Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 18 Października 2017, 10:11

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Slayer 
Autor Wiadomość

Ostrzeżenia: 1
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Slayer
  Wysłano: Piątek, 4 Marca 2016, 12:34
Znalazłem tylko temat o WPB, które średnio mnie interesuje.

Właśnie odpalam sobie RiB i wchodzi tak samo pięknie jak za pierwszym razem.

A jak tam u was Slayer gra? Lubicie staruszków?

Powrót do góry

Post Re: Slayer kurwa
  Wysłano: Piątek, 4 Marca 2016, 12:42
haha nie słucham takich szatańskich rzygowin, ale nazwa tematu doskonała więc daję dysię

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku WWW

Wysłano: Piątek, 4 Marca 2016, 12:58
jakie tam rzygowiny, prawdziwy łomot!

https://www.youtube.com/watch?v=99RHl5eQLH8 :)

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Piątek, 4 Marca 2016, 13:38
Było by miło gdybyś lepiej nazywał swoje tematy w przyszłości kolego z krótkim stażem, bez niepoważnych prób zwrócenia na siebie uwagi. Gdy zakładasz temat to daj coś od siebie i opisz w kilku zdaniach poruszaną kwestie albo inaczej stwórz przyjemną dla oka treść (bez buractwa i dancingu).
pzdr

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm WWW

Post Re: Slayer
  Wysłano: Piątek, 4 Marca 2016, 14:12
Jakie zaś buractwo? "Slayer kurwa" to już klasyczne połączenie, przypominam, że userzy cisną się tu od gówien i śmieci i jakoś takowe buractwo nikomu z moderacji nie wadzi ;)

No ale pozostając przy temacie, czekałem aż ktoś sam podchwyci wątek kapeli i pozwoli na rozwinięcie dywanu z logo Slayer.

Spoiler:

Z racji zamiłowania do starych produkcji i wszystkiego co nie wychodziło w czasach ekspansji internetu i zabawek z nim związanych poświęcę kilka zdań na temat trzech pierwszych płyt.

SNM najmniej przeze mnie lubiany, ale to nie znaczy, że nie wydobywam z niego wszystkiego co najbrudniejsze, a sporo smaczków kryję się pod jakże wymowną grafiką z kozłem i mieczami wbitymi na wzór gwiazdki. Takie kawałki jak Black Magic czy Tormentor można zanucić za pomocą szczoteczki do zębów lub nosa i chusteczki. Strasznie nieokrzesana produkcja, wydaje mi się, że mimo wszystko w cieniu debiutu Metalliki, ale wiadomo co kto lubi.

Hell awaits - najlepsze riffy, najbardziej przegniły i najbardziej szatański album; IMO. Bardzo dużo w nim takiego deathowego łupania, jedyne co mnie w nim wkurza to ta garażowa jakość, która jednak odpowiednio przygotowana może zdziałać cuda(brazylijskie składy). Ulubiony kawałeczek ocywiście Nekrofilak, no i tytułóka jak i Hardening of the arteries. Gdy zaczynałem słuchać Slayer to najtrudniej mi się było przekonać właśnie do tego albumu.

No trzecia płyta, opus magnum. Co tu dużo mówić, o tej płycie zostało już wszystko powiedziane i zaśpiewane, jeszcze filmu brakuje. Jeden z najważniejszych albumów thrashowych, aksjomat i chuj. Ta płyta trwa 28 minut, ale słucha się ją w kwadrans. Szybka i bezkompromisowa. I te pojebane solówki Kinga

Kolejne dwa albumy również słucham, ale nie chce mi się o nich pisać bo dawno ich w odtwarzaczu nie miałem.
Peace and love.

ps. R.I.P. Jeff.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 4 Marca 2016, 21:09
Mills mordo!
Wchodzę z zamiarem znalezienia tematu o Slayerze, a raczej jego założenia bo i tak nie będzie...patrzę, 1. pozycja Slayer (kurwa).

Dla mnie Slayer to muzyka zachowująca perfekcyjny balans między totalnym łomotem i bezsensownym growlem co ja uważam za chaos, a mizianiem po jajcach, typu Metallica. Gdybym miał wskazać swój ulubiony zespół, Slayer byłby w TOP 2.

Moje ulubione pozycje (chronologicznie) to:
Hell Awaits. Nie album a pojedyncza pozycja. Intro do dzisiaj rozpierdala a gitarowe riffy we wstępie zwyciężyły próbę czasu. Rok 85. Minęło 31 lat a dla mnie to nadal jest zajebiste.
https://www.youtube.com/watch?v=yew9L0Xjm_g

Reign In Blood https://www.youtube.com/watch?v=s-5qMHaA5_0 (okładka to arcydzieło, papież ze stojącym dżonym, niosący tron diabła)
Tu w ogóle nie ma co gadać, cały ten album to esencja Slayera, totalny rozpierdol i jazda bez trzymanki, kocham ten album kurwa, mogę wskazać jedną pozycję, którą skipuję. Reszta to biblia ekstremalnego thrash metalu zawarta w 28 minutach. Angel of Death i podwójna stopa Lombardo w 4:24 (chyba) na koniec każdego koncertu Slayera sprawia, że pechowcy, którzy mają nieszczęście grać po Slayerze, grają dla ogłuszonych, nadal myślących o tym co właśnie przeżyli metalowców.
Necrophobic (tempo 248 BPM) to jakieś nieporozumienie, nikt z thrashu tak nie zapierdala jak oni tutaj. Przyznaję, że dla mnie Slayer tutaj chwieje się na granicy pomiędzy tym co można nazwać muzyką, a tym co jest bezsensownym chaosem ale utrzymanie takiego tempa w "kupie" to sztuka i Slayerowi się to udało a Araya tutaj to taki Rap God thrashu jeśli chodzi o tempo wypowiadanych słów.
Poza tym Postmortem to kozak, może trochę przydługi wstęp ale wrzask Arayi w 1:45 - 1:50 (nie pamiętam dokładnej sekundy) wynagradza długie rozpędzanie się kawałka.
Raining Blood to chyba opus magnum Reign In Blood zaraz obok Angel of Death ale Ameryki tym stwierdzeniem nie odkryłem. Polecam obejrzenie koncertu, na którym Slayer wykonuje Raining Blood w asyście padającej na scenę krwi. Mistrzostwo. A cover Vadera wg. mnie w niektórych momentach jest lepszy od oryginału, bo cięższy i szybszy. Ale co z tego, Slayer to stworzył i to im należy się chwała. Którą otrzymali i każda ich twórczość po roku 86. w którym Reign In Blood się ukazała, jest porównywana do tego 28 minutowego rozpierdolu.

https://www.youtube.com/watch?v=YWv4EnNTDDk&feature=youtu.be&t=5m4s

Przeskoczę parę albumów aż do roku 2006, gdzie ukazało się Christ Illusion, posiadające chyba najbardziej bluźnierczą okładkę. Mnie się podoba ale okładki Reign.. i tak nie przebije.

Nie chce mi się wypisywać wielu pozycji więc po prostu wyrażę swoje ekstremalnie jaranko kawałkiem Jihad.
https://www.youtube.com/watch?v=AZUGa1R5LSs

Podwójna stopa nadaje ciężaru kawałkowi a zabieg z 1:50 to perełka. Totalny kosmos. Zajebiste gówno.

World Painted Blood rok 2010
Mój ulubiony album zaraz po Reign.

Kawałek tytułowy jest zajebiście skomponowany, kolejny - Unit 731 jeszcze bardziej mi się podoba, poza tym dzięki niemu dowiedziałem się czym była jednostka 731 oraz zetknąłem się z inspirowanym nią filmem Men Behind The Sun.
Hate Worldwide
Podoba mi się bardzo, ale głównie ze względu na tekst.
Psychopathy Red to ok. 2 minuty pięknego rozpierdolu z niedługą przerwą na opanowanie pisku w uszach rozpierdolonej już i tak publiczności. Tak to widzę.

No i ostatni wytwór Zabójcy - Repentless z zeszłego roku. Przyznaję, że tutaj podobają mi się tylko 2 kawałki - You Against You oraz tytułowy Repentless, którego klip to jeden z największych hardkorów, z jakimi się zetknąłem.
https://www.youtube.com/watch?v=yjb0j9l1sz4
Szkoda, że Araya zapuścił brodę i wygląda jak mikołaj. No ale chuj tam, nie będę się z niego naśmiewał, darzę go zbyt dużym szacunkiem za tego typu wyczyny:

https://youtu.be/8L0BxuqRXXw?t=49s (link do konkretnego momentu)

Jak wspominałem, Slayer to dla mnie perfekcyjny punkt pomiędzy pruciem ryja a mizianiem po kutasie, nic bardziej nie nadaje się do machania łbem, szkoda, że ludzie nazbyt poważnie biorą satanistyczną otoczkę,
Fusion napisał(a):
haha nie słucham takich szatańskich rzygowin, ale nazwa tematu doskonała więc daję dysię

którą zespół specjalnie wytworzył w celu wywołania kontrowersji, najbardziej oczywistym dowodem na to, jest chociażby fakt, że wokalista Tom Araya, głęboko wierzy w Boga.
Polecam biografię zespołu autorstwa Jarka Szubrychta - "Bez litości".
Ignorantom nazywającym Slayera szatańskimi rzygowinami polecam zerknąć na te parę sekund:
https://youtu.be/Q7MNyf_Zx5A?t=10m2s

Co mogę powiedzieć?

SLAYER KURWA :bowdown: :bowdown:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Marca 2016, 11:34
Co do bluźnierczych okładek to Slayer przy niektórych kapelach mógłby służyć jako ilustracje w książkach dla dzieci : D Od razu mi przyszła do głowy okładka zespołu Nunslaughter hehe, tam dopiero pojebane obrazki panowie fundowali.

https://www.youtube.com/watch?v=AgyvfDI7NAE - ciareczki. ten wstęp jest piękny.

Jak będę miał wolną chwilę poobczajam sobie najświeższe kawałki Slayera. Znów mam chcicę na thrashowe łojenie.

A co podwójnej stopy to według mnie niekwestionowanym mistrzem jest pan z tego zacnego składu - https://www.youtube.com/watch?v=BGSMVGaHwfU :twisted: jakoś od 2:30 się zaczyna. ja pierdole :bowdown: i tu jeszcze https://www.youtube.com/watch?v=90bgtLRQIEE

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Marca 2016, 11:47
Dla mnie niekwestionowanym mistrzem podwojnej stopy jest G.Kollias. Polecam rzucic okiem na jego nagranie (z video z perkusja): Shall Rise Shall Be Dead.
Co do rak to ciezko stwierdzic ale dam sobie reke uciac ze nikt nie ma szybszych stop.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Marca 2016, 12:05
królem jest zdecydowanie dave lombardo, to co sie dzieje na altars of madness to jest szok
stylowo chyba najbardziej odpowiada mi wczesny cavalera, i to jego brzmienie perkusji na schizophrenii ala łupanie czasek :oops:
co do selera, wszystkie płyty uwielbiam, najbardziej chyba hell awaits, za to brzmienie z którego jebie stęchlizną i totalną piwnicą na jakimś odludziu, piękna sprawa

W SZOKU SĄ TE SUKI
NADCHODZI HUSTLER

BELMONDO MŁODY G
OBUDZIŁ MNIE LODZIK DZIŚ

NIE MÓW DO MNIE DZIADEK, MÓW DO MNIE OYCHE

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Marca 2016, 19:30
Dave to wybitny perkusista, ale nie zrobi tak:
https://youtu.be/RqzZmNqdWck?t=1m1s (parę sekund).

Nie zmienia to faktu, że chociaż stóp nie ma najszybszych na świecie to jednak swoim solo w Angel of Death zapoczątkował podjarkę na double bass. Królem go nie nazwę ale ojcem chrzestnym podwójnej stopy zdecydowanie tak :joint:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Marca 2016, 19:56
Pięknie nakurwia.

Tak w ogóle to jest temacik zbiorczy o thrash metalu, tak więc zapraszam tam do dyskusji.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Marca 2016, 20:11
to uczucie gdy pisząc posta na kacu pomyliłem lombardo z sandovalem :oops: :oops:
https://www.youtube.com/watch?v=0NVzyuZMdw4
perkusja tutaj urywa głowę

W SZOKU SĄ TE SUKI
NADCHODZI HUSTLER

BELMONDO MŁODY G
OBUDZIŁ MNIE LODZIK DZIŚ

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Marca 2016, 20:16
no własnie coś sie zastanawiałem o jakim ty morbid angel pierdzielisz i przez chwilę jakoś skojarzyłem, że slayer ma taki kawałek, i miałem na mysli Altar of sacrifice hehe

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Marca 2016, 20:18
wstyd mi strasznie za to, altars to jedna z płyt definiujących moje podejście do muzyki :oops:

W SZOKU SĄ TE SUKI
NADCHODZI HUSTLER

BELMONDO MŁODY G
OBUDZIŁ MNIE LODZIK DZIŚ

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Marca 2016, 20:20
Właśnie wygrzebałem z półki, a że płyty mam u siostry w pokoju to leżała obok Nelly Furtado :oops:

w ogóle przypomniało mi się, że perkusista Autopsy jest krzykaczem również, to jest prze chuj dopiero.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Marca 2016, 20:29
akurat w autopsy bębny nie są jakoś wielce skomplikowane, w ich muzyce nie chodzi o szybkość czy tam technike, tylko na atmosferę jebiącą grobem, a 3 pierwsze to jebane klasyki takiego grania, stawiam wyżej niż death

W SZOKU SĄ TE SUKI
NADCHODZI HUSTLER

BELMONDO MŁODY G
OBUDZIŁ MNIE LODZIK DZIŚ

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Marca 2016, 20:35
No z tym akurat trudno się nie zgodzić. Przecież riff poczatkowy w critical madness jest tak zgniły i cmentarny, że aż :bowdown: wokalista Apshyx pięknie by się nadawał.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 5 Marca 2016, 22:05
Zastanawiam się nad kupnem jednej z płyt Slayera. Może ktoś pomoże mi w dokonaniu wyboru pomiędzy

Christ Illusion a World Painted Blood...?

Wcześniej napisałem, że WPB to moje 2 miejsce zaraz po RIB, ale teraz nie jestem tego w 100% pewny.

E: chuj, kupiłem God Hates Us All. Super ciężki album, ma parę słabych momentów no ale kurwa https://www.youtube.com/watch?v=1zRPiM3VMZw :bowdown: :twisted:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 17 Marca 2016, 11:19
https://www.youtube.com/watch?v=2zhi3FmTUFg

Araya jaki mikołaj :rotfl:

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Czwartek, 17 Marca 2016, 12:21
eh po odpaleniu tego kawałka od razu naszła mnie chęć na powrót do starszych nagrań... z miejsca wracam do czasów gdy jeszcze moją główną ambicją było zostanie mrocznym zabójcą śmierci, a zeszyty od religii pokrywałem pentagramami i tekstami do własnych kawałków, które całe szczęście nigdy nie powstały. wspaniałe czasy, żeby nie było. ehh rozmarzyłem się. swojego czasu nic nie dawało mi takiej radości jak słuchanie wściekłych rytmów lombardo, opętanych solówek kinga, krzyczenie slayer kurwa!!!11 i robienie ponurych min do "dead skin mask" pozdro dla wszystkich fanów!!! \m/

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona