Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 10 Grudnia 2018, 18:21

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Hudson Mohawke 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Hudson Mohawke
  Wysłano: Sobota, 18 Października 2008, 04:07
Temat o jednym z bardziej utalentowanych producentow mlodego pokolenia pochodzacym ze.. Szkocji/Glasgow :)
1/2 Heralds of Change (min fantastyczny utwor 'Show You' Oddisee z plyty 'Foot in the door')
Niedawno podpisal kontrakt z brytyjska wytwornia Warp, znana milosnikom muzyki elektronicznej i szykuje sie do wydania debiutanckiego albumu w 2009 roku, (czekam, jak na nic innego w tej chwili)
To co wyczynia jest nieprawdopodobne.
Sposob w jaki tnie sample, miesza dzwieki, brzmienia, tworzac kolaze, niejednokrotnie z pozornie niepasujacych do siebie elementow, zaskakuje, szokuje.
Tworzy w sposob z jakim sie jeszcze nie spotkalem.
Osobiscie, gdy sluchalem pierwszy raz mixtape'u z jego bitami nie wiedzialem co jest grane - jedno wielkie 'wtf'.
Nie wszystkie jego utwory mi podchodza, ale jest pare perelek.

Polecam sprawdzic jego myspace - http://www.myspace.com/hudsonmo
szczegolnie pierwszy kawalek 'Velvet peel', a jesli przypadnie wam do gustu to rozejzyjcie sie za mixtape z jego bitami - Hudson Mohawke 'Hudson Heeters Vol.1 '
(a na nim min kapitalne 'Star of a Story','Polkadot Blues' i kilka innych) link ewentualnie na priv'a, ale nie bywam czesto, wiec nie obiecuje ze od razu podesle.

Warto go miec na oku!

Powrót do góry
アドミン

Post Re: Hudson Mohawke
  Wysłano: Poniedziałek, 1 Grudnia 2008, 22:33
No proszę, jakimś sposobem ominąłem ten temat, choć prawdą jest, że ostatnio mniej czasu mam na foruming.

Hudson Mo jest dobrym młodym graczem, już teraz zyskał sobie spore uznanie w pewnych kręgach słuchaczy, ale wg. mnie hype na niego będzie jeszcze większy za rok-dwa. Heralds of Change się jaram, przyznam, że znam jedynie z próbek na stronach sklepów, ale dla mnie wystarczające przekonujące były by już 2 ich winyle leciały do mnie pocztą :D Hudsona solo za dużo nie słyszałem, ale jak słyszałem to wrażenie pozostawia chłopak MOCNE.

Z jego ostatnich dokonań to jaram się remiksem do kawałka "Strike First!" Taza Buckfastera. Numer ten można znaleźć na kompilacji 'New Worlds' której autorami są Jay Scarlett i label Circulations (polecam całość swoją drogą). Mogę wrzucić mp3 jak ktoś reflektuje;)

Oprócz tego niedawno wyszła siódemka wytłoczona przez All City Records, z 3 numerami od Mohawke:

Obrazek

[odsłuch]

Choć po ich sprawdzeniu, nie wiem czy we właściwym dziale piszemy;) Ale no, na pewno będę śledził gościa.

I zdecydowanie chcę sprawdzić ten mixtape, o którym pisałeś!

5.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: Wtorek, 2 Grudnia 2008, 00:29
zin napisał(a):

Ze swojej strony, odnośnie tej serii polecam to:

Cytuj:
Onra - #7 of 7 from French beatmaker Onra is a double sided dose of French bruk hip hop soul with a nod to the East. The young Parisian is already 2 LP’s deep - his incredible 2007 Chinoiseries LP is paid homage to Far Eastern pop music with beats plucked from Vietnamese records picked up on holidays. Alongside Quetzal he has released two “Tribute” EPs which layered soul samples with a hip hop backbone. As if that’s not enough he has just released his second solo LP - “1.0.8” which again looks across the globe for its inspiration, made up of Indian samples. So start diggin for Onra’s All City Beatstrumental series with the lush “My Comet” and flip side “Shhhhhhh”.

Obrazek

Powrót do góry
アドミン

Wysłano: Wtorek, 2 Grudnia 2008, 04:45
Dzięki za mixtape wildside!

Ja teraz jeszcze znalazłem jego mix z audycji w radiu BBC1 u Mary Anne Hobbs.

DOWNLOAD: http://www.sendspace.com/file/go8167

Tracklista wygląda tak:

Aardvarck – ‘Water’ (Nod Navigators)
Mammal Ft Chris Brown/TPain – ‘Kiss Kiss’ (Mo Twrk)
Hudson Mo – ‘Zo0o0m’ (unreleased 2006)
Hudson Mo – ‘Open Lock’ (unreleased 2005)
Heralds of Change (Hudson Mo & Mike Slott) – ‘Work That’ (All City Records)
Hudson Mo – ‘Girders loop’ (unreleased 2007)
Hudson Mo – ‘Returning’ (Unreleased 2007)
Hudson Mo – ‘Dip It Low’ (unreleased 2007)
Hudson Mo – ‘Sequon loop’ (unreleased 2006)
Nas ft Keri Hilson – ‘Hero Instrumental’
MonoPoly – ‘MS20’
American Men – ‘Cool Snake’
James Pants – ‘Blowjob’
Damfunk – ‘Thank You’
Mike Slott – ‘Sumz’ (unreleased 2008)
Hudson Mo – ‘Polkadot Blues’ (Warp)
Harmonic 313 – ‘El n Kat rough mixx’
Hudson Mo – ‘Spotted’ intro
Hudson Mo – ‘Butterfat’ (unreleased 2007)
Rustie/Joker – ‘Play Doe’
Hudson Mo – ‘500 loop’
Heralds of Change – ‘Bopgunn’ (All City)
Hudson Mo – ‘YoNard’ (Warp)

Dobre!

Sebol - tej serii 7x7 od All City należy się chyba oddzielny temat :) Onra jest dobrym producentem, sam mam album The Big Payback na półce i zakupu nie żałuję, choć z tego co pamiętam jak odsłuchiwałem próbki tej siódemki to jakoś nie zapadła mi w pamięć...

Ale wracając do Hudsona, to oprócz wspomnianego mixu wydał też inny singiel:

Obrazek

A1. Ooops!
A2. Come Get It
B1. Jelly N Jam
B2. Still On It

Którego nie słyszałem, ale niedługo sobie posłucham [if you know what I mean] :wink:

Jakby co to tutaj znalazłem jeszcze kopię do kupienia.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: Wtorek, 2 Grudnia 2008, 09:38
zin napisał(a):

Sebol - tej serii 7x7 od All City należy się chyba oddzielny temat :) Onra jest dobrym producentem, sam mam album The Big Payback na półce i zakupu nie żałuję, choć z tego co pamiętam jak odsłuchiwałem próbki tej siódemki to jakoś nie zapadła mi w pamięć...

No właśnie... The Big Payback nie miałem okazji słyszeć, ale słuchałem Chinoseries, albumu który został wyprodukowany z sampli Vietnamsko-Chińskich... ciekawe przedsiewizięcie, ale wracając do 7" to słuchałem strony A: i jest zajebista - mocno Post-Dillowska, ale Onra daje tam dużo z siebie, mam na myśli kawałek "On Comet"... polecam.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Grudnia 2008, 00:58
Nie ma za co zin, z mojej strony dzieki za udostepnienie mixu z audycji.
Może w ogole ten temat powinien zostac przekształcony w 'future sound of hip-hop'?;)
Sebol- 'On Comet' absolutnie rewelacyjny kawałek, szkoda ze ten ze strony b jest niestrawny (dla mnie osobiscie)
Z tej serii wyroznia sie jeszcze Mike Slott (on ma chyba teraz jakis wspolny projekt z Flying Lotus'em?)
Jesli mowa o Big Payback, to z kolei warto zwrocic uwage na malutka wytwornie ktora to wydala- Circulations JP i.. pewnie wy (zin,sebol) slyszeliscie/sprawdzaliscie, ale jesli ktos postronny przeglada ten temat, to polecam trio japonskich producentow Super Smoky Soul (LP w 2007 roku i EP wydane przez Jazzy Sport w tym roku) oraz Afta-1 -> REWELACJA, mysle ze fani Jarrel'a nie beda zawiedzeni(a sporo ich tu).

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Grudnia 2008, 09:51
wildside napisał(a):
Nie ma za co zin, z mojej strony dzieki za udostepnienie mixu z audycji.
Może w ogole ten temat powinien zostac przekształcony w 'future sound of hip-hop'?;)
Sebol- 'On Comet' absolutnie rewelacyjny kawałek, szkoda ze ten ze strony b jest niestrawny (dla mnie osobiscie)
Z tej serii wyroznia sie jeszcze Mike Slott (on ma chyba teraz jakis wspolny projekt z Flying Lotus'em?)
Jesli mowa o Big Payback, to z kolei warto zwrocic uwage na malutka wytwornie ktora to wydala- Circulations JP i.. pewnie wy (zin,sebol) slyszeliscie/sprawdzaliscie, ale jesli ktos postronny przeglada ten temat, to polecam trio japonskich producentow Super Smoky Soul (LP w 2007 roku i EP wydane przez Jazzy Sport w tym roku) oraz Afta-1 -> REWELACJA, mysle ze fani Jarrel'a nie beda zawiedzeni(a sporo ich tu).

No właśnie strony B nie słyszałem... Apropo Flying Lotusa, ten koleś w tym roku zrobił klasyk dla Warp'a myśle że ludzie bedą do tego podchodzić jak do Madvilllain, albo do Entroducing Shadowa, tylko czy jesteśmy gotowi na to brzmienie? Pewnie ludzie zrozumieją Los Angeles... Sam jaram się coraz bardziej z każdym odsłuchem... ciekawa rzecz pierwsza EPKa ktora ukazala sie w 2000 egzemplarzy juz dawno sie wyprzedala chyba warto juz teraz nabyć 2 i 3, bo pierwsza kosztuje blisko 50E na discogs chociaż ceny sie wahaja. Jeśli chodzi o Super Smoky Soul... słyszałem kilka ich produkcji pojedyńczych i musze poszukać czegoś więcej... Dlatego też jak znajdziecie to co znajduje się tutaj to poprosił bym o PM:
http://www.freshselects.net/newworlds
Przy okazji jest tam nowy Joint od SA-RA (heavyweight soulsters - uwielbiam to okreslenie na nich :P)

Afta-1 - również polecam, koleś robi dobre bity... poszukajcie sobie The Beauty Created - nowy album Jessyego Boykinsa III jeśli lubicie soul (eksperymentalny). Jest tam track jego produkcji pt: Connected z Theleoniusem Londonem i Keysem. Kozak,

Od siebie z takich ciekawszych producentów o którch pojerzewam że będzie głośno to SamiYam...

Fajny wątek się robi ;P - jestem też za zmianą nazwy.

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Grudnia 2008, 11:57
ja na przykład wczoraj byłem w szoniu jak usłyszałem flying lotus na 3 w radiu co prawda tam co chyba 2 tygodnie jest taka audycja o elektronice wlasnie ale mimo wszystko i bardzo chwalili i min dyskusja na otwieranie sie na muzyke ktorej nie do konca sie rozumie

Powrót do góry
アドミン

Wysłano: Poniedziałek, 9 Lutego 2009, 02:10
Hudson Mohawke - Valentines Slow Jams
http://s3.amazonaws.com/luckymedia/11Va ... owJams.mp3

jak chcecie mieć* pannę na walentynki to puścicie tego HudMo w tle przy kolacji. oldskulowy balladowy lukier on the mix!

*dostać głowę, if u know what i mean;)

Powrót do góry
アドミン

Wysłano: środa, 17 Czerwca 2009, 22:08
kurwa jego bit na "Astormsacomin" Declaima niszszszszszczy

Hudson MOOOOOOOOOOOOOOO

Powrót do góry
admin

Wysłano: środa, 17 Czerwca 2009, 22:28
Grabiszczy 10 grudnia 2008 napisał(a):
Brawa dla Georgii za Wax i War, brawa dla Hudsona Mohawka (who the fuck?)

A tu proszę :wink:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
アドミン

Wysłano: środa, 17 Czerwca 2009, 23:01
ale i tak najlepszy numer Hudsona to jest "ZooO00oO0m"
http://www.youtube.com/watch?v=etkl1FXO60A

brzmi jakby Mo po miesiącu pobytu w Arkham Asylum dopadł się bitmaszyny. chore

Powrót do góry
admin

Wysłano: środa, 17 Czerwca 2009, 23:17
Dobre. Dlaczego "Polyfolk Dance EP" tak nie brzmi? Po Declaimie spodziewałem się bóg wie czego, a tu lipa...

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 18 Czerwca 2009, 10:11
Też mi właśnie nie wchodzi kompletnie ten Polyfolk Dance. Fajna okładka tylko ;]

Ale ten Zoom rozpierdol. Zajebistość mocna.

PŁYTY NA SPRZEDAŻ

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Wysłano: Czwartek, 3 Grudnia 2009, 03:23
ktos juz przesluchal ostatni bbc essential mix hudsona?
http://www.bbc.co.uk/programmes/b00nybym
nie chce mi sie sprawdzac na razie ale tracklista wyglada chyba ciekawie, sporo unreleased

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 3 Grudnia 2009, 06:56
świetne produkcje,
jeśli chodzi o cd to można kupić tylko "Polyfolk Dance EP" i "Butter" tak?

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Czwartek, 3 Grudnia 2009, 15:28
Kozackie to "Zoom", nie sprawdzałem wcześniej. Ale i tak jak dla mnie "Overnight" jest jego produkcją nr 1.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 6 Grudnia 2009, 02:52
Nie wiem czy nie spalę się przez ignorancje teraz, bo przyznam, że słyszałem tylko 'Butter' i jeśli wykonał wielostopniowy obrót stylistyczny to moje pytanie może być bez sensu. Wiem, że twórczość typa podciągana jest czasem pod 'instrumental hip-hop' i chciałem spytać - czemu? Moim zdaniem 'inna muzyka' to słuszny dział raczej. Nie jaram się btw, wcale.

Powrót do góry
アドミン

Wysłano: Niedziela, 6 Grudnia 2009, 03:04
Bo to jest instrumentalny hip-hop ? Tak jak i jest to również future r'n'b, broken/breakbeat, glitchy experimental electronics, bass music, nazwij jak chcesz. I nie ważne jak daleko zajdą jego przyszłe produkcje, Hudson ma korzenie w hip-hopie. Poszukaj sobie na necie epek Heralds Of Change (zwłaszcza Sittin' On The Side oraz Show You), tam sprawdzisz, jak np. Mudd oraz Unknown ujarzmili bestię w "Rock With You" - z większością podkładów "the new beat generation" tak właśnie jest - słyszysz pierwszy raz to się zastanawiasz "jaki hip-hop, wtf??", ale wrzuć na taki beat rapera, to mamy śliczny przykład eksperymentalnego hip-hopu... No, ale produkcje Heralds Of Change właśnie są o wiele bardziej "HIP-HOP" niż to co słyszałeś na "Butter" ;)

Btw. kocham beat do "Show You", zrobił go właśnie Hudson...

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 6 Grudnia 2009, 03:44
Już ściągam.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]