Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 22 Października 2019, 17:07

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Bvdub 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Bvdub
  Wysłano: Wtorek, 10 Maja 2011, 00:00
Obrazek

Brock Van Wey - amerykanin, rezydujący w Chinach. Posiada dość bogatą dyskografię, a znany głównie z tego, że ktoś mu powiedział, iż jego sety DJ-skie są za bardzo emocjonalne, dlatego postanowił sam zacząć robić muzykę, co genialnie mu wyszło :wink: Na początku robił głównie dub-techno, teraz przerzucił się na ambient.
Najważniejsze pozycje? Niewątpliwie "Dreams Of Red Chambers" z 2008 wraz z bardzo podobnym "Return To Tonglu". W 2009 wydał niesamowite "White Clouds Drift On And On" pod swoim imieniem i nazwiskiem - 2 CD, które pokazywały jednocześnie, co Bvdub robił i zacznie robić. W 2010 roku przyszła kolej "The Art of Dying Alone" - niesamowita jazda ambientowa i jedna z najbardziej emocjonalnych pozycji z tego gatunku. W tym roku mógł pochwalić się wydaniem "Tribes At The Temple Of Silence". Jednak pewnie sam Bvdub nie ma pojęcia ile już wydał.
Wobec tego pytanie - co sądzicie o jego muzyce? Czy bardziej podobają wam się jazdy dubowe, czy ambientowe?

Jeśli o mnie chodzi, byłem bardzo zajarany "Dreams of red Chambers" i "Return To Tonglu" - świetne głębokie brzmienie, przy jednoczesnej minimalizacji użytych form. "The Art of Dying Alone" miało jednak taki klimat, że do teraz jestem wgnieciony w fotel, gdy słucham kawałka tytułowego albo "Descent to the end". "White Clouds Drift On And On" trafiło do mnie później - w dniu założenia tematu. Skomentuję to tylko tak: od "Too Little Too Late" nie da się oderwać - nie zasnę już dziś. A jak mi nie wierzycie, to sami sprawdźcie TUTAJ

Powrót do góry
Zobacz profil profil na myspace profil na lastfm

Post Re: Bvdub
  Wysłano: Wtorek, 10 Maja 2011, 00:49
mistrz swiata, i w wydaniu bardziej dubtechowym i bardziej ambientowym, i tak czesto to po poprostu laczy

przy okazji podklepie moja wrzute
http://www.youtube.com/watch?v=bWvXoMIvjXI

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 10 Maja 2011, 05:52
Tak samo jak autor, uwielbiam "Dreams of red chambers" i "white clouds..", dwa moje ulubione albumy. Czekam na wszstko od niego, w każdym wydaniu można liczyć na dawkę emocji. Preferuję nowszą, ambientową stronę Brocka, ale starsze nagrania też mi się podobają.

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Poniedziałek, 20 Czerwca 2011, 15:13
Obrazek
Absolutnie sugestywnie się wypowiem pozbawiając wypowiedź merytorycznej treści, muszę. Kurwa obcując z jego nowymi dziełami w gęstym zalewie czasu można szczerze poczuć niewerbalną więź z jego osobliwą harmonią, autentycznie. Zdecydowanie szybko złapałem kontakt umożliwiający do pewnego stopnia wstrząs wewnętrzny w szczególnej przestrzeni. Ostatnio jak odpłynąłem jednocząc się intensywnie w samotności, to zdaje się znalazłem w sobie dotąd nieprzeniknione miejsca w zestawie swoich jak sądzę niewyczerpanych możliwości. Z resztą każda ceremonia przynosi coś nieprzewidzianego, zarazem wartościując czas. Jak dla mnie ten rok należy do bvdub’a, który charakterystycznie wyodrębnia się na tle innych zjawisk dźwiękowych.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ]