Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 21 Września 2017, 15:13

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Uwaga fake! 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Uwaga fake!
  Wysłano: Poniedziałek, 25 Czerwca 2012, 19:09
Założyłem ten temat ku przestrodze dla kolekcjonerów cedeków po ostatnim, mało przyjemnym incydencie na amazonie. Od dłuższego czasu czaiłem się na jeden albumik z 1995 a jego dość wysoka cena mnie zniechęcała. W końcu zdecydowałem się na ofertę na amazonie gdyż seller proponował nową sztukę. Kiedy jednak płyta do mnie przyszła od razu wydała mi się podejrzana. Po pierwsze przyszła bez folii a to już od razu dyskwalifikuje dla mnie opis "new" - jeżeli ktoś może wyjąć ją z pudełka i przesłuchać to nie jest "new" tylko "used" a jeżeli jest w idealnym stanie to może być co najwyżej "like a new" bądź "near mint" choć to akurat nie było najważniejsze w tym przypadku. Najbardziej podejrzany wydał mi się fakt,że ona faktycznie była "nowa" dosłownie a nie używana jak nowa sprzed 17 lat. Papier śmierdział jeszcze świeżą farbą a tekstura zarówno płyty jak i okładki była lekko chropowata. Zacząłem ją "egzaminować" i sprawdziłem matrix. Po pierwsze płyta nie posiadała żadnego z numerów IFPI (mastering code i mould code) czyli Sid Codes, które muszą być na każdym cedeku od 1994 roku a więc już wiedziałem, że coś jest na rzeczy. Dodatkowo znalazłem na wewnętrznym ringu informację o stronie internetowej likewisemedia a z doświadczenia wiem,że w tamtym czasie praktycznie nikt takich informacji na CD nie zawierał,szczególnie w małych labelach. Gdy wszedłem na tą stronę wszystko stało się jasne ,gdyż jest to firma zajmująca się tworzeniem replik CD i DVD na dużą skalę. Oczywiście zgłosiłem sprawę do amazonu a także do sprzedawcy. Amazon jak większość platform zakupowych proponował rozwiązanie polubowne a w przypadku problemów zwrot pieniędzy a sprzedawca bezczelnie powiedział że przez pomyłkę opisał to jako OG (original) a nie jako CDR bo to miało być CDR i odda mi pieniądze jak odeślę im płytę. Oczywiście odpowiedziałem,że takie bajki to mogą opowiadać komuś kto słucha summer best hits w samochodzie a nie kolekcjonerowi i doskonale wiem,że liczyli że nikt nie pozna że jest to replika rzadkiego OOP choć z założenia to był błąd bo kto zapłaci kilkadziesiąt euro za cedek jeżeli nie kolekcjoner albo fan,którzy raczej sprawdzą dokładnie co dostali. Nienawidzę wszelkiego rodzaju oszustów i naciągaczy ,szczególnie kiedy działają na polu które jest mi bliskie. Przeraża mnie jedynie jakość, precyzja i zorganizowanie tego precederu bo to już nie jest marny dubel ze stadionu z jednostronicową okładką robioną na kolorowym ksero tylko naprawdę świetnie zrobiona kopia i myślę że z 4 na 10 kupców kompletnie by się nie zorientowała. Także jeżeli ktoś z was natrafi teraz na płytę od likewisemedia to będzie wiedział że to 100% fake!

Dla ułatwienia ściągawki z discogs o oznaczeniach CD i link to firmy produkującej repliki:

SID Code

How to avoid fake / bootleg releases

Likewisemedia.com

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry
moderator

Post Re: Uwaga fake!
  Wysłano: Poniedziałek, 25 Czerwca 2012, 21:36
Ja dorzucę małą radę - starajcie się nie kupować płyt od sprzedawców z krajów azjatyckich. Bardzo często trafiają się prawie oryginalne CDeki i na prawdę trzeba pogłówkować, żeby w tej euforii nowego zakupu się nie pogubić i jarać piratem. Nadruk na płycie okej, poligrafia okej - dopiero wychodzi jak można sobie sprawdzić z płytą ze sklepu np. Empik. A ludzie i tak pozytywy wystawiają - oczywiście, nieraz się trafi perełka :)

+

Na małe i średnio widoczne zdjęcia - płyta przychodzi, okazuje się, że chujopak jest wymiętolony jak piersi nastolatki, a typ pisze, że taki egzemplarz jest na zdjęciu - no i jak się okazuje, po zassaniu zdjęcia, obrobieniu trochę w gimpie i sokolim wzroku się okazuje, że tak.

To łódzka ziemia i łódzki styl życia /
Czyli upadły przemysł i przewóz po kryzysach...

Warny spłacę paypassem, a resztę mam w kutasie /
Możesz nie zrozumieć za co go dostałeś kiedy tracę zasięg...

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: środa, 8 Sierpnia 2012, 20:21
Z racji tego, ze mam dożywotniego bana w dziale "zagraniczny hiphop" wklejam tu taką ciekawostkę:

50 unreleased albums that we'd kill to hear
http://www.complex.com/music/2012/08/50 ... -too-tight

48. MC Hammer & 2pac "Too Tight" :shock:

WARN - za post nie mający nic wspólnego z tematem.

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg numer skype profil na facebooku WWW

Wysłano: Piątek, 10 Sierpnia 2012, 13:21
@up a co to ma wspólnego z tematem -.-

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 1 Października 2012, 21:00
Podbijam temat,bo ostatnio pojawia się coraz więcej replik/bootlegów CD zrobionych w bardzo profesjonalny sposób. Dotyczy to głównie super rzadkich wydawnictw g-funkowych ale nie tylko. Ostatnio kumpel kupił świadomie G-Slimma, bo chciał go mieć wytłoczonego a nie miał ochoty wydać co najmniej pół tysia zielonych żeby kupić first press (nie ma go nawet na discogs). Jednak dla mnie jest to strata pieniędzy bo nie uznaję repressów jeżeli są nieoficjalne ale dzięki temu mogłem porównać to z repliką na którą nadziałem się wcześniej. Różnice bardzo ciężko znaleźć dlatego proceder ten tak działa mi na nerwy. Kumpel nie powiedział mi, że to repress ale wiedząc jak rzadka jest to płyta po prostu przyjrzałem się jej bardzo dokładnie. Tekstura okładki i nadruku na płycie jest jakby trochę bardziej śliska w dotyku niż większość oryginalnych pressów (co nie pokrywało się z poprzednią repliką) ale wzbudziło podejrzenia choć jest to przecież sprawa bardzo dyskusyjna i jednostkowa natomiast jak zawsze pozostaje kwestia matrixa i innych oznaczeń wytłoczonych na samym cedeku (okładka to pryszcz dla podrabiających). Niestety SID codes czyli IFPI numbers można sprawdzać dopiero w przypadku releasów wydanych po 94 roku (w tym roku został wprowadzony ten system ale wiele niezależnych wytwórni go wtedy jeszcze nie przyjęło). Sprawdziłem sobie na discogs i ktoś dodał tam tą pozycję ale ja nadal nie jestem przekonany o autentyczności tego repressu bo tym bardziej teraz powinien mieć wytłoczony mould code - myślę że warto tą sprawę poruszyć na forum discogs. Abstrahując już od tego konkretnego przypadku to jeżeli ktoś sprzedaje w swoim asortymencie takie płyty i nie opisze ich jako replica/bootleg to jest to zwykłe oszustwo,nic więcej. Także oprócz walki z sellerami sprzedającymi nieopisane promosy - uszkodzone w postaci saw cutów, punch holi, imprintów i specjalnych nieschodzących nalepek doszli teraz piraci nowej generacji. Poniżej lista sellerów, którzy sprzedają repliki także jeżeli traficie na nich na amazonach, ebayach discogsach i innych sklepach/portalach internetowych to miejcie się na baczności i dokładnie sprawdzajcie opis. Listę będę uzupełniał jak mi jakiś skurwiel wejdzie w drogę:

Pewni:
1.SOR-SHOP (Niemcy - amazon.de,amazon.com) to ci oszuści chcieli mnie naciągnąć na replikę sprzedając jako OG release. Stay away!

Niepotwierdzeni:
1.Natural Born Hustler (Niemcy - amazon.de) - jeszcze ich nie poznałem ale to się wkrótce zmieni bo zamówiłem od nich jedną płytę. Mam nadzieję że nie będę musiał drugi raz się męczyć i udowadniać nic nie kumającemu staffowi z amazonu o co chodzi...

2.soundchronicles (Niemcy - amazon.com, ebay.com, ebay.de)

Wszyscy (jak do tej pory) sprzedawcy pochodzą z Niemiec, więc jeśli zamierzacie kupić coś rzadkiego stamtąd a seller będzie miał coś po super okazyjnej cenie to możecie się przeliczyć (jeżeli coś kosztuje kilkaset baksów to w dzisiejszych czasach,przy takiej liczbie przeszukujących neta szanse na to że będzie nowe po kilkadziesiąt albo kilkanaście są bliskie zeru), także keep your eyes wide open.

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 26 Października 2012, 14:09
......

Ostatnio edytowano Sobota, 27 Lutego 2016, 15:47 przez illstreetblues, łącznie edytowano 1 raz

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Piątek, 26 Października 2012, 14:12
A nie lepiej poczekać i mieć oryginał (oficjalne wydanie)? To prawie jak CD z ryneczku w latach 2000-2003.

To łódzka ziemia i łódzki styl życia /
Czyli upadły przemysł i przewóz po kryzysach...

Warny spłacę paypassem, a resztę mam w kutasie /
Możesz nie zrozumieć za co go dostałeś kiedy tracę zasięg...

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku

Wysłano: Wtorek, 30 Października 2012, 17:13
jak myślicie, wałek czy nie?

http://allegro.pl/52-debiec-konfrontacje-hans-unikat-i2717027967.html

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Października 2012, 18:02
Powiedziałbym, że nie. Takie single przeznaczone do radia były wydawane bardzo prymitywnie, czyli tak jak widać, zwykły cd-r z chujowym nadrukiem.

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 30 Października 2012, 18:37
No, bo kumpel kupił i nie wie czy fake czy nie. Mówił też, że pod nadrukiem na CD widać te oznaczenia "x48, CDr" itd. to też normalne?

Powrót do góry

Wysłano: środa, 31 Października 2012, 19:37
Tak, niektore wytwornie uzywaja duplikatorow ktore nagrywaja x kopii plyty i robia na niej nadruk. Sa do tego specjalne CD-R, wlasnie takie biale

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
moderator

Wysłano: środa, 31 Października 2012, 20:18
wszystko zostalo juz powiedziane, ale jakies 5 lat temu na allegro pojawil sie singiel radiowy mesa ("wjaazd") i byla to zwykla, biala plyta z napisem markerem (!). zapytalem sprzedajacego i powiedzial, ze to oryginal :mrgreen:

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 1 Listopada 2012, 15:09
Ok, dzięki za odpowiedzi.

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 2 Listopada 2012, 02:44
Niech to szlag, a ja myslalam, ze tylko "kitajce" wydaja przykladowo 1000 bucks za album, zeby wypuscic pozniej "fake", i krecic hajsy, a tu "niemiaszki" czynia to samo ! Nie bedzie niemiec plul nam w twarz... , a od w/w plytek szczesliwie nie bralam ;))

http://www.facebook.com/kurisutina.rapcds

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 12 Listopada 2012, 19:27
Jak myślicie, fake czy nie ?
http://allegro.pl/52-debiec-piec-dwa-na ... 35419.html

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na discogs

Wysłano: Wtorek, 11 Marca 2014, 11:48
http://allegro.pl/peja-slums-attack-na- ... 17647.html

http://allegro.pl/peja-slums-attack-na- ... 90090.html :nonono:

kolejni "miszczowie" gonią piraty z bazaru... :hardasfuck:

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 11 Marca 2014, 12:01
:D
pięknie bonusy..

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs profil na lastfm

Wysłano: Wtorek, 11 Marca 2014, 12:10
na tej jednej nakleił nawet hologram
piękne to były czasy jak piratowano polski rap, ale to już nie wróci

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Marca 2014, 11:17
Matko, ta płyta osiągnęła już wartość 76zł :damn:...

Powrót do góry

Wysłano: Piątek, 14 Marca 2014, 19:04
illmatic_ice napisał(a):
http://allegro.pl/peja-slums-attack-na-legalu-i4044517647.html

http://allegro.pl/peja-slums-attack-na- ... 90090.html :nonono:

kolejni "miszczowie" gonią piraty z bazaru... :hardasfuck:

Coś mnie tu pachnie STADIONEM DZIESIĘCIOLECIA ;))

http://www.facebook.com/kurisutina.rapcds

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona