Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 16 Lipca 2019, 05:03

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Teielte - Homeworkz (2010) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Teielte - Homeworkz (2010)
  Wysłano: Piątek, 3 Września 2010, 19:48
Cytuj:
Obrazek

1. limpid
2. harpghan
3. shempolain
4. nightstep
5. landof never
6. gumbas
7. darkvoices
8. 3 steps

Data premiery: 20.09.2010 (U Know Me Records)

'Homeworkz' to nadchodzący wielkimi krokami debiut Teielte – producenta wychowanego na klasycznym hip-hopie, który zafascynowany współczesną sceną new beats wyprodukował album, obok którego nie można przejść obojętnie. „Światowy poziom” - to najczęściej spotykane określenie wśród osób, które miały już okazję zetknąć się z Homeworkz. Płyta ukaże się we wrześniu (20.09.10) na kompakcie i digitalu. Miks i mastering zrobił Noon, który oficjalnie płytę rekomenduje.

Promomix płyty do przesłuchania tu: http://soundcloud.com/u-know-me-records/teielte-homeworkz-lp-promo

Kilka rekomendacji:
"Materiał Teielete od razu zwrócił moją uwagę rzadko spotykanym w Polsce poziomem produkcji. Aranżacja i dobór dźwięków jest na wysokim poziomie, "rasowa" elektronika. Warto sprawdzić, warto mieć, warto czekać na nowe utwory.."
Mikołaj “Noon” Bugajak (audio-games.pl)

"Teielte jest jednym z niewielu polskich artystów, których utwory regularnie grywam w swojej audycji "Kosmos" w Radiu Roxy. Muzycznie w niczym nie ustępuje najnowszym produkcjom elektroniczno-beatowym z Europy i Stanów, a niektóre wręcz przewyższa. Jego debiutancki album "Homeworkz" można spokojnie położyć na półce obok płyt takich tuzów jak Take, Clonious, czy Flying Lotus. Teielte znakomicie orientuje się w najświeższych trendach, jednak nie stara się nikogo naśladować, tylko tworzy swój własny, oryginalny świat. Trzeba przyznać, że robi to z ogromnymym wyczuciem i wyobraźnią. Myślę, że to tylko kwestia czasu, zanim o młodym producencie z Płocka usłyszy cały świat. Trzymam kciuki!"
Maceo Wyro (Kosmos@Radio Roxy, Warsoul)

"Teielte ukradł mi wiele cennych godzin, ale... wybaczam mu bez cienia złości. Ten album fascynująco przyciąga, wciąga, sprawia człowiekowi kochającemu muzykę mnóstwo radości z wyłapywania kolejnych smaczków. Słychać, że Paweł włożył mnóstwo czasu na to, aby to dopracować, przemyśleć i właśnie takie jest to wydawnictwo - przemyślane, nie pozwalające na to, by puścić go gdzieś w tle do brzdękania. Klasa!."
Andrzej “Calak” Cała (Soulution)

"Muzyka Teielte to dużo szelestów, hałasów, połamanych sampli i perkusjonalii przypominających wirtuozów nowych bitów z Kalifornii... ale w tym przypadku te dźwięki są z Polski. Nie ma czego się bać, mimo że producent eksperymentuje, pozostaje bardzo melodyjny. Jestem dumny, bo Teielte inspiruje się, ale nikogo nie kopiuje. Soon-to-be-big-and-famous-polish-new-beats-producer. Nie mogę doczekać się live-actów!
Sebastian “Sebol” Jóźwiak (sebol.com.pl / Warsoul)

SPOTKANIE PREMIEROWE:
Dodatkowo zapraszam serdecznie 21.09.10 na Chłodną 25, gdzie we współpracy z Forever18 odbędzie się oficjalne spotkanie promocyjne z okazji wydania HOMEWORKZ. Gwoździem programu będzie live-act w wykonaniu Teielte (z wizualizacjami od Sonar Soula, który kończy właśnie klip do singla z Homeworkz). Do spotkania z artystą zapraszamy od 20:00, a wspomniany live-act rozpocznie się o 21:00. Ponadto do kupienia będą świeżutkie, premierowe kompakty HOMEWORKZ oraz winyle naszej funkowej wytwórni Funky Mamas and Papas.

Obrazek

Powrót do góry

Post Re: Teielte - “Homeworkz” CD (2010)
  Wysłano: Sobota, 4 Września 2010, 00:16
jakoś wcale mnie to nie jara próbowałem nawet na siłę się przekonać ale ta melodyczność to dla mnie abstrakcja tutaj... kurewsko to połamane aż za bardzo niekiedy pomysłowo ale... szczerze to nic nadzwyczajnego jak dla mnie

Kiedys sluchalem HH teraz to poza K44 raczej nic mnie nie przekonuje choć nestor niedawno pokazał mi donata - równość i to mi sie spodobało ja ogólnie też duzo muzyki słucham oprócz techno dance disco polo (chodź o tym ciezko powiedzieć muzyka) popu raczej też nie bardzo zalezy co pod pop podciagać. Lubie połączenie takie jak niedawno zrobił korn ze skrilexem

Powrót do góry
a.k.a. Kondzik

Wysłano: środa, 22 Września 2010, 11:51
Recenzja na Popkillerze:

http://www.popkiller.pl/2010-09-21,teie ... z_recenzja

A poniżej płyta do odsłuchu, zaraz się za nią zabieram.

http://teielte.bandcamp.com/

Wideo do "Darkvoicez":

Powrót do góry

Wysłano: środa, 22 Września 2010, 12:00
http://www.youtube.com/watch?v=Ei2j50YBJ1I

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 30 Września 2010, 15:10
"Darkvoicez" mnie zachęciło, dobre słowa o materiale również, więc odpuściłem sluchanie na bandcampie i kupiłem w ciemno. Ktoś z was też zakupił i już dostał swoją sztukę? Nie mówię o promosach...

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: Czwartek, 30 Września 2010, 15:50
dla mnie to strasznie biedne, czasami wręcz kakofoniczne gówno i zastanawiam się, w której dupie noon miał wtedy uszy

Kiedys sluchalem HH teraz to poza K44 raczej nic mnie nie przekonuje choć nestor niedawno pokazał mi donata - równość i to mi sie spodobało ja ogólnie też duzo muzyki słucham oprócz techno dance disco polo (chodź o tym ciezko powiedzieć muzyka) popu raczej też nie bardzo zalezy co pod pop podciagać. Lubie połączenie takie jak niedawno zrobił korn ze skrilexem

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 30 Września 2010, 17:43
Jeszcze niedawno to samo mówiłem o FlyLo, a dziś słuchając Cosmogrammy chciałbym móc się ugryźć wtedy w język, więc może dla bezpieczeństwa zedytuj posta ;)
A tak serio, to nie to żebym porównywał wirtuozerię Lotusa do nieznanego polskiego producenta, ale inspiracje tym pierwszym słychać już w samym singlu Teielte - skojarzenia są mimowolne. Jak pisałem, płyty jeszcze nie słuchałem, ale dokładnie pamiętam, co sobie myślałem, słuchając na początku Los Angeles, przeczytawszy te peany recenzenckie. Dla mnie to była kakofonia, a zachwyty w recenzjach - snobstwo i próba wykreowania sobie innego od reszty pupila. A wystarczyło dać się trochę pochłonąć tym lotusowym wygrzewom.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 1 Października 2010, 16:05
Dzisiaj otrzymałem. Kozacka płyta. Nie wiem gdzie kurwa trzeba mieć uszy, żeby stwierdzić inaczej i podejrzewać Noona o 'heading' analny. Zajebiste brzmienie. Szkoda, że puścili to na CD, a nie wosku. Jaram się mocno!

PŁYTY NA SPRZEDAŻ

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Wysłano: Piątek, 1 Października 2010, 20:09
Właaaaaaśnie. Dziwny ruch ze strony junoumi - wydawać to na CD (w dodatku słabej jakości). Aż się prosi, żeby tego z wosku słuchać. A fakt uderzania na obce rynki jest kolejnym argumentem. Widziałbym to w jakimś ładnie wykończonym sleevie. No ale może nie było funduszy. W każdym razie jaram się mocno samą muzyką. Fajnie, że ktoś tu nadąża za resztą świata - nie mamy się, czego wstydzić dzięki temu.

Nie słyszę jakichś nieprzyswajalnych dla ucha dźwięków, o których mowa wyżej. Powiedziałbym nawet, że album powinien przypaść do gustu fanom hiphopu, którym nie są obce pozycje z Ninja Tune/Def Jux (przypuszczam też, że instrumentalne rzeczy z Anticonu brzmią podobnie, ale nigdy nie miałem okazji sprawdzić). Fajne jest też to, że ma się wrażenie, że już się coś podobnego wcześniej słyszało, ale ja przynajmniej nie mogę wskazać jednej ksywki (co groziłoby zarzutami o kserze). Naturalnie przychodzi mi do głowy FlyLo (przez różne przeszkadzajki typu stukające butelki i odgłos otwierania pepsi), ale też Martyn (rytmika), Take (basy i elektryka)... Jarałbym się, gdyby prawa podkupił jakiś Brainfeeder i wydał to ładnie na winylu, bo materiał na to zasługuje. Duża rzecz

"3 steps" FTW!

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 11 Października 2010, 17:51
Ten album to istna masakra. Dziś dostałem i jest świetny! Dawno nie słyszałem czegoś tak rewelacyjnego na polskiej scenie elektronicznej. Flety, butelki, sample z novi singers, dubstepowe basy i jakoś wszystko ładnie się zgrywa. Poezja.

Powrót do góry

Post Re: Teielte - Homeworkz (2010)
  Wysłano: środa, 13 Października 2010, 20:36
Teielte zbiera głosy na swój remix kawałka Gonjasufi

http://remix.sufisays.com/203

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Czwartek, 14 Października 2010, 11:27
świetna płyta, świetny remix

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 14 Października 2010, 12:41
słuchałem singla i daje radę, na pewno sprawdzę cały album, jak uda się gdzieś dorwać.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 26 Października 2010, 23:07
świetna płyta.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 27 Października 2010, 07:03
Dobra płyta, ale dużo przed nim jeszcze. Za bardzo chaotyczna przede wszystkim. Nie żałuję kasy, ale po secie przed milkiem spodziewałem się czegoś lepszego. Bywa lepiej, bywa gorzej

--
sprzedam problem winyle i kompakty oraz inne drogie płyty w tanich cenach
zapraszam do działu giełda winyl i giełda cd
data: 17 KWI 2019

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Czwartek, 11 Listopada 2010, 22:23
Jak dla mnie materiał jest nierówny. Kilka kawałków mnie wręcz zachwyca, a przy kilku to tylko czekam aż się skończą, bo zahaczają o kakofonię (jakieś dziwne zestawienia dźwięków, które do siebie nie pasują, ale może takie odczucia to kwestia tego, że niespecjalnie znam się na takiej muzyce i stylistyce). Ogólnie na plus, ciekawy album i czekam co zrobi w przyszłości.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 12 Grudnia 2010, 23:23
nie wiecie , czy można to jeszcze kupić normalnie ?

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Grudnia 2010, 13:09
morvua napisał(a):
nie wiecie , czy można to jeszcze kupić normalnie ?

jest w SideOne jeszcze.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na discogs profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 13 Grudnia 2010, 18:09
a jeśli nie sideone to napisz do U know me records, ja niedawno zamówiłem

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Grudnia 2010, 18:41
ok dzięki za pomoc,chociaż na razie ten album jest na dalszej pozycji na liście "wanted"

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona