Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Wtorek, 26 Września 2017, 08:06

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Off the record... 
Autor Wiadomość
admin

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Off the record...
  Wysłano: Poniedziałek, 28 Marca 2016, 10:10
Off the record... czyli DITC offtopic. Piszemy tu o wszystkim co wychodzi poza ramy pozostałych tematów.

PATRONATY SLG:

AprAxjA - Nie Będzie Tego Na Żadnej Płycie

Nawaj/Barto'cut12 - Za Dnia Marnuję Talent

Spinache - REALITY

Powrót do góry
moderator

Post Re: Ostatnie zakupy
  Wysłano: Wtorek, 5 Kwietnia 2016, 17:36
Grędziu napisał(a):
Moje ostatnie zdobycze kasetowe marzec/kwiecień :)

Spoiler:

TAKT :lol:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Wysłano: Wtorek, 5 Kwietnia 2016, 18:01
CywiL napisał(a):

AKurat tu TAKTu zadnego nie ma :) Ale jest kilka podobnych np. POKER itd.

www.gredziu.pl

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 5 Kwietnia 2016, 18:06
Jesteś kolekcjonerem i nie przeszkadzają Ci bootlegi?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 5 Kwietnia 2016, 18:15
Fischer napisał(a):
Jesteś kolekcjonerem i nie przeszkadzają Ci bootlegi?

Niektore albumy nie byly w PL dostepne...mozna bylo kupic je wlasnie z roznych wydawnictw typu TAKT.
Oczywscie mozna sciaganc z USA jak kogos stać. Ale mi to nie przeszkadza, skoro w PL takowe były wydawane kiedyś. Oczywscie nie zamawiam tylko takich, ale dla mnie to ciekawe zbierac te same albumy ale np. z 2-3 wydawnictw. Kilka takich mam :)

www.gredziu.pl

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Wtorek, 5 Kwietnia 2016, 18:18
Grędziu napisał(a):
CywiL napisał(a):

AKurat tu TAKTu zadnego nie ma :) Ale jest kilka podobnych np. POKER itd.

Akurat jest.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 5 Kwietnia 2016, 18:23
CywiL napisał(a):
Grędziu napisał(a):
CywiL napisał(a):

AKurat tu TAKTu zadnego nie ma Ale jest kilka podobnych np. POKER itd.

Akurat jest.

No fakt nie zauwazylem, jest SALT N PEPA :)
Zwracam honor hehe.

Co do wypowiedzi FIshera:
Np. Album NWA NIGGAZ4LIFE ktora widac na zdjeciu, w POlsce nie był dostepny na kasecie z tego co wiem.
Mozna sciagnac ją z USA ale wiadomo, mega drogi interes. A dla mnie takowe wydanie to rowniez ciekawa opcja.
Oczywscie, gdybym mial mozliwosc kupowania oryginalnych kaset, w miare po normlanych, polskich cenach to bym tak robil, ale niestety wiele albumów w PL nie ma. Czasami zdarzaja sie takie bootlegi jak NWA czy Salt N Pepa, ale akurat niektore albumy mam zarowno oryginaly jak i bootlegi. Różnie to bywa. Większość w mojej kolekcji to oryginały, ale jest też wiele takich wydwnictw typu TAKT, POKER i kilka innych.

www.gredziu.pl

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Wtorek, 5 Kwietnia 2016, 18:50
Dla mnie określenie bootleg kojarzy z jakimiś nagraniami koncertów itp, a piraty to po prostu piraty. :dunno:

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Wtorek, 5 Kwietnia 2016, 19:31
Bootleg = pirat. To jakbym wrzucił The Eminem Show z ryneczku. W sumie raz tylko kupiłem bootleg, i to nieświadomie.

https://twitter.com/TakuBeats/status/550801661384339456

To łódzka ziemia i łódzki styl życia /
Czyli upadły przemysł i przewóz po kryzysach...

Warny spłacę paypassem, a resztę mam w kutasie /
Możesz nie zrozumieć za co go dostałeś kiedy tracę zasięg...

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Wtorek, 5 Kwietnia 2016, 20:16
A ja czasami kupuję wydania vinylowe tzw. unofficial rodem z UK lub Germany. Wydaje mi się, że jest delikatna różnica pomiędzy ruskim cd z ryneczku a nieoficjalnym wydaniem.

Inna sprawa, że nie wiem skąd się koledze Grędziowi wzięło, że ściąganie kaset z USA jest jakieś mega drogie. Pierwszy przykład z brzegu:
http://www.ebay.com/itm/30-HIP-HOP-RAP- ... 7675.l2557
Z cały szacunkiem:
1. Wydania US mają wartość kolekcjonerską w przeciwieństwie do wydań krajowych
2. Można trafić naprawdę perełki (patrz Akinyele)

Edyta:
Jeden Osiem El ? Litości... !!!

back to the 90s
Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Kwietnia 2016, 05:23
1 8 L dostalem w gratisie, wiec wzialem. :) Zresztą...mają kilka fajnych kawałków na tym albumie, typowo rapowych, więc nie rozumiem? To że wydali kilka gównianich hitów, nie oznacza, że zaraz trzeba ich skreślac. Tak samo było z Trzecim WYmiarem : MASZ STAJLA i wiele innych takich grup i kawałków. To moja opinia. 1 8 L nie ejst super skladem hip hopowym, aczkolwiek mają kilka dobrych,normalnych,rapowych numerów.

A co do sciagania z USA.
Zalezy jakie kasety ...pamietaj o kosztach wysylki itd.
Po drugie pamietaj, ze wyslales link do zestawu kaset, ktorych akurat polowe mam :) wiec ciezko trafic perelki. Oczywscie one sie zdarzaja jak i na PL rynku. ALe interesuje mnie wiele kaset, ktore chcialbym kupić w USA, ale niestety sprowadzanie ich na sztuki jest drogie.

Co do kaset i polskich wydawnictw. Dla mnie to nie ejst przegrywana kaseta ( bo taka uwazam za pirat). Jest to kaseta, ktora byla sprzedawana w sklepach muzycznych czy też rynkach, ale ktoś ją produkował. Jezlei bym przegrał kasete, skserowal okladke to dla mnie jest to jak njabardziej pirat. ALe wydanie np. z TAKTu jest spoko. Oczywscie chcialbym miec pewne kasety z USA oryginalne zamiast TAKTu, ale nie jest łatwo w przypadku kaset. A tak poza tym, niektóre kasety z rapem z TAKTu czy POKERa itd. są naprawde mega rzadkością i bardzo trudno je dostać.

Zreszta tak jak napisalem, na prawie 900 kaset ktore posiadam w mojej kolekcji, takich wydań jest moze 100 a reszta to oryginały.

www.gredziu.pl

Ostatnio edytowano środa, 13 Lipca 2016, 08:38 przez Grędziu, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Kwietnia 2016, 10:08
Te kasety, które trzaskał TAKT to były totalne piraty? Nie mieli na to żadnych licencji?

BTW zawsze album na licencji to lipa, mam tak kilka albumów Stones Throw na licencji PIAS, niby 99% to samo wydanie, a jednak już nie do samo co US press. Pomijam już takie lipy jak np. Aloe Blacc wydany w Polsce przez MyMusic w super jewel case :)

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: środa, 6 Kwietnia 2016, 10:30
Grędziu napisał(a):

Co do kaset i polskich wydawnictw. Dla mnie to nie ejst przegrywana kaseta ( bo taka uwazam za pirat). Jest to kaseta, ktora byla sprzedawana w sklepach muzycznych czy też rynkach, ale ktoś ją produkował. Jezlei bym przegrał kasete, skserowal okladke to dla mnie jest to jak njabardziej pirat. ALe wydanie np. z TAKTu jest spoko.

Nie jest spoko. Przecież oni właśnie tak robili - kserowali okładkę, nagrywali na czystych kasetach i sprzedawali bez żadnych praw autorskich jako "oryginał". Inna sprawa, że w latach '90 było takie coś jak legalne piractwo, po prostu nikt nie widział problemu. Rozumiem, że ktoś z tamtych czasów ma kolekcję kaset i ma to dla niego wartość sentymentalną, ale kupować takie coś teraz??

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Kwietnia 2016, 13:44
illmatic_ice napisał(a):
Grędziu napisał(a):

Co do kaset i polskich wydawnictw. Dla mnie to nie ejst przegrywana kaseta ( bo taka uwazam za pirat). Jest to kaseta, ktora byla sprzedawana w sklepach muzycznych czy też rynkach, ale ktoś ją produkował. Jezlei bym przegrał kasete, skserowal okladke to dla mnie jest to jak njabardziej pirat. ALe wydanie np. z TAKTu jest spoko.

Nie jest spoko. Przecież oni właśnie tak robili - kserowali okładkę, nagrywali na czystych kasetach i sprzedawali bez żadnych praw autorskich jako "oryginał". Inna sprawa, że w latach '90 było takie coś jak legalne piractwo, po prostu nikt nie widział problemu. Rozumiem, że ktoś z tamtych czasów ma kolekcję kaset i ma to dla niego wartość sentymentalną, ale kupować takie coś teraz??

Kupuję się takie kasetki po 2-6 zł więc fortuny się na to nie wydaje. Ją wychowałem się w latach 90 gdzie takie kasetki z taktu jak i inne oryginały posiadałem i zbieralem
Po pierwsze mam właśnie do tego sentyment a po drugie tak jak pisałem niektóre nawet z taktu ciężko znaleźć. Zbieram większość oryginałów ale nie gardzę takimi wydaniami jak takt,poker i kilka innych firm.

www.gredziu.pl

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Kwietnia 2016, 13:48
Jak zawsze pan Jakub zwiększa poziom beki... pomijam fakt, że każda twoja fotka wygląda tak samo, więc do rzeczy: sorry kolego, ale ze swojego "hobby" zrobiłeś "skup złomu". Rozumiem, że jedynym twoim kryterium zakupu czegokolwiek jest wydanie na kasecie, no ale gustu to ty w ogóle nie posiadasz. :damn:
Jeden Osiem L, nawet gdyby mi dopłacano to bym nie przytulił, a już na pewno nie jest to powód do przechwałek na forum, N.W.A. z Taktu, czy nie taktu... nigga please... no i ten Grzesiu Turnał... czekam gorąco na fotki z Bayer Full i Biesiada Wiejska Vol. 87. Umrzyj... :wall:

By nie offtopować, aparatu brak, Niemcy som...
Obrazek

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: środa, 6 Kwietnia 2016, 13:59
Skup złomu? Haha spoko. Nie chcę mówić co posiadam w swojej kolekcji, bo chyba nie masz pojęcia. Co do 18L ...napisałem u góry co o nich myśle. Też dobrych kilkanaście lat temu jak i do tej pory mam beke z numeru ,,jak zapomnieć,, ale jest kilka numerów które są normalne, może nie na jakimś mega dobrym polskim poziomie ale znam o wiele gorsze gowno wyznających się za raperów wychodzących w tych samych czasach lub teraz. Co do nwa z taktu. Jak znajdziesz mi za 5 zł taka oryginalna kasetę i to w Polsce z chęcią kupie. Czy ty nie rozumiesz że ją wzialbym każdy oryginał gdyby były dostępne one w Polsce i to po normalnych cenach? Po prostu nie mam możliwości i kasy żeby ściągać z USA jedną kasetę nwa. Co do Turnaua. Szanuję go jako muzyka bo ma tyyle pojęcia o muzie co niektorych 10 polskich raperów razem wziętych. Byłem na jego koncercie w Rzeszowie i ten chłop co improwizowal i co robił z muza to mega dobre rzeczy. Nie zamykam się na jeden rodzaj muzy bo jest kilka innych zespołów czy muzyków których lubię posłuchać. Np Kayah & bregovic dla mnie to genialny album muzycznie. Ale i tak w większości słucham rapu. Turnaua mam całą dyskografie i co? Mam się tego wstydzić? Nie będę bo nie mam czego. Dla mnie jest genialnym muzykiem. To ze np. Glosowal na bronka k. to za to go nie lubie ale muzyke jego cenie. A disco polo nie zbieram więc się takowych kaset nie doczekasz. Wydanie z taktow również zbieram i się tego nie wstydzę a i tak na 900 kaset około 800 to oryginaly. Co do gustu....się nie wypowiadam bo pierdzielisz głupoty i tyle. Weź zobacz czego słucham i co mam w swojej kolekcji a później pusz o guście....a nie piszesz na podstawie jednej foty.

www.gredziu.pl

Powrót do góry
moderator

Wysłano: środa, 6 Kwietnia 2016, 16:24
Grędziu napisał(a):
Skup złomu? Haha spoko. Nie chcę mówić co posiadam w swojej kolekcji, bo chyba nie masz pojęcia.

Ale po co ma mieć pojęcie skoro ocenia zdjęcia które sam wrzucasz? Jeśli nie chcesz żeby ktoś je oceniał to nie postuj w tym temacie. Chyba, że spodziewasz się fali propsów za 18L i piraty. :dunno:

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Kwietnia 2016, 16:47
j.w. + liczba kaset w twojej kolekcji zupełnie na mnie nie robi wrażenia, więc nie rozumiem po co w co drugim poście rozpisujesz ile tego masz... No i kolejna sprawa: zamiast kupować pincet kaset w zestawie, z czego tylko dwa tytuły Cię interesują, zainwestuj w porządne tejpy ze Stanów, miej ich 100 ale konkretnego gówna a nie milion taktów i trzysta pretensji o brak propsików... bang!

aha kupiłem jeszcze Sariusa, Wenę i kogoś tam razem...

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: środa, 6 Kwietnia 2016, 19:26
Haha stary przyjrzyj sie co tam jest na focie.
Ja nie kupuje na ilość...mam wiele kaset unikatowych itd.
Zdjecie, ktore wrzuculem to byly moje ostatnie zakupy na ktorych m.in. jest Ghostface Killah, ktory nie byl w PL wydany i nie byl tani.
Dodatkowo kilka innych pozycji nówki w foliach, ktore tez tanie nie były. Oczywscie nie chodzi o cene, tylko o to ze niektore z nich to uniakty ktore przy okazji kosztuja np. Slums Attack - Otrzuty czy Inespe.

Na tym zdjeciu wlasnie sa kasety tj. Warren G, Criminal Nation, Tha Dogg Pund, ktore w PL nie były dostepne (oprocz Warren G, tylko ta wersja jet z UK) i te kasety sa wlasnie z UK i chyba jedna z USA.

Wiec to ze znalazło się tam 1/8 L i 4 oryginalne piraty (TAKT itd) to nie znaczy ze zaraz cała kolekcja jest do dupy i nie znam sie na muzyce czy nie mam gustu itd.
Dla mnie wszytskie kasety, ktore kupuje maja wartosc , bo nie kupuje wszystkiego jak leci.
Dodatkowo to ze nie robi na Tobie wrazenia moja kolekcja to mam akurat "gdzieś". Jakoś wczesniej wrzucalem chyba jeszcze 2-3-4 zdjecia moich kaset i jakos nic nikt o nich nie pisał, ani nie proposował wiec wiesz....jak to sie mowi UDERZ W STOŁ A NOZYCE SIE ODEZWA :) i nagle zobaczyli 1 8 L i wielka burza...szkoda ze innych kaset nie widzicie albo o nich nie piszecie...zarowno na tym zdjeciu jak i na innych :)

A to ze Ty sobie piszesz o tym, ze SPROWADZ KONRETNE KASETY Z USA , zamiast TAKTU to z checia bym tak chciał, ale wiadomo, chodzi o hajs. Przesylka z USA czy pojjedynczych kaset przeciez nie bede sprowadzał bo sie to nie opłaca.
Ale jakbys chcial juz wiedzieć mam kilkanascie kaset z USA np. LL COOL J - RADIO (jego debiut z 1985 r.) czy limitowana edycje REAKWONa, ktora sprowadzalem z USA i jeszcze wiele innych.

www.gredziu.pl

Powrót do góry
admin

Wysłano: środa, 6 Kwietnia 2016, 19:43
Grędziu napisał(a):
4 oryginalne piraty (TAKT itd)
Rozjebałeś system w tym momencie :lol: Zrozum w końcu, że pirackie wydania nie mają żadnej wartości dla szanującego się kolekcjonera, ŻADNEJ KURWA! Nie dałbym za to gówno ani złotówki. I nie ma znaczenia, że w tamtych latach nie było to dostępne na legalnych nośnikach w naszym kraju. Możesz sobie kupować te kasety z sentymentu etc. ale nie chwal się nimi, ani tym bardziej nie próbuj bronić bo się tylko ośmieszasz. Równie dobrze ja Ci mogę takie kasety wyprodukować, razem z sygnaturą TAKTu skoro jest taka ważna. Powiedz tylko co chcesz i jedziemy z tematem.

PATRONATY SLG:

AprAxjA - Nie Będzie Tego Na Żadnej Płycie

Nawaj/Barto'cut12 - Za Dnia Marnuję Talent

Spinache - REALITY

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona