Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Poniedziałek, 14 Października 2019, 21:12

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Resellerzy - Mafia Allegro 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Resellerzy - Mafia Allegro
  Wysłano: Niedziela, 17 Kwietnia 2011, 08:50
Kaaban napisał(a):
zresztą allegro ma pod lupą każdego, kto ma miesięcznie dochody wyższe niż 1000zł, więc ktoś się do nich dobierze prędzej czy później

ale to by musialy byc nowe plyty same i najlepiej 10 sztuk kazdej czy cos, bo uzywane to twoja kolekcja i nikt sie nie moze przyjebac
a 1000 zl miesiecznie REGULARNIE to raczej malo kto przekracza, choc jest/bylo paru i z tego co wiem US sie nikomu do dupy nie dobral np. EventOne

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Kwietnia 2011, 08:53
Jedyna mafia na ALLEGRO to same Allegro!
A mnie tacy nie wkurwiają znaleźli sposób na zarobek to mają nie widzę problemu... Trzeba kombinować :cool:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Niedziela, 17 Kwietnia 2011, 09:04
Dziwię się Kaabanowi, że tak mówi, bo odniosłem wrażenie, że jest za kapitalizmem (nawet tym w mikroskali).

https://www.facebook.com/goodkidpl

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW
a.k.a. Kondzik

Wysłano: Niedziela, 17 Kwietnia 2011, 09:08
LiM napisał(a):
Kaaban napisał(a):
zresztą allegro ma pod lupą każdego, kto ma miesięcznie dochody wyższe niż 1000zł, więc ktoś się do nich dobierze prędzej czy później

ale to by musialy byc nowe plyty same i najlepiej 10 sztuk kazdej czy cos, bo uzywane to twoja kolekcja i nikt sie nie moze przyjebac
a 1000 zl miesiecznie REGULARNIE to raczej malo kto przekracza, choc jest/bylo paru i z tego co wiem US sie nikomu do dupy nie dobral np. EventOne

Coś używanego musisz posiadać co najmniej pół roku żeby móc to sprzedać.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Kwietnia 2011, 09:42
Przeczytajcie najpierw regulamin dokładnie, później zapoznajcie się z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych i wtedy zabierajcie głos, a nie szerzycie herezje niepoparte żadnymi dowodami.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Kwietnia 2011, 10:04
bartkos87 napisał(a):
Dziwię się Kaabanowi, że tak mówi, bo odniosłem wrażenie, że jest za kapitalizmem (nawet tym w mikroskali).

oczywiście, że jestem, ale masz wyżej wyjaśnienie, biorąc poprawkę na zastaną sytuację to wieje to chujem, tak to oczywiście jestem za kapitalizmem nawet w mikroskali

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Kwietnia 2011, 10:32
Dochodzenie.

EventOne:

http://allegro.pl/show_user.php?search=EventOne

Od siedmiu lat na Allegro. Prawie 3000 komentarzy, ze sprzedaży 1800. Jedna wystawiona płyta, reszta to w większości jakieś telefony.

Przemic:

http://allegro.pl/show_user.php?search=przemic

Słabo mu idzie, od 9 lat 1500 komentarzy. Kilka, w większości chuja wartych, polskich płyt za średnia kasę.

Pawelec:

http://allegro.pl/show_user.php?search=pawelec_slg

Od 2002 ponad 3000 komentarzy. Marnie aktualnie.

Wniosek? Jak dla mnie żalenie się jakiś nieudaczników, co chcieliby Światła Miasta za 30 zł, a najlepiej za darmo. W życiu nie zapłacą za płytę więcej jak 50 zł (nie mówiąc o 100 zł), to takiego sprzedającego nazwą złodziejem albo resellerem. I skończcie opowiadać bzdury, że to nie fair albo że ktoś nie może tego kupić za normalny hajs. Polityka. Skoro czegoś NIE MA powszechnie dostępnego, a jest popyt, to zawsze cena będzie WYSOKA. Tylko kretyn oddałby za grosze jakiś unikatowy album.

https://www.facebook.com/goodkidpl

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Kwietnia 2011, 11:00
Jeden z kolegów zapytał, jak konkretnie wygląda kwestia opodatkowania sprzedaży na allegro. Zdecydowanie offtop ale chyba pytanie zasługuje na odpowiedź i nie ma sensu zakładania oddzielnego tematu.

W przypadku osób prawnych lub indywidualnie prowadzonej działalności gospodarczej, tj. istnieje ewidencja przychodów i rozchodów opodatkowanie sprzedaży jest jasne i nie pozostawia żadnych problemów interpretacyjnych, tzn. osoby takie rozliczają się w ten sam sposób, gdyby prowadziły tradycyjne sklepy, spółki etc.

Problem jednak jest wśród takich osób, jak my, tzn. osoby, które trudnią się głównie sprzedażą przedmiotów używanych. Co do zasady ustawa nie rozgranicza rzeczy nowych od używanych, gdyż de lege ferenda podatek się należy fiskusowi w każdym przypadku. (np. sprzedaż używanego samochodu jest opodatkowana). Co więcej trzeba pamiętać, że podatek należy się od każdej zarobionej złotówki. Są jednak pewne skonkretyzowane przepisy mówiące o tym, że podatek należy odprowadzić od rzeczy używanej o ile nasz stan posiadania nie przekroczył 6 miesięcy. W innym wypadku można mniemać, że podatek nie jest obowiązkowy (w mojej ocenie nie znajduje to swojego odzwierciedlenia w przepisach). Poza tym problemem może być również stawka podatku. Jeżeli nie przekroczymy I próg podatkowy, wysokość podatku wyniesie 19% od wartości sprzedaży i następnie po przekroczeniu kolejnych progów, tj. II i III, stopa podatkowa wyniesie odpowiednio 30% i 40%.

W przypadku nie posiadania przedmiotu dłużej niż 6 miesięcy należy pamiętać, że w przypadku płyt CD, fiskus nie jest w stanie dowodzić na naszą niekorzyść, tak więc przepisy w tym zakresie można uznać za martwe i psują prawo.

Nadto, trzeba pamiętać, iż ustawodawca zaznaczył, iż opodatkownie jest obligatoryjne, jeśli sprzedaż ma charakter zorganizowany i ciągły, tak więc w przypadku gdy sprzedajemy pojedyńcze sztuki albo i więcej, ale sprzedaż nie posiada charakteru periodycznego, można spać spokojnie.

W mojej ocenie Allegro i inne serwisy aukcyjne w tym zakresie tworzą swoistą "szarą strefę". FIskus nie jest technicznie wziąć "pod lupę" każdego użytkownika, zastosowanie to może jednak mieć miejsce wobec osób, które zarabiają najwięcej.

Innym problemem jest również sprzedaż repaków oraz płyty PROMO ONLY ale to już kwestie prawne zasługujące na oddzielną opinię.

Pozdrawiam

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Kwietnia 2011, 11:05
Marne dochodzenie i ja bym sie wkurwil na ich miejscu za takie operowanie nickami, mogles chociaz zaspoilerowac. Jebać.

EventOne juz sprzedal wiekszosc swojej kolekcji, zostawil tylko to czym sie najnajnajbardziej jara, ale mial takie momenty ze sprzedawal w jednym momencie grubo ponad 50 albumow
Pawelec_slg nie w takim stopniu, ale tez mial swoje 5 minut kilka razy. Spory kolekcjoner ktory jak wiele osob czasami kupuje 2-3 sztuki jakiegos limitowanego wydawnictwa.
Przemica nie nazwalbym nieudacznikiem, ma na koncie takie sprzedaże jak Wyzsze dobro za 150 zl, RHW Drumza za ponad 100, ostatnio marna plyte Pono - Tak to widze tez ojebal za 120 i wiele wiele innych, wiec nic tylko pozazdroscic.

Osobiscie nic nie mam do tych gosci. Pawelec - propsuje, spoko ziomek, mialem okazje pare razy cos od niego kupic. EventOne tez mi nie przeszkadzal nigdy, mam od niego jeden mega unikat, ktorego tanio mi nie oddal, ale sie nie dziwie. Przemic natomiast troche zalosny jest, bo potrafi wystawiac album warty duzo mniej za 199 zl 10 razy ale w koncu mu ktos kupi i widocznie mu sie to oplaca, poza tym siedzi non stop na allegro i zadna okazja mu nie umknie, z czego zawsze mamy z ziomkiem beke.

jest jeszcze niejaki ADOMAH, typ niedawno 18 lat skonczyl a ma kolekcje ze malo kto tutaj moze ze swoją nie chowac glowy w piasek przy nim + spory reseller. Młody kombinuje sobie hajs. Nic do tego nie mam.

Nie wiem czy slyszeliscie, ale podobno jakis typ kupil 20 winyli Zamach na przecietnosc. To dopiero pojeb i takiemu bym wyjebal, ale jak ktos bierze max 3 sztuki to jak najbardziej propsuje.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Kwietnia 2011, 11:12
Dobrze, że nikt nie operował do tej pory moim nickiem, bo od razu pozew do sądu :mrgreen:

Powrót do góry
admin

Wysłano: Niedziela, 17 Kwietnia 2011, 13:00
LiM napisał(a):
Marne dochodzenie i ja bym sie wkurwil na ich miejscu za takie operowanie nickami, mogles chociaz zaspoilerowac. Jebać.

EventOne juz sprzedal wiekszosc swojej kolekcji, zostawil tylko to czym sie najnajnajbardziej jara, ale mial takie momenty ze sprzedawal w jednym momencie grubo ponad 50 albumow
Pawelec_slg nie w takim stopniu, ale tez mial swoje 5 minut kilka razy. Spory kolekcjoner ktory jak wiele osob czasami kupuje 2-3 sztuki jakiegos limitowanego wydawnictwa.
Przemica nie nazwalbym nieudacznikiem, ma na koncie takie sprzedaże jak Wyzsze dobro za 150 zl, RHW Drumza za ponad 100, ostatnio marna plyte Pono - Tak to widze tez ojebal za 120 i wiele wiele innych, wiec nic tylko pozazdroscic.

wtrącę się, ale jak możesz nazywać rzemieślników kolekcjonerami ? co innego zbierać płyty, i raz na jakiś czas gdy nadarzy się okazja sprzedać coś z dochodem, a co innego robić sobie źródło dochodu z takiego procederu i 'żyć' allegro, ebayem czy czymkolwiek. nazywanie kogoś kolekcjonerem, kto żeruje na właściwych kolekcjonerach, godzi we mnie i pewnie całą resztę osób które udzielają się w temacie "Ostatnie zakupy".

no chyba że te osoby mają własne kolekcje po kilkaset/tysięcy płyt to mogę przymknąć oko.

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Kwietnia 2011, 13:06
rapcdmarket napisał(a):
Dobrze, że nikt nie operował do tej pory moim nickiem, bo od razu pozew do sądu :mrgreen:

był tu jeden taki, co tak straszył podobnie i delikatnie rzecz ujmując, przestał być lubiany :wink:

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Kwietnia 2011, 13:35
to była li tylko ironia . Należę do grupy normalnych ludzi :)

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 17 Kwietnia 2011, 15:57
Jeszcze do tych sprzedawców dopisałbym gościa o nicku - masontoscani, wcześniej znany jako waldas_hh. Ma ładną kolekcje albumów Slums Attack dlatego propsy dla niego.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Kwietnia 2011, 12:29
troche offtop, ale tez dotyczy allegro a konkretniej jednego uzytkownika
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=10840336
to sa piraty? bo jakos argument ze wydanie ukrainskie i dlatego sa napisy ukrainskie mnie nie przekonuje, moglby ktos potwierdzic?

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Czwartek, 21 Kwietnia 2011, 12:51
Płyty na Ukrainie i w Rosji wydawane są wątpliwy sposób jeśli chodzi o ich legalność. Dlatego, że standardem są tam znane nam z rynków kompilacje, albo wydania 2in1. Szczytem są wydania dyskograficzne na jednej płycie w formie mp3. Sam kupiłem sobie tam dyskografie The Beatles i Johna Lennona za grosze. Legalne czy nie, to takie wydawnictwo ukraińskie i tak nie jest nic warte. Ja nie polecam.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs
moderator

Wysłano: Czwartek, 21 Kwietnia 2011, 20:28
Mam jedną płytę wydaną na Ukrainie, "Seasons in the abbys" Slayera i w sumie nie różni się wiele od Polskiego wydania, niektóre napisy są po ichniemu.
Tak czy siak również nie polecam.

Powrót do góry
Zobacz profil WWW

Wysłano: Piątek, 22 Kwietnia 2011, 11:14
Jeśli odbiegają jakością tak jak Ukraińskie szlugi to również nie polecam

http://www.facebook.com/MahboobKielce

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 27 Kwietnia 2011, 08:13
ciekawy artykuł: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Sprzeda ... 89641.html

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 9 Lipca 2011, 00:38
http://alledrogo.pl/
Można posprawdzać niektórych sprzedawców :wink:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona