Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 14 Października 2019, 06:38

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Rusko 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Rusko
  Wysłano: Poniedziałek, 6 Września 2010, 16:43
Obrazek
http://www.myspace.com/ruskonfire
Jeden z pionierow dubstepu, jeszcze niedawno czolowy zawodnik na scenie, autor wielu singli, dwoch epek, sporej ilosci remixow, wspolautor dubstepowego Fabriclive'a. Gwiazdka dubstepu. W dalszym ciagu gra rewelacyjne sety. Problem pojawil sie wraz ze wzrostem popularnosc i wyjazdem do Stanow. Wiazalo sie to z uderzeniem w strone mainstream'u, nagraniem chujowej plyty, zapowiedziami wspolpracy m.in. z Britney. Co myslicie? Jego starsze rzeczy (mniej wiecej do singla Woo Boost wlacznie) naprawde katuje, tworzyl rewelacyjne kawalki. Chcialbym zeby sie otrzasnal, wrocil do Londynu i robil taka muzyke, do ktorej przyzwyczail ludzi, ale raczej nie jest to mozliwe. Wielka szkoda. Zmarnowany talent.

Powrót do góry

Post Re: Rusko
  Wysłano: Poniedziałek, 6 Września 2010, 17:37
Ja z kolei od Rusko jaram się pojedynczymi numerami zaledwie, ale zmiana kierunku produkcji jest zauważalna. Z tym że dla mnie to naturalna kolej rzeczy. Ja zawsze sobie myślę, co bym zrobił, w tym wypadku będąc Ruskiem. Siekał dalej ten swój dubstep i olewał propozycje zza wielkiej wody, czy skorzystał z szansy?

Proste, że bym skorzystał z szansy. I choć śpiew Britney mnie nie interesuje, to jestem ciekawy, co Rusko dla niej wycuduje. Die-hard fani będą się obrażać i pluć na niego, ale dlaczego muzykowi zabraniać rozwoju i możliwości wpływania na kształt współczesnej muzyki? Jeśli jego mariażowi z mainstreamem będę zawdzięczał, że wkrótce w stacjach będą latać single z dubstepowym posmakiem, to nie mam absolutnie nic przeciwko.

Włączyła mi się przemyśleniówka, bo czekają na mnie kodeksy i inne ustawy do nauki, ale często zastanawiam się nad tymi sprawami "sprzedajności" i "komercyjności" niegdyś podziemnych gatunków.
Inna sprawa, że ja nawet nie bardzo miałbym prawo czuć się oszukany posunięciami pioniera gatunku, z którym zacząłem się zapoznawać jakoś nie wiem, pół roku temu?

No a to, co mówisz, że w setach dalej gra zajawkowe rzeczy każe zostawić sobie dla niego jakieś miejsce w serduszku, bo to znaczy, że nie wypiął się na swoje korzenie.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: Poniedziałek, 6 Września 2010, 20:05
o kierwa, nie wypada nie podbić.

Też często mam podobne przemyślenia i też rozumiem to co robi i Rusko i Skream.
Czasem tylko pozostaje niesmak lub niedosyt, no ale.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 6 Września 2010, 21:03
100% dundee, oczywiste jest, ze z pewnoscia Rusko wiecej zarobi na swoich produkcjach bedac w Stanach. Pozostaje jednak ten sam problem co zawsze, zawod wsrod prawilnych sluchaczy. W tym przypadku sam jestem takim prawilniakiem, choc nie umiem tego do konca wytlumaczyc. Sporym problemem tez jest to, ze jego ostatnie dokonania sa po prostu slabe. OMG jest duzym zawodem, raczej wiekszosc osob sluchajacych dubstepu to potwierdzi.

Patriota, nie do konca rozumiem co masz na mysli mowiac o Skreamie. Wiadomo, byl remix dla La Roux, swietny moim zdaniem, Ellie pojawila sie na jego plycie. Nie jest to nic zlego dla mnie, wyszly dwa dobre numery. Ma on na koncie jeszcze jakies "grzechy"? Outside the box uznaje za dobra plyte, od razu zaznaczam.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 6 Września 2010, 21:55
No, a Rusko ma jakieś grzechy ?

Póki co kawałki z britney to plany, płyta dobra czy nie dobra, ale grzechem wielkim również nie była.
A co do Skreamam, to chodzi o kwestie porzucenia swojego charakterystycznego brzmienia na rzecz utożsamiania się z obecnymi trendami w muzyce. Ot taki psychofański niedosyt, o którym pisałem wyżej.
Właściwie wszystko moim zdaniem sprowadza się do tego, że obecne produkcje tych panów brzmią po prostu jak jakiś zbiór hitów, nie zaś jak płyta z ciekawym pomysłem i świeżym brzmieniem jak dawniej.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Poniedziałek, 6 Września 2010, 21:57
Rusko miecie całą scene.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 6 Września 2010, 22:10
Tzn nie zrozumiałeś mnie Żwirek do końca, bo nie chodziło mi kasę. Ja się wzniosłem na wyżyny patosu i rozmyślałem raczej o tym, do czego każdy artysta dąży. A wydaje mi się, że chce trafić ze swoją muzyką do jak największej rzeszy ludzi i zmienić grę. Gry nie zmienia się w podziemnych labelach w UK.

Żebym nie wyszedł na komercyjną świnię - wolę chociażby taką Jahovę, niż którykolwiek numer z OMG, wolę to niepokorne, miejskie brzmienie dubstepu, niż jego romanse z popem. No ale uważam za niesprawiedliwe pretensje do muzyka, o to że się rozwija. Może w sumie za bardzo się oddał tej karierze, może powinien wypuszczać równolegle jakieś epki w Sub Soldiers, czy gdzie on ostatnio nagrywał, ale no jeszcze raz - nadarzyła się okazja i byłby głupi, gdyby z niej nie skorzystał.

A co do OMG to nie uważam tego za jakąś totalnie marną płytę. Dubstepu tam jak na lekarstwo, ale fajnie połączenie tej rytmiki z talkboxem. Nie podoba mi się jakoś zbytnio, ale doceniam. Nowy Skream pod względem dubstepowości też nie wypada jakoś świetnie - jakieś minimalistyczne 8bity, trochę jungle/dnb. Oba kolaba z La Roux za to są dowodem na to, że można robić fajne popstepowe numery bez siary.

W skrócie: chętnie posłuchałbym prawilnego dubstepu od Rusko, ale jestem też ciekawy, co wniesie do mainstreamu.
Przy okazji, poleć coś z wcześniejszej dyskografii.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: Poniedziałek, 6 Września 2010, 22:23
100% dundee spoko, teraz zrozumialem o co Ci chodzi. Swietny argument ze zmianiem gry, wszystko jasne. Problemem zawsze niestety bedzie odejscie od poczatkowego brzmienia, dzieki ktoremu zdobyl wielu sluchaczy. W sumie moze lepiej, ze wybral taka droge niz zaczal zjadac wlasny ogon.

Co do wczesniejszych rzeczy to obowiazkowy wydaje sie pierwszy Babylon, ze wspomniana przez Ciebie Jahova (choc najczesciej odtwarzalem Love is real). William H momentami naprawde mnie gniecie, Roma jest spokojniejszym numerem, podobnie jak Acton Dread. Druga czesc Babylon to naprawde mocne dzwieki, moze poza Sound guy... DObry jest Original Cut, uwielbiam pelna wersje Rock Bottom, ktora byla na Our Sound 2.Generalnie jesli znasz jego oraz Caspy Fabriclive to niczym specjalnym nie moge Cie zaskoczyc, sporo numerow Ruska bylo tam uzytych, chyba niemal wiekszosc z rzeczy wydanych na singlach.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Października 2010, 17:09
Ktorys z forumowych vixiarzy jedzie do Berlina 25 listopada zobaczyc skonczona gwiazde dubstepu? Ja tak!

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ]