Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 17 Lipca 2018, 14:28

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Burial - Untrue (2007) 
Autor Wiadomość

Banned
Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Burial - Untrue (2007)
  Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 00:58
100% atmosfery, 0% dobrej muzyki. Płyta opisywana zawsze przez skojarzenia jakie wywołuje (się nie zesrajcie z tymi deszczowymi podróżami autobusem :lol:), nikt nigdy nie dowiódł dlaczego jest dobra. Dla 99% słuchaczy (podobna sytuacja jak z Death Grips) jedyna dubstepowa płyta jaką znają bo mimo że znają jedną płytę zupełnie niereprezentatywną dla gatunku to go oceniają. Parę patentów w stylu rozmytych sampli wokalnych granych do oklepania i irytująco zrobionych. Nuda, nuda i przehajp.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 03:01
to daj coś w 100% dobrej muzyki, tylko konkrety gościu.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 08:21
nie jestem jakimś wielkim fanem untrue, ale, boże, co za bełkot wyżej. jak przeprowadza się dowód na to, że płyta jest dobra? jakiś uniwersalny wzór?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 10:40
Połowa nowej rejestracji zakładała konta chyba tylko po to, aby w tematach nt dobrych płyt, pisać takie brednie

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 10:50
Brednie jak brednie, uwielbiam klimat nagrań Buriala, ale fakt faktem "Untrue" jest dla mnie za długie i całości chyba nigdy nie przesłuchałem :oops: EP to zdecydowanie formuła dużo lepsza dla tego typu brzmień.W każdym razie nudą bym tego na pewno nie nazwał a tymbardziej 0% dobrej muzyki. :lol:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 11:03
A w ogóle na temat Buriala - wiadomo czy coś nowego ma wypuścić w najbliższym czasie? W ostatnich latach epka w grudniu to była już tradycja, a w tym roku cisza póki co...

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 12:47
Johnny napisał(a):
Połowa nowej rejestracji zakładała konta chyba tylko po to, aby w tematach nt dobrych płyt, pisać takie brednie

brednie, bo gość nie podziela twojego zdania?
jeden z największych przehajpów ever. wszystkie epki od Street Halo są ciekawsze i lepsze niż Untrue

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 17:37
Jak może ta płyta nudzić? Serio jakieś problemy z koncentracją, przecież pojedyńcze tracki się wystarczająco różnią by ogół był strawny. Dla mnie płyta 9,5/10 bez problemu, Homeless to absolutny słodycz, definicja stylu Buriala.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 18:12
Czy płyta określająca nowy nurt w muzyce może być przehajpem?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 18:27
Weźcie poprawkę na to, że płyta ma już 7 lat. Przez ten czas zdążyła się osłuchać, do tego wyszło wiele rzeczy w podobnym stylu, co powoduje przesyt. A gust muzyczny też ewoluuje (przynajmniej u niektórych :wink:). Z ciekawości sam ją dziś odpaliłem i skończyło się na tym, że przeleciałem po łebkach kilka kawałków. To już nie to samo, moim zdaniem średnio przeszła próbę czasu.

Weźcie się lepiej za dobre techno :joint:

@up: Skream! wyszedł w 2006.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 18:41
Oczywiście nie miałem tu na myśli dubstepu, a szeroko pojęty future. Krążek tak bardzo wpływowy i inspirujący nigdy nie może zostać nazwany przehajpem. Odnośnie próby czasu - przecież produkcyjnie ten album jest maksymalnie dopakowany, odkrywałem go na nowo wiele razy i dziś jakbym usiadł też na pewno bym coś nowego znalazł.

Dobre techno mam co tydzień w swoim drugim domu na rynku #hehe

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 19:18
Zgadzam się, że płyta była świeża i ma swoje miejsce w historii, a ja swego czasu też strasznie się nią jarałem. Ale mamy prawie 2015 i moim zdaniem lepiej szukać nowych brzmień. Dubstep się skończył nawet dla jego twórców, trzeba iść do przodu, a nie jechać na sentymencie. Bez przypierdalania, ale większości osób propsujących teraz tę płytę nie widzę w innych tematach dotyczących elektroniki.

Mówisz o Prozaku?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 19:29
qb's finest napisał(a):
Czy płyta określająca nowy nurt w muzyce może być przehajpem?

Jeżeli ta płyta, czy też szerzej, cała twórczość Buriala nie jest przehajpem to ja już nie wiem co może nim być. Burial stworzył nowy gatunek muzyki, regularnie słucha go pewnie kilka milionów ludzi, z czego zdecydowana większość z nich nie słyszała ani jednej innej płyty FG i dalej będą śnić o jednej epce gościa na rok mimo tego, iż teraz wychodzi masa podobnych LP. Takiej różnicy w rozpoznawalności jaka jest w FG (między Burialem a następnym najbardziej lubianym producencie FG, czyli podejrzewam, że Volor Flexem) nie ma w żadnym innym gatunku muzycznym.

Majki Majk napisał(a):
Dubstep się skończył nawet dla jego twórców, trzeba iść do przodu, a nie jechać na sentymencie.

Te słowa mocno trącą ignorancją, co mnie dziwi przez wzgląd na twoje posty w temacie "Techno". Dubstep ma się tak samo dobrze jak 10 lat temu, a w ciągu ostatnich dwóch lat w ramach nowego nurtu pojawiło się tyle releasów, że nawet najbardziej konserwatywna wytwórnia dubstepowa zaczęła wydawać kawałki w stylu 130.

Bóg - It's such a missed opportunity when you're making a track, to actually say something different. Do something else, but it's that whole trap thing that kids are into these days, it's such a poor wank. Why people are into that kind of stuff, I've just never understood why, and it's just such a generic stream of stuff in that vein that it's just impossible to decide for what's meaningful.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 20:29
10 lat temu to dubstepu nie było :wink: Napisałem, że twórcy tak powiedzieli - Skream wyskoczył z takim twierdzeniem i zaczął grać jakieś hałsy (przykładowo Caspa czy Rusko też odpłynęli daleko). Wiem, że ciągle wychodzą nowe rzeczy w takim Deep Medi czy Tectonicu, ale nie śledzę tego już od dawna. Po pierwsze dlatego, że zmienił się mój gust muzyczny. Po drugie zawsze lubiłem odkrywać nowe rzeczy. Po trzecie nie podobają mi się te nowe nurty w dubstepie czy dnb, bo niestety idzie to w stronę przystępnego radiowego chłamu... A starsze rzeczy, które kiedyś mi się podobały (jak np. album z tego tematu) nie brzmią już tak dobrze jak kiedyś.

PS. Jeśli śledzisz temat Techno to proszę o aktywność :)

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 20:43
youfailme napisał(a):
nie jestem jakimś wielkim fanem untrue, ale, boże, co za bełkot wyżej. jak przeprowadza się dowód na to, że płyta jest dobra? jakiś uniwersalny wzór?

No jak ty myślisz że chodzi o uniwersalny wzór to faktycznie widzę dlaczego to jest dla ciebie bełkot.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 21:09
Ale cała twoja argumentacja opiera się na dwóch błędnych założeniach, z czego jedno, o nieznajomości dubstepu, zweryfikował ryn... znaczy się forum. Drugim twoim argumentem jest to, że patenty są irytujące. Moim zdaniem nie są i chuj ci w dupę. Jak w takiej sytuacji rozmawiać?
Wiesz, ta dyskusja miała by rację bytu gdyby to było last.fm w 2009 roku. Ale nie jest.

http://potworow.bandcamp.com/ <- ściągać, kupować, jarać się

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na lastfm

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 21:45
Majki Majk napisał(a):
10 lat temu to dubstepu nie było :wink: Napisałem, że twórcy tak powiedzieli - Skream wyskoczył z takim twierdzeniem i zaczął grać jakieś hałsy (przykładowo Caspa czy Rusko też odpłynęli daleko). Wiem, że ciągle wychodzą nowe rzeczy w takim Deep Medi czy Tectonicu, ale nie śledzę tego już od dawna. Po pierwsze dlatego, że zmienił się mój gust muzyczny. Po drugie zawsze lubiłem odkrywać nowe rzeczy. Po trzecie nie podobają mi się te nowe nurty w dubstepie czy dnb, bo niestety idzie to w stronę przystępnego radiowego chłamu... A starsze rzeczy, które kiedyś mi się podobały (jak np. album z tego tematu) nie brzmią już tak dobrze jak kiedyś.

PS. Jeśli śledzisz temat Techno to proszę o aktywność :)

10 lat temu nie było dubstepu? Ciekaw zatem jestem kiedy według ciebie zaczyna się historia dubstepu, bo zakładam, że nie wliczasz do niej chociażby pierwszych wydawnictw DMZ czy Hotflusha. Skream faktycznie coś takiego powiedział i jest chyba jedynym producentem, który pozwolił sobie na takie słowa, wszyscy pionierzy sceny oprócz niego i Bengi dalej robią to samo. Jeżeli nowe nurty kojarzysz z radiowym chłamem to widać, że faktycznie trochę wypadłeś z obiegu, bo nie chodzi mi bynajmniej o takie rzeczy, a o coś co zostało kiedyś robocze nazwane 130 na dubstepforum i używam tego określenia uznając je za najbardziej adekwatne, czyli połączenie dubstepu, grime'u i techno w różnych proporcjach, zazwyczaj w tempie 130 BPM. Jest to rzecz na tyle unikalna, że przy poziomie do którego to doszło, czyli tworzeniu nowych labeli wydających tylko takie rzeczy, czy zmiany profili wytwórni kojarzonych dotychczas z dubstepem na wydające właśnie rzeczy w tych klimatach nie wypada mówić, że w scenie dubstepowej niewiele nowego się dzieje.

W temacie "Techno" raczej się nie będę wypowiadał, uważam, że mam za małą wiedzę na to.

Bóg - It's such a missed opportunity when you're making a track, to actually say something different. Do something else, but it's that whole trap thing that kids are into these days, it's such a poor wank. Why people are into that kind of stuff, I've just never understood why, and it's just such a generic stream of stuff in that vein that it's just impossible to decide for what's meaningful.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 22:32
Mój błąd - rzuciłem okiem na discogs i rzeczywiście pierwsze 12" DMZ to 2004 rok. Sprawdziłem sobie teraz czego ostatnio słuchałem z tych gatunków i widzę, że zbytnio uogólniłem. Pisząc o radiowych trendach miałem na myśli najbardziej dnb (chociaż wspomniany Caspa, Rusko czy Joker robią teraz straszną chałę). Podeszły mi ostatnio rzeczy od ASC (ale to max 2012 rok, teraz robi ambienty), Heart Drive (dBridge solo również), Limewaxa czy EPki od Synkro. Może zbyt stanowczo napisałem - nie neguję tego, że wychodzi coś ciekawego, po prostu podobają mi się teraz inne rzeczy, a jak czasem sprawdzę coś z tych gatunków to jestem zawiedziony (przewinęły się rzeczy z Deep Medi, DMZ, Tectonic, Tempa, Samurai).

Kogo masz na myśli pisząc o 130BPM? I jakie labele?

E: Dyskusja bardziej nadaje się do tematu o dubstepie.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 22:48
Jeśli chodzi o labele, które zmieniły swoją "orientację" to miałem na myśli Keysound i Tectonic. Nowe labele to No Symbols, Cold Recordings, Signal Life, Mistry, Goon Club Allstars, Glacial Sound, Hotline, Badimup, Wisdom Teeth, Soundman Chronicles i pewnie cała masa innych, ale rzeczy w tych klimatach już wydała prawie każda wytwórnia w UK, włączając w to Tempę, Rinse, Gobstopper, Unknown to the Unknown, Night Slugs itd. Jak coś to proponuję przenieść dyskusję na PW, temat się trochę rozmywa.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 10 Grudnia 2014, 23:19
negro_bill napisał(a):
Homeless to absolutny słodycz, definicja stylu Buriala.

Shell of light, Dog Shelter i Homeless to mój ulubiony moment tego albumu..coś pięknego.

qb's finest napisał(a):
Dobre techno mam co tydzień w swoim drugim domu na rynku #hehe

Czyżby Święta Krowa? :lol:

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona