Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 12 Listopada 2018, 20:45

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Czemu CD? 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Czemu CD?
  Wysłano: Poniedziałek, 4 Marca 2013, 21:13
Hectic napisał(a):
E tam Hadero, kluczem do wszystkiego jest nośnik fizyczny z poligrafią, który możesz dotknąć, powąchać i dodatkowo sprawdzić różne informacje które dopełniają dzieła stworzonego przez artystę często wraz z pomocą sporej grupy ludzi w formie mniej lub bardziej zgodnej z pierwotnym zamierzeniem.

dlatego właśnie (m.in. dlatego) winyl >>> cd
większy, cięższy i ładniej pachnie. naprawdę, nie wiem jak można twierdzić, że pod względem estetycznym cd jest lepsze od winyla.
cd = mały plastik + więcej małego plastiki + trochę małego papierka.
winyl = duże pvc + duża, dużo trwalsza tektura + duży papierek albo dwa (czasem)

przypominam też, że mp3 w aucie też da się puścić. i na plaży. i w górach. i mniej waży. i się nie porysuje ani nie potłucze ani nie zgubi.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Wysłano: Poniedziałek, 4 Marca 2013, 21:45
A do winyli też robią książeczki jakiegokolwiek typu?
Nie spotkałem się jeszcze.
Nie licząc tych mega wydań za setki zł, wiadomo.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Poniedziałek, 4 Marca 2013, 21:55
jasne, że robią.
jak nie książeczki, to printed inner sleeves, albo chociaż insert, albo gatefold masz i w środku, po rozłożeniu, wszystko jest w wymiarze 12" X 24", nie trzeba przewracać tych małych karteczek.

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 4 Marca 2013, 23:31
hadero napisał(a):
nie wiem jak można twierdzić, że pod względem estetycznym cd jest lepsze od winyla.

Przypomnij mi proszę gdzie tak napisałem bo chyba coś przeoczyłem...

hadero napisał(a):
cd = mały plastik + więcej małego plastiki + trochę małego papierka.
winyl = duże pvc + duża, dużo trwalsza tektura + duży papierek albo dwa (czasem).

Taki jest powiedzmy...standard, ale dobrze wiesz że jest cała masa odstępstw od tej reguły, jak chociażby szeroko pojęte digipacki lub special releases (jak pierwsze z brzegu pięknie wydane The Heist chociażby) i za to cała masa LP's (plain sleeve + sticker). Jeżeli chodzi o narażenie na zniszczenie, to wiadomo że żaden kolekcjoner raczej nie ma zamiaru uszkodzić swojej kolekcji, ale nie powiesz mi że nie obchodzisz się ostrożniej z winylami niż z cedekami, bo w to nie uwierzę. Poza tym kwestia co jest lepsze: plastik + papierek a tektura + pvc jest mocno subiektywna i raczej nie stawiał bym jej jako głównej przyczyny. Pomijając aspekt sentymentalny (back to the roots) to skupiłbym się przede wszystkim na lepszej jakości dźwięku z winyla :głębokość basu, dźwięk przestrzenny versus czysty ale płaski dźwięk cedeka (zwolennicy srebrnych krążków mogą za to zarzucić vinylom lekki szum i sporadyczne trzaski w przypadku nieco zużytych wosków ale mi akurat to nie przeszkadza).

hadero napisał(a):
przypominam też, że mp3 w aucie też da się puścić. i na plaży. i w górach. i mniej waży. i się nie porysuje ani nie potłucze ani nie zgubi.

Uparłeś się, żeby obalić sposób szerszego i łatwiejszego użycia cedeka poprzez przykład mp3 czyli chcesz w ten sposób zastosować taki muzyczny gambit :) Tyle, że nie ładnie jest się posiłkować pionkami. Przez całe lata 90-te biegałem z walkmenami, discmenami i "ghetto blasterami" ,nagrywałem dla siebie i ziomów składanki do samochodów - gdzie wtedy były winyle? Portable record player może był czymś normalnym dla fanów Strefy Mroku albo Miasteczka Pleasantville ale w 90-tych i na początku tego wieku dla zwykłych chłopaków z osiedla w Polsce znaczył tyle co Iphone 5. Poza tym zapomniałeś o komputerach i odtwarzaczach Blue Ray/DVD/CD które są w każdym domu najczęściej podłączonym sprzętem pod głośniki. Jaki mam stosunek do winyli,tejpów i cedeków wyjaśniłem już w poprzednich postach i nie chce mi się tego powtarzać, dziwi mnie tylko czemu tak atakujesz cedeki sam je zbierając, wstydzimy się przyznać że mimo wszystko lubimy czasem zapalić z plastikowej,cyfrowej fify Hadero?

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Marca 2013, 20:49
do poczytania:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: Sobota, 9 Marca 2013, 21:27
Co za głupi temat. :nonono: Wiadomo, że: Cd(=)Winyl>Kaseta. To co ktoś sobie wybierze, to indywidualna sprawa, chociaż więcej argumentów, takich pragmatycznych, przemawia za cd, ale pieprzyć wszelakie paralele. Trochę też beka z panów, którzy kupują tę samą płytę na winylu i cd. Nie rozumiem tego, ale na pewno jest w tym jakaś wartość transcendentna, której nie dane mi pojąć.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Niedziela, 10 Marca 2013, 00:15
tomek8927 napisał(a):
Trochę też beka z panów, którzy kupują tę samą płytę na winylu i cd.

Winyl się zużywa i jakość dźwięku jest gorsza, ale jest dużo lepszy do kolekcjonowania. Nie rozumiem więc dlaczego beka.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 10 Marca 2013, 08:47
Galaktyczny Rolmops napisał(a):
Winyl się zużywa i jakość dźwięku jest gorsza, ale jest dużo lepszy do kolekcjonowania. Nie rozumiem więc dlaczego beka.

"jakość dźwięku jest gorsza"?!? :shock: radzę przeanalizować sposób zapisu dźwięku na poszczególnych nośnikach

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 10 Marca 2013, 09:39
Cytuj:
“Somebody was trying to tell me that CDs are better than vinyl because they don't have any surface noise. I said, “Listen, mate, life has surface noise
.

to john peel, chwała jego duszy.

Cytuj:
records are meant to be played, not ogled. nobody cares about light scuffs, vinyl collector. bust a nut, then see if you care bout "scuffs."

a to j-zone, niech żyje wiecznie.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 10 Marca 2013, 11:32
Wiadomo dusza i klimat są, ale nie oszukujmy się, rzeczy typu pasmo przenoszenia, szczegółowość, dynamika itp są na pewno lepsze w CD.
Chociaż fakt faktem dla większości populacji (w tym mnie) to tylko cyferki. I nie mają jakiegoś wielkiego wpływu. Bym musiał posłuchać kiedyś wreszcie dobrze nagranej płyty na LP, na dobrym sprzęcie, bo nie mam porównania.

btw. dzięki za wymienienie Johna Peel'a, wreszcie wiem ocb z tymi "Peel sessions" :D

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 10 Marca 2013, 12:14
Mówiąc szczerze dlatego CD bo tańsze. Nie ma w tym żadnej głębszej filozofii jak jakość, trwałośc, to wszystko to zwykłe pierdolenie. Wiadomo, że winyl>cd pod każdym względem, wystarczy raz trzymać placek w dłoniach i raz położyc na nim igłę gramofonu aby to stwierdzić. :cool:

Osobiście gdybym miał kompleks biedaka którego nie stać na winyle to też bym pewnie pisał brednie że lepsze są cd ale go nie mam, choć winyli nie kupuję. Jedyne co jest w nich lepsze to swego rodzaju "mobilność", trudno byłoby posłuchać wyinyli w aucie :rotfl:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs
moderator

Wysłano: Niedziela, 10 Marca 2013, 20:58
Laj napisał(a):

Osobiście gdybym miał kompleks biedaka którego nie stać na winyle to też bym pewnie pisał brednie że lepsze są cd ale go nie mam,

Co za marne pierdolenie. :lol:

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: środa, 28 Stycznia 2015, 18:48
Powracam z ulubionym tematem do debaty dla audiofili, tym razem wypowiadają się ci, którzy wiedzą o temacie najwięcej...i nie, tematu nie sponsorował Phillips :lol:

Why CDs May Actually Sound Better Than Vinyl

Scott Metcalfe napisał(a):
Every way you can measure it, digital is going to be superior. It really does come down to the preference of the end user.

Kees Immink napisał(a):
Some people like marmalade and some people like mustard. If people like to listen to vinyl, do so, enjoy life. But don't say that the sound is better.

Dobrze, że jestem ponad fanatykami każdego z nośników i uwielbiam obydwa :wink:

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 31 Stycznia 2015, 16:28
Bardzo fajny artykuł, no i wiadomo - rozsądnym ludziom nie trzeba tłumaczyć, pozostała reszta i tak nie zrozumie różnicy między "wolę to" od "to jest lepsze" :)

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 3 Lutego 2015, 09:40
Moja diagnoza jest prosta. Są dwa przypadki, w których ktoś może uważać CD za lepszy nośnik: 1) Ma kiepski gramofon 2) Jest głuchy

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Wtorek, 3 Lutego 2015, 14:13
Albo nie chce mu się pierdolić z wkładkami, myciem i czyszczeniem płyt i waflowaniem ze strony na strone przy odsłuchu. :wink:

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: środa, 4 Lutego 2015, 09:05
ja generalnie slucham muzyki wylacznie z mp3
natomiast kupuje i cd, i winyle i kasety, liczy sie tylko to, ze to fizyczna wersja albumu. kazdy z tych nosnikow moze byc fajnie rozkminiony, miec dobra ksiazeczke albo jakis dziwny ciekawy patent. klotnie o to ktora opcja jest lepsza, daje lepszy dzwiek itd tez sa raczej czystym teoretyzowaniem. niewiele osob ma przygotowane dobre akustycznie pomieszczenie i sprzet pozwalajacy wychwycic te roznice wiec nie wiem o co spina.
podsumowujac
cd sa wygodniejsze
winyle maja swoj nie do podjebania klimat
kasety to raczej zabawa dla ludzi ktorzy na przelomie wieku latali z kieszonkowym i kupowali je bo plyty/sprzet cd byly za drogie
ja jaram sie kazda z tych opcji i nie stawiam zadnego nosnika ponad innym bo to po prostu rozne bajki

Powrót do góry

Wysłano: środa, 4 Lutego 2015, 09:39
Łąsą napisał(a):
Moja diagnoza jest prosta. Są dwa przypadki, w których ktoś może uważać CD za lepszy nośnik: 1) Ma kiepski gramofon 2) Jest głuchy

Czyli rozumiem doktorze, że Kees Immink, Bob Ludwig ,Bob Clearmountain, Scott Metcalfe, Andres Mayo, Pete Lyman czy Jim Anderson są głusi i słuchali płyt na kiepskich gramofonach? :) A może to jest jakaś szerzej zakrojona akcja dywersyjna zorganizowana przez Phillipsa i Sony, którzy dali w łapę LA Weekly, żeby nadszarpnąć reputację powracającego do łask (wprawdzie głównie wśród kolekcjonerów, ale zawsze) winyla i podreperować sprzedaż spadającego na łeb, na szyję cedeka? Dla kamuflażu swojego niecnego planu na dodatek dali na tej samej stronie co artykuł link do 10 najlepszych sklepów z winylami w LA.

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 28 Czerwca 2018, 12:44
Beznadziejny temat, ja jak widzę nowy krążek szczególnie w jawelu a w środku zajebista książeczka to mi się ręcę trzęsą. Mam ponad 140 cd i troszke kaset i cd wymiatają już samym formatem. Na kasecie niektórzy pasjonaci raperzy twierdzą że rap lepiej brzmi niż na cd, nie zgadzam się z tym.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3