Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Sobota, 21 Października 2017, 14:58

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1729 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Następna strona
Wycena płyt, czyli ile to jest warte? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Wycena płyt, czyli ile to jest warte?
  Wysłano: Poniedziałek, 1 Listopada 2010, 14:20
Problem z wyceną? Może ktoś pomoże, dlatego założyłem ten temat. Chodzi mi bardziej o cenę w polskich realiach. Zagranicę można sprawdzić na discogs czy eBayu (Allegro nie oferuje wielu rzeczy).

Ja zacznę: ile jest warte Travel At Your Own Place na dwóch winylach?

https://www.facebook.com/goodkidpl

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Post Re: Wycena płyt, czyli ile to jest warte?
  Wysłano: Poniedziałek, 1 Listopada 2010, 14:49
30-40 dolarów (za nówkę w folii),

ceny na discogs, a w zasadzie cena, jest w chuj wygórowana i nigdy nikt tyle za ten album nie zapłaci,

ja zanim kupiłem ją za 13.5 dolara w sklepie (nówka w folii), przegrałem na ebayu trzykrotnie licytację, za każdym razem szła właśnie za 30-40 dolców

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 2 Listopada 2010, 18:21
blu & exile na cd?

niedawno jeszcze wisiało na amazonach za ponad 150 dolców chyba, już nie ma, więc pewnie ktoś kupił.

http://cgi.ebay.de/Blu-Exile-BELOW-THE- ... 2a0b684d20

+ mail od sprzedawcy, jaki dostałem na discogs.com:

What's good hadero,

I just wanted to let you know about this rare opportunity, yo. "Below The Heavens" by Blu & Exile was one of the items on your wantlist, so here's where you can get it at:

http://shop.ebay.de/sean-john-don-juan/m.html

najlepsze jest to, że ten sam koleś pisał do mnie kiedyś, czy nie chcę mu tej płyty sprzedać... ciekawe za ile pójdzie.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW
FEJM

Wysłano: Wtorek, 2 Listopada 2010, 19:20
ile za zipere moge dostać?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Wtorek, 2 Listopada 2010, 20:46
Athletic Mic League - Feel Good EP.
ile?

Obrazek

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku profil na myspace profil na lastfm

Wysłano: środa, 3 Listopada 2010, 00:03
rkn napisał(a):
ile za zipere moge dostać?

Pierwsza do 150, druga ok. 100.

https://www.facebook.com/goodkidpl

Powrót do góry
Zobacz profil WWW
FEJM

Wysłano: środa, 3 Listopada 2010, 00:09
to zajebiście bo mam pierwszą :]

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
admin

Wysłano: środa, 3 Listopada 2010, 17:33
hadero napisał(a):
blu & exile na cd?

Sam jestem ciekawy, za ile pójdzie. Na razie 35 euro, czyli jakieś 140 zeta.

Jak ktoś znajdzie gdzieś "Concrete" A.D.O.R.'a, to dajcie znać;)

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: środa, 3 Listopada 2010, 17:51
Grabiszczy napisał(a):
hadero napisał(a):
blu & exile na cd?

Ostatnio aukcja, którą obserwowałem skończyła się na prawie 4 stówach... ;/

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na discogs profil na lastfm

Wysłano: środa, 3 Listopada 2010, 17:54
Grabiszczy napisał(a):
hadero napisał(a):
blu & exile na cd?

http://cgi.ebay.pl/ADOR-THE-CONCRETE-US ... 5adcb3c45f

Wydanie na CD to płyta widmo podobnie jak np.Trigger Da Gambler i ukazała się chyba tylko jako promo bądź w minimalnym nakładzie (jak dobrze pamiętam tłoczone w Niemczech) i pewnie jakby ktoś ją wystawił to kosztowałaby majątek (kto wie jak cenę dać w takim przypadku? 200,500,1000 baksów?),tyle że takich rzeczy nikt się raczej nie pozbywa.A vinyle również w wersji promo w białych kopertach tak jak ten powyżej od czasu do czasu się pojawiają na chociażby ebayu i można wyhaczyć nawet za ok 100.Mój ziom wciągnął to sobie obejrzałem ale wydany jest strasznie biednie (jak to bywa z promo) ale w kolekcji warto mieć :)
P.S. Podzieliłbym ten dział na polandię i zagranicę

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: środa, 3 Listopada 2010, 18:55
Hectic napisał(a):
Grabiszczy napisał(a):
hadero napisał(a):
blu & exile na cd?

http://cgi.ebay.pl/ADOR-THE-CONCRETE-US ... 5adcb3c45f

Wydanie na CD to płyta widmo podobnie jak np.Trigger Da Gambler i ukazała się chyba tylko jako promo bądź w minimalnym nakładzie (jak dobrze pamiętam tłoczone w Niemczech) i pewnie jakby ktoś ją wystawił to kosztowałaby majątek (kto wie jak cenę dać w takim przypadku? 200,500,1000 baksów?),tyle że takich rzeczy nikt się raczej nie pozbywa.A vinyle również w wersji promo w białych kopertach tak jak ten powyżej od czasu do czasu się pojawiają na chociażby ebayu i można wyhaczyć nawet za ok 100.Mój ziom wciągnął to sobie obejrzałem ale wydany jest strasznie biednie (jak to bywa z promo) ale w kolekcji warto mieć :)
P.S. Podzieliłbym ten dział na polandię i zagranicę

Word ! Wersji CD mozesz szukac i szukac.. Tak jak Hectic napisal to plyta widmo i nikt jej raczej nie wystawi. No chyba ze akurat potrzebuje salaty. Jesli chodzi o wersje promo na wosku, ceny czesto sa zawyzone (Hhv.de naprzyklad ale u nich to standard..). Ja swoja kopie kupilem juz troche czasu temu za jakies 25 zielonych w stanie Mint zafoliowana :] Szukajcie a znajdziecie ! Czasem nie warto sie napalac, lepiej poczekac...

Powrót do góry
admin

Wysłano: Czwartek, 4 Listopada 2010, 10:38
Ale ja chcę CD właśnie :D LP faktycznie co rusz się gdzieś pojawia.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 4 Listopada 2010, 11:44
Co do "Concrete" A.D.O.R.-a na wosku, to fakt, co rusz się pojawia, ale 80% tych płyt to bootlegi.

Poza tym, oryginalne amerykańskie wydanie wyszło tylko jako promo (na 1 wosku), w białej kopercie z naklejką na KOPERCIE - nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek widział to w folii (kto foliuje promosy?).

Wersja 2LP, która się też czasami pojawia to jakiś dziwoląg, przypuszczam, że ordynarny bootleg.

Przypuszczam zatem, że Twoja "nówka zafoliowana" to booty, gratuluję zatem.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 4 Listopada 2010, 13:15
chudybrat napisał(a):
Poza tym, oryginalne amerykańskie wydanie wyszło tylko jako promo (na 1 wosku), w białej kopercie z naklejką na KOPERCIE

Zgadza się,mój ziom dostał ją jeszcze jak dobrze pamiętam naciętą (bądź z uciętym rogiem) a że typ nie napisał o tym w ofercie to kumpel zażądał zwrotu pieniędzy.Przesyłka była ze Stanów i kumpel stwierdził,że owszem może ją wysłać z powrotem oczywiście na koszt sprzedającego ale tylko i wyłącznie za podpisem bądź z trackingiem bo zwyczajnie sellerowi nie może już zaufać i gość stwierdził,że nie chce mu się z tym bawić i w ten sposób dostał Adora za friko.

chudybrat napisał(a):
(kto foliuje promosy?)

Nie mam jakiejś niesamowitej zajawki na placki także się nie wypowiadam ale przy Cd-kach takie rzeczy to norma.Często się zdarzają zafoliowane promosy ale uszkodzone pod folią (saw cut,dziura w kodzie kreskowym bądź innej części tylnej okładki lub okładki właściwej,a także inprint lub pieczątka na okładce).

Grabiszczy napisał(a):
Ale ja chcę CD właśnie :D

Tak jak większość kolekcjonerów (mało kto się jara samym winylem w białej kopercie) ale to raczej nierealne i można sobie to "zamrozić" w swojej pierwszej dyszce wishlist.

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 4 Listopada 2010, 18:52
Hectic napisał(a):

chudybrat napisał(a):
(kto foliuje promosy?)

Nie mam jakiejś niesamowitej zajawki na placki także się nie wypowiadam ale przy Cd-kach takie rzeczy to norma.Często się zdarzają zafoliowane promosy ale uszkodzone pod folią (saw cut,dziura w kodzie kreskowym bądź innej części tylnej okładki lub okładki właściwej,a także inprint lub pieczątka na okładce).

Nie zrozumiałeś mnie.

Ta płyta była wydana stricte jako PROMO - nigdy nie trafiła do oficjalnej sprzedaży, nie była dystrybuowana, nie stała się egzemplarzem promocyjnym z uwagi na jakiś późniejszy zabieg (jeden z tych które wymieniłeś), a jedynie z uwagi na w/w okoliczności. Podobnie rzecz się miała np. z Jemini the Giften One - Scars and Pain EP - z tym, że tutaj wydanie jest kolorową okładką, wklejałem kiedyś w jakimś temacie zdjęcie mojego egzemplarza.

Natomiast promo o którym ty mówisz, powstaje na skutek działań kogoś, kto płyty (oryginalnie zafoliowanej, wydanej jako pełnoprawny produkt) nie mógł zbyć za cenę detaliczną i na skutek działań swoich lub kogoś dalej w łancuchu -wydawca-dystrybucja-sklep, sprawił, że pudełko otrzymało promo mark. Tyle.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 4 Listopada 2010, 21:31
chudybrat napisał(a):
Nie zrozumiałeś mnie.

Ta płyta była wydana stricte jako PROMO - nigdy nie trafiła do oficjalnej sprzedaży, nie była dystrybuowana, nie stała się egzemplarzem promocyjnym z uwagi na jakiś późniejszy zabieg (jeden z tych które wymieniłeś), a jedynie z uwagi na w/w okoliczności. Podobnie rzecz się miała np. z Jemini the Giften One - Scars and Pain EP - z tym, że tutaj wydanie jest kolorową okładką, wklejałem kiedyś w jakimś temacie zdjęcie mojego egzemplarza.

Mieliśmy już o tym dyskusję w top ten most wanted.Może się mylę ale zawsze myślałem,że jest tylko jedno promo ,którą wypuszcza label by je rozdać handlowcom właśnie w celach promocyjnych i specjalnie je uszkadza,żeby nie były odsprzedane i prawnie należą do nich nawet w trakcie posiadania je przez osoby trzecie-to tyczy się większych labeli a to o czym ty mówisz to jest self-pressed/released i dotyczy to małych labeli i uznaje się jako promo.

chudybrat napisał(a):
Natomiast promo o którym ty mówisz, powstaje na skutek działań kogoś, kto płyty (oryginalnie zafoliowanej, wydanej jako pełnoprawny produkt) nie mógł zbyć za cenę detaliczną i na skutek działań swoich lub kogoś dalej w łancuchu -wydawca-dystrybucja-sklep, sprawił, że pudełko otrzymało promo mark. Tyle.

Właśnie wydaje mi się,że nie może być sprzedawane przed tym nim zostanie w jakikolwiek sposób nim zostanie oznaczone jako promo copy a właściwie zgodnie z prawem w ogóle nie powinno być sprzedawane a ty to może mylisz to z cut-outy,płytami wycofanymi z katalogu danego dystrybutora.Powtórzę z tamtego topicu,te tłumaczenie wydaje mi się bardzo sensowne i przekonujące:

Washoe napisał(a):
Yes, they are stolen. But before I explain this, we need to clear up our terminology. The term 'cutout' as used in the music industry means an album which has been removed from a distributor's domestic catalogs and is no longer returnable to that distributor for credit. It does not refer to the drill hole or notch cut into a CD case—that's usually called a 'cut'. Cutouts are very, very rarely cut. Cutouts are a completely different entity altogether, and have nothing to do with what the OP is discussing.

If you see an album with a cut in the jewel case, it's a promo, not a cutout. You're not supposed to find those in a mom-and-pop retailer's bins, or anybody else's bins, for that matter. When a major label album is pressed, about 1% of the albums are earmarked for promotional distribution, and the jewel case is cut to identify them as being such. The cost of pressing these promos is deducted from the artist's royalties. They're given to sales reps to distribute pretty much at their individual discretion. The sales reps give them mostly to one-stop buyers and other buyers at the retail level. It's not uncommon for a sales rep to give an entire box of 30 cut CDs to a one-stop buyer with the intention of them being in turn distributed to retailers. Here's where it gets dicey. Let's say this album is currently in the Billboard top 40, and let's also say that the one-stop buyer needs to make his car payment. Off to the used record store he goes, and sells them to the owner for $3 apiece. Happens every day. The record store owner is taking a big chance, because if somebody from the distributor happens to walk in and see them in the bins, they will be notably pissed. If the artist happens to walk in and see them, he will be downright apoplectic. But nothing ever really comes of it, because the music industry makes strange bedfellows, with the artist invariably being the only one who winds up getting screwed. But long story short, yes—they're stolen. Most people don't know this (even quite a few people in the industry), but a promo is technically property of the distributor. The distributor can legally demand back any promo that it has ever given away. I've never seen it happen, but the bottom line is that the record store owner who buys promos is technically receiving stolen property

Washoe napisał(a):
I think some of you are still confusing cut promos with cutouts. I've seen literally hundreds of thousands of cutouts, and none of them were cut. There's no need to cut a cutout, because they're non-returnable anyway. It serves no purpose. Last time I was in Walmart, I saw a bin full of several hundred cutouts, none of which were punched. Why damage the artwork or jewel case? Cutting a jewel case serves only one purpose: to alert the distributor not to accept it in a return.

As an aside, cutouts are a huge global business, and a more or less legitimate one, despite the longstanding involvement of the New Jersey DeCavalcante family in virtually all cutout trade. There's a huge amount of criminal activity involving cutouts, but the actual sale and transfer of them is perfectly legitimate.

Link do całego topicu:

http://boards.straightdope.com/sdmb/arc ... 93192.html

Na temat promo:

http://radar.oreilly.com/2008/06/ruling ... e-app.html

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 6 Listopada 2010, 22:17
W jakich cenach chodzi FLP hifi bandy? edycja w digi

Kupujcie te płyty bo to wasz wkład
Po to co kochamy naładować mocą

http://www.myrecordcrate.com/HitmanTHC

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Sobota, 6 Listopada 2010, 22:41
Kupiłem jedną z ostatnich sztuk w hemp szopie za 30. Teraz myślę że około 60-70 zł.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 7 Listopada 2010, 20:44
podbiję tego blu&exile'a jeszcze, widział ktoś za ile w końcu poszło?

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW
admin

Wysłano: Niedziela, 7 Listopada 2010, 21:24
Chyba nie poszło, bo widzę, że jest jeszcze raz od nowa.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1729 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Następna strona