Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest Czwartek, 21 Września 2017, 00:47

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4012 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 197, 198, 199, 200, 201  Następna strona
Ostatnie zakupy 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Ostatnie zakupy
  Wysłano: Sobota, 27 Maja 2017, 17:25
CD:
Spoiler:

LP Rapy:
Spoiler:

LP nie Rapy:
Spoiler:

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Wtorek, 30 Maja 2017, 09:16
Mocne propsy za Hustlera.

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Wysłano: Wtorek, 30 Maja 2017, 15:45
Fajne zakupy. Klasyka 90-tych.

back to the 90s
Obrazek

Powrót do góry
moderator

Wysłano: Poniedziałek, 12 Czerwca 2017, 14:47
Spoiler:

Peanut Butter Wolf's Jukebox 45's
Quasimoto - Yessir Whatever
Black Rob - Genuine Article
The Weeknd - Kissland
Hard2Obtain - Ism & Blues
Tha Grimm Teachaz - There's A Situation On The Homefront
Shadez Of Brooklyn - Pandemonium
Typhoon - Tussen Licht...
Wiley - Godfather
Mac Miller - The Divine Feminine
Soundtrack - UK Takeover
Broederliefde - Hard Work Pays Off
Greatminds - Sticks Jiggy
House Of Pain - Same As It Ever Was
Temptastic - First Blod

Spoiler:

Szlagier - Szlagier
Gedz - Ameba
Kobik - Sygnatura
Essex - Dualizm
Paluch - Ostatni Krzyk Osiedla
Mobbyn - Mobbyn
Włodi - Wszystkie Drogi Prowadzą Do Dymu
Various - Molza
Flint - Niebo Na Wrzecionie
Tworzywo - Drony
HiFI - Ludzie
Hades - Światło
Dwa Sławy - Dandys Flow
Soho Palace - Bliss:Trips
Barto'Cut 12 - Rookie
Małach/Rufuz - Projekt Independent
We Love Beats - Dillacious
KPSN - Jeszcze Nie Teraz?
RDW - Kości
Aliko - Aliknostra

Winyle
Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil profil na discogs WWW

Wysłano: Sobota, 24 Czerwca 2017, 13:26
Spoiler:

Świeżo odebrane od kuriera, szkoda tylko, ze Vince odjebał taka lipę z tym wydaniem.

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 24 Czerwca 2017, 19:02
Inspiracja yeezusem pełną gębą

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: Piątek, 21 Lipca 2017, 00:04
Kilka nowości od połowy maja. Najbardziej mnie cieszy Carlo, Cokxxx, Nutten na CD, które kupiłem w dość dobrej cenie. Co prawda miałem już wcześniej ten album, ale tym razem udało mi się znaleźć fabrycznie nową, zafoliowaną sztukę, a w dodatku jest to drugie wydanie z 2005 roku, które od wydawnictwa z 2002 roku różni się papierową obwolutą.

No i oko też cieszy deluxe box Black Friday, gdzie obok nowego albumu Bushido był winyl Carlo, Cokxxx, Nutten, bonusowa epka i t-shirt.

Niemiecki rap:

Spoiler:

Bushido - Black Friday Deluxe Box

Spoiler:

Polski rap:

Spoiler:

Wokalistki:

Spoiler:

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 24 Lipca 2017, 02:18
Ostatnio bardzo skromnie, ale i tak cieszę się jak dziecko.
Spoiler:

Powrót do góry
Zobacz profil numer gg profil na facebooku

Wysłano: Piątek, 28 Lipca 2017, 17:54
since the last time we met: the best of vol.1

Spoiler:

since the last time we met: the best of vol.2

Spoiler:

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry
アドミン

Wysłano: Piątek, 28 Lipca 2017, 19:51
Hectic napisał(a):
ShinSight Trio - Shallow Nights Blurry Moon (Shinstrumental Version)

z Discogs złapane za dychę? :D

przy okazji, masz może ich Where's There A Moon That Is Mine CD? ostatnio gadałem z Shin-Skim i powiedział że label wycofał kopie ze sprzedaży i nie dotłoczy (podejrzewam że problem z jakimś samplem).

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: Piątek, 28 Lipca 2017, 20:37
Nie, kupiłem to dużo drożej i trochę wcześniej. Ta dycha na discogs zupełnie nie odzwierciedla ceny i rzadkości tej płyty, a wiąże się to z taką historią, że jakiś znajomek Shi bodajże z Francji kupił od niego hurtem kilkanaście sztuk i zaczął puszczać na dcs. Kto wtedy zakupił to miał szczęście, bo to naprawdę najrzadsza pozycja w ich katalogu i teraz raczej na bank nie ma już ich w posiadaniu nawet nikt z zespołu (chyba że coś sobie zostawił, ale wątpię). A ja się tą płytą jaram w opór (na bank jedna z najlepszych rzeczy jakie wyszły na świecie w tym millenium).

Tak mam wszystkie płyty Shinsight Trio na cedeku i jak tylko mam okazję to ciągle wiercę dziurę w brzuchu czy to Shinskiemu czy Sightowi o nową płytę i ciągle słyszę ,że "niedługo będzie" ale coś słabo im to idzie (oby tylko nie było tak jak z Hocus Pocus). Ogólnie mam w planach w końcu nadrobić w kolekcji mój ukochany japoński jazzy hip hop głównie z lat 2006-2012, ale zawsze odciągnie mnie finansowo i czasowo jakiś biały kruk ze złotej ery i wszystko przesuwa się w czasie. A tych płyt z lat 90tych nie są setki ale tysiące, co sprawy nie ułatwia, bo prawie codziennie dopisuję po kilka nowo poznanych tytułów do wantlisty. Ale o Japonii nie zapomnę, dla mnie to top topów i na dodatek jaram się samym krajem w opór :wink:

HecticMuzik

Powrót do góry
アドミン

Wysłano: Piątek, 28 Lipca 2017, 21:10
Powodzenia, sam bym chciał ogarnąć bardziej Japonię, ale finansowo na razie się wstrzymuję... Swoją drogą, masz może jakieś albumy od Kondora? Ciekawy jestem jak wydane są

Powrót do góry
Zobacz profil profil na facebooku profil na myspace profil na discogs profil na lastfm WWW

Wysłano: Piątek, 28 Lipca 2017, 21:31
Dzięki. Teraz jest dobry czas na Japonię bo większość albumów jest za ok połowę, 2/3 ceny z momentu wydania.

Nie, mam tylko 3 album Blazo, który zresztą sam mi kiedyś podarował. Kondor jest również na mojej wantliście (zresztą to bliski kumpel Blazo i pochodzi bodajże z tej samej miejscowości o ile dobrze pamiętam z tego co opowiadał). Nie miałem też w ręku żadnego albumu Kondora, ale jakimś tropem mógłby być label. Yanase Productions to mały label, nawet jak na warunki japońskie i kojarzę tylko świetny ST/MiC ‎,który był wydany w standardowym digipaku. Natomiast Libyus Music to już inna sprawa, bo wydawali między innymi Nujabesa , Michite, Fat Jona czy Dj Okawari, który ma przepiękne okładki więc 3 płyta Kondora może być wydana lepiej niż 2 poprzednie (ale to tylko moje przypuszczenia, które mam nadzieję kiedyś potwierdzę).

HecticMuzik

Powrót do góry
アドミン

Wysłano: Piątek, 28 Lipca 2017, 21:38
Hectic napisał(a):
Dzięki. Teraz jest dobry czas na Japonię bo większość albumów jest za ok połowę, 2/3 ceny z momentu wydania.

gdzie? :shock:

o i jeszcze dopytam bo pewnie będziesz wiedział więcej na ten czas ode mnie - wersja CD Trigger Tha Gambler ‎– Life Is A 50/50 Gamble istnieje czy te promo okładki wyskakujące na google images to tylko domowej roboty? kaseta na Discogs jest i wygląda całkiem legit

Powrót do góry

Wysłano: Sobota, 29 Lipca 2017, 10:15
No takie odniosłem wrażenie po sprawdzeniu kilku tytułów jazzy hip hopowych, do których kupna zbieram się już z 10 lat :) Kiedyś za płytę na hmv.jp trzeba było dać te 2-2,5 tys. jenów (czyli wtedy jakieś 25-30 EUR) ,do tego wysyłka i często cło plus podatek (bo wiadomo że nie kupowało się jednej sztuki tylko od razu parę a ze sklepem raczej nie da się "ugadać"). Teraz można niektóre z tych płyt kupić na dcs za kilkanaście euro w przeliczeniu. Oczywiście mówię o używkach w stanie VG+/NM (ale nikt nie dba tak o płyty jak Japończycy także nie widzę tu problemu), do tego można się ugadać z kwotą na shipping slipie , no i być może zmienił się też kurs jena. W każdym razie jeden z moich ulubionych sprzedawców Vinyl Chamber jeszcze z 7 lat temu prawie nie miał w swoim katalogu japońskich rzeczy, które byłyby tańsze niż 25 EUR a teraz jest ich sporo, dlatego mówiłem że to dobry czas na zakupy z Kraju Kwitnącej Wiśni. Ale oczywiście jak zawsze są tytuły, które z ceny nie schodzą (a często wręcz przeciwnie) jak Nujabesy chociażby.

Mogę powiedzieć jak najbardziej oficjalnie, że CD Trigger Tha Gambler ‎– Life Is A 50/50 Gamble nigdy nie zostało wydane. Info mam bezpośrednio od samego Triggera, do którego w końcu po tylu latach udało mi się dotrzeć na fejsie. Ten recenzent z The Source dostał do przesłuchania kopię na taśmie - być może właśnie takiej jaką dodał Dougpark na dcs. Czy to jest oryginał, to nie wiem po pierwsze ile takich kopii zostało zrobione, ale Dougpark to jeden z większych kolekcjonerów Złotej Ery z Francji i na dodatek ma sporo koneksji z undergroundowymi raperami ze Stanów, więc zakładam że tak. Projekt okładki natomiast też jest "oryginalny", z tym że nigdy nie miał szansy być użyty (poza amazonem). Podobnie sprawa miała się z Raw Breed i ich wycofanym albumem Killa Instinct z 1996. Na amazonie też "wisiała" okładka z zapowiedzią. Tą okładkę wykorzystali w tym roku Dust & Dope kiedy wypuszczali ten album pierwszy raz. Wiem, że oprócz samego Triggera wiele indie labelów jest zainteresowanych wypuszczeniem tego albumu (w tym sam Bob Lipitch z Chopped Herring Records), więc szansa jest. Ogólnie Złota Era przeżywa w tej chwili prawdziwy renesans. W ostatnich 5 latach powstało tyle indie labelów wydających zapomniane i nigdy nie wydane perełki z lat 80tych i 90tych, że naprawdę ciężko to wszystko ogarnąć. A ja się cieszę, że ludzi (i to coraz młodszych), którzy szperają, grzebią i mają prawdziwą hip hopową zajawkę przybywa. Widać to zresztą po cenach płyt i ruchu na aukcjach. Hip Hop is not dead!

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: Niedziela, 30 Lipca 2017, 11:02
Ja to bym chciał żebyś się ustosunkował do tytułów których nie znam:

Lodd Manafess - Rappin' 4 Change EP
Skeme Team - Hidden Agenda
Higher Circle - Renaissance
Suspens - Payin Dooz
Munk Wit Da Funk - Money
Chill Rob G. - "Blackgold" - to jakas zbieranka z singli lat 90-tych ?
Wilskinit - One Time 4 Your Mind
Labtekwon - Nile Child
Risin' Sons - Birth Of A Son EP

Coś więcej na ten temat poproszę panie Hectic...

Swoją drogą naprawdę ciekawa wrzuta, szczególnie Ill Advised, OG press pierwszego albumu Southpaw, epka Masterminds czy Hook.

back to the 90s
Obrazek

Powrót do góry

Wysłano: Poniedziałek, 31 Lipca 2017, 22:02
Dobra to tak na szybko:

Lodd Manafess jest jednym z pierwszych Killa Beez ,ale ciężko w tej EPce usłyszeć cokolwiek ze stylu wczesnego Wu (pojawia się on dopiero na jego późniejszych wydawnictwach nagranych już pod ksywką Raaddrr Van). Natomiast ta Epka to po prostu porządna nowojorska ulica w boom bapowych klimatach. Bardzo fajny materiał, choć na minus trzeba zaliczyć brak spójności, za dużo tych freestyle'ów.

Skeme Team to nic innego jak Brooklyn Academy tylko w nieco zmienionym składzie. Jest Jean Grae, Pumpkinhead, Block McCloud, Mr. Metaphor i jedynym niepasującym elementem jest Venom. Bardzo dobry album, który według mnie brzmi nieco ostrzej niż Brooklyn Academy i może robić za taki pre pre Army Of The Pharaohs, chociaż akurt moim ulubionym trackiem jest chyba najbardziej odstający od płyty, by nie rzec "cukierkowy" (jak na te klimaty) Shady Chick.

Higher Circle to zupełnie undergroundowa kapela z NYC. Płyta wydana w 1999 ,ale brzmi jakby wyszła kilka lat wcześniej. Całkiem porządny albumik i myślę, że wielu diggerów by sie za nią uganiało...gdyby ją znali :) Ja ją lubię, choć jak dla mnie jest nieco za mało melodyjna i brak jej takiej gładkości jak chociażby takiemu mistrzowskiemu Starvin Art Clique.

Suspens to też totalny underground tylko tym razem z Philly. Spodziewałem się tutaj też klimatów boom bapowych, ale jest jednak bardziej wycieczka w stronę thug rapu. Płyta jest zdecydowanie za długa, gdyby zostawić z tego połowę to by wystarczyło na niezły krótki album / mocną EPkę a tak jest bardzo przeciętnie.

Munk Wit Da Funk to podziemny wyjadacz z Philly. W 1995 wydał świetną EPkę I Been Here I'm Stayin - jedną z najbardziej poszukiwanych cedeków z Philly, których jestem szczęśliwym posiadaczem. Stara Epka była w typowym "brudnym", złoto-wiekowym stylu. Natomiast druga EPka pokazuje, że nasz Munk wpada trochę w sztampę artystów którzy debiutowali pod koniec złotej ery a późniejsze ich wydawnictwa ukazały się już w nowej blin bling & shiny suits erze. Pojawia się kasa, produkcję są bardziej wygładzone i straciły ten "brud", są też chórki ,ale wszystko jest jednak na całkiem niezłym poziomie. Lubię obie EPki ,choć pierwszą stawiam o wiele wyżej...

Chill Rob G to legenda New Jeruz. To nie jest zbiór 12" ,tylko pełnoprawny, drugi album, który ukazał się 11 lat po debiucie. Jednak faktycznie przed tą płytą prawie połowa numerów ukazała się na plackach w drugiej połowie lat 90tych. Płyta jest rzadka pod względem kolekcjonerskim, ale niestety bardzo przeciętna, by nie rzec słaba pod względem muzycznym i nie spełniła oczekiwań wobec Rob G. Wyłapałem ją po bardzo dobrej cenie, ale nie wydałbym za to dużej kasy, za którą pewnie znowu będzie chodziła jak pójdą te nieco tańsze egzemplarze na dcs.

Wilskinit to zupełnie nieznany raper z Waszyngtonu. Jak to często bywa z raperami z Medeastu czy Presouthu (jak jak nazywam Waszyngton, Maryland, obie Wirginie i Delaware) oraz Medweastu łączy on w swoim stylu zarówno west jak i east. Płyta może nie jest tak wysokich lotów jak podobny w tym klimacie debiut Southpaw ,niemniej jednak zawsze warto sprawdzać takie dość wyjątkowe hybrydy.

Labtekwon to jeden z prekursorów rapu z Baltimore (Maryland), członek Zulu Nation ,freestylowiec. Tworzy on rzeczy dość mocno eksperymentalne i myślę ,że idealnie by pasował do takiego Def Jux czy Anticonu. Nie jest to do końca mój temat i nie przesłuchałem całej jego dyskografii, ale jego wcześniejsze produkcje w miarę mi podchodzą.

Risin' Sons to undergroundowa kapela z Cleveland, choć po przesłuchaniu ich Epki równie dobrze mogłoby się odnieść wrażenie że są z Brooklynu. Podobnie jak w przypadku Higher Cirlce myślę, że wielu diggerów by za tym się uganiało (gdyby o niej wiedziało). Niezła pozycja i mega ciężka do dostania.

HecticMuzik

Powrót do góry

Ostrzeżenia: 1
  Wysłano: Wtorek, 1 Sierpnia 2017, 17:41
Spoiler:

LP: Komeda - muzyka filmowa, EABS i Metroville

CD: Oddisee, Kendrick, Soyka, IAM, BigBoi, Jay-Z, Immortal Onion, Republika, Alltta, Future, Staples, RTJ III.

Dzięki za uwagę.

https://www.siepomaga.pl/sercezosi

Powrót do góry

Wysłano: Wtorek, 1 Sierpnia 2017, 18:36
DS2 i Big Fish Theory :bowdown:

Dribble the ball, bale, we sellin' the raw, shells
He poppin' that lame shit
The chopper shoot like it's a ball player

Powrót do góry
Zobacz profil profil na lastfm

Wysłano: środa, 2 Sierpnia 2017, 12:19
sydemon napisał(a):
Inspiracja yeezusem pełną gębą

czy ja wiem - fajnie to wygląda w sumie jak ryba w akwarium w tym przezroczystym pudełku

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4012 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 197, 198, 199, 200, 201  Następna strona