Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 21 Września 2017, 11:30

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Off the record... 
Autor Wiadomość
admin

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Gramofony.
  Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2016, 21:07
smallec napisał(a):
Krüger&Matz (aka Lechpol) to marketingowo faktycznie wysoka półka. Nie zaniedbują również marketingu w sieci zatrudniając ludzi, którzy robią im pozytywny pijar. Chciałbym usłyszeć i ocenić. Niestety poważne sklepy hi-fi nie oferują tego sprzętu. Jestem ciekawy czy będzie podobnie jak ze znakomitymi chińczykami od Microlabu czy może jest to przereklamowany sprzęt.
Panowie, umówmy się, poważny sprzęt hi-fi kosztuje dziesiątki tysięcy, i nie jest nim ani Krüger&Matz, ani Pearl za 800zł od kolumny. Osobną kwestią jest, że do takiego sprzętu trzeba mieć płyty odpowiednio przystosowane żeby wykorzystać jego możliwości. A takimi z pewnością nie są płyty z naszego gatunku, często mixowane/masterowane w warunkach domowych. Słuchanie rapu na audiofilskim sprzęcie mija się po prostu z celem.

Sopel808 napisał(a):
Jeżeli owe kolumny potrafią wykorzystać trójdrożność, nie tylko ograniczając pasma(co generuje zapewne "widowiskowe" basy i oddzielone tony) na dane głośniki, to bardzo dobrze.
Oj basy był widowiskowe, nie "widowiskowe", uwierz na słowo. W sumie to aż się trochę zdziwiłem, że grają aż tak dobrze, za takie pieniądze.

Sopel808 napisał(a):
Edit: Dla mnie kiepskim porównaniem jest przystawianie firmy "od wszystkiego" do prawdziwej firmy audio zdobywającej nagrody(nawet w przypadku taniego modelu Pearl 25) na światowych imprezach Hi-Fi/Hi-End.
Nie wiem czy Krüger&Matz jest firmą od wszystkiego, czy też nie. Wiem, że mają dość szeroki asortyment ale nie śledzę tego i nie wiem na jakim poziomie kształtują się ich produkty. Mówię tutaj tylko o tych jednych konkretnych kolumnach.

Sopel808 napisał(a):
PS Do czego podpięty odsłuchałeś owy model? Kolumny to połowa sukcesu.
Do wzmacniacza stereo Krüger&Matz, dokładnego modelu nie pamiętam.

PATRONATY SLG:

AprAxjA - Nie Będzie Tego Na Żadnej Płycie

Nawaj/Barto'cut12 - Za Dnia Marnuję Talent

Spinache - REALITY

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2016, 23:08
Żaden wzmacniacz, ani zestaw Krüger&Matz nigdy nie będzie brany pod uwagę w żadnym szanującym się sklepie audio. Tyczy się to również kolumn. Spróbuj zapytać jakiegokolwiek sprzedawcę Hi-Fi o powyższego chińczyka; Albo Cię wyśmieje, albo nie będzie świadom faktu, iż firma robiąca: telefony, tablety, klawiatury i pewnie jeszcze wszelki inny możliwy szmelc potrafi stworzyć sprzęt chociażby w 50% przypominający jakością nawet wspomnianą przeze mnie firmę Pylon Audio. Próbujesz przekonać mnie do jakiejś dziwnej racji, która wcale nie znajduje podstaw w rzeczywistości.

Stwierdzając, że zestaw kolumn Krüger&Matz, gra dobrze ze wzmacniaczem Krüger&Matz, pogrążasz się w tutejszym temacie. Chyba brakuje Ci kontaktu z dobrym jakościowo sprzętem, lub akurat podczas tamtego testu miałeś kiepski dzień.

Co do rapu na Hi-Fi. Włączając SchoolBoya nie czuję niczego, co mogłoby mnie zrazić do słuchania muzyki cyfrowej, np. z CD. Chyba, że masz na uwadze wiele polskich płyt nagrywanych Bóg wie w jakich warunkach. Wracając, jakość jest w pełni zadowalająca i nie odbiega znacząco od formatów analogowych. Są różnice, których nie da się ukryć; mój sprzęt również ogranicza jakość muzyki - na 100%, ale nie jest to rażące, czy w jakiś sposób ujmujące.

Na dobry dźwięk składa się masa czynników... układ pomieszczenia, odpowiednie dopasowanie do metrażu, odpowiednie dopasowanie do gatunku muzyki, tak jak i wspomniałeś - odpowiednie nagranie i pewnie jeszcze wiele innych kwestii (jak chociażby wygłuszanie ścian w droższych wariantach). Tylko... nie wariujmy :) Nie skreślajmy,więcej szukajmy, czytajmy, dowiadujmy się i trafiajmy na porządny sprzęt w dobrej cenie.

PS Bas jest dobry wtedy, gdy nie przeskakuje reszty, a tak to często bywa gdy trójdrożność wpycha się w tanie kolumny, odcinając niskie pasma na oddzielny głośnik.

Ostatnio edytowano środa, 29 Czerwca 2016, 08:14 przez Sopel808, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: środa, 29 Czerwca 2016, 10:15
Sopel808 napisał(a):
Horry napisał(a):
BigPapek napisał(a):
Horry napisał(a):
ziomeczki jakieś nowe kolumny do 2000-3000 zł
gramofon Stanton STR8-150
amplituner YAMAHA R-N602
i coś żeby grało

motyw jest taki że otwieram niedługo sklep z płytami winylowymi i te kolumny mają grać tam. Troszkę mi się to przesunęło w czasie i jeszcze nie ogarnąłem.
jak coś już ustawię z tym amplitunerem i gramofonem to dam znać
@Kadłub- dzięki, kolumny sprawdzę. Myślę, że będą okej.

Jeśli mają to być kolumny do sklepu zastanów się nad czymś bardziej neutralnym - odsłuchowym. Porządne stereo w zupełności(a nawet bardziej, niż pchanie na siłę czegoś ponad 2.0) zaspokoi uszy słuchaczy/klientów.
Z własnego doświadczenia mogę polecić Pylon Audio, jako firmę czysto audio/hi-fi/hi-endową. Zależnie od metrażu dobierzesz odpowiedni model. Ja na 20m^2 posiadam Pylon Pearl 25 podłogowe. Grają razem z ciepłym Denonem PMA-720AE oraz DCD-720AE po prostu genialnie. Z tego co wiem, te budżetowe Yamahy również mają ciepły dźwięk i łączy się je chociażby z Pearl'ami 25. W tej cenie nie znajdziesz jakości lepszej niż Pylon Audio. Cenowo sprawdzić możesz na Q21 (sklep, nie reklamuję, ale szanuję, bo można wybrać się na odsłuch czego tylko zapragniesz).

edit Kolumny za 1,5k (Pearl 25, ewentualnie droższe niż 1,5k - zależnie od okleiny) + niecałą stówkę na normalnej jakości kable + maskownice + kolce. W takim zestawie zamykasz się w dwóch tysiącach i słuchasz porządnie muzyki :), a i zostanie na parę gratisów.

dzięki wielkie, będę miał na uwadze i się rozejrzę.

https://www.facebook.com/StopNiuskulizacjiPolski
https://www.discogs.com/seller/bialysto ... WO/profile

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na discogs profil na lastfm
admin

Post Re: Off the record...
  Wysłano: środa, 29 Czerwca 2016, 19:20
Sopel808 napisał(a):
Stwierdzając, że zestaw kolumn Krüger&Matz, gra dobrze ze wzmacniaczem Krüger&Matz, pogrążasz się w tutejszym temacie. Chyba brakuje Ci kontaktu z dobrym jakościowo sprzętem, lub akurat podczas tamtego testu miałeś kiepski dzień.
Co do pogrążania się i kontaktu ze sprzętem to chciałbym zauważyć, że z nas dwojga tylko ja widziałem i słyszałem te kolumny na żywo, i tutaj ta dyskusja powinna się w sumie zakończyć :D Ty opierasz swoje zdanie o jpg obrazki i nazwę producenta, co jest troszkę zaściankowe, delikatnie mówiąc. Albumy swoich ulubionych wykonawców też oceniasz po ksywkach i okładkach?

Sopel808 napisał(a):
Co do rapu na Hi-Fi. Włączając SchoolBoya nie czuję niczego, co mogłoby mnie zrazić do słuchania muzyki cyfrowej, np. z CD. Chyba, że masz na uwadze wiele polskich płyt nagrywanych Bóg wie w jakich warunkach.
Polskich, i nie tylko.

Sopel808 napisał(a):
Wracając, jakość jest w pełni zadowalająca i nie odbiega znacząco od formatów analogowych. Są różnice, których nie da się ukryć; mój sprzęt również ogranicza jakość muzyki - na 100%, ale nie jest to rażące, czy w jakiś sposób ujmujące.
Wcale się nie dziwie, że ogranicza, kolumna za 800zł sztuka górną półkę widziała chyba tylko w magazynie producenta. Nie wmawiaj mi usilnie, że Pylony to taki super sprzęt. Owszem, jest dobry, ale nie przeceniaj go. I nie wmawiaj mi, że rap płyty są przystosowane do słuchania na wysokiej jakości sprzęcie, bo nie są, tak po prostu. Ludzie od dopieszczania dźwięku zdają sobie z tego sprawę i nie robią tego pod zestawy za dziesiątki tysięcy, co najwyżej pod sprzęt klasy średniej. Gdyby było inaczej to by stawiało pod znakiem zapytania te wszystkie płyty, które są przystosowane pod taki właśnie sprzęt. Fajnym przykładem jest tutaj sytuacja gdy Volt szlifował dźwięk na którymś albumie Pokahontaz, albo solówce kogoś z nich. Gdy oddali mu materiał do obróbki, po ich wstępnej, od razu powiedział im, że trzeba to wszystko wyciągnąć o kilka decybeli do góry bo ludzie będę narzekać, że brzmi za cicho na ich sprzęcie. Jak się później okazało miał rację, za co mu podziękowali bo sami by na to nie wpadli.

Sopel808 napisał(a):
PS Bas jest dobry wtedy, gdy nie przeskakuje reszty, a tak to często bywa gdy trójdrożność wpycha się w tanie kolumny, odcinając niskie pasma na oddzielny głośnik.
Co prawda lubię jak jest dużo basu, ale jakoś nie zauważyłem żeby pasma się zagłuszały, co prawda nie siedziałem tam pół dnia słuchając i testując na swoich ulubionych utworach, ale one grały zaskakująco dobrze jak na baniaki w tej cenie, co już raz mówiłem. A podkreślę też, że nie były wygrzane, wtedy efekt byłby pewnie jeszcze lepszy. Ja im nie mam nic do zarzucenia w kwestii jakość-cena.

PATRONATY SLG:

Spinache - REALITY

Powrót do góry

Wysłano: środa, 29 Czerwca 2016, 20:35
Masz rację - mój błąd, zbyt pochopnie poleciałem z oceną sprzętu, którego nie słuchałem. Jestem jedynie pewny, że w takim zamkniętym budżecie lepiej celować w coś polecanego przez kręgi, które miały okazję posłuchać czegoś "lepszego" i są w stanie ocenić sprzęt z niższej półki i znaleźć taki, który na prawdę warto słuchać.

Na prawdziwym sprzęcie audio, spełniającym warunki(bo takowe istnieją) Hi-Fi i Hi-End, większość rapu zapewne wypadnie krucho. Do prawdziwego jakościowo sprzętu, tworzy się prawdziwą jakościowo muzykę, czego sam nie miałem nawet okazji słyszeć. Zgaduję, że jest interesująco.

W kwestii kolumn Pylon. Nigdzie nie wspomniałem, że moje Pearl'e 25 to wyższa półka i wcale je za takie nie uważam. Mogę jedynie powiedzieć, że w tym budżecie nie ma lepszej opcji(chyba, że celujesz w inne gatunki, poza rap/rock), a ta przeskakuje nawet sporo droższe konstrukcje i to jest w stanie potwierdzić bardzo wiele osób, chociażby na forach audio, czy w sklepach hi-fi...

Miałem okazję sprawdzać JBL Arena 180 oraz JBL Studio 270. Obie konstrukcje są następująco o: 300zł i 400zł(na sztuce) droższe, a w dźwięku Pearle 25, nie ustępowały im nawet o krok. JBL, jak to na amerykańską firmę przystało, grały o wiele bardziej efekciarsko, niż neutralnie-odsłuchowo-równomiernie.
Porównywałem również owy polski model do Monitor Audio MR4. Kolumny również droższe o 150zł na sztuce, a grały o wiele bardziej płytko.

Wszystkie powyższe modele podpinane były pod osprzęt Denona z podobnej półki oraz NAD'a do porównania. Według mnie w tym zestawieniu Denon wypadł ciekawiej. To by było chyba na tyle. :wink:

Jeszcze tylko na koniec co do mojej kiepskiej opinii o firmie Kruger&... Wywodzi się ona z faktu, iż produkują wszystko co elektronicznie, oraz z drugiego faktu, iż nigdy nie spotkałem się z ową marką na forum audio, w którym siedzę na co dzień. Gdyby było to coś wartego uwagi w założonym budżecie, na pewno choć raz by się przewinęło.

Pozdro i dzięki za rozmowę! :wink:

Powrót do góry
admin

Wysłano: Czwartek, 30 Czerwca 2016, 18:45
Również pozdrawiam, między nami spoko kolego, każdy ma swoje oczekiwania co do brzmienia i powinien szukać zestawów, które je spełnią. Piona! :cool:

PATRONATY SLG:

Spinache - REALITY

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 3
Post Re: Co warto kupić?
  Wysłano: środa, 20 Lipca 2016, 18:08
Od Big Puna co najlepsze?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: środa, 20 Lipca 2016, 20:24
Dead in the middle o little Italy...
https://www.youtube.com/watch?v=k499D1kINI4

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 31 Lipca 2016, 09:05
Użytkownik dougpark17 z discogs chyba zbiera na wakacje. Wtajemniczeni z pewnością wiedzą, że położył łapę na całym kartonie Concrete Click Lyrical Terrorism EP i opycha po kilka sztuk rocznie od od dłuższego czasu. Ostatnio wyjątkowo aktywny, codziennie nowa sztuka po 200 eurosów i znika po kilku godzinach. Wyjątkowo wkurwiające uczucie kiedy musisz coś mieć, ale cena odstrasza. :censored:

back to the 90s
Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 31 Lipca 2016, 16:38
resell is not a crime, ja szanuje że sie tak ładnie ustawił

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 31 Lipca 2016, 21:27
Wiadomo, że nie zbrodnia. W tym konkretnym przypadku ciężko go podejrzewać o typowe działania resellowe. Ta płyta ma ponad 20 lat i osiąga wysokie ceny od kiedy pamiętam (czyli będzie jakieś 5 lat minimum). Mega fart kolesia spotkał (jak to się stało wie chyba tylko sam sprzedający), a mnie wkurw jak schodzi sprzed nosa nówka funkiel folia na którą nie ma plnów. Życie ...

back to the 90s
Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 23 Sierpnia 2016, 12:07
chce się tylko pochwalić, że kończę przygotowania do otwarcia sklepu
co myślicie?
Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 23 Sierpnia 2016, 13:14
fajosko wygląda, jaka lokalizacja?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Wtorek, 23 Sierpnia 2016, 13:28
Klasycznie, wygląda jak większość spotów i tym samym wygląda świetnie. Pozdro i powodzenia

[list=]ye[/list][color=#404000]ye[/color]

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 23 Sierpnia 2016, 14:10
Białystok
polecam fanpage i instagram @winylowo_bialystok

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Wtorek, 23 Sierpnia 2016, 16:56
Powodzonka. To chyba będzie jedyny taki sklep w tej części... świata.

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry
admin

Wysłano: Niedziela, 28 Sierpnia 2016, 11:27
Ktoś wie jaki był nakład tego kompaktu?
Spoiler:

PATRONATY SLG:

Spinache - REALITY

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 15 Września 2016, 12:26
dobra koledzy. Winylowo Białystok otwarte
w tygodniu 11-19
w soboty 10-16
zwierzyniecka 68 (wejscie od ulicy brackiej, schodami w dol)
zapraszam

oczywiscie jak przygadacie ze jestescie z forumka to wleci rabat ;)

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 15 Września 2016, 12:56
Dawaj fote z pelnymi polkami bo ja pewnie niepredko zawitam do tej czesci... swiata. :D

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 15 Września 2016, 13:49
https://www.instagram.com/winylowo_bialystok/
polecam tu, bede wrzucal juz na biezaca

https://www.facebook.com/Winylowo-Bia%C ... 546288842/
tutaj troche wiecej fotek

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona