Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 14 Grudnia 2017, 05:31

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Childish Gambino - …Awaken, My Love! (2016) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Childish Gambino - …Awaken, My Love! (2016)
  Wysłano: Wtorek, 20 Grudnia 2016, 09:30
Nie dość, że gość jest najbardziej wielofunkcyjnym murzynem w Ameryce to macie od niego wymagania, żeby był pionierem na poletku, na które dopiero wszedł? Moim zdaniem Me and Your Mama może stać spokojnie obok Prince'a I TO JEST SZOKUJĄCE. Szkoda, że płyta nie ma podjazdu do singli, ale jest jeszcze kilka sympatycznych momentów, warto sobie puścić i zobaczyć jak Donald radzi sobie w kolejnej gałęzi artystycznej. Na mnie to robi wrażenie

Redbone dalej piękne

Kadłub napisał(a):
Dlatego to forum zmierzam ku końcowi.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Grudnia 2016, 10:00
^ to.

Jeśli ktoś po przesłuchaniu takiego Me and Your Mama twierdzi, że Donald jest słabym wokalistą, to współczuję, bo chyba nie ma muzyka na świecie, który spełniłby oczekiwania takiej osoby. Muzyczne powroty do tamtych czasów są od jakiegoś czasu w modzie i bóldupienie, że hurr durr Gambino słaby wokalista bo odtwórczy i nie tworzył w latach 80, więc nie może być dobry, bo to przecież jest zależne od tego, kiedy się tworzy, a nie od talentu... Nigga please ^^

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Grudnia 2016, 10:20
Przecież nie o to chodzi że wraca do czegoś tam tylko jak to robi. Ratatuj wytłumaczył wszystko przecież.

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Grudnia 2016, 17:25
gówno nie wytłumaczył, zgadzam się z nim, że wokal Glovera może być gorszy niż wymienionych przez niego artystów i żeby nie było słuchałem wszystkich. Z tym, że wokal sam w sobie jest zaskoczeniem co karze go rozpatrywać na plus mimo, że jest gorszy. Idąc tym tokiem myślenia mogę zapytać się Ciebie jogi oraz Ratatuja czy najładniejsze piosenki robią waszym zdaniem najlepsi wokaliści?

Kadłub napisał(a):

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Grudnia 2016, 17:32
Najładniejsze robi Mayer Hawrhorne Ale śpiewać nie umi Tak jak Prince np.

Dzięki za uwagę.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Grudnia 2016, 17:37
aż sprawdze

Kadłub napisał(a):

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Grudnia 2016, 18:44
Sprawdz wtedy to gówno zrozumiesz

Dzięki za uwagę.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Grudnia 2016, 19:07
jogi napisał(a):
Przecież masz wyżej wytłumaczone. I jeszcze Prince chociażby przywoływany tutaj kilka razy. Chyba oczywistym jest że Childish niczego nowego nie odkrywa tutaj...

Jogi, nie zrozumiałeś mnie chyba. Może się komuś nie podobać wokal Childisha, czy kojarzyć z jakimś innym wokalistą. Rzecz gustu, tak samo jak uznanie go za gorszego niż takie ,,tuzy'' jak Majid Jordan, dvsn :lol: ( sam ich lubię, żeby nie było)
jogi napisał(a):
Przecież nie o to chodzi że wraca do czegoś tam tylko jak to robi. Ratatuj wytłumaczył wszystko przecież.

Komentowałem argument, według którego: nie ma co tworzyć takich płyt jeśli nie jesteś ,,profesjonalnym grajkiem'' i jeśli nie cofniesz się do złotej ery danego gatunku bo automatycznie zrobisz to gorzej. To o czym napisał potem użytkownik kshaq.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 20 Grudnia 2016, 19:13
Ale nigdzie takiego argumentu nie było...

Dzięki za uwagę.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 29 Grudnia 2016, 13:05
Maroker napisał(a):
Co to jest za argument :wall: Możesz go rozwinąć albo lepiej go zedytuj :lol:

Nie chciałem broń boże wywołać jakiejś gównoburzy swoją wypowiedzią, to jedynie moje przemyślenia, a żaden ze mnie specjalista. Rozwinę trochę o co mi chodziło: wg. mnie (podkreślam: wg. mnie!) nowa płyta Childish Gambino jest porządnie uczyniona, a ze trzy numery są ponadprzeciętne. Ale płytka jako całość jest tylko porządna jak dla mnie. Mam wrażenie, że gdyby nie fakt, że wcześniej narobił zamieszania jako raper, to płytka przeszłaby bez echa, jako właśnie przeciętna, z kilkoma mocniejszymi punktami. Ja tak ją odbieram w każdym razie, mimo kilku podejść. Bardzo ciekawa ze względu na to, że gościu wcześniej zajebiście rapował, a teraz całkiem porządnie śpiewa, lekko ponadprzeciętna jeśli nie brać tego pod uwagę. W związku z tym, jeśli mam sięgnąć po coś nierapowego, to wybieram inne pozycje. Nie koniecznie z tamtych lat. Lubię nowe rzeczy w starych klimatach, do kilku numerów z omawianej płyty też zapewne kilka razy jeszcze z przyjemnością powrócę, ale dalej nie przemawiają do mnie takie transformacje. Do mnie! Do innych mogą trafiać i ekstra. Różnijmy się, będzie ciekawiej. Pięć.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Czwartek, 29 Grudnia 2016, 20:13
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach konkretnych artystów oraz ich płyt słucha się niekoniecznie ze względu na najwyższy poziom muzyczny - gdyby tak było, słuchalibyśmy jakiejś garstki ze ścisłej czołówki - raczej ze względu na osobowość artysty, otoczkę albumu, vibe. Dlatego miliony odtworzeń robi serwujący żenującymi wersami Kanye czy durny Riff Raff, ale również Childish Gambino - bo owszem, mógłbym puścić sobie teraz płytę George Clintona albo Bootsy'ego Collinsa, w końcu oni robili lepszy funk od Donalda - ale włączę Donalda, bo on jest młody, sympatyczny i lubię jego stylówkę, z którą łatwiej mi się utożsamić, wiecie o czym mówię

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 29 Grudnia 2016, 20:55
Ratatuj napisał(a):
Mam tak samo jak Emikae_Ziomuniu, jest to dobra płyta, ale kurwa. Nie ukrywajmy, Donald nie jest śpiewakiem 1st, 2nd czy nawet 3th klasy i upija w ucho jego wokal słuchaczom, którzy mają w głowach głosy takich grup jak Deep Purple, Sting, King Crimson, The Genesis, (wpisz sobie prawie wszystko co Ci ojciec / matka poleci z lat ich młodości

Ale chyba nie masz siebie na myśli? Bo gdyby wpajali to zapewne nie miałbyś problemu z podaniem poprawnej nazwy tego zespołu. Druga sprawa - porównujesz świat #WychowanyNaTrójce ze światem łączącym wiele stylistyk. W ogóle, skąd te King Crimson i Deep Purple w tej dyskusji :lol: czy to nie jest chęć podkreślenia, że 'wow, znam takie zespoły, jestem fajny'?

Płyta oczywiście ciekawa, mogę słuchać zarówno D'Angelo, Miguela, Parliament, jak i najnowszego dzieła Childisha. Nie widzę w tym nic dziwnego. Zapewne częściej też wrócę do Awaken, My Love! ze względu na świeżość - gość z jednej strony bierze na warsztat to, co już było, ale stara się je jednak dostosować do dzisiejszych czasów. No właśnie, świeżość - to, czego brakuje połowie płyt zespołów wspomnianych przez Ratatuj (btw. nie można było dać bardziej pasującego przykładu? Czesław Niemen z okresu soulowego? Al Green? Marvin Gaye? - prędzej zrozumiałbym takie porównanie). Nie uważam też, aby faktycznie Donald był śpiewakiem najwyższej rangi, ale przypomnę Wam, że słuchacie chociażby The Weeknda i wielu tego typu podobnych wynalazków z poprzednich lat, które również nie polegają na wybitnych umiejętnościach wokalnych. A więc?

PS połowa zespołów, które poleci Twój ojciec/matka z ich lat młodości się mocno zestarzały i dziś nie robią żadnego wrażenia. Żaden argument w dyskusji. Polecam odłożyć na bok sentymenty i wziąć pod uwagę wartość artystyczną.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm
moderator

Wysłano: Czwartek, 29 Grudnia 2016, 21:25
Dziękuję za Twoje wypociny, ale ja w moim poście nie podważam wartości artystycznej tego projektu, tylko umiejętności wokalne Gambino w kwestii śpiewu. Identyczna sytuacja jest z raperem D. Brown, nie każdy jest w stanie polubić jego barwy głosu - tutaj jest tak samo, śpiew Gambino odbiega od tego co ja uważam za dobry śpiew. Są jakieś nagrania live z tego materiału, bez opierdolenia wokalu na kompie i nadal to nie brzmi na żywo jak wokaliści grup, których wymieniłem. Ktoś napisze, że Donald jest raperem, nie śpiewakiem, doceń to - to Ty doceń, że Popek jest wytatuowanym typem co sobie rapuje, a nie raperem :huh: Taka logika. Ja oceniam produkt, a nie doceniam chęci i starania. Nimi jest piekło wybrukowane. Idźcie propsować śpiewanie VNMa tak to.

Muzycznie to jest ładna płyta.

Ty sobie pewnie pewnie tam rozrysowałeś, obok tekstów z płyty Pro8l3m, całą tą świeżość w kwestii wokalnej u Donalda. Ja nie jestem krytykiem muzycznym. I wszystkie grupy, które wymieniłem mają / miały wokalistów, którzy wokalnie (w mojej opinii) stoją lepiej niż Gambino i na pewno nie będę odosobniony z tym zdaniem (no może na forum Ślizg tak). Nie mam nic do umiejętności wokalnych Abela, nawet go bardzo lubię, Trilogy w serduszku, kreski w nosku. Na moje zdanie o jego śpiewie ma na pewno wpływ, że o wiele częściej słucham kobiecych wokali, niż męskich.

Zgodzę się natomiast z określeniem, że muzyka naszych rodziców jest przestarzała - kwestia czy dla konkretnego słuchacza jest to problem? Czy nie można odkrywać w starociach pierwiastków złota? Ja np. ostatnio wykopałem w internetach stare z lat 80-tych japońskie jazzy i bluesy i się jaram niemiłosiernie.

Ale Ty jesteś wyjadacz w dziale inna muzyka, huh. Szkoda, że nie machnąłeś akapitu o tym, że popełniłem błąd w nazwie grupy Genesis, słusznie zwrócona uwaga, ale bekowe uszczypnięcia, hipsterze Ty. Przepisywałem po prostu nazwy z półki, wybacz. Ja zwykły typ z osiedla, który słucha muzyki z głównego nurtu. A serio to nie jestem takim znawcą epok i gatunków muzycznych, poza tym przypuszczam, że długo się nie zastanawiałem nad treścią wcześniejszego posta, tutaj też nie. Piszę to co uważam, bez owijania.

Btw. napisałeś 3 akapity dając jeden argument, lanie wody jak na maturze z języka polskiego i myślisz, że jesteś fajny :dunno:

I nie mam żadnego bólu dupy, to raczej Wy za bardzo sobie do serduszka bierzecie zdania odmienne od waszych. Nadal mam polubiony profil Donalda, ale czekam na wersję instrumentalną projektu. Nie pasuje mi ten wokal, momentami drażni, uważam go za jeden z 4 półki od góry. Jest setka projektów i setka wokalistów o których istnieniu nie macie pojęcia i są lepszymi śpiewakami.

To łódzka ziemia i łódzki styl życia /
Czyli upadły przemysł i przewóz po kryzysach...

Warny spłacę paypassem, a resztę mam w kutasie /
Możesz nie zrozumieć za co go dostałeś kiedy tracę zasięg...

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Czwartek, 29 Grudnia 2016, 21:59
Ratatuj napisał(a):
Dziękuję za Twoje wypociny

;)

Ratatuj napisał(a):
Są jakieś nagrania live z tego materiału, bez opierdolenia wokalu na kompie i nadal to nie brzmi na żywo jak wokaliści grup, których wymieniłem.

Ja po prostu wciąż nie wiem dlaczego podałeś akurat te przykłady. Zabrzmiały one dosyć dziwnie w kontekście Donalda.

Ratatuj napisał(a):
Taka logika. Ja oceniam produkt, a nie doceniam chęci i starania.

Mak tak samo.

Ratatuj napisał(a):
Ty sobie pewnie pewnie tam rozrysowałeś, obok tekstów z płyty Pro8l3m

?

Ratatuj napisał(a):
Zgodzę się natomiast z określeniem, że muzyka naszych rodziców jest przestarzała - kwestia czy dla konkretnego słuchacza jest to problem?

Nie jest, ale zabrzmiało to jak argument "nasi rodzice to polecają, więc jest to dobre". Nie chcę tutaj podważać gustu rodziców, ale spójrzmy na Top Wszech Czasów Trójki, aby zobaczyć, czy na pewno wszystkie rzeczy propsowane przez tamto pokolenie jest warte uwagi.

Ratatuj napisał(a):
Ale Ty jesteś wyjadacz w dziale inna muzyka, huh.

Spoiler:

:)

Ratatuj napisał(a):
Szkoda, że nie machnąłeś akapitu o tym, że popełniłem błąd w nazwie grupy Genesis, słusznie zwrócona uwaga, ale bekowe uszczypnięcia, hipsterze Ty.

To nie miało być bekowe uszczypnięcie, ale skoro tak to nazwałeś, to niech tak będzie.

Ratatuj napisał(a):
Przepisywałem po prostu nazwy z półki, wybacz.

Spoiler:

Przypadkowe nawiązanie do kolekcji płyt CD/LP?

Ratatuj napisał(a):
Btw. napisałeś 3 akapity dając jeden argument, lanie wody jak na maturze z języka polskiego i myślisz, że jesteś fajny :dunno:

Spokojnie, nie czuję takiej potrzeby.

Ratatuj napisał(a):
I nie mam żadnego bólu dupy, to raczej Wy za bardzo sobie do serduszka bierzecie zdania odmienne od waszych.

Ja nie mam żadnego bólu dupy, po prostu miałem parę uwag do Twojego posta, więc je przedstawiłem. Nie uważam tej, ani jakiejkolwiek innej płyty za świętość, którą wszyscy muszą kochać.

Ratatuj napisał(a):
Jest setka projektów i setka wokalistów o których istnieniu nie macie pojęcia i są lepszymi śpiewakami.

Oczywiście, nie zamierzam tego podważać. Na poznanie wszystkiego nie starczy nam życia.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 30 Grudnia 2016, 14:46
Ale muzycznie też dupy nie urywa i właśnie próby udźwignięcia "przestarzałego" brzmienia mnie tu rażą tak jak te kaskady efektów na wokalu czy maniera zawodzenia chociażby w Zombies. Do tego jakieś pseudo odjechane solówki na jakichś wibrafonach czy chuj wie czym poprzecinane jakimiś odgłosami... Mi to nie gra. Chce ktoś CD nówkę w folii za pisiont pinć złetych?

Dzięki za uwagę.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 31 Grudnia 2016, 00:56
Bonfire to to nie jest, nie o takiego Childisha walczyliśmy z VNMem, ale o czym tu dyskutować? Można jedynie uśmiechnąć się pod piczwąsem na takie nazwy jak Mayer Hawthorne czy Deep Purple wypisywane bez poczucia żenady, albo że typ za punkt odniesienia dla retro soulu podaje lata 80. :bag:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 8 Stycznia 2017, 10:39
Single narobiły apetytu na tę płytę i całość już tak nie porywa niestety. W niektórych momentach ta płyta jest nijaka, ale takie kawałki jak California czy Riot są bardzo fajne. Po Redbone miałem zupełnie inne oczekiwania, ale i tak jest to przyzwoity album, każdy znajdzie coś dla siebie.

Sprzedam vinyl Laikike1/Młodzik - Miczmen Screamdusrty

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Piątek, 20 Stycznia 2017, 17:50
https://www.youtube.com/watch?v=ezbsbkqoRrs

na żywo też 'daje rade' ;]

w ogóle to myślałem, ze w tej piosence jest nałozony jakis efekt na wokal :shock:

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 20 Stycznia 2017, 18:15
No bo chyba jest, odnoszę wrażenie, że w oryginale wokal jest podniesiony o oktawę wyżej.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 20 Stycznia 2017, 18:39
Jakby to było o oktawę wyżej, to by piszczał, a nie śpiewał.
Na pewno jest jakieś wygładzanie rzucone na to i jakiś przester prewnie, czy coś, ale tonacja ta sama.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona