Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 21 Października 2017, 18:47

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
[Nu Metal] KoЯn 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post [Nu Metal] KoЯn
  Wysłano: Sobota, 20 Lutego 2010, 14:14
Obrazek

Członkowie:
Jonathan Davis - śpiew, dudy
James Shaffer - gitara
Reginald Arvizu - bas
Ray Luzier - perkusja

Dyskografia:
- KoЯn [1994]
- Life Is Peachy [1996]
- Follow the Leader [1998]
- Issues [1999]
- Untouchables [2002]
- Take a Look In the Mirror [2003]
- See You on the Other Side [2005]
- Untitled [2007]
+ zaplanowana na ten rok "Korn III - Remember Who You Are"

jeden z moich ulubionych zespołów. a Davis obok Davida Draimana posiada jeden z najlepszych głosów w całej muzyce metalowej. jeśli chodzi o albumy to zdecydowanie bardziej podobają mi sie te wydane w dwudziestym pierwszym wieku. na starszych płytach oczywiście zdarzały się kozackie utwory (addidas, got the life, falling away from me), ale jeśli o całość chodzi to nazwałbym je zbyt chaotycznym graniem. kolejne płyty jak dla mnie świetne. nawet dość mocno skrytykowany ostatni album bardzo przypadł mi do gustu, często do niego wracam. z dużymi oczekiwaniami patrzę w stronę tegorocznego 'remember who you are'.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Post Re: [Nu Metal] KoЯn
  Wysłano: Sobota, 20 Lutego 2010, 14:48
Kiedyś na tak, teraz zdecydowanie na NIE! O ile Korn i Life is Peachy moge przesłuchać bez zgrzytania zębami, tak dalej jest tragicznie (w sumie Got the life nawet chwytało za banie ale to dlatego że to chwytliwy ogólnie numer) Ogólnie jestem na nie dla wszystkich tych Papa roachowych, Linkin Parkowych Nu metalowych produktów. Na tle tych gówien Korn nie wypada wcale źle ale za bardzo cukierkowe to, za dużo w tym pitu pitu za mało metalowego grania.

Nu metal = Nie metal.

edycja : a z tym jednym z najlepszych metalowych głosów żarty sobie stroisz chyba ;)

Zdrowie.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 20 Lutego 2010, 20:59
FREAK ON A LEASH only

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 21 Lutego 2010, 01:03
Nu metal, to ogólnie mój lulubiony nurt gitarowy. KoRnami jaram się niemiłosiernie, szczególnie pierwsze 4 płyty.
Zgred nie trafiłes niestety ale zdaża się to dość często niestety. Linkin Park i Papa Roach to były zespoły rapcore'owe, które zaczęły grać po prostu rock, w przypadku LP nawet pop... Nie był to nigdy nu metal, chodź w brzmieniu było słychać wpływy, ale to baaardzo dużo kapel z innych gatunków też zaczęło wtedy podbierać niektóre charakterystyczne dla nu motywy...

A Davis rozpierdala wokalem, jedn z njabardziej nietypowych i charakterystycznych głosów w tym gatunku.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm WWW

Wysłano: Niedziela, 21 Lutego 2010, 11:32
Zgred napisał(a):
edycja : a z tym jednym z najlepszych metalowych głosów żarty sobie stroisz chyba ;)

ja podobnie jak Hekt-X nade mną gustuję raczej w nielubianym przez Ciebie nu metalu, więc wybierając najlepszy głos kieruję się raczej tego typu zespołami.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 23 Lutego 2010, 20:32
U Zgreda, widzę, prawilność się odezwała ;] Ale spoko, również nie przepadam za Kornem, z tym że jakoś nigdy nie poświęciłem im zbyt wiele uwagi. Na razie mam za dużo dobrych i bardzo dobrych kapel do poznawania ;)

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Marca 2010, 16:54
Według mnie KoRn nie jest generalnie złym zespołem, wiele utworów ma bardzo dobrych (np. Falling Away From Me, Blind), ale duża część utworów, czy albumów (Chopped, Screwed & Unglued = jedna wielka żenada) jest nieciekawa. Kiedyś byłem ich fanem, ale obecnie porzuciłem ich na rzecz Pearl Jam, czy Soundgarden, lecz wciąż lubię posłuchać Issues (który ma oryginalny klimat), czy Greatest Hits vol.1... Ale i tak z wielką niecierpliwością czekam na następny album ,który się niebawem ukarze, bo jestem ciekaw, czy pójdą drogą industrial metalu (jak w całkiem według mnie udanym Untitled), czy powrócą do korzeni nu metalowych (na tym polu się chyba już wypalili lekko).

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 12 Marca 2010, 12:24
Untitled był dość średnio przyjęty przez fanów starszego KoRna...
Co do nowego albumu, niby Davis wspominał, że chce wrócić do klimatu pierwszej płyty, co by mnie jarało niesamowicie, ale wiadomo jak zazwyczaj kończą się takie obiecanki... Jednak mam nadzieję, że wyjdzie im zajebista płytka, bardziej przypominająca te 4 pierwsze.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm WWW

Wysłano: Poniedziałek, 15 Marca 2010, 23:21
Stary Korn ok,nowszy już niekoniecznie(dokladniej to tak jak Hekt-X ,4 pierwsze płyty)
Byłem wielkim psychofanem,plakaty, flagi, wycinki, naszywki, plakietki.książeczki z tekstami i wszystko kurwa co zwiazane było z tą kapelą.W 2000 roku byłem na koncercie w Katowicach(niestety nie w klatce) i zrobił na mnie piorunujące wrażenie, do tego załapałem się na fotę z Fieldym plus jego autograf na książce Douga Smalla o tej kapeli rzecz jasna no i ogólnie klawo, kiedyś znajdę to wrzucę co by sie poszczycić, a co...

Myślę że warto było by dopisać Head`a i Davida do członków zespołu bo co jak co te kilka płyt współtworzyli.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 17 Marca 2010, 14:48
"Follow the Leader" to katowałem w takiej rotacji że stary chciał mnie z chaty wyjebać. na przełomie 7-8 klasy pedałówki to byłem mega psajchofanem w koszuli w krate i dziwnymi kudlami na bani. "Issues" to był ostatni mocny wyskok tej kapeli. Potem to wszystko było jakieś mdłe...

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Piątek, 28 Lipca 2017, 09:17
Ostatnio w robocie nie miałem czego słuchać to wleciało Follow The Leaders :cool: Pierwsze płytki ani trochę się nie zestarzały, ostatni kawałek jaki sprawdzałem to był chyba Evolution, a potem już kompletnie przestałem się interesować tym zespołem, a jednorazowe sprawdzanie najnowszych było no właśnie...Jednorazowe. Jakieś skrillexowe featy, fujki.

Nałogowo słuchałem w ostatniej klasie gimnazjum. Co jak co ale nie można im było odmówić stylu, a bass Fieldyego to moim zdaniem wizytówka Korna. It's On to chyba mój ulubiony wałek.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 28 Lipca 2017, 10:20
zdecydowanie pamiętam ten zespół głównie z doskonałego basu, czołóweczka światowa

Kadłub napisał(a):
Dlatego to forum zmierzam ku końcowi.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ]