Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 15 Listopada 2018, 07:43

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Frank Ocean - nostalgia, ULTRA. (2011) (OFWGKTA) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Frank Ocean - nostalgia, ULTRA. (2011) (OFWGKTA)
  Wysłano: Wtorek, 8 Marca 2011, 20:50
Obrazek
1. Street Fighter
2. Strawberry Swing
3. Novacane
4. We All Try
5. Bitches Talkin'
6. Songs For Women
7. Lovecrimes
8. Goldeneye
9. There Will Be Tears
10. Swim Good
11. Dust
12. American Wedding
13. Soul Calibur
14. Nature Feels

DOWNLOAD

odkrycie roku 2011? IMO tak. ściągnąłem to jakiś czas temu, kiedy na fali popularności OFWGKTA ogarnąłem na YT genialne 'novacane', ale dopiero recenzje na które wpadłem na paru blogach skłoniły mnie do sprawdzenia całości - spędziłem całą sobotę słuchając tego cudeńka i od tamtej pory słucham paru utworów do snu. po kolei - Frank buja się razem z Tylerem, ale to co tworzy różni się nieco (heh, w sumie to w ogóle do niej nie pasuje) od twórczości lidera całej tej pieprzniętej grupy - zresztą jest z nich najstarszy, ma 23 lata, i to słychać. dojrzałe teksty, m.in. o tym, jak brakowało mu ojca, którego nigdy nie miał (wychował go dziadek), ale też o jasnych punktach swojego dzieciństwa i dalszego życia(...które jednak znikną z końcem świata, nie jest Franek zbyt optymistyczny), a w remake'u 'Hotel California' wiecie-kogo opisuje typowe (wg niego) małżeństwo w dzisiejszych Stanach, coś w rodzaju tego, o czym rapował Kanye na MBDTF (got married in a bathroom, honeymoon on the dance floor, got divorced by the end of the night) (kompletnie na marginesie, 'Swim Good' i samobójstwo znów nasuwa mi skojarzenia z Kanye, tym razem z końcówki 'POWER' ;]). warto wspomnieć, że to niejedyny remake na płycie - oprócz niego Ocean wykorzystał podkłady Coldplay i MGMT. jego głos przypomina mi trochę Chrisa Browna, ale ogółem jestem zbyt cienki w scenie R&B/soul żeby odnieść go do jeszcze innych wykonawców.

kończąc - bardzo mocna pozycja od człowieka, którego jakiś rok temu wyłapał Def Jam i od tamtej pory olewał. jak się okazało, niesłusznie. IMO mocne 7-8/10 z plusem 'na zachętę', myślę że jeszcze nieraz o nim usłyszymy.

ps. może ktoś zetknął się z nim pod tym aliasem http://www.last.fm/music/Lonny+Breaux - pomagał pisać teksty Bieberowi, Rihannie i, uwaga, Johnowi Legendowi, co już o czymś świadczy.
ps2. wielki wielki props za okładkę, one love dla BMW E30.

Ostatnio edytowano Czwartek, 10 Marca 2011, 17:08 przez essaywhuman?, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm
アドミン

Post Re: Frank Ocean - nostalgia, ULTRA. (2011) (OWFGKTA)
  Wysłano: Wtorek, 8 Marca 2011, 20:57
Sprawdziłem zaraz jak wyszło, ale nie ruszyło mnie zbytnio. Z drugiej strony od dłuższego czasu mam dość soulu i rnb.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW

Post Re: Frank Ocean - nostalgia, ULTRA. (2011) (OFWGKTA)
  Wysłano: Sobota, 19 Marca 2011, 07:28
Obczailem sobie od razu jak wyszlo, z poczatku nie bylem przekonany ale pozniej plytka wkrecila mi sie i pewnie jeszcze nieraz zagosci na glosnikach.

Obrazek

Beyonce i Frank Ocean w studio.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 22 Kwietnia 2011, 22:15
pojawił się klip (fan-made) do 'Songs For Women', może kogoś zachęci do sprawdzenia całości

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 10 Czerwca 2011, 20:14
postanowiłem sprawdzić w końcu album nadwornego śpiewaka najbardziej przereklamowanego w ostatnim czasie rapowego kolektywu i przyznam że ten krążek to ciekawy przypadek. na albumach r&b lubię usłyszeć piosenkarza ze skillem, tymczasem frank jest przeciętny do bólu, liga ushera czy innego chrisa browna. do tego momentami w chuj przypomina mi próbującego śpiewać drake'a - a nie wiem czy wokalista r&b chciałby usłyszeć taką opinię o sobie. z drugiej strony mamy naprawdę niezły klimat tworzony przez stronę tekstową + ogólny koncept (te odgłosy przekładania kaset...) - slowo "nostalgia" w tytule to strzał w dziesiatkę. dużo niegłupiej tematyki się pojawia, za to props. muzycznie, jako że to koleś z OFROTFL, po przesłuchaniu "goblina" obawiałem się spierdoliny końskiej, jednak jest o niebo lepiej, o kilka nieb od razu. ale to dalej nie znaczy że jest świetnie, jest przyzwoicie po prostu. choć i tak najlepsze muzycznie momenty to kradzione instrumentale
do reszty zobaczę czy wrócę, ale czasu poświęconego na sprawdzenie "nostalgia, ultra" na pewno nie żałuję. w przeciwieństwie do nieszczęsnego "goblina"

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 10 Czerwca 2011, 22:52
Chojny, chciałbym wiedzieć kto jest dla Ciebie zajebisty, skoro Usher i Chris Brown są przeciętni ;) Z czystej ciekawości pytam, być może umknęli mi jacyś piosenkarze.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 10 Czerwca 2011, 23:18
?! mianuję się fanem soulu/r'n'b ale nie splugawiłem się odsłuchem w/w jegomości, także w ich zajebistość szczerzę wątpię (po popisach singlowych które słyszałem)

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Piątek, 10 Czerwca 2011, 23:26
współczesne "męskie" r&b ogólnie nie obfituje w dobrych śpiewaków, łatwiej by mi było mnożyć ksywki przeciętniaków (trey songz, ne-yo itd...) niż wymienić tych dobrych. no ale legendy potrafią przypomnieć o sobie dobrymi numerami (ron isley, charlie wilson, r kelly), z nowszych twarzy to myślę, że ponad przeciętność się wybija the dream. albo i akon, choć każdy już od jego refrenów w rapowych kawałkach rzyga. a aloe blacc, legend, saadiq i tak dalej to już bardziej soul/neo soul, więc ich tutaj pomijam

chris breezy przecież najgorszy jest - zbudował karierę na byciu "ciachem" dla nastolatek, na tańcu w teledyskach, na featuringach raperów, na obijaniu buźki rihannie, ale nie na byciu dobrym wokalistą. a usher przez tyle lat na scenie mógł się rozwinąć i przestać nagrywać miałkie albumy.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Sobota, 11 Czerwca 2011, 14:25
Chojny napisał(a):
na albumach r&b lubię usłyszeć piosenkarza ze skillem, tymczasem frank jest przeciętny do bólu, liga ushera czy innego chrisa browna.

daj pan spokój. wokalnie rzeczywiście jest tylko przyzwoicie, ale w tym klimacie ma to swój urok. natomiast jeśli chodzi o warstwę tekstową to album oceana jest kilka lig wyżej od ostatnich dokonań ushera, czy browna. (tego drugiego oczywiście nawet nie sprawdzałem).

frank wydaje się też zdolnym kompozytorem. na płytce jest kilka zgrabnych przeróbek, ale i tak najlepsze moim zdaniem są jego własne kompozycje. mój faworyt to 'swim good' - tak powinny brzmieć numery na 808's & heartbreaks westa, do którego to albumu jest zresztą w tej piosence parę odniesień.

jak dla mnie świetna, NOSTALGICZNA, płyta. najlepsze, co słyszałem w r&b w tym roku oprócz the weeknd. czekam, aż wyjdzie na fizyku i kupuję

ps. polecam też mixtape z 64 niepublikowanymi wcześniej kawałkami oceana - 'the lonny breaux collection'. momentami trochę za dużo popu i syntetycznego sznytu, pokazuje natomiast niesamowitą łatwość oceana do tworzenia chwytliwych melodii. ogółem to bardzo przyjemny materiał z kilkoma pięknymi perełkami dający nadzieję, że najlepsze jeszcze przed nim

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 1 Lipca 2011, 00:31
Sprawdziłem to zaraz po "House of Balloons" i z prostej przyczyny nie zrobiło to na mnie piorunującego wrażenia. Po czasie, jednak doceniłem. Kolejna świeża płyta, którą wyszła w tym roku. Myślę, że Chojny ma rację i Frank nie wyróżnia się żadnym pro skillem, ale tak kiepski jak np. Mayer H. na swoim debiucie też nie jest. Ma pomysł na siebie i zdecydowanie najbliżej mi do jego muzyki z całej ekipy OFWGKTA. Czekam na dalszy rozwój kariery. 7+/10

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm WWW

Wysłano: Piątek, 1 Lipca 2011, 00:52
Jak śpiewa tak jak w "She", to z przyjemnością sprawdze.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 1 Lipca 2011, 00:57
no bardzo ładna jest ta płyta. Novacane to chyba każdy już zna, a sam Frank wciągnie dupą wszystkich tych marnych śpiewaków dupą już nie długo, cieszy współpraca z wielkimi gwiazdami. OFWGKTA taking over the game.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 1 Lipca 2011, 13:22
moody napisał(a):
daj pan spokój. wokalnie rzeczywiście jest tylko przyzwoicie, ale w tym klimacie ma to swój urok. natomiast jeśli chodzi o warstwę tekstową to album oceana jest kilka lig wyżej od ostatnich dokonań ushera, czy browna. (tego drugiego oczywiście nawet nie sprawdzałem).

podbijam. dla przykładu nie umiem się wkurwić jak śpiewa 'ladadada' w songs for women chociaż jest to najgorsze w chuj. we all try brzmi jak to czarnuchy mówią corny as fuck, ale jest w tym coś uroczego. nie wkurwiam się jak używa autotune bo robi to z finezją. inspiracje z mgmt, radiohead, coldplay czerpie ze stylem. poza tym świetne teksty. można słuchać ogólnie chociaż Mayer to go wciąga nosem, nie mówiąc o bon iverze.

Prędzej znajdziesz szczęście w Google
Albo żonę na Roksie

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Sierpnia 2011, 13:32
"Novacane" - VIDEO

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 6 Sierpnia 2011, 14:13
Kurwa ten kawałek to masakra. Dawno w chuj się niczym tak nie jarałem

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 6 Sierpnia 2011, 16:26
1. Street Fighter - interlude
2. Strawberry Swing
3. Novacane
4. We All Try
5. Bitches Talkin' - interlude
6. Songs For Women
7. Lovecrimes
8. Goldeneye - interlude
9. There Will Be Tears
10. Swim Good
11. Dust
12. American Wedding
13. Soul Calibur - interlude
14. Nature Feels

kawałki pogrubione to rozpierdole moim skromnym zdaniem, reszta to interlude'y albo też trzymają niezły poziom :cool:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Sierpnia 2011, 19:06
orientuje sie ktos, kiedy/gdzie do kupienia bedzie wersja fizyczna?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 7 Sierpnia 2011, 09:11
Ten materiał to istny rozpierdol, z interludami włącznie :)

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Sierpnia 2011, 11:02
Thinking About You http://hulkshare.com/o8snrlxt03lp ot, taki luźny, przyjemny kawałeczek +

Cytuj:
He is currently planning to put out a re-release of his mixtape “Nostalgia, Ultra” called “Nostalgia, Lite”.

Obrazek[color=#0040FF]

https://soundcloud.com/datkidiabolik/sets/4-sell <-SZUKASZ BITÓW RAPERZE?

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 18 Sierpnia 2011, 09:42
Sprawdzone, jest zajawka. Zajebisty śpiewak z Franka i ogólnie płytka bardzo przyjemna ;)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na lastfm WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona