Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 16 Lipca 2019, 05:05

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Fredrik - Trilogi (2010) 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Fredrik - Trilogi (2010)
  Wysłano: Piątek, 23 Lipca 2010, 01:22
Obrazek

Track List:
1. Vinterbarn (4:17):
2. Milo (5:01):
3. Den Sista Fabriken (3:18)
4. Holm ( 4:06)
5. Vanmyren (3:48)
6. Ava (4:23)
7. Flax (3:31)
8. Under Vattenverket (2:53)
9. Ner (5:04)
10. Tretusen Violer (0:42)
11. Viskra (3:12):
12. Locked in the Basement (6:03)
13. Omberg (3:43)

Cytuj:
While The LK has a quite electronic pop-sound with acoustic elements, Fredrik’s sound is acoustic with electronic elements. The songs have a variety of instruments, – strings, horns, guitars, piano, bells, music boxes, humming, howling and quite subtle electronics, – and it gives me a feeling of a folk-album instead of an electronic album. On top of this is Fredrik Hultin’s smooth and soothing vocals, and a lot of beauty.

“Trilogi” is not an easy album, – it demands the listeners attention, – but it doesn’t feel complex or difficult. It’s very melodic and full of warm harmonies, but there’s so much to discover here, and to get the most out of the album, you just HAVE to listen. The lyrics are in English, but most of the titles are Swedish.

aż dziwie się, że nie było tutaj tematu o tym albumie..świetność!
wydaje mi się, że tylko Astrei wymienił ten album w swojej czołówce tegorocznych albumów.. (dziwne bo ten album powinien przewijać się w takich 'prywatnych rankingach' nieco częściej!) do tematu dodalem ich trzy klipy, ktore bardzo mi sie podobaja, biorac pod uwage sprzet tak jak i pomysly jakie na nie mieli.. 'viskra' podobala mi sie juz od pierwszego odsluchu, ogolnie jest to mocny, rowny i spojny album..ale co ja bede gadal.. sprawdzać to..

mówta co chceta, ale dla mnie jest to ścisła czołówka albumów wypuszczonych w tym roku..

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Post Re: Fredrik - Trilogi (2010)
  Wysłano: Sobota, 24 Lipca 2010, 00:19
świetny jest ten album, w pełni się z tym zgadzam. po odsłuchu pierwszym moim skojarzeniem był Bibio, potem jednak doszedłem do wniosku, że to raczej złe skojarzenie (edit: w sumie biorąc pod uwagę 'Fi' to nie takie złe, ale chodziło mi o ten rok) :mrgreen: - polecisz jakieś podobne płyty w tym klimacie?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Post Re: Fredrik - Trilogi (2010)
  Wysłano: Sobota, 24 Lipca 2010, 10:29
Ner i Holm to moi faworyci, czołówka roku, proste.

@essaywhuman?

sprawdź Hood - Outside Closer oraz Hood - Cold House, jeszcze Bracken - We Know About The Need

jak sobie jeszcze coś przypomnę to Ci wypiszę.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ]