Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 22 Listopada 2017, 19:43

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Najdroższe hiphopowe płyty na allegro 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Najdroższe hiphopowe płyty na allegro
  Wysłano: Sobota, 21 Stycznia 2017, 10:58
Nikogo nie obraziłeś, raczej się ośmieszyłeś. Podejrzewam, że twoja wiedza (inaczej byś się nie zakładał, tylko przyjął to jako pewne) o złotej erze jest równie mizerna jak moja o 90% artystów z działu zagraniczny. Nie znam ich, nie podoba mi się, ale szanuję, że młodzież się do tego garnie, toleruję odmienne gusta muzyczne. Nie potrzebuję wpierdalać się do każdego tematu z osobna, żeby ogłosić młodzieży prawdę objawioną o wyższości rapsów z mojego dzieciństwa nad tym co obecnie słuchają.

Natives in Black to kompletnie nie moja bajka, to spuścizna rapu z lat 80-tych, która jakimś cudem dotrwała do 1994, bardziej dla old schoolowców niż fanów lat 90-tych. Natomiast cena mnie nie zaskoczyła, rapsy lat 80-tych mają zdecydowanie wyższe ceny na beju niż te 90-tych. Wklejałem kiedyś 3 single, które poszły po 1500$ za sztukę, a których nie było nawet na discogsie.

back to the 90s
Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Stycznia 2017, 16:13
To nie jest poziom hard (na pewno ze względu na cenę ale ze względu na tytuł to raczej takie medium-hard). To jest poziom hard, lub raczej insane:

Mac. G-10 Track LP (unreleased demo tape) => $3,049.97

http://www.ebay.com/itm/UNRELEASED-DEMO ... 7675.l2557

Natives In Black szukam na cedeku już od wielu lat i do tej pory przegapiłem dwie okazje a jedną odpuściłem ze względu na cenę. W środowisku kolekcjonerskim jest bardzo dobrze znana, gdyż jest to spokojnie pierwsza 5 (jak nie 3) najbardziej poszukiwanych cedeków z Bostonu. O istnieniu wersji LP dowiedziałem się przy okazji tej aukcji, bo nie miałem o niej pojęcia. Czy jest dobre? Szczerze powiem, że jest w porządku, ale mam na osobistej wantliście płyty, którymi jaram się o wiele bardziej. Jest to taki dość szybko rymowany g-rap na w miarę prostych bitach bardziej typowy dla końcówki lat 80tych, jak powiedział Smallec, czy samego początku lat 90tych niż połowy 90-tych i to bardziej dla zachodu niż wschodu i może też jest to jedna z przyczyn dlaczego jest tak poszukiwana. Ja ogólnie (choć nie zawsze) najbardziej lubię długo cięte, melodyjne sample i rap nieco spokojniejszy, nie mówiąc o tekstach, bo tutaj zawsze g-rap będzie u mnie na niższym miejscu.

Teraz do kolegi Johnnego. Żyjemy w dobie konsumpcjonizmu, komercjalizmu oraz produkcji masowej, więc wszystko co jest rzadkie i wyjątkowe zawsze znajdzie nabywcę. To dlatego unikalne obrazy idą za setki milionów dolarów a ich reprodukcje w Desie czy w sieci już za kilkadziesiąt złotych (to w kwestii pierwszych wydań vs reedycje). To dlatego jedne z najrzadszych monet lub znaczków to te które zostały wybite lub wydrukowane z wadą i jest ich bardzo mało (to w kwestii jakości). Ogólnie nie zawsze cena i popyt idą w parze z jakością danego przedmiotu. Czy jedna z najdroższych płyt na świecie czyli pre The Beatles aka The Quarrymen – "That'll Be the Day"/"In Spite of All the Danger" jest lepsza od takiego "Yesterday"? Czy już może w hip hopie uważany za najdroższy hip hopowy singiel Akinyele - ‎Break A Bitch Neck jest lepszy od takiego Dear Mama 2Paca? No nie jest pod żadnym względem ,a jednak to ten pierwszy wytłoczony przez błąd prasy w ilości 18 sztuk jest warty obecnie pewnie i $5000 a ten drugi wytłoczony w setkach tysięcy jak nie milionach egzemplarzy jest warty kilka dolców. Dlatego cena i popyt zawsze idzie w parze z rzadkością. Żeby to zrozumieć trzeba być kolekcjonerem a nim człowiek staje się z czasem i to też nie zawsze. Szukanie takich rzeczy to właśnie sprawa dla nich, którzy z mozołem przekopują tysiące sklepów, wyprzedaży, pchlich targów, aukcji, żeby to zdobyć. Zdecydowana większość z nich to ludzie, którzy siedzą w danym temacie od dawna i mają dogłębne pojęcie o całości danego gatunku. Kumpel kiedyś przyrównał szukanie rzadkich płyt do szukania grzybów w lesie tylko podstawową różnicą jest potrzeba posiadania odpowiednich zasobów finansowych, bo wyjątkowość kosztuje. Ja akurat mam do czynienia z różnego rodzaju kolekcjonerstwem od dziecka, można powiedzieć że mam to we krwi także dla mnie jest to coś normalnego ale często inni nie potrafią tego załapać, choćbyś im tłumaczył i wykładał kawę na ławę. Z drugiej strony nie twierdzę, że nie ma tu absurdów i są rzeczy za które nie wydałbym kwoty "x" , tylko znowu dla mnie kwota "x" może być duża a dla kogoś innego może być zwykłym splunięciem. Faktem jest natomiast, że rekordy cenowe na aukcjach kolekcjonerskich są ciągle pobijane i to musi też dotyczyć chociaż w minimalnym stopniu rynku płyt hip hopowych.

Aha, a co do tych cen 80s vs 90s to bywa bardzo różnie. Są płyty CD z rzadkim g-funkiem (najczęściej), ultra rzadkie undergroundowe woski (najczęściej ze wschodu) czy nawet taśmy z lat 90tych, które kosztują 1,5 -2 tys baksów, ale może się zdarzyć (tak jak powyżej) że nawet przekroczą ten limit. Ogólnie wszystko zależy od tego kto to kupuje, po co (słyszałem plotki o artystach wykupujących swoje pierwsze nagrywki, które kiedyś utracili, indie labelach chcących dotrzeć do najlepiej zachowanej kopii w celu ponownego wydania danego materiału a nawet o gangsterach zakochanych w g-rapie) i czy jest w danym momencie ktoś inny kto ma kasę i chce tego równie mocno.

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 21 Stycznia 2017, 18:30
Tak jak nie ma sensu komentowanie jak się kto ubiera i w co tam sobie wierzy, tak samo na co i ile wydaje. A cały mechanizm pompowania ceny podręcznikowo przedstawił Hectic. Jako ciekawostkę dodam, że ostatnio miałem propozycję 3500 zł za Kochana Polsko na wosku. Dlaczego? Nakład kilkadziesiąt sztuk, popyt tysięcy ludzi w tym statystycznie kilku poważnych graczy, którzy z tą muzyką dorastali, a teraz ich najzwyczajniej stać. Jak widzę takie zaporowe ceny typu parę tysięcy zielonych to tylko pozostaje mi gratulować ludziom życiowego sukcesu (hmmm i może zazdrościć miejsca urodzenia, w którym o taki sukces, czyt. przyzwoity hajs, jest łatwiej? :roll: )

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 6 Marca 2017, 23:01
OMP za ponad 3 tys. - nieźle

http://allegro.pl/omp-otzafszetu-1999-u ... 33055.html

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 7 Marca 2017, 09:37
Było coś droższego z polskiego hh?

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 7 Marca 2017, 11:35
zobaczycie za kilka lat po ile będą takie smarki, albo limitki ostergo chodzić

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 7 Marca 2017, 18:31
Kolejna sztuka OMP poszła przed chwilą za 3700:

http://allegro.pl/omp-otzafszetu-1999-i6742794358.html

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 7 Marca 2017, 18:55
Na pewno poszła? Nie ma zakładki oferty kupna.

Tera nie rusz, tera nie już

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 7 Marca 2017, 19:12
W przypadku kup teraz nie ma takiej zakladki.
Byla to aukcja znajomego i wychodzi na to, ze obie plyty kupil ten sam typ, wiec moze to byc jakis farmazon.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 9 Marca 2017, 10:46
używając języka niektórych z was to zapewne jakiś janusz reseler

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 9 Marca 2017, 13:46
Nie sądzę, żeby był to reseler. Raczej żartowniś.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 13 Marca 2017, 20:00
mushroom napisał(a):
Było coś droższego z polskiego hh?

Dj Buhh ostatnio za 3 300 poszedł

@edit, znalazłem
Spoiler:

Ostatnio edytowano Wtorek, 23 Maja 2017, 13:06 przez taka, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 9 Kwietnia 2017, 12:58
PRO8L3M C30-C39 EP CD - 366zł
http://allegro.pl/pro8l3m-c30-c39-ep-cd ... 76224.html

Ale przez cena minimalna nie została osiągnięta nie wiem czy to nie jest sztucznie podbijana cena :huh:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 10 Kwietnia 2017, 09:22
Na kup teraz w lepszych kwotach schodziła, a pewnie to jeszcze i tak nie jest max co może wyciągnąć.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 9 Maja 2017, 09:43
OSTR - KOCHANA POLSKO

nooo ciekawy jestem, mi proponowano naprawde zaporowe ceny za ten placek, jeszcze 10 dni.

EDIT:

1430, myslalem, ze lepiej pojdzie, mi ponad 2 razy wiecej rekordzista proponowal... Ale i tak ladna cena

Ostatnio edytowano Wtorek, 23 Maja 2017, 15:09 przez luzik, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 19 Sierpnia 2017, 21:00
Tede - 22 Gibony (Diler) - 500zł:
http://allegro.pl/tede-22-gibony-diler- ... 90606.html

Tylko jakaś dziwna mi się ta aukcja wydaję, czemu taka duża różnica między dwiema pierwszymi ofertami? Nie powinno być tylko o 1zł więcej?

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 20 Sierpnia 2017, 00:45
szukana oferta jest nieaktualna

Powrót do góry

Wysłano: środa, 6 Września 2017, 18:58
Martin Shkreli postanowił wystawić jedyną kopię albumu WTC (ofc nie na allegro)

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 6 Września 2017, 21:41
to musi być strasznie chujowy album.

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6