Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 20 Lipca 2018, 09:53

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Burial - Untrue (2007) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Burial - Untrue (2007)
  Wysłano: Czwartek, 11 Grudnia 2014, 00:14
Majki Majk napisał(a):
Zgadzam się, że płyta była świeża i ma swoje miejsce w historii, a ja swego czasu też strasznie się nią jarałem. Ale mamy prawie 2015 i moim zdaniem lepiej szukać nowych brzmień. Dubstep się skończył nawet dla jego twórców, trzeba iść do przodu, a nie jechać na sentymencie. Bez przypierdalania, ale większości osób propsujących teraz tę płytę nie widzę w innych tematach dotyczących elektroniki.

Mówisz o Prozaku?

Moim zdaniem niepotrzebnie odpływasz. Dyskusja schodzi na tor czym się jarać @2015, a przecież nie o tym mowa. Też już nie siedzę w takich klimatach praktycznie, choć mega je szanuję i nigdy nigdzie bym nie pogardził. To jest jedno z moich brzmień i ta płyta wg mnie świetnie sobie radzi z upływem czasu.

Tak. W piątek Len Faki, a już w lutym Dixon.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 11 Grudnia 2014, 00:16
Patyczak2PL napisał(a):
negro_bill napisał(a):
Homeless to absolutny słodycz, definicja stylu Buriala.

Shell of light, Dog Shelter i Homeless to mój ulubiony moment tego albumu..coś pięknego.

Moim zdaniem najlepszy moment jest gdy po "In McDonalds" wchodzi "Untrue". ;)

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Grudnia 2014, 19:30
sungtongs napisał(a):
100% atmosfery, 0% dobrej muzyki. Płyta opisywana zawsze przez skojarzenia jakie wywołuje (się nie zesrajcie z tymi deszczowymi podróżami autobusem :lol:), nikt nigdy nie dowiódł dlaczego jest dobra. Dla 99% słuchaczy (podobna sytuacja jak z Death Grips) jedyna dubstepowa płyta jaką znają bo mimo że znają jedną płytę zupełnie niereprezentatywną dla gatunku to go oceniają. Parę patentów w stylu rozmytych sampli wokalnych granych do oklepania i irytująco zrobionych. Nuda, nuda i przehajp.

Przede wszystkim Kindred > Untrue. Imo to wlasnie ta epka to jak na razie definitywne dzieło Buriala. Łączy ze sobą najlepsze z Untrue (atmosfera, epickość), z tym czego mi tam mega brakowało (umiejętne dozowanie napięcia, wreszcie urozmaicenie kompozycji). Untrue nie jest złe, ale ma bardzo proste monotonne tracki i nie do konca mi sie to podoba w tym przypadku, Kindred udowodnil że Burial jest nie tylko mistrzem kreowania klimatu ale potrafi też tworzyc legitne, ciekawe piosenki :D

Chociaż z drugiej strony prostota (i przystepnosc) tej plyty to tez jedna z przyczyn jej popularnosci. Chyba nie znam osoby ktorej nie spodobaloby sie np Homeless po pierwszym przesluchaniu co nie można powiedziec o każdym twórcu elektroniki. Untrue lubią wszyscy, pewnie nawet użytkownicy działu Polski Hip Hop. Spoko rzecz, ale dla mnie zadna rewelacja, strong 7 to light 8. Ulubione tracki: Ghost Hardware, Homeless, Raver

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Grudnia 2014, 19:33
sugan napisał(a):
Chyba nie znam osoby ktorej nie spodobaloby sie np Homeless po pierwszym przesluchaniu co nie można powiedziec o każdym twórcu elektroniki.

przekonałeś mnie.

NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, ZIOM
TYLKO TAKIE CO PRZED WONSEM SĄ

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 11 Grudnia 2014, 19:37
Przyjebales sie tylko do jednego zdania, jest dobrze ;]

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 7 Listopada 2017, 21:54
Odkopię temat, bo całkiem ciekawy filmik pojawił się na Resident Advisor:
Burial's Untrue: The making of a masterpiece
https://www.residentadvisor.net/feature ... er-1711.01

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs profil na lastfm WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4