Tematy bez odpowiedzi | Aktywne tematy Teraz jest środa, 18 Lipca 2018, 00:28

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4063 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 200, 201, 202, 203, 204
Ostatnie zakupy 
Autor Wiadomość

Odpowiedz z cytatemOdpowiedz z cytatem
Post Re: Ostatnie zakupy
  Wysłano: Wtorek, 19 Czerwca 2018, 14:27
ReDstanDarD napisał(a):
Hmmm, na pewno nie są tanie, ale uważam, że w bardzo fajnej cenie trafiłem tę płytę, więc dwa razy się nie zastanawiałem nad tą okazją. Poza tym.. ja kupuje tylko CDki, a tu jak widać spora część z Was zbiera też vinyle.. a jakby nie było to chyba jest bardziej kosztowna zabawa ;)

Propsy generalnie propsy za podejście. Gdybym miał takie wiele,wiele lat temu to myślę że sporej części płyt bym nie kupił a zamiast tego wybrałbym inne tytuły, chociaż piachu raczej nigdy nie brałem i nie zapychałem półek na siłę.

Co do kosztów wosków a cedeków to wszystko zależy co się zbiera, stanu oraz kosztów przesyłki. Generalnie w większym procencie woski są droższe jeżeli chodzi o powiedzmy klasyczne i bardziej znane tytuły, do tego trzeba wziąć pod uwagę stan, bo woski muszą być w stanie minimum VG+ żeby można było normalnie słuchać, później cena leci z jakością na łeb, na szyję. Natomiast w przypadku CDeków stan nie odgrywa aż tak ważnej roli, bo nawet jeżeli płyta jest trochę porysowana (w granicach rozsądku oczywiście) to i tak, tak dużego spadku jakości nie odczujesz (nie mówiąc o tym, że winyle o wiele łatwiej uszkodzić). No i koszty przesyłki, które przewyższają cedeki niekiedy dwukrotnie lub więcej. W przypadku takich klasycznych płyt cedeki w większości przypadków wyjdą taniej (choć nie zawsze). Ale jak zaczynasz grzebać głębiej w cedekach to pojawiają się ukryte głęboko białe kruki, których cena jest już wielokrotnie wyższa. Owszem są też bardzo rzadkie albumy na plackach, ale jest ich zdecydowanie mniej. Natomiast jeżeli mówimy o rzadkich singlach to już cena i ilość jest znowu po stronie wosków. Jeżeli chodzi o EPki to wychodzi mniej więcej pół na pół (z małą przewagą cedeków). Generalnie koszty przesyłki i wymagany stan podbijają ceny wosków i stąd pewnie kolekcjonowanie wosków już na takim wyższym poziomie wychodzi w całym rozrachunku drożej (no chyba, że ktoś koncentruje się na sklepach stacjonarnych ale tam nie znajdzie się różnych smaczków), ale niektóre kolekcje cedeków to jest kosmos :wink:

Ja staram się wybierać oba formaty, ale przy woskach to już naprawdę mocno wybrzydzam (za wyjątkiem kiedy jestem w jakimś record storze albo targach). Ale przy cedekach ostatnio też poluję głównie na rzadsze pozycje, bo jeszcze są do wyłapania po mniejszych cenach, ale z dnia na dzień ich ubywa a młodych ,chętnych do kupna przybywa, co generalnie jak najbardziej cieszy :wink:

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry

Wysłano: środa, 20 Czerwca 2018, 18:31
Hectic napisał(a):
ReDstanDarD napisał(a):
Hmmm, na pewno nie są tanie, ale uważam, że w bardzo fajnej cenie trafiłem tę płytę, więc dwa razy się nie zastanawiałem nad tą okazją. Poza tym.. ja kupuje tylko CDki, a tu jak widać spora część z Was zbiera też vinyle.. a jakby nie było to chyba jest bardziej kosztowna zabawa

Propsy generalnie propsy za podejście. Gdybym miał takie wiele,wiele lat temu to myślę że sporej części płyt bym nie kupił a zamiast tego wybrałbym inne tytuły, chociaż piachu raczej nigdy nie brałem i nie zapychałem półek na siłę.

Co do kosztów wosków a cedeków to wszystko zależy co się zbiera, stanu oraz kosztów przesyłki. Generalnie w większym procencie woski są droższe jeżeli chodzi o powiedzmy klasyczne i bardziej znane tytuły, do tego trzeba wziąć pod uwagę stan, bo woski muszą być w stanie minimum VG+ żeby można było normalnie słuchać, później cena leci z jakością na łeb, na szyję. Natomiast w przypadku CDeków stan nie odgrywa aż tak ważnej roli, bo nawet jeżeli płyta jest trochę porysowana (w granicach rozsądku oczywiście) to i tak, tak dużego spadku jakości nie odczujesz (nie mówiąc o tym, że winyle o wiele łatwiej uszkodzić). No i koszty przesyłki, które przewyższają cedeki niekiedy dwukrotnie lub więcej. W przypadku takich klasycznych płyt cedeki w większości przypadków wyjdą taniej (choć nie zawsze). Ale jak zaczynasz grzebać głębiej w cedekach to pojawiają się ukryte głęboko białe kruki, których cena jest już wielokrotnie wyższa. Owszem są też bardzo rzadkie albumy na plackach, ale jest ich zdecydowanie mniej. Natomiast jeżeli mówimy o rzadkich singlach to już cena i ilość jest znowu po stronie wosków. Jeżeli chodzi o EPki to wychodzi mniej więcej pół na pół (z małą przewagą cedeków). Generalnie koszty przesyłki i wymagany stan podbijają ceny wosków i stąd pewnie kolekcjonowanie wosków już na takim wyższym poziomie wychodzi w całym rozrachunku drożej (no chyba, że ktoś koncentruje się na sklepach stacjonarnych ale tam nie znajdzie się różnych smaczków), ale niektóre kolekcje cedeków to jest kosmos :wink:

Ja staram się wybierać oba formaty, ale przy woskach to już naprawdę mocno wybrzydzam (za wyjątkiem kiedy jestem w jakimś record storze albo targach). Ale przy cedekach ostatnio też poluję głównie na rzadsze pozycje, bo jeszcze są do wyłapania po mniejszych cenach, ale z dnia na dzień ich ubywa a młodych ,chętnych do kupna przybywa, co generalnie jak najbardziej cieszy :wink:

Generalnie masz rację.. Tendencja polegająca na tym, że vinyl jest droższy niż CD najczęściej jest widoczna przy tych wszystkich klasycznych albumach, które na CD kupić można za około 20zł praktycznie wszędzie. Jakby nie było tych płyt jest mnóstwo, a takie podstawy też wypada mieć w swojej kolekcji. Słuszna uwaga odnośnie stanu vinyli, a stanu cdków oraz kosztów wysyłki. Ja osobiście nie przepłacam za płyty, raz że nie lubię, a dwa że mój biedny, studencki budżet na to nie pozwala. Plus bardzo często jak biorę płytę/płyty z zagranicy to staram się wziąć zawsze więcej niż potrzebuję, po to by móc je sprzedać drożej i jakoś sobie odbić pozostałe płyty.. Wielokrotnie wychodziło nawet tak, że po sprzedaniu tych nadprogramowych cdków resztę miałem za darmo+nawet coś wpadało do kieszeni dodatkowo.

@Hectic
Masz w ogóle jakiegoś discogsa ze swoją kolekcją? Chciałbym zobaczyć co tam ciekawego się znajduje.

Powrót do góry

Wysłano: Czwartek, 21 Czerwca 2018, 07:21
Kiedyś brałem trochę płyt na sprzedaż, obecnie prawie zupełnie od tego odszedłem za wyjątkiem super rzadkich pozycji, które jestem w stanie sprzedać z dużym zyskiem albo wymienić na inne ,których akurat nie mam.

Nie czuję jakoś specjalnie potrzeby afiszowania się z całą kolekcją, natomiast od czasu do czasu podzielę się jakimś ciekawym, rzadkim, ciężko dostępnym znaleziskiem, tyle że częściej jestem na DITC na fejsie, gdyż tutaj nie ma za bardzo odbiorcy do którego można by to zaadresować. Jesteś jednym z nielicznych tutaj młodych ,którzy podejmują wysiłek żeby poświęcić trochę czasu i finansów, i dzięki temu zgarnąć główną nagrodę i dogrzebać się do najlepszej strony tej muzyki. Zaczynam trochę tracić zapał, żeby tłumaczyć małolatom ,których mógłbym być ojcem, co jest 5. Wolę siedzieć na DITC, między równymi sobie, gdzie ludzie z całego świata pokazują że zajawka wcale nie minęła i żadne media ani konsorcja marketingowe nie są w stanie tego zniszczyć. Mam prywatny kontakt z jednymi z największych kolekcjonerów na świecie ,a pomimo że siedzę w tym prawie 3 dekady i koncentruję się głównie na Złotej Erze to nadal co jakiś czas poznaję po kilka/kilkanaście tytułów, o których nigdy nie słyszałem. To jest niesamowite. Mówimy o tysiącach tytułów tylko z tamtego okresu, a nadal wychodzi sporo fajnych rzeczy, tylko trzeba przekopać się przez tą mainstreamową warstwę gówniarskiego szlamu.

DiGGiN' iN THE CD'S #DiTC

Always organic, never synthetic!

HecticMuzik

Powrót do góry
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4063 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 200, 201, 202, 203, 204