Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 24 Września 2018, 02:28

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Jak wysyłacie płyty? 
Autor Wiadomość
アドミン

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Jak wysyłacie płyty?
  Wysłano: Wtorek, 24 Kwietnia 2018, 13:10
Chcę sprzedać swoją kolekcję, jak najlepiej wysyłać, w co pakować, jak najtaniej i najbezpieczniej, etc.

Dajcie rekomendacje :>

Jak najlepiej pojedyńczą płytę wysłać (i za ile)?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW

Post Re: Jak wysyłacie płyty?
  Wysłano: Wtorek, 24 Kwietnia 2018, 13:20
pojdeyncze wsadzalem do koperty z folią bąbelkową i jeszcze wsadzałem tam dodatkowo osobno folię. kolekcje to pewnie karton i w duużo folii, co by nie latało nic

ja tak wysyłałem i nigdy nic się nie stało, ale najwięcej wysyłałem z 10 bodajże

Powrót do góry
admin

Wysłano: Wtorek, 24 Kwietnia 2018, 13:22
Musisz kupić sejf, włożyć do niego owinięte w kożuch płyty, a potem nadać go w Paczkomacie. Co to za pytanie w ogóle, chłopie? :)

Ale zakładając, że pytasz poważnie, to pojedynczą płytę pakujesz w dedykowaną kopertę bąbelkową (ew. do środka dokładasz dwa kawałki tektury) i wysyłasz poleconym ekonomicznym za 5,20 zł. Taniej się nie da, jeśli ma być tracking przesyłki. Większe i cięższe rzeczy paczką ekonomiczną. Żeby płyty się nie obijały, wolne miejsca wypychasz może nie kożuchem, ale np. zmiętymi gazetami.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
アドミン

Wysłano: Wtorek, 24 Kwietnia 2018, 13:27
Grabiszczy napisał(a):
Musisz kupić sejf, włożyć do niego owinięte w kożuch płyty, a potem nadać go w Paczkomacie. Co to za pytanie w ogóle, chłopie? :)

Ale zakładając, że pytasz poważnie, to pojedynczą płytę pakujesz w dedykowaną kopertę bąbelkową (ew. do środka dokładasz dwa kawałki tektury) i wysyłasz poleconym ekonomicznym za 5,20 zł. Taniej się nie da, jeśli ma być tracking przesyłki. Większe i cięższe rzeczy paczką ekonomiczną. Żeby płyty się nie obijały, wolne miejsca wypychasz może nie kożuchem, ale np. zmiętymi gazetami.

w Polsce nie ogarniam wysyłek płyt od lat, także nie wiem czy przez Pocztę Polską ludzie wysyłają czy przez inne opcje, dlatego pytanie :)

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: środa, 25 Kwietnia 2018, 17:28
Tak jak Grabiszczy powiedział. Chociaż różnica między ekonomicznym, a poleconym wynosi 20 groszy.
Pojedyncze płyty wrzucam w kopertę bąbelkową i zazwyczaj wystarcza.

Co do kolekcji, jeżeli masz jakieś ciekawe płyty z zagranicznym rapem to możesz wysłać mi listę na PW, chętnie sprawdzę co tam masz.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 29 Kwietnia 2018, 13:58
Grabiszczy napisał(a):
Co to za pytanie w ogóle, chłopie? :)

Bardzo dobre, znam wiele osób które jak wysyłały płyty to dochodziły rozwalone. Ba, mogę nawet powiedzieć że niektórzy raperzy nie umieją wysyłać swoich płyt, kilka sytuacji w których przyszło mi pęknięte pudełko od płyty mógłbym przytoczyć.

Ale odnośnie samego tematu, ja czasem albo folia bąbelkowa, albo płytę wsadzam między dwa kawałki kartonu, dopiero wtedy wysyłka (z doświadczenia wiem, że pani na poczcie lubi pierdolnąć pieczątką, efekty są różne niestety). Ew. jak wysyłam coś droższego to polecam w kuriera zainwestować, DPD 15zł.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Niedziela, 29 Kwietnia 2018, 15:23
Nigdy w zyciu płyt kurierem nie wysyłajcie. Oni tam napierdalają paczkami, w ogóle nie patrzą. Kurierem to tylko duże przedmioty warto. Ja wysyłam pocztą w bąbelkowej czasem wrzucę tektury trochę, a jak jewel to owijam podwójnie bąbelkową, i jeszcze nigdy ode mnie nic uszkodzonego nie dotarło. A i jeszcze pobraniem to pocztą szybciej kasa wpływa niż kurierem, także też plus
.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
Ӎλ¥ɮΔ¢Ĥ

Wysłano: Poniedziałek, 30 Kwietnia 2018, 10:46
Sama koperta bąbelkowa to nic. Zdarzało mi się dostać tak zapakowane albumy i opakowania były popękane. Najlepiej małe pudełko kartonowe (coś w tym stylu), a w środku płyta dobrze owinięta (nie jeden raz) folią bąbelkową. Wtedy ma szanse przetrwać transport i dostarczenie do nadawcy.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 25 Maja 2018, 14:24
tomek8927 napisał(a):
Nigdy w zyciu płyt kurierem nie wysyłajcie. Oni tam napierdalają paczkami, w ogóle nie patrzą. Kurierem to tylko duże przedmioty warto. Ja wysyłam pocztą w bąbelkowej czasem wrzucę tektury trochę, a jak jewel to owijam podwójnie bąbelkową, i jeszcze nigdy ode mnie nic uszkodzonego nie dotarło. A i jeszcze pobraniem to pocztą szybciej kasa wpływa niż kurierem, także też plus
.

A myślisz, że na sortowniach te paczki z poczty są jakoś specjalnie traktowane? xd
Wszystko co jest małych gabarytów jest rzucane byle jak ;d

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 7 Sierpnia 2018, 20:51
Koperta bąbelkowa, lub jakiś kartonik do więcej płyt i owijam w folie babelkowa i upycham jakieś papiery zgniecione.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 7 Sierpnia 2018, 20:52
Dokładnie, kiedyś pracowałem w firmie kurierskiej. W magazynie koperty latają jak freesbee.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ]