Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Niedziela, 19 Listopada 2017, 20:54

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Off the record... 
Autor Wiadomość
admin

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Off the record...
  Wysłano: Piątek, 8 Kwietnia 2016, 14:34
Daj spokój, to jest najciekawszy bajzel w historii tego działu. Czekam na więcej ;)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
admin

Wysłano: Niedziela, 24 Kwietnia 2016, 13:20
Cytuj:
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w ciągu trzech najbliższych lat na rynek trafią winyle charakteryzujące się kilkudziesięcioprocentowym wzrostem jakości dźwięku. Rewolucja HD w analogowym świecie zapowiada się naprawdę ciekawie.

http://www.muno.pl/news/vinyl-hd-plyta- ... t-digital/

Co myślicie? Jeśli faktycznie sam proces produkcji ma być tańszy, co może się przełożyć też na spadek ceny w detalu, a dźwięk lepszy to same plusy, super sprawa szczególnie dla małych labeli.

PATRONATY SLG:

AprAxjA - Nie Będzie Tego Na Żadnej Płycie

Nawaj/Barto'cut12 - Za Dnia Marnuję Talent

Spinache - REALITY

Powrót do góry

Banned
  Wysłano: Niedziela, 24 Kwietnia 2016, 13:36
Totalnie zbędne, ale może komuś się przyda. Nie wiem czy jest tu ktoś kto poza pierwszym odsłuchem nadal namiętnie słucha muzyczyki z płyt, a nie stramingów.

Powrót do góry
admin

Wysłano: Niedziela, 24 Kwietnia 2016, 16:15
Akurat twoja trollopinia mnie nie obchodzi.

PATRONATY SLG:

Spinache - REALITY

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 24 Kwietnia 2016, 16:31
Ludzki słuch lubi niedoskonałości, idealny cyfrowy sygnał jest nienaturalny dla nas. Widać to doskonale na przykładzie starych płyt, których ścieżki przechodziły w pełni analogową drogę (stoły i klocki studyjne analogowe, taśmy, dalej wosk). Mają one spore szumy i z całą pewnością materiał ogólnie odbiega od cyfrowej perfekcji, którą mamy serwowaną teraz ale jaki mamy tego efekt - charakterystyczne, żywe, analogowe brzmienie całego nagrania, a więc coś z czym współcześnie mało kiedy mamy do czynienia. Na pewno plusem jest większa dynamika (której i tak prawie nikt nie wykorzysta bo przecież muzykę produkuje się kurwa tylko kwadratowo) i to, że zmieścimy więcej materiału na płycie. Winyle mają już chyba za sobą czasy najlepszego brzmienia i żadne cyfrowe enhancementy tego nie zmienią bo nie rozchodzi się o rozdzielczość bitową tylko o coś niemierzalnego i żywego - pełen analog.

Powrót do góry
admin

Wysłano: Niedziela, 24 Kwietnia 2016, 17:09
Tutaj masz trochę racji z tym brzmieniem analogu. Ale jak to finalnie będzie brzmiało to się dopiero okaże, może ten upgrade jakości dźwięku wcale nie zabije analogowej duszy i nagrania nie będą brzmiały sterylnie. Ja jestem nastawiony optymistycznie i jestem ciekaw jak to wpłynie na cały rynek czarnego placka. Od nagrywania materiału na niego, specjalny mastering, przez wytwórnie, kończąc na odbiorcy i jego opinii, która koniec końców jest w tym wszystkim najważniejsza.

PATRONATY SLG:

Spinache - REALITY

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 25 Kwietnia 2016, 11:23
Miałem na myśli to, że cały współczesny proces powstawania nagrań determinuje brzmienie na pewnym poziomie, którego nie poprawi winyl hd, który sam w sobie jest trochę farmazonem - np. poszerzenie pasma, które jest przecież i tak ograniczone przy masteringu na wosk, mapowanie 3d, które głównie na logikę najbardziej poprawi najwyższe pasmo, czyli fizycznie bardzo małe drgania, które i tak dalej będą w tym ograniczonym paśmie itd. To trochę jakby powiedzieć, że wlejemy półtorej litra do litrowej butelki - wlaliśmy ale połowa spierdoliła szyjką i tak ;p no ale gdybać sobie można, zobaczymy jak bedzie, obym był w jak największym błędzie ;)

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Wtorek, 26 Kwietnia 2016, 12:33
Ja w sumie nie chciałbym jeszcze lepszego dźwięku niż dotychczas. Światowi wydawcy-pionierzy robią to wystarczająco dobrze, mam obawę, że właśnie zatraci to analogową duszę. Nie chcę idealnego świata.

To łódzka ziemia i łódzki styl życia /
Czyli upadły przemysł i przewóz po kryzysach...

Warny spłacę paypassem, a resztę mam w kutasie /
Możesz nie zrozumieć za co go dostałeś kiedy tracę zasięg...

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: środa, 4 Maja 2016, 13:33
możecie podrzucić jakieś półki (szafki, stoły) z jakich najwygodniej wam się przegląda winyle w sklepach.
co polecacie a co odradzacie?

https://www.facebook.com/StopNiuskulizacjiPolski
https://www.discogs.com/seller/bialysto ... WO/profile

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na discogs profil na lastfm

Wysłano: środa, 4 Maja 2016, 14:06
Imo najwygodniejsze są klasyczne od góry, nieważne jakie

Spoiler:

a najgorsze sa wszystkie inne bo sa niewygodne (chodzi mi glownie oczywiscie o digging bo do chaty to inna sprawa)

Powrót do góry
admin

Wysłano: Czwartek, 5 Maja 2016, 09:45
Da się coś zrobić z tak wygiętą poligrafią, jakoś ja wyprostować, doprowadzić do bardziej normalnego, pierwotnego stanu? Trzymanie pod stertą książek raczej nic nie da. Ktoś tu, na forum, chyba pisał, że można to jakoś rozprasować. Wiadomo komuś coś więcej, jak to dokładnie zrobić?
Spoiler:

PATRONATY SLG:

Spinache - REALITY

Powrót do góry
アドミン

Wysłano: Czwartek, 5 Maja 2016, 17:54
miłego czytania :rotfl:
http://www.srmarchivists.org/resources/ ... documents/

choć to i tak zależy od typu papieru jaki został użyty do tej okładki, każdy typ zareaguje inaczej. mam na uniwerku profesora który całe życie pracuje z papierem, popytam w przyszłym tygodniu, bo to może być dobra informacja na przyszłość

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW
admin

Wysłano: Czwartek, 5 Maja 2016, 22:43
Spytaj spytaj, będę wdzięczny.

PATRONATY SLG:

Spinache - REALITY

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 14 Czerwca 2016, 13:21
Spoiler:

ja nie dam rady do Wawki ale zachęcam, jakby ktoś był na prelekcjach 1 i 2 to weźcie dyktafon albo coś (serio ;p)

E:
Zabrałem się dzisiaj za Trójkąt Taco z winyla bo leżał od nowości nieprzesłuchany i jestem załamany po prostu, tak spierdolonego mastera jeszcze Asfalt chyba nie miał (chodzi mi o poziom deesera na wokalu, puście sobie wszystko jedno, tam na refrenie seplenienie jest w ogole nie do wytrzymania, wosk jest kurwa totalnie asłuchalny!). Jeżeli był testpressing (a podejrzewam, że był na pewno) to Tytus powinien kurwa sam siebie zwolnić bo słuchał go na pewno! Tylko Mount Crushmore Returnersów, którą sobie junoumi na 10lecie wypuściło była gorsza (albo i nie) pod tym względem... Kurwa wielkie zaskoczenie, że im dalej do środka płyty, do tego język polski, to im seplenić będzie. Kto im ten master robił?! Zbieram Asfalt, mam wszystkie ich woski, mam porownanie i czegoś takiego się w życiu nie spodziewałem bo akurat w kwestii jakości to oni rozdają karty od dawna jeżeli idzie o winyle. Kurwa Tytus dawno mnie nikt tak nie wkurwił bo ta epka jest mega oryginalna, wydanie piekne, a plyte moge powiesic jedynie na scianie i odpalic tresc z jutuba. Az sie boje te umowe o dzielo odpalac...

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Niedziela, 19 Czerwca 2016, 11:51
To w sumie mnie pocieszyłeś, bo zwlekałem z zamówieniem Trójkąta i się spóźniłem.

Napisz do Asfaltu, może akurat masz jakiś trefny egzemplarz - cholera wie. Asfalt zawsze dobrze ogarniał woski. Wiadomo, każdemu może się noga podwinąć, ale żeby puścili taki bubel w obieg?

Np. czarny dotłok ZMNH był w miarę szybko po wysprzęgleniu kolorowego nakładu. Płyty Taco miały być w czarnych wersjach także - nadal nie ma... Tyle, że wtedy tłocznie były bardzo busy - albo nie mogą dograć czegoś względem właśnie dźwięku pod ten nośnik. No cholera wie.

Napisz, Asfalt #1 w Polsce.

To łódzka ziemia i łódzki styl życia /
Czyli upadły przemysł i przewóz po kryzysach...

Warny spłacę paypassem, a resztę mam w kutasie /
Możesz nie zrozumieć za co go dostałeś kiedy tracę zasięg...

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Post Re: Gramofony.
  Wysłano: Poniedziałek, 27 Czerwca 2016, 13:24
BigPapek napisał(a):
Horry napisał(a):
ziomeczki jakieś nowe kolumny do 2000-3000 zł
gramofon Stanton STR8-150
amplituner YAMAHA R-N602
i coś żeby grało

znalazłeś coś ? jak Ci gra ten amplituner i jak wygląda to wi-fi w praktyce ? sam szukam właśnie kolumn/wzmacniacza żeby móc to spiąć w domowej sieci i to co napisałeś wygląda bardzo fajnie

motyw jest taki że otwieram niedługo sklep z płytami winylowymi i te kolumny mają grać tam. Troszkę mi się to przesunęło w czasie i jeszcze nie ogarnąłem.
jak coś już ustawię z tym amplitunerem i gramofonem to dam znać
@Kadłub- dzięki, kolumny sprawdzę. Myślę, że będą okej.

https://www.facebook.com/StopNiuskulizacjiPolski
https://www.discogs.com/seller/bialysto ... WO/profile

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na discogs profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2016, 19:12
Horry napisał(a):
BigPapek napisał(a):
Horry napisał(a):
ziomeczki jakieś nowe kolumny do 2000-3000 zł
gramofon Stanton STR8-150
amplituner YAMAHA R-N602
i coś żeby grało

motyw jest taki że otwieram niedługo sklep z płytami winylowymi i te kolumny mają grać tam. Troszkę mi się to przesunęło w czasie i jeszcze nie ogarnąłem.
jak coś już ustawię z tym amplitunerem i gramofonem to dam znać
@Kadłub- dzięki, kolumny sprawdzę. Myślę, że będą okej.

Jeśli mają to być kolumny do sklepu zastanów się nad czymś bardziej neutralnym - odsłuchowym. Porządne stereo w zupełności(a nawet bardziej, niż pchanie na siłę czegoś ponad 2.0) zaspokoi uszy słuchaczy/klientów.
Z własnego doświadczenia mogę polecić Pylon Audio, jako firmę czysto audio/hi-fi/hi-endową. Zależnie od metrażu dobierzesz odpowiedni model. Ja na 20m^2 posiadam Pylon Pearl 25 podłogowe. Grają razem z ciepłym Denonem PMA-720AE oraz DCD-720AE po prostu genialnie. Z tego co wiem, te budżetowe Yamahy również mają ciepły dźwięk i łączy się je chociażby z Pearl'ami 25. W tej cenie nie znajdziesz jakości lepszej niż Pylon Audio. Cenowo sprawdzić możesz na Q21 (sklep, nie reklamuję, ale szanuję, bo można wybrać się na odsłuch czego tylko zapragniesz).

edit Kolumny za 1,5k (Pearl 25, ewentualnie droższe niż 1,5k - zależnie od okleiny) + niecałą stówkę na normalnej jakości kable + maskownice + kolce. W takim zestawie zamykasz się w dwóch tysiącach i słuchasz porządnie muzyki :), a i zostanie na parę gratisów.

Powrót do góry
admin

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2016, 19:29
Dla mnie te Pylony dyskwalifikuje już tylko to, że są dwudrożne. Wizualnie to też nie ta liga co Krüger&Matz Destiny.

PATRONATY SLG:

Spinache - REALITY

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2016, 20:01
Mnie zastanawia trójdrożność w konstrukcji za 1999zł (dwie kolumny), aczkolwiek nie oceniam, bo czegoś takiego nie słyszałem i zarazem nie spotkałem w obu szanujących się salonach audio jakie odwiedzałem. Jeżeli owe kolumny potrafią wykorzystać trójdrożność, nie tylko ograniczając pasma(co generuje zapewne "widowiskowe" basy i oddzielone tony) na dane głośniki, to bardzo dobrze. Swoją drogą, również nie powinieneś oceniać książki po okładce, są konstrukcje dwudrożne na światowym poziomie i w niczym ta dwudrożność nie burzy harmonii, a wręcz przeciwnie. Wszystko zależy od przeznaczenia i założenia twórców :)

Wygląd jest kwestią osobistą, ja zdecydowanie wolę taką prostotę, nie tylko ze względu na fakt, że posiadam owy model, lecz tak po prostu. Są gusta i guściki.

Edit: Dla mnie kiepskim porównaniem jest przystawianie firmy "od wszystkiego" do prawdziwej firmy audio zdobywającej nagrody(nawet w przypadku taniego modelu Pearl 25) na światowych imprezach Hi-Fi/Hi-End.

PS Do czego podpięty odsłuchałeś owy model? Kolumny to połowa sukcesu.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 28 Czerwca 2016, 20:45
Krüger&Matz (aka Lechpol) to marketingowo faktycznie wysoka półka. Nie zaniedbują również marketingu w sieci zatrudniając ludzi, którzy robią im pozytywny pijar. Chciałbym usłyszeć i ocenić. Niestety poważne sklepy hi-fi nie oferują tego sprzętu. Jestem ciekawy czy będzie podobnie jak ze znakomitymi chińczykami od Microlabu czy może jest to przereklamowany sprzęt.

back to the 90s
Obrazek

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona