Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 18 Października 2017, 10:14

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Radiohead - OK Computer (1997) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Radiohead - OK Computer (1997)
  Wysłano: środa, 7 Listopada 2012, 21:38
Obrazek

Tracklista:
1."Airbag"
2. "Paranoid Android"
3. "Subterranean Homesick Alien"
4. "Exit Music (For a Film)"
5. "Let Down"
6. "Karma Police"
7. "Fitter Happier"
8. "Electioneering"
9. "Climbing Up the Walls"
10. "No Surprises"
11. "Lucky"
12."The Tourist"

Nie wierzę że nie ma tematu o tej płycie. :shock:

Imo najlepszy album od 1997 do teraz.
Jeden z najczystszych absolutów jakich słuchałem. Jest na 1 miejscu na Rateyourmusic, i nie sądzę żeby na to nie zasługiwał.

A co wy myślicie?

Edit. tak patrzę na to co napisałem wtedy i już nie jestem AŻ tak podniecony, ale nadal wiadomo 10/10.

Ostatnio edytowano środa, 10 Lipca 2013, 21:49 przez Galaktyczny Rolmops, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Post Re: Radiohead - OK Computer (1997)
  Wysłano: środa, 7 Listopada 2012, 21:53
aż dziwne, że tylko klasycznych pozycji tu nie ma, prawda? też dziś to rozkminiłem przy okazji Basinskiego.

OK Computer to oczywiście pierdolony klasyk i #1 RYM absolutnie zasłużone. ogółem Yorke wizjoner, świetny i ciekawy gość. rozpisywać się na temat tego wydawnictwa chyba nie ma co, bo setki (tysiące?) portali zrobiły to za mnie w sposób zdecydowanie rzetelniejszy i bardziej profesjonalny. wszystko zostało już powiedziane.
nie zgodzę się natomiast ze stwierdzeniem, iż to ich najlepsza pozycja w dyskografii. osobiście stokroć częściej puszczę sobie Kid A. czemu? to pewnie przez tego elektronicznego ducha, który siedzi gdzieś w tej płycie, i którego resztki wyskubać można jeszcze z Amnesiaca.

podsumowując kilkoma truizmami:
- nie ma lepszych niż Radiohead,
- czego się nie chwycą to zamieniają w złoto,
- wszystkie inne, nie związane z kolegami z Abingdon, projekty członków tego zespołu są niesamowite (patrz Penderecki/Greenwood, kolabo z Björk, kolabo z Burialem/Four Tetem, kolabo z MODESELEKTOR itd.)
- Atoms For Peace rozjebie rok 2013

NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, ZIOM
TYLKO TAKIE CO PRZED WONSEM SĄ

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 8 Listopada 2012, 16:30
hmm, ciężka sprawa z tym Radiohead. jakoś pod koniec liceum miałem na nich totalną zajawkę, nawet kupiłem sobie wielki poster z okładką OKC, który do dziś wisi w antyramie w moim pokoju. Let Down uważałem za najpiękniejszą piosenkę ever, cały album za arcydzieło, a Kid A to już w ogóle. z tym że.. po jakimś półtorej roku zajawki tak przekurewsko totalnie mi zbrzydli że nie jestem w stanie wysłuchać jakiegokolwiek albumu w całości. wyjebałem całą dyskografię z dysku, vinyle i cd posprzedawałem i z mega podjarki nie zostało nic. pamiętam że widziałem jeszcze ich koncert w Berlinie w 2008 chyba, który mi się podobał i to byłoby na tyle.

mają coś w sobie, na pewno jest to wybitny zespół, ale mam teraz co do nich spory niesmak. nadal cenię OKC i Kid A, ale już nie umieściłbym ich chyba nawet w swoim top100.

z Yorke'iem też nie ma co przesadzać że jakiś wizjorner. przecież kawałki z Burialem i Four Tetem pisali oni, on tylko dogrywał wokale, a jego solówka przecież jakaś mega dobra nie była. po Atoms for Peace nie mam żadnych oczekiwań, ale sprawdzę z ciekawości i może miło się rozczaruje.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 8 Listopada 2012, 16:36
youfailme napisał(a):
z Yorke'iem też nie ma co przesadzać że jakiś wizjorner. przecież kawałki z Burialem i Four Tetem pisali oni, on tylko dogrywał wokale, a jego solówka przecież jakaś mega dobra nie była. po Atoms for Peace nie mam żadnych oczekiwań, ale sprawdzę z ciekawości i może miło się rozczaruje.

przecież nie jest wizjonerem z racji kolaboracja, a podejścia do wielu spraw - w dużej mierze działalności pozamuzycznych.
solówka wiadomo, że przeciętniak.

NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, ZIOM
TYLKO TAKIE CO PRZED WONSEM SĄ

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Grudnia 2013, 21:14
najlepsza płyta jorka i spółki wiadomo kurwa. Prawdopodobnie najczęściej słuchana przeze mnie płyta w gimnazjum jeszcze, zmieniła kompletnie moje podejście do muzyki, dla mnie była czymś mega przełomowym, wyobraźcie sobie ten przeskok: jaka to melodia bitelsi czy rhcp z radia na radiohead, nikt mnie nie przygotował na tą zajebistość, ta płyta zmieniła moje życie. Jej swoistą ironią jest że płyta co prawda krytykująca w tekstach nowoczesność i konsumpcjonizm jednak bardzo jest nowoczesna w brzmieniu, produkcja jest kosmiczna, yorke chcą zrobić płytew krytykującą nowoczesność zrobił płyte nowoczesną błąkając sie po różnych studiach by stworzyć uniwersalny klasyk, dla mnie kurwa paradoks. No i absolut wiadomo, może i klimat jest cięzki a w połowie Tourist odczuwam zmęczenie ale to nic nie znaczy, nie zmienia to tej zajebistości , jebanego ideału, boskiego natchnienia. Najczęściej wracam dziś do Electrioneering, ale cała płyta ma wielkiego propsa w mym sercu, a Paranoid Android to najwybitniejszy utwór rockowy bez jaj, tam jest wszystko, pis joł

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Grudnia 2013, 21:35
Nie, kurwa, nie wiadomo, że to ich najlepsza płyta i przeskok jakościowy z Beatlesów (oczywiście elegancko zestawionych z RHCP) na Radiohead musiał być faktycznie druzgocący.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Grudnia 2013, 21:38
to tylko takie przykłady wiesz - prosta muzyka z radia i telewizji kontra radiohead ok computer kurwa to mnie rozniosłow w drobny pył jak tego słuchałem, a najlpesza płyta imo właśnie ww, może wg ciebie kid a lepsza, dla mnie troche zbyt przekombinowana, i zawiodała mnie jak każdego na początku

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Grudnia 2013, 21:56
A wystarczyło dosłuchać Beatlesów do końca.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Grudnia 2013, 21:59
Nie ta płyta chyba, kolego. Chociaż pewnie Twoja propozycja zrobi większe wrażenie na suganie.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Grudnia 2013, 22:03
nie wiem , na mnie spore wrażenie od bitelsów wywarł abbey road, i to była płyta którą uznawałem za tą bardziej ambitną ale może jestem ignorantem i oceniam co tam gdzieś kiedyś przesłuchałem

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Grudnia 2013, 22:16
Tomorrow Never Knows to chyba najbardziej pokurwiony i wyprzedzający swoje czasy kawałek Bitli, na pewno antypody prostej muzy z radia.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Grudnia 2013, 22:26
Ja swoją propozycję wystawiałem bardziej w kategoriach NAJPIENKNIEJSZY, ABSOLUT, ale jeśli chodzi o "pokurwienie" to kłócić się nie będę.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Grudnia 2013, 23:58
Rzeznik napisał(a):
Nie ta płyta chyba, kolego. Chociaż pewnie Twoja propozycja zrobi większe wrażenie na suganie.

zgadzam się. Tommorow Never Knows robi ogromne wrażenie nawet dzisiaj bo jak słyszysz gitarowe solo od tyłu, pośród odgłosów mew i ten rozmywający się głos Johna to wiadomo, że tu som narkotyki grane i chuj, do tego Harrison wjeżdzający z sitarem (którego zresztą przedstawił muzyce popowej w Norwegian Wood) i zapętlone dźwięki (a jak masz na słuchawkach rap to wiedz, że wtedy to nie była taka, kurwa, prosta sprawa): z tego co mi wiadomo początek i absolutny numer jeden pośród wszelkich kolaży. #lancearmstrong

A Day in the Life to inna sprawa bo mam wrażenie, że niektórym ludziom to umyka, ale nie zawsze wiadomo było co to jest koncept album a tak właściwie to jak wychodził Sgt. Pepper to akurat się dowiadywałeś, że coś takiego może istnieć i już z tego powodu ciężko mi zdecydować co bardziej wyprzedza swoje czasy: struktura tego numeru, zmiana tempa, zmiany nastroju, orkiestra tutaj to dla mnie chyba najambitniejsza rzecz na którą się porwali

w ogóle wpływ takich ekip na muzykę jest sprawą jak najbardziej wartą przedyskutowania bo jest to jeden z głównych powodów dla których warto wracać w zamierzchłe czasy, założyłbym nawet temat, gdybym mógł liczyć na odzew.

Bezsens i ta pierdolona wczutka
Takie mam przekminy jak się ziołem nastukafszy
Kodeks karny wykonawczy za to by mnie zamknął w kratki
W imię czego?
W imię prawa? Wy leszcze
Od A do C do A do B ewidentnie

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 22 Grudnia 2013, 00:12
piramjida napisał(a):
w ogóle wpływ takich ekip na muzykę jest sprawą jak najbardziej wartą przedyskutowania bo jest to jeden z głównych powodów dla których warto wracać w zamierzchłe czasy, założyłbym nawet temat, gdybym mógł liczyć na odzew.

Obawiam się, że banda forumowych głów ze slizg.eu niewiele wniosłaby do tematu, który przerabiały głowy w temacie o wiele tęższe i przerabiały w tyle sposobów, że nie wiem czy jest coś nowego do powiedzenia jest w tym temacie, w tym momencie. Temat pewnie byłby jak notki z wikipedii przeplatane recenzjami "reissues" z p4k.

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Niedziela, 22 Grudnia 2013, 00:31
Ok Computer piękna płyta, mój pierwszy Radiohead z czasów kiedy podchodziłem do tego zespołu ze sporym dystansem i zostałem srogo zaskoczony złożonością i głębią ich muzyki. Ale chyba minimalnie wyżej cenę Kid A, chyba głównie za pójście "pod prąd" na tej płycie. Amnesiac też mocno daje radę ( Life in a Glasshouse, ech...). Wysoko cenię sobie też Hail to the Thief jako wypadową stylu z 3 poprzednich albumów, najbardziej eklektyczna, przebojowa płyta.
Reszta ma momenty, jest fajna, ale już nigdy (ani wcześniej) nie zbliżyła się do poziomu ww.płyt.

Ostatnio edytowano Niedziela, 22 Grudnia 2013, 00:31 przez Blazfm, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 22 Grudnia 2013, 00:31
Rzeznik napisał(a):
Obawiam się, że banda forumowych głów ze slizg.eu niewiele wniosłaby do tematu, który przerabiały głowy w temacie o wiele tęższe i przerabiały w tyle sposobów, że nie wiem czy jest coś nowego do powiedzenia jest w tym temacie, w tym momencie.

nie trzeba wnosić nic nowego, sam opieram swą wiedzę w tej kwestii na tym co przeczytałem bo przecież nie mam tak rozległej wiedzy na temat muzyki, żeby ze wszystkich grup (gdy znam może setną ich część) jedną okrzyknąć nowatorską, po prostu obserwowanie ewolucji brzmienia jest niesamowicie ciekawą rzeczą, sam chętnie bym się czegoś dowiedział i wydaje mi się, że byłoby to po prostu przydatne dla paru forumowych: EJ WYTŁUMACZCIE CZEMU TO JEST KLASYK SKORO PRZESŁHUAŁEM DWA RAZY I MI SIĘNIE PODOBA?? :huh:

ale to na inną okazję, bo temat o Radiohead.

Bezsens i ta pierdolona wczutka
Takie mam przekminy jak się ziołem nastukafszy
Kodeks karny wykonawczy za to by mnie zamknął w kratki
W imię czego?
W imię prawa? Wy leszcze
Od A do C do A do B ewidentnie

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 22 Grudnia 2013, 11:00
skoro już ktoś podbił, to mam pytanie - o czym jest electioneering, skoro Yorke stwierdził, że nigdy nie napisał tekstu o polityce? M

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 24 Grudnia 2013, 03:22
mandela napisał(a):
skoro już ktoś podbił, to mam pytanie - o czym jest electioneering, skoro Yorke stwierdził, że nigdy nie napisał tekstu o polityce? M

Może być o wierze w Boga , wiara w dobrze oddany głos czyli ze ma nadzieje ze istnieje ale to luźna interpretacja

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 24 Grudnia 2013, 05:18
Przepiękny album, ale zawsze jakoś wolałem Pablo Honey

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 24 Grudnia 2013, 13:51
mistrz_liryki napisał(a):
Przepiękny album, ale zawsze jakoś wolałem Pablo Honey

Pablo Honey według mnie jest trochę łatwiejsze w odsłuchu. Faktycznie może się bardziej podobać. Nie jest jednak albumem tak artystycznym i wybitnym jak OK Computer. :)

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona