Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 16 Lutego 2019, 06:39

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Architeq - Gold + Green (2009) 
Autor Wiadomość
アドミン

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Architeq - Gold + Green (2009)
  Wysłano: Sobota, 12 Września 2009, 17:51
Obrazek

01. Twilight
02. Krakatoa
03. Nothing (feat. Junior Williams)
04. Into The Cosmos
05. Dark Matter (An Interlude)
06. Babylon
07. Spinning Plates (feat. Angéle David-Gillou)
08. Odyssey
09. Sleeping Bear Lament*
10. Meteorite Shower (An Interlude)
11. Mind Games (feat. Ilija Rudman)
12. Fox Tails
13. Birds of Prey
14. Birds of Dub (Version)

(* = Not included on 2x12" Vinyl)

http://www.myspace.com/architeq

Najpierw była udana EPka "Birds Of Prey", potem za jej przerobienie wzięli się m.in. Fulgeance i James Pants, a teraz dostajemy od Architeq'a długogrający debiut. Album dzisiaj zamówiłem na juno.co.uk, mam nadzieję, że w poniedziałek, a najpóźniej we wtorek będę mógł go posłuchać. Z tego co do tej pory czytałem to same pozytywne opinie.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW
アドミン

Post Re: Architeq - Gold + Green (2009)
  Wysłano: Sobota, 27 Listopada 2010, 21:37
W sumie nigdy nie podbiłem tego tematu z opinią na temat tego krążka, to pora chyba nadrobić zaległości. A warto się zainteresować "Gold + Green" z dwóch powodów. Pierwszy to fakt, że jest to album cholernie dobry, równy, spójny i świeży. Drugim powodem jest fakt samego procesu nagrywania tej płyty - Architeq, jeszcze przed "Cosmogrammą" Lotusa, pokazał, że da się nagrywać niedającą się zaszufladkować elektronikę z wajbem żywego bandu. Na większości instrumentów na tym albumie zagrał sam autor (klawisze, bass, gitara), jedynie na perkusji i bębnach wspomogli go Jerome Tcherneyan oraz Scott Donald, zaś w chyba najjaśniej świecącym utworze "Odyssey" na klarnecie zagrał Etmo (udzielający się również w jazzowo-funkowej improwizacji "Babylon" na saksie). Zresztą Sam (bo tak nazywa się Architeq) wspominał nie raz, że nie używa samplera, i żywe brzmienie to jest to do czego dąży tworząc. Oprócz tej garstki znakomicie wywiązujących się ze swojej pracy muzyków, na albumie pojawiają się wokaliści. O ile ich imiona za wiele mi nie mówiły przy pierwszych oględzinach tracklisty, tak po pierwszym przesłuchaniu należy im bić brawo na stojąco, bo ich kontrybucja do finalnego brzmienia płyty jest znakomita - w idealnych proporcjach dopełniają kompozycje Archteqa. Jak już wspomniałem, "Gold + Green" jest bardzo trudnym do sklasyfikowania albumem. Na pewno nie wyrządzimy mu szkody stawiając go na półce obok takich płyt jak "Los Angeles", "Drift" czy chociażby tegoroczny "Only Mountain". Z drugiej strony można by go również wrzucać do jednego worka z twórczością Massive Attack, Cro-Magnon czy Dam-Funka. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że mając te wszystkie dubowo, funkowo, trip-hopowo, hip-hopowe inspiracje, krążek od początku do końca brzmi jak przemyślana całość. I to czyni go jedną z najciekawszych pozycji zeszłego roku.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW

Post Re: Architeq - Gold + Green (2009)
  Wysłano: Sobota, 27 Listopada 2010, 23:39
Podejrzałem na myspace Dark Matter i całkiem ciekawe, niedługo obadam.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ]