nie mogę się do Kazika przekonać :shock:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 2 Grudnia 2006, 10:10
Może powiedz czego dokładnie z jego repertuaru słuchałeś i co Ci się w tym nie podobało, a ja spróbuję pomóc :)

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Sobota, 2 Grudnia 2006, 11:27
Dla mnie mistrz. Inteligentne i trafne teksty, przeważnie z dawką solidnego humoru i dobrze wpasowanego bluzgu.

Kult trzyma poziom na całej długości dyskografii (no może nieco opada przy Your Eyes i 45-89 - kawałki po angielsku to chybiony pomysł). Mój ulubiony album to Ostateczny Krach Systemu Korporacji - za te niesamowicie klimatyczne kawałki jak 3 gwiazdy, Poznaj swój raj i przede wszystkim Komu bije dzwon. Wszystko doprawionę muzyką nasyconą saksofonami i innymi "trąbkami" oraz skreczami Feel-x'a.

Jeżeli chodzi o Kazika to niestety tendencje ma zniżkową - po Los Się Musi Odmienić już raczej nie kupię nic co wyjdzie spod jego ręki. Ale wszystko to co przedtem wydał jest jak najbardziej godne polecenia. Przede wszystkim Oddalenie, np dlatego że jest w całości nagrane z użyciem samplera. No i te lirycznie pogięte kawałki. A jeśli ktoś widział klipy do tej płyty...

KNŻ mistrzowsko na każdej z czterech płyt. Zabawniejszych skitów niż na LMDLM chyba nie ma. Ogólnie to gruba dawka relatywnie ciężkiego grania i genialnego głosu Kazika. Najgrubiej na Porozumieniu Ponad Podziałami. Album nagrany z gitarzystą z Acid Drinkers jest najcięższy instrumentalnie a Kazik dał tam najlepsze teksty patrząc na pozostałe albumy KNŻtu.

Twórczości Kazika jako Kazik Staszewski (czyli Piosenki Toma Waitsa i takie tam) nie śledzę

A jeżeli chodzi o pozostałe projekty w których Kazik brał udział typu El Dupa czy płyta z Mazzolem albo Jugoton warto je sprawdzić ale nie jest to raczej coś do czego się często wraca.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 2 Grudnia 2006, 16:52
Don Kepełka- szczerze powiedziawszy, nie jestem koneserem twórczości Kazika, i nie za bardzo się w niej orientuję :) Oceniam po tych kawałkach które gdzieś tam zasłyszałem. No i niestety nie mogę się przekonać :( Teksty jakieś takie prymitywne, dużo bluzgów, nie dostrzegam tej ukrytej ironii i sarkazmu ;) Nie trafia też do mnie jego wokal, jak dla mnie za mało czysty, zbyt zachrypnięty, fałszujący. To by było na tyle ;)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Banned
  Wysłano: Sobota, 2 Grudnia 2006, 17:58
Kazik to kultowy koleś, choć do Toma Waitsa troche mu brakuje:)
Teksty moim zdaniem w żadnym razie nie są prymitywne, wręcz odwrotnie są moim zdaniem największą zaletą jego muzyki. Ciekawe miał również teledyski.
Ostatnio jego forma raczej spada, więc myślę, że płyty życia już nie nagra...

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 3 Grudnia 2006, 17:39
bo po co mu kolejna.. nie wiem jak on do tego podchodzi, gdybym był nim to płytą zycia byłaby "Tata Kazika".. hehe, nie sililem sie na oryginalnosc

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 3 Grudnia 2006, 22:15
JXL:
Masz rację, Kult ma zajebistą dyskografię, też bardzo lubię ''Ostateczny krach systemu korporacji'', szczególnie za dużą różnorodność, której innym płytom Kultu brakuje. Jest to na pewno najmniej ''Kultowa'' pozycja, jest tam miejsce zarówno na eksperymenty pasujące do solówek Kazika, jak i na konkretne gitarowe pierdolnięcie jak na Kaenżecie. Jednak 2 ostatnie albumy Kultu (''Salon recreativo'', ''Poligono Industrial'') są dla mnie słabe.
Co do płyt sygnowanych jako Kazik też jest bardzo dobrze. Od pierwszej solówki do zajebistego albumu ''Melassa'' powstawały świetne albumy. Późniejsze ''Czterdziesty Pierwszy'' było IMO strasznie nudne, być może z powodu swej długości (2 CDs). ''Los się musi odmienić'' oceniam już wyżej, ale jednak to nie to, co na ''12 groszach'' czy ''Oddaleniu''.
KNŻ uważam za najlepszy projekt Kazika, pierwszy album nie podobał mi się, natomiast 2 kolejne (nie wliczam dwupłytowego wydania live) są co najmniej bardzo dobre.
Kazio wydał również 2 płyty sygnowane jako Kazik Staszewski, które oceniam pozytywnie, jednak lepiej gdybym znał oryginalne teksty (dla przypomnienia: Kazik wyśpiewuje przetłumaczone teksty innych autorów).
El Dupę i projekt z Mazzolem oceniam pozytywnie, głównie za humor.

Finrod Felagund:
Jeśli twórczość Kazika do Ciebie nie trafia to zrozumiałym jest, że nie jesteś jej koneserem :)
Jeśli mimo tego chciałbyś rozpocząć przygodę z jego muzyką, to zwróć się do mnie po listę płyt, które warto na początek przesłuchać.

Poor_nigga:
Odstawanie warstwy muzycznej od tekstowej widać szczególnie na starszych albumach Kultu. Bez Kazika panowie by nie zarobili, taka prawda :)

sabo-K:
''Tata'' konkretny, ale myślę, że coś lepszego możnaby znaleźć (''Porozumienie...''?)

PS. Zbieram info nt. dyskografii.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Poniedziałek, 4 Grudnia 2006, 09:00
Don Kepełka to wejdź na www . staszewski . art . pl - tam masz taki jakby discogs Kazika :) Wszystkie "jego" albumy i wszystkie na których się pojawiają jego kawałki

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Grudnia 2006, 16:29
Mam ten spis od jakiegoś czasu, ale chcę poszukać jeszcze informacji na temat wydawnictw, które wydały dany album, bo nie wszystko wyszło w SP Records, a na szukanie muszę znaleźć czas :)

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 22 Grudnia 2006, 22:49
A mi się Buldog podoba. Nawet zastanawiałem się czy nie kupić płyty, bo ładnie wydana jest...

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Piątek, 22 Grudnia 2006, 23:00
I za ładną cenę stoi ;)

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 8 Czerwca 2007, 14:57
Ja slucham wlasnie jego kasety Spalaj sie i bardzo mi sie podoba ;) Muzycznie jest bardzo fajna tekstowo rowniez. 6/6 :D

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Piątek, 8 Czerwca 2007, 15:54
A jak się odnosicie do nowych rzeczy od Kazika?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 29 Kwietnia 2010, 18:24
na Salon Recreativo jest piosenka o moim mieście :wink:

poza tym jaram się całą twórczością.

Widziałeś jedno osiedle? Widziałeś je wszystkie.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 29 Kwietnia 2010, 19:04
Pan Kepler napisał(a):
A jak się odnosicie do nowych rzeczy od Kazika?

No teraz to jest takim rzemieślnikiem jak ostr. Czyli wydawanie płyteczki co roku w różnym składzie by mieć kasę. Ktoś dobrze napisał że kazik miałby niesamowicie mocną dyskografię gdyby wywalić 3/4 piosenek wypełniaczy. Ja się w domu wychowywałem na natali w bruklinie i innych klasykach jak marsjanie atakują.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 6 Maja 2010, 11:12
Słuchał ktoś tej nowej płyty "Hurra!"? Radiowe kawałki Marysia i Amnezja to ogień i imho dorównują nawet tym starym hitom Kazika. Warto kupować?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Czwartek, 6 Maja 2010, 11:16
raczej średnia ta płyta jest.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 6 Maja 2010, 11:26
'Amnezja' mi się podoba, nie myślałem, że coś z nowych rzeczy może mi tak podejść.

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Czwartek, 6 Maja 2010, 17:51
Ogólnie mimo kilku wpadek bardzo sobie cenię Kazika ale w obecnej chwili tak się rozmienił na drobne, że nawet nie sprawdzam kolejnych projektów.

Kult to oczywiście podstawa i nie ma opcji żebym jesienny koncert w Stodole sobie odpuścił (nawet nie wiem od ilu lat jestem na każdym) Kazik i Kazik na żywo zawsze spoko ale reszta, hmm...

Generalnie od Poligono Industrial płyty Kultu są słabe, (ostatnia tylko w porządku, a byłem ciekawy czy bez Banana sobie poradzą) a wynika to moim zdaniem z faktu, że ilość Kaziu postawił przed jakościa, śpiewa Weila, Waitsa, jakieś polskie klasyki, niedługo pewnie Mietka Fogga, wydaje dwie płyty rocznie więc jak ma mieć czas żeby skupić się na Kulcie ? :dunno:

Dziwne podejście jak na typa którego filozofia to "raga protiv maszynu"

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona