Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Piątek, 18 Października 2019, 00:14

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Resellerzy - Mafia Allegro 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Resellerzy - Mafia Allegro
  Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 10:46
Już wyjaśniam, o co mi chodzi. Jeśli kupujecie/sprzedajecie płyty na allegro to pewnie znacie część ksyw (EventOne, Przemic, Pawelecslg itd.).
Jeśli ustalicie niską cenę wywoławczą unikatowej płyty, mija niecała minuta i już któryś z nich składa ofertę. Oni kurwa non stop siedzą przy aukcjach, czy to jest jakiś automat?
Dalej: zawsze wykupują płyty nieco porysowane, zniszczone, bo wiadomo, że cena za nie będzie niższa. Gdy przyglądałem się ich aukcjom zarówno kupionym jak i sprzedanym, często dziwnym trafem niedawno nabyty tytuł w wątpliwym stanie, oferowany jest albo kilka stanów wyżej albo nawet w folii, nie wiem czy są to te same egzemplarze, których stan udało im się podnieść jakimiś metodami i do tego sami jeszcze opakowali płytę w folie, czy może z z kliku zużytych składają jedną, a może stosują obie metody? Ceny przez nich oferowane przeważnie są mocno wywindowane. Często jeszcze próbują dogadać się poza allegro, piszą na maila, jaka cena kup teraz, pewnie myślą, że trafią na kogoś, kto nie ma pojęcia i trafią okazję.
Oczywiście zawsze też wykupują zestawy, by potem sprzedać pojedynczo.
Tak z ciekawości założyłem sobie ten temat, bo skala i szybkość ich działań jest zaskakująca przynajmniej dla mnie.

Powrót do góry

Post Re: Resellerzy - Mafia Allegro
  Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 10:52
Ja mam w zakładkach 1000 najnowszych aukcji, telefony, konsole, polski rap. I klikam sobie co jakiś czas przy wolnej chwili na zmianę ;) kupiłem kiedyś tak singiel K44 - Film za 15zł? Czasami trafiają się dobre opcje,
jesli chodzi o nich to nie wiem ale bardzo często jak cos wystawiam to fakt, od strzała jest oferta od nich. Nie śledzę ich na tyle zeby sprawdzac co kupują i jak to sprzedają ale są metody "podnoszenia" stanu płyt :)
Napisz maila z pytaniem hah

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 10:56
płytę można oddać do regeneracji przykładowo :)

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 10:57
Kolejny, który się próbuje wyżalić, że czegoś nie udało się kupić?

https://www.facebook.com/goodkidpl

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 11:11
Nie no przecież napisałem, że bardziej zastawia mnie szybkość ich reakcji, gdy sam wystawiam płytę. W przypadku, gdy chcę coś kupić, oni akurat nie są konkurencją, bo liczą na okazję, znacznie wyższą ofertę da ktoś, komu naprawdę zależy na posiadaniu płyty w kolekcji a nie odsprzedaniu.

Chociaż pamiętam jak wystawili 10 sztuk tego limitowanego singla Komplet - O.s.t.ra, Pezeta, Małolata i Fokusa, to EventOne wygrał chyba 8 za gruby hajs, czyli są i takie sytuacje.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 11:27
bartkos87 napisał(a):
Kolejny, który się próbuje wyżalić, że czegoś nie udało się kupić?

Word :lol:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 11:30
blessdamic napisał(a):
Nie no przecież napisałem, że bardziej zastawia mnie szybkość ich reakcji, gdy sam wystawiam płytę. W przypadku, gdy chcę coś kupić, oni akurat nie są konkurencją, bo liczą na okazję, znacznie wyższą ofertę da ktoś, komu naprawdę zależy na posiadaniu płyty w kolekcji a nie odsprzedaniu.

Chociaż pamiętam jak wystawili 10 sztuk tego limitowanego singla Komplet - O.s.t.ra, Pezeta, Małolata i Fokusa, to EventOne wygrał chyba 8 za gruby hajs, czyli są i takie sytuacje.

Mi się wydaje, że masz pretensje do nich, że tanio kupują i drogo sprzedają. Kogo to obchodzi? Bo ktoś chce kupić album w normalnej cenie? Mógł nie mieć kasy wtedy, mógł się nie interesować daną rzeczą albo jest nieudacznikiem, który wylewa swą frustrację, bo jakiś typ sprzedaje dany album 10 razy drożej niż ten ktoś jest w stanie zapłacić.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 11:47
Dobra, nie dogadamy sie widzę, sam jak sprzedaje i wiem, ze jest sporo warte, to mam nadzieje dostać jak najwiecej. Bardziej zrozumiałbym złosliwosci, ze "patrzcie, tez chce sprzedawac jak oni", powtarzam jeszcze raz, resellerzy przewaznie nie sa konkurencja w przypadku unikatów!
To chyba kurwa oczywiste. A kto, ile kupuje po cenie oferowanej przez artyste to jego sprawa.
Interesują mnie same mechanizmy działania, załozyłem temat z ciekawosci, a te domysły są kompletnie z chuja.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 11:56
blessdamic napisał(a):
Dobra, nie dogadamy sie widzę, sam jak sprzedaje i wiem, ze jest sporo warte, to mam nadzieje dostać jak najwiecej. Bardziej zrozumiałbym złosliwosci, ze "patrzcie, tez chce sprzedawac jak oni", powtarzam jeszcze raz, resellerzy przewaznie nie sa konkurencja w przypadku unikatów!
To chyba kurwa oczywiste. A kto, ile kupuje po cenie oferowanej przez artyste to jego sprawa.
Interesują mnie same mechanizmy działania, załozyłem temat z ciekawosci, a te domysły są kompletnie z chuja.

Knujesz teorię spiskową :cry:

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 12:48
Dobry temat, nie wiem o co wam chodzi.
Nie mam pamięci do ksywek ale takich osób jest jeszcze kilka. Nie mam w sumie nic przeciwko kiedy reseller kupi 2-3 sztuki, zostawi jedną dla siebie i dwie pozostałe sprzeda po w miarę normalnych cenach, ale kiedy ktoś kupuje 10 ultra limitowanych albumów i wystawia to dzień później na allegro za kilkakrotną wartość to już trochę nie fair, bo normalni słuchacze nie mają szans kupić płyty po normalnej cenie.

Ale każdy kombinuje jak może. Jak komuś zależy to może kupić nawet światła za 1500. Jego sprawa.

ps Tak swoją drogą pamiętam, że Dinale na cd już niedługo po premierze miały spore ceny na allegro, a napisałem do wankeja i sprzedał mi za 3 dychy jakoś. Dlatego polecam też tak próbować zamiast szukać po allegro.

--
sprzedam problem winyle i kompakty oraz inne drogie płyty w tanich cenach
zapraszam do działu giełda winyl i giełda cd
data: 17 KWI 2019

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 13:07
nnm napisał(a):
to już trochę nie fair, bo normalni słuchacze nie mają szans kupić płyty po normalnej cenie.

e tam, dla chcącego nic trudnego, przecież takie typy są tak samo normalni jak reszta. czekasz na jakiś album, zależy ci na nim, trzymasz rękę na pulsie, to pewnie uda ci sie kupić po pierwotnej cenie. w przeciwnym wypadku poleci on w inne ręce, normalne.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 13:35
shillbidders! :roll: --------tym zjawiskiem lepiej sie zajac niz marudzenie, ze ktos ma niekonwencjonalny sposob na zarabianie pieniedzy.

Powrót do góry
FEJM

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 13:42
Cytuj:
iedy ktoś kupuje 10 ultra limitowanych albumów i wystawia to dzień później na allegro za kilkakrotną wartość to już trochę nie fair, bo normalni słuchacze nie mają szans kupić płyty po normalnej cenie.

to sie nazywa kapitalizm

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 21:19
mnie oni wkurwiają, bo to, co uprawiają, to jest normalna działalność gospodarcza, a oni to robią jako osoby prywatne, normalne prowadzenie antykwariatu online, myślę od jakiegoś czasu nad tym, żeby ich podpierdolić do US, chociaż jeden napisał, że wystawia paragon na wszystko (ciekawe)

a sposób na powstrzymanie tego jest jeden - nie kupować i dadzą sobie siana, jak widać coraz więcej osób to zauważa he he

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 22:46
Ja pierdolę Kaban :damn:
Chcesz drobnych kapitalistów do US podpierdalać?!

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 22:56
przeciez to czlowiek, ktory absolutnie do niczego nie dojdzie, zyjacy w wyimaginowanym swiecie, czego od niego wymagac ?

a i zeby nie bylo, nie mam absolutnie nic przeciwko, takie zycie i tyle.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 23:00
i pierdolony hipokryta
sam handluje
http://allegro.pl/show_user.php?uid=2227435

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 23:15
Bambucza napisał(a):
i pierdolony hipokryta
sam handluje
http://allegro.pl/show_user.php?uid=2227435

chętnie się dowiem, czym handluję

Sulej napisał(a):
Ja pierdolę Kaban :damn:
Chcesz drobnych kapitalistów do US podpierdalać?!

tak, jak ceny które wołają za płyty idą w setki, to w miesiącu 5 płyt po 300zł to już 1500, a na pewno wychodzi więcej, drobnymi kapitalistami to bym ich nie nazwał

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 23:17
A jaki jest limit "drobnego kapitalisty"? Nie wydaje Ci się, że nawet jak określisz ten limit to on będzie taki no, wiesz, LEWACKI?

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 16 Kwietnia 2011, 23:24
oczywiście, że nie ma takiego limitu, ale to co oni uprawiają, to już zabawa w regularny sklep, oczywiście jestem za zniesieniem durnych podatków, i sytuacją, kiedy jak mi się zachce, to sobie handluję na allegro, a jak nie, to nie, ale biorąc poprawkę na zastaną sytuację, jest to po prostu nieuczciwa konkurencja, tak samo jak typy, które wystawiają aukcje np. zegarków z chin, gdzie po prostu zamawiają potem ten zegarek na ebay i wpisują jako adres adres kupca, uważam, że jest to nieuczciwe, powiesz, że przecież o to chodzi, aby wszyscy unikali podatków, tak, o to chodzi, ale zastosowanie przez wzsystkich ich taktyki jest oczywiście niemożliwe, kolo się zamyka i z dwojga złego uważam, że robią nieuczciwą konkurencję

zresztą allegro ma pod lupą każdego, kto ma miesięcznie dochody wyższe niż 1000zł, więc ktoś się do nich dobierze prędzej czy później

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona