Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 25 Września 2017, 10:41

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Machinedrum - Human Energy (2016) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Machinedrum - Human Energy (2016)
  Wysłano: środa, 31 Sierpnia 2016, 17:27
Obrazek

Travis Stewart to producent znany forumowiczom, międyz innymi dzięki przełomowemu Room(s), w którym poraz pierwszy pokazał światu czym jest footwork., jeden z moich ulubionych twórców elektroniki zapowiedział na 30 września wydanie kolejnego albumu - Human Energy. Połączy elektroniczny dancehall, drum&bass, footwork, house i parę innych swoich inspiracji i pomysłów, a wyjdzie z tego całkiem niezły, energiczny, taneczny materiał mam nadzieję. Odsłuch:

https://soundcloud.com/machinedrum/mach ... 4-u-ft-dwn
https://soundcloud.com/machinedrum/mach ... -ft-melo-x

01. ‘Lapis’
02. ‘Morphogene’ (ft. Ruckazoid)
03. ‘Angel Speak’ (ft. MeLo-X)
04. ‘Tell U’ (ft. Rochelle Jordan)
05. ‘Surfed Out’
06. ‘Do It 4 U’ (ft. D∆WN)
07. ‘Celestial Levels’ (ft. Jesse Boykins III)
08. ‘Isometrix’
09. ‘Spectrum Sequence’
10. ‘White Crown’ (ft. Tosin Abasi)
11. ‘Ocean of Thought’
12. ‘Etheric Body Temple’
13. ‘Dos Puertas’ (ft. Kevin Hussein)
14. ‘Opalescent’
15. ‘Colour Communicator’

Za design albumu odpowiedzialni są przyjaciele-artyści Travisa - Pilar Zeta i Jimmy Edgar.
O nich między innymi na naszym forum: viewtopic.php?f=25&t=44047

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Post Re: Machinedrum - Human Energy (2016)
  Wysłano: Czwartek, 1 Września 2016, 21:43
Top3 tegorocznego OFF-a. Super dyskografia. Nie wiem co jeszcze dodać, ale CZEKAM.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na lastfm

Wysłano: Czwartek, 1 Września 2016, 21:58
mysek napisał(a):
Travis Stewart to producent znany forumowiczom, międyz innymi dzięki przełomowemu Room(s), w którym poraz pierwszy pokazał światu czym jest footwork.

:huh:

NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, ZIOM
TYLKO TAKIE CO PRZED WONSEM SĄ

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 1 Września 2016, 23:22
Tak kand, Stewart wydał w 2011 r. Room(s), na którym słuchać mnóstwo inspiracji Chicago (szybka rytmika, połamana perkusja), a dopiero rok potem mogliśmy szerzej usłyszeć popularne debiuty footworkowych chicagowskich tuzów - Traxman - Da Mind Of Traxman (2012), DJ Rashad - Teklife Volume 1 – Welcome to the Chi (2012), Double Cup (2013), DJ Earl, RP Boo - Ci wszyscy zostani szerzej poznani dopiero po 2011 r., gdy TS ukazał szerszemu gronu słuchaczy jak można bawić się juke'em. No proszę Cię, kto słyszał w 2010 r. o footworku?

O.K. -> chwilę poświęciłem i w zasadzie w 2010 r. już footwork zyskał duże grono słuchaczy dzięki składance Bangs & Works Vol.1: A Chicago Footwork Compilation z 2010 r. nakładem wytwórni Planet Mu. Z resztą znamienne jest to, że Planet Mu także wydał Room(s)a Machinedruma, więc generalnie Stewart jak i cała ekipa Planet Mu doprowadzili do spopularyzowania w Europie tej muzyki.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Września 2016, 00:41
musialem napisac swojego pierwszego posta na forum bo nie moge tego czytac typie, dj rashad w 2010 wydal epke w planet mu 'itz not rite' takze plyta machinedruma, swoja droga mojego ulubionego producenta ever, nie byla nawet pierwsza jukowa pozycja w tej wytworni. a co do wywodu na temat 2010 roku, w tym wlasnie roku na Unsoundzie grali rashad, spinn i addison groove(chociaz pewnie nie wiesz kto to :roll: ) takze pare osob slyszalo :lol:

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Piątek, 2 Września 2016, 00:42
Przez tyle lat nie mogles napisac zadnego posta?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Września 2016, 04:39
nikt mnie wczesniej wystarczajaco nie wkurwil swoim pierdoleniem zeby mi sie chcialo logowac(ps nie sledze dzialu polski hiphop)

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Września 2016, 08:58
Addison Groove ludzie znają dzięki zastępstwu za Zombiego na tegorocznym OFF-ie. Ale co by nie powiedzieć, set był super. A o footworku to myślę, że w 2010 roku bardzo dużo osób słyszało, ale, przecież to nie pierwszy post użytkownika mysek, który budzi wątpliwości.

PS Machinedrum jest bardziej znany dzięki genialnemu Now You Know z 2001 roku...

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Września 2016, 12:53
Wiem kto to Addison Groove i to nie od tegorocznego offa. Nie byłem na Unsound w 2010 r., więc może i Polacy dowiedzieli się już o tej muzie na rok przed Room(s). Ja nie wiem, czy słyszałem wcześniej, raczej nie, to było 5 lat temu.

Generalnie ani mnie nie bawi olon Twoja reakcja, ani nie denerwuje. Za długo tutaj jestem. W dupie mam co Cię zainspirowało to napisania Twojego pierwszego posta, ale musiałem urazić tym tekstem Twoją starą skoro tak emocjonalnie na niego reagujesz. Dyskusję o genezie juke w Europie można prowadzić bezemocjonalnie, ale widzę, że jeszcze nie jesteś na tyle rozwinięty do tego. Nie jestem znawcą footworku, ani nie jest to w żadnym ułamku mainstreamowa muzyka w Polszy, temat nie jest na tyle oczywisty, by móc się irytować tak, jakbym napisał, że słońce kręci si.ę wokół ziemi. Nawet sam label Lit City Trax, który promuje juke ustabilizował się dopiero w 2012 r.

Ruces, zakładam, że ten, kto w ogole nie pisze postów nie jest kontrowersyjny. Im wiecej czlowiek jest aktywny na forumku, tym prawdopodobienstwo zhejtowania przez kogokolwiek wzrasta. Jasne, że można nabić sobie tutaj tysiąc postów typu: 'czekam' 'ale to zajebiste' 'IMO lepsze od poprzedniego' i być szarakiem bez własnego konkretnego zdania, a można też prowokować do dyskusji pisząc dłuższe wywody.
Machinedrum znany dzięki Now You Know? Proszę Cię, skąd Ty się dowiedziałeś o tej płycie, bo na pewno nie z żadnych szanowanych pism o muzyce. Wydał płytkę 15 lat temu w jakimś niszowym l,abelu Merck, w którym conajwyżej jeszcze Tycho tam powydawał i to ma być niby materiał znany już szerszemu gronu? No chyba nie.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Września 2016, 14:40
No tak, skoro w zadnym ulamku footwork nie jest mainstrimowa muzyka w 'polszy' to mozna wypisywac kompletne bzdury na jej temat. Wszystko sie zgadza.

Rozumiem, ze na tym forum nie rozdaja banow za glupote skoro od 2005 roku jestes aktywnym uzytkownikiem?

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Września 2016, 14:57
olon, chyba za bardzo juz odbiegasz od tematu, bo prócz rzucania we mnie inwektywami totalnie niczego tutaj nie wnosisz. Zamilcz lepiej i przez następne 4 lata nic nie pisz, bo lepiej wychodzi Ci obserwowanie forum.

Nie będę Cię stresował i prosił, byś wspiął się na swoje wyżyny intelektualne i napisał więcej niż 2 zdania nt tego, co wypromowało juke w Europie. Czyta się Ciebie jak komentarze na wp.pl, gdzie jest tylko nagadywanie bez podania jakiegokolwiek racjonalnego uzasadnienia.

Jeszcze raz odniosę się do swojego pierwszego i drugtiego posta, bo footwork po raz pierwszy pokazał nie TS bezpośrednio, a rok wcześniej Mike Paradinas

Cytuj:
In the late 2000s, largely because of YouTube videos posted by local dancers and videographers, footwork emerged prominently on international radars. Underground DJs and writers, like Dave Quam, Venus X, J-Cush, and Planet Mu’s Mike Paradinas, were among the first to pick up on the sounds, and book the DJs and release their music across the world. (...)
By 2011, footwork had migrated from a local Chicago practice at underground venues, parades, and talent shows, to an international business and creative global network. Artists who never left Chicago found themselves touring for the first time, in some cases after nearly 20 years of obscurity. Footwork originator RP Boo justifiably called his 2013 debut album Legacy to call attention to the shadow history behind his sound.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Września 2016, 15:15
mysek napisał(a):
Ruces, zakładam, że ten, kto w ogole nie pisze postów nie jest kontrowersyjny. Im wiecej czlowiek jest aktywny na forumku, tym prawdopodobienstwo zhejtowania przez kogokolwiek wzrasta. Jasne, że można nabić sobie tutaj tysiąc postów typu: 'czekam' 'ale to zajebiste' 'IMO lepsze od poprzedniego' i być szarakiem bez własnego konkretnego zdania, a można też prowokować do dyskusji pisząc dłuższe wywody.
Machinedrum znany dzięki Now You Know? Proszę Cię, skąd Ty się dowiedziałeś o tej płycie, bo na pewno nie z żadnych szanowanych pism o muzyce. Wydał płytkę 15 lat temu w jakimś niszowym l,abelu Merck, w którym conajwyżej jeszcze Tycho tam powydawał i to ma być niby materiał znany już szerszemu gronu? No chyba nie.

Ja o Now You Know dowiedziałem się parę lat wcześniej niż o Room(s). A czytelnicy Resident Advisora, FACTmagu itp. doskonale wiedzą kim jest Addison Groove i znają te rejony. A takich ludzi jest mnóstwo, naprawdę i oni już sto lat temu przeczesali takie gatunki jak footwork. No i ci, którzy byli na OFF-ie na jego secie. Także mimo wszystko bym nie przesadzał. Ot co i bez spinki.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Września 2016, 15:17
Wybacz, ale nie widze w Tobie partnera do dysputy na ten temat.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Września 2016, 15:57
wpis taktyczny. pragnę zauważyć, że jest to pierwszy temat założony przez myska z dwucyfrową liczbą odpowiedzi z wyjątkiem... no... zgadza się, "Juke / Footwork / Ghetto House"!

olon, nie wiem czy we mnie widzisz partnera do dysputy, ale jeśli tak, to podeślij jakieś przykłady szerokiego zainteresowania footworkiem przed, dajmy na to, tym mitycznym 2011. bez napinki, nigdy tym gatunkiem się specjalnie nie interesowałem.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Września 2016, 16:39
Zdefiniuj szerokie zainteresowanie, generalnie footwork to muzyka niszowa, tak jak wszystkie 'regionalne' gatunki typu b-more, miami bass czy jakies afrykanskie odpaly typu kuduro czy gqom. Wielu djow i producentow czerpie z tych gatunkow w swoich setach i produkcjach, ale boomu jak w przypadku np trapu czy dubstepu tutaj nie uswiadczymy, bo grono odbiorcow jest zbyt waskie a same gatunki zbyt 'trudne' dla przecietnego sluchacza.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Września 2016, 16:46
Wywiady, reportaże, recenzje na stronach zajmujących się elektroniką (RA, Factmag, The Wire...), imprezki poza Chicago, releasy które odbiły się większym echem wtedy (czyli np. odpada DJ Rashad, który umarł w 2014 i dużo ludzi zaczęła dopiero wtedy wracać do jego materiałów), footwork w mixach, forumki, wytwórnie zainteresowane gatunkiem.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Września 2016, 17:04
zobacz pare postow wyzej, rashad i spinn grali w POLSCE w 2010, z prostych przykladow z glowy w 2010 nagrali tez podcast dla xlr8r. Oczywiscie, ze label Planet MU mial olbrzymi wplyw na rozpowrzechnienie(bo nie spopularyzowanie) footworku na rynku europejskim, ale mimo wszystko wieksze zaslugi przypisalbym Hyperdubowi, z tym, ze to juz pozniejsze dzieje.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Września 2016, 19:11
Liczyłem na więcej :neutral:

w ogóle Machinedrum jest uznawany za poważnego footworkowego producenta? Jest biały, wcześniej robił jakąś sieczkę (teraz znowu w sumie), wygląda jak typowy burger, no i nie dawał sampli z bluzgami np. "I DONT GIVE A FUCK DONT GIVE A DONT GIVE A FUCK".

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 3 Września 2016, 08:20
Krasnal, przed "mitycznym" 2010 r. jednym z poważniejszych wydawców footworku w USA było Juke Trax, a następnie Juke Trax Online. Tam wydawali od mniej więcej 2004 r. DJ Cleonn, DJ Spinn, DJ Rashad, DJ Clent.

DJ Rashad - Juke It From Behind (2007 r.) https://www.youtube.com/watch?v=e3gQVcyzmGY <-z katalogu Juke Trax Online

W 2010 r. za sprawą Planet Mu wyszedł wspomniany wcześniej "Bangs & Works...", a także DJ Nate ‎– Da Trak Genious, DJ Rashad ‎– Itz Not Rite EP, DJ Roc ‎– The Crack Capone. W czerwcu 2011 Machinedrum - Room(s).

On w ogóle nie jest żaden poważny footworkowy producent, ALE jeżeli ziomek zapytałby o 2-3 albumy definiujące footwork to odpowiedziałbym Machinedrum. Na fali wypływu juke'u do szerszego grona zaczął się inspirować twórczością DJa Rashada (potem ze sobą współpracowali i przyjaźnili się). Duch ekipy z Chicago jest bardzo mocno odczuwalny na jego płycie z 2011 r., potem już zdecydowanie mniej. Jest bardzo wszechstronnym artystą, z resztą ma swoją własną, unikalną wizję tworzenia swojej muzyki. Bodajże kolejna Vapor City, była tworzona też koncepcyjnie na podstawie jego snu(ów?), wizjach o mieście w alternatywnym świecie.

To samo jest z Human Energy, który nawiązuje do koncepcji new age

Cytuj:
An exchange of energy through sound and a healing experience. We’re living in dark times and with so much negativity existing in the world I want to be a rare voice of positivity

Jest właśnie takim śmieszkowatym burgerem z fantazjami

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 3 Września 2016, 10:17
licencjat z footworku jest robiony tutaj widzę. iztp!

NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, ZIOM
TYLKO TAKIE CO PRZED WONSEM SĄ

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona